Yüzdeki kılcal damar genişlemesinde lazer tedavisi olan varmı

stephania

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2009
142
1
47
Yüzdeki kılcal damar genişlemesinde lazer tedavisi olan varmı
Selam , yüzümde kılcal damar genişlemesi ( akne rozasea ) var. 2 senedir çekiyorum. 3 mart 2011 de çakmak erdem hastanesi dermatolog hakan buzoğlu na gittim bana imex ve roza kremi 4 ay boyunca kullan dedi, sonra lazer tedavisi olmamı istedi. 4 seans 1500 tl. Dedi. Hastaneleri araştırmamı söledi fiyat konusunda. çok korkuyorum lazerden yüzüm yanarsa. Offff. Düşünmekten başım ağrıdı. Içinizden lazer tedavisi olan varmı , bana yardımcı olun lütfen. Ayrıca iyi bir dermatolog ümraniye civarında arıyorum. Devlet karşılamıyormuş bu masrafları.
Bana yardım edin. Lazer tedavisi olanlar:KK59:

Bende aynı şekilde ilaç tedavisi oldum şimdi 2 kez lazer oldum korkulacak bişey yok sadece güneş koruyucu kullanma konusunda hassasiyet göstermelisin.

selam ben ilacı kullanıyorum ama bugün kestim, alnımda sivilceler çıktı sağ yanağım gittikçe yayılıyor. peki lazer iyileştirdimi. tekrar çıktımı . sebamed 50+ faktör kullanıyorum. bana bu konuda yardımcı olabilirmisin.

bu siteye takip ediyorum ama kimse lazer tedavisi olmamış galiba. lazer tedavisi olanlar tecrübelerinizi anlatırmısınız.

yaklaşık 2.5 ay önce ist bir estetik merkezinde lazerle kılcal damar tedavisi oldum yüzümde yanıklar oluştu hala izleri var kızarıklıklarda geçmedi aynı hatta dahada artmış gibi hissediyorum yaptırmadan önce ii düşünmenizi tavsiye ederim

yaklaşık 2.5 ay önce ist bir estetik merkezinde lazerle kılcal damar tedavisi oldum yüzümde yanıklar oluştu hala izleri var kızarıklıklarda geçmedi aynı hatta dahada artmış gibi hissediyorum yaptırmadan önce ii düşünmenizi tavsiye ederim

selam ben hastanede dermotolog uzman doktora gittim , açıkçası güzellik merkezine güvenmiyorum. çünkü güzellik merkezine gidenler yüzünü yakıyorlar. peki özel hastanede yaptıran yokmu ? :44:

yaptıranlar var ise ben de merak ediyorum.
özel hastane ile güzellik merkezlerin de yapılanlar ne derecede farklı sonuçlanıyor?

Arkadaşlar bende de rozasea başladı son birkaç aydır, dr. Haydarpaşa numune hastanesinde ücretsiz lazer tedavisi yapıldığını söyledi. Eğer istanbuldaysanız gidip muayene olmanızı tavsiye ederim. Henüz yaptırmadım, sonuçları yazarım.

canım ben kayseri devlet hastanesinde lazer yaptırıyorum ücretsiz. 4. seansım olacak aynı zamandada rosaliac krem kullanıyorum %50 geçti kızarıklıklar

mervecim senin seanslar ne kadar sıklıkla oldu?
sence faydası var mı?

ya da yan etkisi olur muymuş? dr ne söylüyor. bana da dr um tavsiye ediyor ama cesaret edemiyorum.

arkadaşlar merhaba tedavi olanlar sonuçlardan haberden edin ne olur... benimde elmacık kemiğimde ve burnumun yanında sivilceye benzer dar çatlaması var... yaklaşık 15 yıldır var... tavsiye edilen tüm kremleri denedim... 2 farklı dermatoğun önerdiği kremleri de denedim... ya kış 50 faktör koruyucu krem de kullanıyorum... hiçbir faydası yok... o kremler rosase hastalarında işe yarıyor malesef... benim damar çatlamam sivilce gibi büyük bir nokta şeklince hiç sevmiyorum... lazer yaptırmak istiyorum ama çok farklı yorumlar var bazı arkadaşlar çok memnun tamamen geçti diyorlar, bazıları çok fena iz kaldı daha beter oldu diyorlar ... lütfen yaptıran ve memnun olanlar özelden yaptırdıkları yeri söyleyebilirler mi... çok rica ediyorum... bıktım bunlarla yaşamaktan artık...
benim yüzümdeki linktekine benziyor: http://www.kadinlariz.com/wp-content/uploads/2010/12/yüzde-kilcal-damar-catlamasi.jpg

Ben geçen yıl bu zamanlar yüzümdeki sivilce izleri için lazer yaptırdım. Yüzümde kılcal damar çatlamısı da var. Dr. önce çatlağın gideceğini, dikiş izinin silikleşeceğini vadediyordu. Uygulama aşamasına gelince, yok efendim kılcal damarlara uygulayamazmış, göze yakın olduğu için dikiş izine dokunamazmış... Drla iyi konuşup netleştirmek lazım. Fazla da beklenti içine girilmemeli.

benim nerdeyse hiç kalmadı 6. lazer seansım bitti 3 ay ara verdi doktor şimdi tekrar gidecem devlet hastanesinde ücretsiz yaptırdım lazeri. ama yaptıracağınız lazer cihazını iyi araştırın benim cihazın adını unuttum hatırladığımda yazarım bu cihaz azar azar etki etti yara yapmadı

benim nerdeyse hiç kalmadı 6. lazer seansım bitti 3 ay ara verdi doktor şimdi tekrar gidecem devlet hastanesinde ücretsiz yaptırdım lazeri. ama yaptıracağınız lazer cihazını iyi araştırın benim cihazın adını unuttum hatırladığımda yazarım bu cihaz azar azar etki etti yara yapmadı

tedavi olduğun devlet hastanesi neresi ? tam olarak cilt sorunun neydi ? ayrıntılı yazarsan sevinirim :)

arkadaşlarr dünkü araştırlarım sonucu merve adlı arkadaşın kayseri devlet hastanesinde yüzüne lazer yaptırmış ve makinenin v-beam lazer olduğunu söylemişti ya ben istanbulda nerde yapıldıını öğrendim istanbulda yaşayan arkadaşlar Amerikan Hastanesinde yapılıyormuş haberiniz olsun..çok araştırdm çünkü hiçbir yerde bulunmuyr.çok mutlu oldum sizlerede haber vermek istedim..

arkadaşlar merhaba tedavi olanlar sonuçlardan haberden edin ne olur... benimde elmacık kemiğimde ve burnumun yanında sivilceye benzer dar çatlaması var... yaklaşık 15 yıldır var... tavsiye edilen tüm kremleri denedim... 2 farklı dermatoğun önerdiği kremleri de denedim... ya kış 50 faktör koruyucu krem de kullanıyorum... hiçbir faydası yok... o kremler rosase hastalarında işe yarıyor malesef... benim damar çatlamam sivilce gibi büyük bir nokta şeklince hiç sevmiyorum... lazer yaptırmak istiyorum ama çok farklı yorumlar var bazı arkadaşlar çok memnun tamamen geçti diyorlar, bazıları çok fena iz kaldı daha beter oldu diyorlar ... lütfen yaptıran ve memnun olanlar özelden yaptırdıkları yeri söyleyebilirler mi... çok rica ediyorum... bıktım bunlarla yaşamaktan artık...
benim yüzümdeki linktekine benziyor: http://www.kadinlariz.com/wp-content/uploads/2010/12/yüzde-kilcal-damar-catlamasi.jpg

yaptırdın mı yaptırmadın mi bilmiyorum ben 2010da yaptırdım. hatta bu konuda bi konuda açmıştım senin gibi karasız kalip sora böle yapamaycağım deyip ya Allah dedim uzun bi araştırma sonunda gittim benimde aynem örümcek ağı gibi burun kenarı sora kaşınmayla başlayan özellikle stres ve sıcak etkisiyle yanakta vardı. dayanamadım arastirip ozamanın en ii dr die gittim. evet başarı ile lazerlerle ki sana dr hangi tur lazeri seçti ? bu cok önemli!!!! yaptı yüzde 90 geçti ama lazer sorasi eve geldiğimde yuzum ateş içinde yanıodu. aksam bide işik altında bi baktim. atış yapılan yerler cukur cukur. inan mide kanamasi geçirecektim. sora o çukurluklar geçti ama sankı hala bazen gölge cooook hafif hissediyorum. bana kremi hatırlamıyorum. damar catlamasi olmasin die cook pahali bi kremi üstüne önerdi. o krem cildimi mahfetti. okadar yağlı geldi ki karma cildim. yüzümde bes ay sorasinda kucuk kucuk sivilceler yağ seklinde toplam 10 ergenliğimi toplasan okadar sivilce cikarmadim. o derece neşe baktim bu biseye yaramaz kestim sivilceler geçti. fakat o cilt sivilce yerleri sürekli temiz tutmassam dengelemesem cildimi yine hafif küçükten cikabilio. he simdi damarlardan kurtuldun mu diceksin?
kesinlikle hayır tekrar cikti farklı yerlerden burun kenari yine başladı kirmizi simdi bu kisa yaptirmassam YİNE oda mor mor durcak.
soradan uzun bi arastirma sonunda ve tabi deneme yanılmada gerekio maalesef. çünkü herkesin cildi lazere cok farklı tepki veriyor. ben aşırı hassas ciktim. onu yok eden lazer sana yaninda soğutmayla veriyor ki ccilt yanmasin o basinc yanindaki minik damarları catlatti. ha yinede o halimden ii . onu acik söleyim. drunu ii seçersen ve lazeri denersen ufak bi kisma kesinlikle dr yapmali.!!!
ona dıkkat et ben yöntem değistircem bu kisa .bu arada tekrar cikti damarlar dedim ama sanmayin ki korumadım en pahali tum gun koruyan 50faktor gunes kremleri güneşte cikmama vs hepsini denedim bünye üretiyor. stres vs kurtuluş olmadi bende bu gidişle 3senede bi böle yapicaz :KK43::nazar:
yine sorun olursa burdayim.

X