yüzünüzde tebessüm oluşturan anılarınızı paylaşırmısınız

CHOCOLATEA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
639
5
Herkese merhaba,

Uzun zaman geçmesine rağmen hatırladığınızda içimizi ısıtan yüzümüzde tebessüm oluşturan anılarımızı paylaşalım mı? Uzun zaman önce yaşanmış olması şart değil tabii laelaelaelaelae İlk paylaşımı ben yapmak isterdim ama kafam karmakarışık kafamçokkarıştı

geçen yıl staja gittiğimde oradaki bir ilkokul ögrencimin beni acaip sevmesi, hayranlık duyması ve okul dışında gördüğünde beni yolda durdurup nasılsınız hocam diyip hayran hayran yüzüme bakması..kıyamam..sırf bu yüzden sevebilirim ögretmenligi..melek onlar daha..tertemizler..bişeyler ögretebilirsem ne mutlu bana, iyi örnek olabilirsem..:teselli:

eşimle çıkarken,o evlenmek istediğini söylemişti.ben de kariyer yapmak istediğimi benim için herşeyden önemli olduğunu söylemiştim.saatlerce konuştuk.ayrılırken ben onun yüzüne sadece kaçak bakıp sırtımı dönüp gitmiştim.o ağlıyordu.bunu unutamıyorum.sonuçta birbirimizi çok sevdiğimizi anladık ve evlendik ama keşke ona bu anı yaşatmasaydım.hala gözyaşlarını düşünürken içim sızlar.çünki onu çok seviyorum

Bu yıl anneme anneler gününde çok hoş bir saat aldım. Bu zamana kadar çok sıkıntı çeken annem meğerse bir saatinin olmasını çok istermiş. Hiç farketmemiştik. Kendiside alabilirdi ama neden bu kadar çok istemişte almamış bilmiyorum.Daha büyük hediyelerde almıştık ama bu kadar sevindiğini hatırlamıyorum. Hediye pakedini açıpta içindeki saati gördükten sonra "aaaa bana saat mi aldınız? "demesi ve yüzündeki o gülüşü aklımdan hiç çıkmayacak. Her hatırladığımda yüzümdeki tebebbüsmle birlikte yüreğimde ince bir sızı hissedeceğim.

eşimle evlendiğimizde evimizi denizli de kurmuştuk iş icabı.istanbuldan kocaman bir minibüs tutup çeyizlerimiz götürdük.sadece ikimizdik.yazın acayip sıcaktı.minibüsün kliması bi tuhaf kokuyordu.biz de benzinliğin marketinden birer deodorant aldık.equal mı nasıl yazılıyo bilmiyorum.o meşhur marka işte.bi güzel dökündük kokuları.anaaam klimanın acayip kokusu.bizim parfüm e bi de sıcaktan leş gibi terledik mi?kafamçokkarıştı denizliye geldik.kayınvalidem ve kayınpederim minibüste yer olmadığı için trenle geliyorlardı.neyse biz eşyaları indir yerleştir derken iyice çürüdük.:tomato:
evde şofben takılı değil.ocak yok.sıcak su yok.o kadar kötü kokuyorduk ki kimse yanımıza yaklaşamıyordu.bi de o pis halimizle akşam yemeğe davet edildik mi?gittiğimiz yerdekiler bi güzel öğürmüştür herhalde...neyse...gece kettle ı bulduk da kutulardan, bi parça temizlendik.o paffümleri de çöpe attık tabi.....
o günü asla unutamam.bazen eşimle anıları yadederken o gün aklımaza gelir ve gülme krizine gireriz...:roflol:./COLOR]

aşkımın yaptığı sürprizi hatırladıkça yüzümde bir tebessüm olur
aşkım bana yakın bir şehirde çalışıyordu fırsat buldukça geliyordu
o dönem bir ay kadar gelmemişti gel dediğimde sen gel diye benle inatlaşıyordu
birgün aradı napıyorsun dedi hiç oturuyorum dedim nasıl yani falan dedi bende arkadaş çıktı kendi başıma oturuyorum dedim meğer ağzımı arıyormuş uyanık
sen nerdesin dedim işe gidiyorum dedi ama ha bire lafı uzatıyo tlf.kapatmak bilmiyo tam bir konu buldu sohbet ederken işyerinin kapısı bir açıldı elimde tlf.hala ordan konuşmaya çalışıyorum
o kadar şaşırmış ve sevinmiştim ki anlatamam canım benim :asigim:
sonrada sevinçten boynuna sarılıp ağlamıştım tabi :çok üzgünüm:
geçen gün aklıma geldi düşünürken gülmüşüm farkında değilim arkadaş noldu sana dedi deli gibi kendi kendime dalmışım gülüyorum...

2003 yılında eşimin rütbe töreni vardı kampta kalıyoruz o zamanlar
Yaşlı bir karı koca var dünya tatlısı ikiside töreni biliyorlar hepimiz giyindik gideceğiz
Fakat amca hastalandı benide görmek istiyorlar kıyafetin nasıl diye
Bende amcaya ilaç vereceğim hemde görsün diye ilacı verdim ona tşk etti
Bir baktım gözleri doldu allah razı olsun diyor bende duygulandım o zaman
Koskaca adam elimi tutup ağlıyor ben gene kötü oldum
Eşime hem anlattım hem ağladım demem şu ki
Küçücük bir şey bile yaşlı insanlarımızı mutlu etmeye yetiyor
Hatırladıkça yüzümden tebessüm eksilmez onları buradan kocaman öpüyorum :1hug:

bu aralar aklıma gelen her güzel anı erkek arkadaşımla ilgili sanırım
doğum günümde tüm arkadaşlarıyla beraber tam 4saat dersimin bitmesini bekleyip sürpriz yapması.. (kantinin girişinden başlayan yere dökülmüş güller ve masada kalp şeklinde mumlar:asigim:)
sıradan bi günde elinde iki ayrı lale demetiyle gelip biri senin, biri annen için demesi..
istanbul trafiğinde yolunu 2saat uzatmak pahasına hergün eve kadar benimle gelmesi..
gecenin bi saatinde penceremin önüne sadece beş dakika yüzümü görmek için gelmesi..
komedi olsun diye gidip kendine "i love my girlfriend" yazılı t-shirt alması.. sırnaşık şey
bu ve bunlar gibi şimdiye kadar benim için yapılmış en güzel sürprizler..
tebessüm değil sırıtmaya dönen bi gülücük oluyo yüzümde hatırladıkça :asigim:

merhaba benimde oğluşumla bir anım var.benim oğlumda 780 gram doğmuştu.erken doğumun etkisiyle bazı problemler yaşıyorduk problemlerimizin arasında spastik diaperes yani parmak ucunda ve geç yürüneceği söylenmişti.bir süre fizik tedavisi uyguladım doktor kontrolündederken oğluşum 15 aylık oldu.ayakta taytay bile duramıyordu.kayınvalidemlerde otururken ayakta tutmaya çalıştım ama nafile 5 dakka sonra onu bahçeye indirdim. çimlerde oynuyorduk.birden ben onu ayakta tutmaya çalışırken oğluşum koşmaya başladı.eşime seslendim oda geldi.oğlum bi bana bi babasına koşuyordu.yazlıkta herkes oğluşumu alkışlıyordu.tebessümle hatırladığım günüm benim mucizevi günüm

gerçekten görülmeye değer bir anmış. a.s

aklıma geldikçe hala tebessüm ederim... eski erkek arkadaşımı giym tarzı yönünden yönlendirmeye çalışırdım.. şöyle düz siyah dar tişörtler , altına hoş bir kot pantalon giy diye...

birgün parkta buluşucaz... yanıma bir geldi.. üstünde şarkıcıların sahne kostumu gibi.. pırıltılı bir tişört altın sarısı,altında kesilmekten paramparça olmuş bir kot... o an hala gözümün önünden gitmez....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…