Yüzümde sürekli yeni benler çıkıyor, durduramıyorum

Gokcesag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
969
3.871
Merhaba, yüzümde son zamanlarda nokta nokta leke şeklinde ben sayisinda inanilmaz bir artış yaşıyorum, ozellikle burnumun üstü, kenarları, doktora gittim kanser riski taşımadığını söyledi ama ben bu benleri istemiyorum.
Doktorun kolaya kaçıp genetik yatkınlık demesi de ayrı bir sorun.
Bu benlerden nasıl kurtulabilirim, et benlerinde bıçaklı ameliyat falan hallediliyor ama bunlar daha çok leke şeklinde.

Güneş kremi kullanıyor musunuz? Bazı ciltler yatkın oluyor, güneşten hemen etkileniyor

Evde telefon tv hatta lambalar bile leke yapıyor benim de cildime bakildi cilt alti resmen leke dolu uzmanin dediği evde bile en az 50 factor gunes kremi yaz kiş kullan dedi bazen gunluk telaş oluyor unutuyorum hafif hafif lekeler oluyor ve cidden gecmiyor lekeler

Evet üstteki arkadaş bahsetmiş tv pc telefon ekranı mavi ışık yayıyo aynı güneş etkisi yaratıyo ciltte

Merhaba, yüzümde son zamanlarda nokta nokta leke şeklinde ben sayisinda inanilmaz bir artış yaşıyorum, ozellikle burnumun üstü, kenarları, doktora gittim kanser riski taşımadığını söyledi ama ben bu benleri istemiyorum.
Doktorun kolaya kaçıp genetik yatkınlık demesi de ayrı bir sorun.
Bu benlerden nasıl kurtulabilirim, et benlerinde bıçaklı ameliyat falan hallediliyor ama bunlar daha çok leke şeklinde.
bence birden fazla doktordan görüş almalısın. allah korusun benler ihmal etmeye gelmez başka şeylerin habercisi olabilir. böyle durumlarda cilde bakılıp tanı koyulmaz mutlaka örnek alınıp incelenmesi gerekir. lütfen yanlış anlamayın üzmek için yazmadım sadece bir tavsiye.

X