Yüzüne botoks yaptırıp tutmuyor ya da 2 3 ayda eski haline dönüyor diyen arkadaşlar buraya kulak kesilsin

Sesingelmiyor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
14
20
Arkadaşlar toplanın da size nasıl soyulduğumuzu anlatayım. pazartesi günü istanbulda bir estetik/güzellik kliniğinde işe başladım. Nişantaşında kadıköyde ataşehirde bayiileri var bu kliniğin. 8 tane doktor aktif çalışıyor. Aslında eğitimciyim ama part time iyi maaşlı iş bulunca bir deneyeyim dedim. Hem botoks dolgu da beleşe gelir diye seve seve başladım işe.

Neyse Asistanlık yapacağım için ilk gün ilaçları normal şekilde anlattılar bana. 3. Gün artık bana ilaç hazırlatmaya başlayacakları zaman maalesef çok üzücü gerçeklerle karşılaştım.

Türkiyede onaylı bizim de adını bildiğimiz iki botoks markası var. Bunlar botox ve dysport. Klinik bunlardan bi kaç kutu depoluyor. Kutulardan birini yeni açılmış şekilde buzdolabında saklıyor. (Soranlara şişesini göstermek için) fakat gösterdikleri ilacı yapmıyorlar. Denetimlerden kurtulmak için kliniğin mutfak buzdolabında sakladıkları, etiketi soyulmuş bir dünya dandik botoksları var. İlaçlar kliniğe girdiği anda etiketleri soyulup buzdolabına atılıyor. sonra 1-2 tane günlük kullanmak için klinik dolabına getiriyorlar. Size dsyportu ya da botoks markayı gösteriyorlar. Siz güvenle koltuğa uzandıktan sonra onlar etiketi soyulmuş olan şişeden ilacı çekip yüzünüze basıyorlar. Ne yazık ki bununla da bitmiyor. Normalde o dandik markalı botoks şişesinde ancak 5 hastaya yetecek kadar ilaç var. Ama ilacı daha fazla sulandırıp kişi sayısını 10a çıkarıyorlar. Sordum neden böyle yapıyorsunuz zaten insanlar bir dünya para bayılıyor buraya diye. Cevap olarak ne dediler biliyor musunuz “HERKES BÖYLE YAPIYOR” . Ama siz gidip sorun şimdi o çok güvendiğiniz doktorlara. Sonuna kadar inkar ederler hatta siz suçlu çıkarsınız.

( bu arada dolgu için aynı şeyi söylemiyorum. Çünkü dolguları size markasına göre fiyatlandırıp sattıkları için kutusunu gözünüzün önünde açıyorlar. Eğer kalan dolgunuz olursa ve kalan dolguyu almak istemezseniz kalanını ağzını kapatıp, kutu görmeyi önemsemeyen başka hastalara kullanıyorlar). Ben çalıştığım kliniğe 3 kez botoksa gitmiştim daha önce. Neden 2,5 ayda kayboluyor bu botoks dediğimde “ya senin cildin hızlı eritiyor ya da sıcak duş alıyorsun” gibi cevaplar almıştım… hepsinden iğrendim. Bundan sonra botoks yaptıracağım zaman şişesini arkadaşlarımla ortak alıp doktora götürüp bana bu şişeden yapın diyeceğim. Sizinle de paylaşmak istedim. Belki üç kuruşunuzu kendiniz için daha hayırlı bi işe yatırırsınız.

Ya birsey soyleyeyimmi guzellik algilari batsin uc kurus kenara ata ata kendime bir guzellik yapayim dedim soyledugin onume cikti. Bir arkadasim daha ayni sekilde aynen boyle anlatmisti. Cok uzuldum. Botoks sevdigim islem ne yalan soyleyeyim alnima kattigi o freah goeuntuyu seviyodum. Peki ne onerirsin ne yapayim canim ya

Tutmama nedeni sulandırılmış orijinal olmayan markalar bence en belirgin nedeni 1 sıraya konulabilir.Doktordan dinlemiştim. Türkiyede kullanılan 2 markayı ve gözünüzün önünde kutu açılımı isteyin diye. Bende bilindik bir clinicten randv aldım özellikle işlemleri doktorları yapıyormuş.Şimdi kafamda çok soru işareti clinicler çok sayıda kamp vs yapıyor.Sulandır sulandırılmış kullan taktiği içinmi acaba.Ama kendi kliniği olan çok bilindik doktorlarımız var fiyatları hep sabittir bakarsanız.2 3bin üstü olsada,daha güvenli veriyor.Bende keşke hiç randevu peşin olayına girmeden doktor rand alsaydım.O an bütçeye göre acele ettim.Gönülsüz gideceğim gibi.

Son düzenleme:
Benim gözümün önünde enjektöru doldurdu dr. Allergan marka botoksu ama o da 2 ay dayanmisti. Şüphe edemiyorum ama acaba sisesine başka yani dandik bibeey koymus olabilirler mi? Bu arada yeni botoks fiyatlari aşırı pahali. ,sordugum dr. ,9500 TL dedi. Simdilik erteledim ama cok istiyorum yeniden yaptirmayi

Nişantaşı'nda dr Mustafa Karataş.daha once yaptiemadim bu hocaya ama benim hep aklimda olan biri. Ama bu paraya asla yaptiramam

Daha önceleri botoks yaptırırken hiç bakmadım, sadece şırıngayı görüyordum. Genelde 3 aya kadar dayanıyor gibi fakat ameliyatım sonrası bir kaşıma botoks uyguladı doktorum 2 ay zar zor dayandı, ben sürekli yazlıkta, havuzda, güneşin altında olduğum için diye düşündüm, ki zaten ücret almıyor ama gerçekten dikkat etmek gerekiyor çok haklısınız artık bende her işlemde daha çok irdeleyeceğim.
Ne yazık ki güven vermiyorlar doktorların çoğu

Nişantaşı'nda dr Mustafa Karataş.daha once yaptiemadim bu hocaya ama benim hep aklimda olan biri. Ama bu paraya asla yaptiramam

Bundan birkaç yıl önce kendisine botoks yaptırmıştım ve çok memnun kalmıştım, gerçekten iyi bir doktor. Şimdiki fiyatlarını hiç bilmiyorum ama tahmin ediyorum

Bana tanıdığım bir doktor türkiyede yasal satışı ve uygulanması olmayan iran üretimi bir botoks yapıyor. 8 ay rahat dayanıyor . Fiyatıda diğerlerinie göre daha uygun. Daha önce diğerleri en fazla 3 ay gidiyordu.

Arkadaşlar bu mesajı tecrübelerime dayanarak belki birilerinin işine yarar diye paylaşıyorum.

Bu çoklu şubesi olan kliniklerin çoğu zaten güvenilir değil. Çalışan doktorlar da doktor mu belli değil. Çoğu Türkiye’de geçerli diplomaya bile sahip değil. Benim yıllardır gittiğim bir klinik var mesela. Asla böyle bir problem yaşamadım. Flakonu da dolgu ürününü de benim gözümün önünde açıyorlar. Giden arkadaşlarımdan da hiç kötü bir yorum almadım. Müşterileri de sabit. Fiyatları da makul. Yani her klinik aynı değil.

Fabrika gibi çalışan yerlerden, piyasanın çok altında fiyat veren yerlerden uzak durmak gerekiyor. Çünkü fiyat saçma bir şekilde düştükçe kalite de inanılmaz bir şekilde düşüyor.

Gittiğiniz klinikte kesinlikle duvarda ruhsat ve diploma var mı, ruhsattaki kişi ile işlem yapan kişi aynı mı diye kontrol edin. Yoksa bir sorun yaşadığınızda muhattap bulamazsınız.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta; eğer kliniği sosyal medyadan bulmuşsanız kliniğin tam adresi var mı yok mu kontrol etmelisiniz. Tam adresin olması sağlık bakanlığı tarafından denetlenmesini kolaylaştırır için insanlar adresi yanlış ya da eksik yazıyor. Bu da şikayetlerin araştırılmasını engelliyor. Yani anlayacağınız tam adres paylaşmayan yerler kaçak yerler oluyor.

sasirmadim, binlerce yerler vardir biyle.
Yazik hanimlarda belki ordan burdan biriktirip, kendinu iyi hissetmek icin yaptirdigi islem, iki ay sonra kaybolunca külkedisinin balkabagi gibi kalakaliyrdur öylece.

Gerekli yerlere bildirdinizmi olayi.

Bana daha onceden allergan ve dysportun ayni oldugu soylenmisti ama mesela bende allergan hic kalmiyor. Dysport biraz daha iyi gibi

Bana daha onceden allergan ve dysportun ayni oldugu soylenmisti ama mesela bende allergan hic kalmiyor. Dysport biraz daha iyi gibi
Bu iki marka tamamen birbirinden farklı ürünler ama ikisi de FDA onaylı. Dysport daha küçük moleküler yapıya sahip olduğu için küçük kırışıklıkları açmakta botokstan daha etkili. Kalıcılığı da kişinin metabolizmasına göre değişiklik gösterebilir ama çoğunlukla dysport daha kalıcı oluyor.

Biliyorum sulandirma oranlari falan farkliymis ama her halukarda allergan daha ucuza mal oluyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…