Yüzdeki izler

escuer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2016
474
312
Selam kizlar,

yüzde olan akne ve sivilce izleri icin en guzel sonuc veren, en iyi cözumler nelerdir?

Merhaba;
Benim yanaklarımda sayıları az fakat derin izlerim var.Ice pick skar yani.Aynı zamanda burnuma yakın kısımlarda gözenekler.28 yaşındayım.ergenlik sivilcelerinden kalan izler.ama yaş ilerledikçe daha bir gözünüze batıp sizi mutsuz ediyor.sonrasında üni dönemlerimden beri akne-sivilce çıkmazdı.4-5 yıl önce oval kemiğinin oralarda acılı aknelerim olmaya başlamıştı.2-3 ay orda yaşam sürdürüyorlar ve ne yaptıklarını kendileri de bilmiyordu :) 2 aylık roaccutane tedavisinden sonra o gündür bu gündür yüzümde sivilce çıkmıyor. benim can sıkıntım ice pickler... bunun için öncelikle bütçesel anlamda kendini ayarlaman, doktor araştırman ve kolları sıvaman gerekiyor. 2015 aralık ayında dermaroller tedavisi ile ilk adımı atmış oldum.seansı 250 tl idi.2 dermaroller ve 1 prp yaptırdım bu hastanede.prp yi 500 tl ye yapmışlardı yamulmuyorsam.şöyle ki cildinizi zaten uyuşturuyorlar kremle.ama bağıran erkekler bile oluyormuş yapılırken hazırlıklı olun.acı eşiğim yüksek olduğu için sesim çıkmadı benim.cilt kıpkırmızı oluyor haliyle.4 gün fln geçmiyor kızarıklığı ama cilt parlıyor.2. seans uygulamamı roller ve prp birlikte yaptılar.roller yapılırken gerek prp yi maske gibi gerekse yer yer enjekte ederek sürdürdüler.cildim canlandı.bir süre aynalara bakmaya doyamıyordum.izler hala olsa da ciltteki canlılık yeterince kamufle ediyordu.2. seansımda uygulamayı yapan estetisyen arkadaş alın bölgem de botoks olup olmadığını sorunca şahsen mesleği ve tecrübesi hakkında derin düşüncelere itti beni.bir daha gitmeme kararı almama sebep oldu.her gün cilt gören üstüne tedavisini, uygulamasını yapan birisinin botokssuz bir yüzü anlayamaması tuhaftı.Yapılan işlemlerden memnundum.sadece bu yönden gitmeme kararı aldım.belki seanslara devam etsem tedavim ile ilgili olumlu sonuçlar da alırdım, bilemiyorum. akabinde internetten dermaroller ve serum, maske seti sipariş verip evde uygun periyotlarda kendim uyguladım.10 seansı da böylece tamamlayınca izlerin hala durduğunu görmem çektiğim acıları yanıma kar bıraktı.(devam edeceğim)

Fraksiyonel lazer ve kombine tedaviler dermabrazyon dahil yaptırsanız bunlar etkili yöntemler

K kolasisesi merhaba, bende dermarolleri kendim yapıyorum, ama ben cok güzel sonuclar aldım.Acaba senin uygulamanda mı bi sorun var?Fotolarıma bakabilirsin.Ben cok memnunum.

Merhaba,
Kaldığım yerden devam ediyorum...
Güneyde yaşadığımı ve güneş ışınlarının etkisini söylemeyi unuttuğumu fark ettim.
2016 yılı dermaroller işlemimin seanslarını evde tamamladıktan sonra yaz gelmesinden dolayı herhangi bir işlem yapmayı durdurdum.
Aralik 2016 da fraksiyonel lazer tedavisine başladım.Dr'um çok tatlı:) ve bana umut vaad ediyor bu da beni motive etmeye yetiyor fazlasıyla.3 seans yapalım bir durumuna bakalım demişti.1 ay önce gittiğimde 4-5 seansa uzatacağını ve plexr tedavisi ile kombine edeceğini söyledi. Bu arada sanırım 3. Seansımdan bir hafta ve devamında 15 gün sonrasında iki defa olmak üzere greenpeel yaptırdım.Şiddetle tavsiye edebilirim.Cildim kuş gibi hafifledi, dahası benim cildim nefes almıyormuş dedim.Siyah noktam yok denilebilecek kadar az yani sadece burnumda vardı.Ve cildin yumuşacık oluyor, ışıl ışıl oluyorsun.
Bugün iş çıkışında 4.seans lazer ve plexr için kliniğe girmiştim ki sevgili doktorum elinde kolajen serumuyla karşıladı beni.Bunu sana ayırdım izlere enjekte edeceğim sonuca bakacağız belki plexr uygulamama gerek kalmaz dedi.Ben de seve seve kabul ettim.Yanaklarımda izlerin derinlerine enjekte ederken biraz gıkım çıktığı doğrudur.Ardından lazer uygulaması yaptı ve vedalaştık.Kolajen için 15 gün sonra tekrar buluşacağız.Zaten 10 güne kadar etkisini gösteriyormuş ve 4 seans uygulayacakmış. Eve geldiğimden beri aynadan kendimi alamıyorum.İcepicklerim haricindeki o gözenekli cildimden eser yok.
Kızlar şimdilik doğru yolda olduğumu hissediyorum.
İşlemler hakkında bilgi almak isteyen olursa ben burdayım...

Yüzümde trafik kazasından kalma cam kesikleri mevcut yıllardır(10 yıl) bunun için doktor doktor geziyorum daha önce yan etkisi olmamasından ötürü dermapen yaptırmıştım 4 seans azda olsa etki etmişti. Açıkçası bu tedavileri yapan birsürü dr hastane güzellik merkezleri var ama en önemlisi doğru doktoru bulmak ben onu buldum Komplike bir tedavi uyguluyoruz bana önce kimyasal peeling altın iğne mezoterapi yada hylaronic asid tedavisi üstüne casmara maske ek olarakta zeka peelinge başladık doktorum hasta odaklı ve maksimum fayda amaçlı yöneliyor hastasına size tavsiyem önce böyle birini bulmanız. Bugun 4. Seansımdaydım bariz izlerimin renginde açılma, ufalma ve yüzümdeki o kabarık skarlarda düzleşme var.

Ya lazer ve lazerden sonra sosyal yaşam nasıl oluyor ? Yüz kıpkırmızı mı oluyor ?

Canım benim cildimde çok kötü roancotone kullandım gencim de dışarı çıkamıyorum hiç sosyal hayatım kalmadı çok takıyorum ıce pıck izler var çok fazla bunlar geçiyormu naptın sen

Ben hayatimda hic botoks yaptirmadim. Muayne oldugum estetik doktoru ki kendisine unluler amelyat oluyor, mimik yapmami soyledi. Yaptigimda 'alindaki botoksun gecmek uzere' dedi. Hic yaptirmadigimi soyleyince sansli oldugumu alin bolgemin cok gergin oldugunu, cok az kiristigini soyledi. Bahsettiginiz sey dogru degil, bir diyetisyenin neler yedigimizi tahmin etmesi gibi. Kaldi ki genetik diye birsey var soguk ulkelerinin kadinlarinin cildi de botokslu gibi gergindir

Franksiyonel lazer gerçekten kalıcı çözüm sağladı mı size? Çukur izlerinizi geçirdi mi

Sonra ne yaptiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…