Yuzdeki kızarıklıklar şakaya gelmiyor

Asud

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
1.611
6
Uzun suredir yuzumde kucuk kucuk kizarikliklar vardi. kucuk sivilceler gibi. hamileligimle birlikte iyice artti. Goruntu rahatsiz ettigi halde, hormonal diye dusunup uzerinde durmamistim. En sonunda bugun bir dermotologa gittim. Sonuc ROSECEA yani GÜLLEME...tedavisi yok. bazi yiyecekler, stres, HAMİLELİKTE SALGILANAN HORMONLAR nuksettiriyor. Su an ilac kullanamiyorum. Dolayisiyla dogum sonrasina kadar artacak iyice. Ondan sonra bir sure ilac tedavisi sonrasinda da lazer tedavi uygulanabilirmis. simdilik dermo-kozmatik urunlerle bir umut ilerlemesini onlemeye calisicaz. Ama kronikmis ve tamamen iyilesmezmis. Asagada internetten buldugum kucuk bir yaziyi da koydum. Daha cok bilgi edinince sizinle paylascam. Ama lutfen sivilce deyip gecmeyin. En basta gitseymisim tedavi olabilecekmisim.

"tıp literatüründe akne rozase denilen ve gelende 25-40 yaşları arasındaki kişilerde görülen bir deri hastalığı.. genelde en sık burun, yanaklar, alın ve çenede görülen kızarıklık, kabarıklık ve içi iltihaplı oluşumlardır.. bu kızarıklıklara vücuttaki kılcal damarların genişlemesinin, güneş ışınlarına fazla maruz kalınmasının ve stresin, psikolojik moral bozukluklarının sebebiyet verdiği söylenir.. kesin bir tedavisi olmasa da, hiç bir zaman tamamen yok olmasa da çeşitli antibiyotik ve yüz kremleri ile şiddeti azaltılabilir.. asitli ve çok sıcak içeceklerden, alkolden, baharatlı, aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.. çok sıcak suyla duş alınmamalıdır.. surat güneş ışınlarından kesinkez korunmalıdır.. sabah evden çıkmadan yağsız güneş kremi sürülmelidir.. .....'in yeni çıkan 45 ve 60 dereceli yağsız kremleri tavsiye edilir.. bir de son yıllarda pdl denen lazerli bir tedavi de kılcal damar tedavisinde kullanılıyor.. gül hastalığı ile karıştırılmamalır, gül hastalığı daha çok yüzün dışında vücudur diğer tüm bölgelerinde görülürken gülleme özellikle yüz ve saç derisinde, göğüs ve sırt ortasında görülür.."

geçmiş olsun canım görüntüsünden başka rahatsızlık vermiyordur umarım

cnm geçmiş olsun
hamişliği atlat bir güzel tedavini ol
çok şükür herşeyin tedavisi var artık
ve sadece görüntüyse çok fazla önemseme bence
umarım sana başka sıkıntı vermiyordur...

saolun kizlar. Tam olarak tedavisi ne yazik ki mumkun degilmis. ilerki asamalarinda burunda buyume yapiyormus ki en kotusu bu. Bekliycez artik dogumu yapacak bisey yok. Sonrasinda herhalde ilac ve lazer tedavisi olurum. siz siz olun basit sivilce diye gecmeyin. Artik herseyi desmek lazim. Herseyden killanmak lazim. Boylece ilerlemeden pek cok sey yakalaniyor. Ben yakalayamadim.

peki tedavinin olmamasının sebebi geç tanı olması değil mi? Benmde yüzümde yer yer kızarıklıklar var 2-3 seneden beri özellikle burnum ve yanaklarımda,beraberinde ufak sivilceler,yahut kabarcıklar oluyor. Dediğiniz gibi güneş çok etkiliyor,fakat bana önemli derece kızarıklığın yok diyorlar ben mi büyütüyorum anlayamadım[ ne yapmamı öneriyorsunuz? bir de bu msj üzerinden bayağı zaman geçmiş lazerle tedavi olduzun mu? umarm sorununuz çözülmüştür/B]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…