Yüzünüze 300 ml'lik büyük kavanozlardaki el, yüz ve vücut kremi diye geçen kremlerden kullanıyor musunuz?

Kasandra

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2012
117
28
Yüzünüze 300 ml'lik büyük kavanozlardaki el, yüz ve vücut kremi diye geçen kremlerden kullanıyor musunuz? Memnun musunuz? Ya da kullanıp sorun yaşadınız mı? Kullandıysanız yüzünüzde hangi markanın, hangi çeşidinden en çok memnun kaldınız? Bu tip ekonomik ürünler sizce komedojenik mi yani gözenekleri tıkıyor mu, yoksa üzerlerinde yüz diye de yazdığı için sizce güvenle yüzümüze de kullanabilir miyiz? Tecrübenizi ya da fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

Okuyan arkadaşlar, lütfen yazmaktan çekinmeyin. Ne kadar çok görüş belirtilirse, ben ve diğer tüm okuyanlar o kadar fikir sahibi olmuş oluruz. Örneğin bende Arko Nem'in Shea Yağlı olan Kremi var, yüzüme bir iki kere kullandım, gayet hafif bir krem, cildimde yağlı bir his bırakmadı, bir iki seferde bir sıkıntı yaşamadım ama sürekli her gün sabah akşam kullansam gözeneklerimi tıkar mı diye kafamda bir soru işareti var doğrusu. Shea Yağı kendisi 0 Komedojenik bir yağmış, yani gözenek tıkayıcılığı yok denecek kadar azmış, yağ olarak güvenli bir yağ ama böyle ekonomik tip krem kullanınca yine de sorun olur mu acaba diye düşündürüyor mesela?

Ben kendi tecrübemi yazayım bari. Daha önce uzun bir süre yüzüme hiç bir şey kullanmıyordum nemlendirici olarak. 2-3 gündür yüzüme Arko Nem'in Shea Yağlı el, yüz, vücut kremini kullandım ve şimdilik gayet memnunum ama ilerleyen zamanlarda ne düşünürüm bilemiyorum. Herhangi bir yağlılık, sivilcelenme ya da pütürlenme yapmadı henüz bu aşamada. 1 ay dolunca tekrar yazarım. Sizler de tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Bu arada krem sürmeden önce her seferinde yüzümü temizledim. Temizlemeden üst üste, üst üste krem kullanmak iyi bir şey değilmiş ve tüylenme bile yapabiliyormuş kıl kökleri aşırı beslendiği için.

Merhaba, 15-20 gündür El, Yüz, Vücut Kremini yüzüme sürüyorum, komedon yapmasından çekinmiştim ama ben herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Gayet memnun kaldım. Tavsiye ederim derim ama her cilt tipi farklı tepki de veriyor olabilir, ben kendi tecrübemi buraya bırakmış olayım, merak edene, sıkıntı olmadı yani.

Merhaba. Cildim kuru olduğu için bioderma atoderm krem ultra 350 ml lik olanlarından 3 kutu bitirdikten sonra 500 ml lik olanını aldım. Yüzüm için almıştım ama vücut kremi olarak da geçiyor.Yüzümü çok güzel nemlendiriyor.Koltukaltımda oluşan kararmalar için de duştan çıktıktan sonra sürüyorum ve gerçekten rengi açıldı.

X