Yuzume sac acici surdum yandi lutfen yardim edin!!

Tatilde şapkasız dışarı çıkmayın ve güneşten tamamen yüzünü sakın.

Burda bi baslikta okudum yuzune ve gobek arasina sac acici ve sari boya surenler vardi bende denedim yarim saatten biraz fazla beklettim
Bi ciktim gozlerimin altina dogru olan tuylere surdugum yer yanmis galiba
Kipkirmizi olmus iz kalir mi nolur yardim edin bi de yarin tatile gidiyorum offf salagim ben ya :KK43:((
Doktora falan da gidemem suanda annem duysa öldürür beni.....
Ne yapmaliyim ne sursem gecer suan yanik kremi surdum hucre yenileyici allahim cok korkuyorum
hii naptın ilk defa duydum bunu yahu
saç için olan şey yüze sürülür mü:KK43:
bepanten sür biraz bir süre..

• Beğen
Reactions: KV_
Yumurta akı yanık tedavısınde kullanılıyor hucre yenılıyıcı olrk sen ne akla hızmet byle cesarette bulundun o acıcı olayını bende okudum ve ısrarla 10 dk dan fazla tutmayın demıs yazan... ne dıye yarımsaatten fazla tuttun sapka falab tak barı gecmıs olsun

Ya gerizekaliyim iste burda okudum yapanlar gayet memnundu :KK43:
Zaten banyoya girdim sabunladim iyice ciktim kipkirmiziydi hucre yenileyici yanik kremi surdum. Suan kirmiziligi gecmis ten rengime donmus. Demek ki agir bir sey degilmis diye dusunuyorum? Sizce?
Bu meslegin içinde yaklaşık 15seneden fazladır varım. Ağır bisey değilmiş demek yalan olur hidrojen peroksit olmadığı sürece saç renginde oynama olması imkansız. Ve o madde yanıcı bir madde. Zararını azaltmak için içine su ve krem karışımı yapılıyor ki bu da özenle ölçeklerle yapılıyor. Ayrıca açıcılar da aynı şekilde ağırlaştirici madde içerir. Biz bayram günleri rofle gibi işlemler geldiğinde elimiz hızlı olsun diye eldivensiz işlem yapıyorduk ve ellerimizi 1saat boyunca yoğurt içinde tutuyordk çünkü ondan başkası ne ağrısının ne de yanmasını alıyordu sen hesap et nasıl bir madde olduğunu. Su an bisey yoksa telaş etme ama olmayacağı anlamına da gelmez. Biz kaşlar için özel üretilen boyaları kaşlara sürerken bile çok dikkat ediyordk ne olur ne olmaz kafa derisi ile yüz derisi bir değil ki en hassas deridir yüz. Dediğim gibi git eczaneye bir krem al

Burda bi baslikta okudum yuzune ve gobek arasina sac acici ve sari boya surenler vardi bende denedim yarim saatten biraz fazla beklettim
Bi ciktim gozlerimin altina dogru olan tuylere surdugum yer yanmis galiba
Kipkirmizi olmus iz kalir mi nolur yardim edin bi de yarin tatile gidiyorum offf salagim ben ya :KK43:((
Doktora falan da gidemem suanda annem duysa öldürür beni.....
Ne yapmaliyim ne sursem gecer suan yanik kremi surdum hucre yenileyici allahim cok korkuyorum

Sarisinmisin sarosinlarin teni biraz daha hassas oluyorda bende kullaniyordum onceden hoc bi dikinti yasamadim

Yuzu normalde yakar yani oyle bi acisi var ama iz falan birakmaz bence gecer diye duaunuyorum sadece gozaltin mi oyle bol bol bepantene krem sur

bide yarım saatten fazla demişiniz. allah aşkına nerde okudunuz bu forumda. ayrıca o maddenin ambalajında bile nasıl kullanılcağı yazıyo.
annenizin kızmasına gerek yok kk sağolsun.
birdaha böyle bişey yapmayın sakın.

Bepantenin içinde de hücre yenileyici özellik var,bol bol sür yüzüne ,direk güneşe çıkmaktan sakın :KK43:

buz jelleri var, evde varsa havluya sar yüzüne kompres yap, yoksa havlunun içine buz koy yüzüne tut. yüzüne direkt buzu yapıştırma, buz yanığı yaparsın.
güneşe çıkma, yüzüne sabun sürme.

5 dakika bekletsen yeterdi. Hafif tahris oldugu icin kizarma normal ama yarim saatte geciyor. Sakin o kadar uzun sure bekletme bir dahaki sefere cidden yakarsin sonra omur boyu ugras dur

Yarin tatile gidicem biletler otel falan her sey alindi napicam ben :KK43:
Peki madem tatile gidip bronzlasicaktin
ya neden sac aciciyi yuzune surdun maksadin neydi bunu yaparken
kizim olsan yanmistin
ben sacima dahi kullanmam bu tarz kimyasallari
umarim yanik izi kalmax
Kreme devam et gunesten uzsk durku su toplamasin iyice

Yuh yarım saat nedir. Tuy sarartıcı alıp surseydin onun da üzerinde maksimum 8-10 dk bekletin yazıyor. Yeterince iyi araştırmamışsın ders olsun bu sana. Çeşme suyunun altına tut 5 10 dk soğusun daha derinlere işlemesin. Buz koyma sakın o bölgeye cildine zarar verir buzun da yakma özelliği var çünkü. Kremi günde 2 3 kere sür. He bi de 2 gün güneşe çıkma. Yapacak bi şey yok.

Ya gerizekaliyim iste burda okudum yapanlar gayet memnundu :KK43:
Zaten banyoya girdim sabunladim iyice ciktim kipkirmiziydi hucre yenileyici yanik kremi surdum. Suan kirmiziligi gecmis ten rengime donmus. Demek ki agir bir sey degilmis diye dusunuyorum? Sizce?
Himm korku gecince
demekki kotu bisey degil modu
aman yarabbim bu insanlarin basina illede kotu bisey gelincemi keske yapmasaydim diye agliyacak.:KK43:

X