Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
tca 25 kullanmış biri olarak gözlemim,hernekadar cildim buğday rengi ve alerjik değil ama yinede o kuruma ve renk değişimi esnasında bayağı stres oluyor insan,pek çok arkadaş 15 lik tca da yandı derken benim cildim çok yanmadı örneğin..bu iyimi kötümü bilmiyoruz tabiiki,cildi alerjik olan yada sivilceleri vs ..olan veya açık tenli arkadaşların dr,yada estetisyene danışarak uygulamaya başlamalarını öneririm..

kızlarb ben 2.deneyimimi 22 gun once yapmıştım cildim bir harikaydı 15 gun şu anda lekelerim hafifte olsa tekrar geldiler uzgunum o guzel cilde alışınca moraller sıfır oluyor eski halini gorunce umarım 3.seansta geçer geçecek de diye duşunuyorum ladycim gecer dimi tatlım çok opüyorum sevgiyle kalın ayrıca hepinizin yeni yılını kutlar sağlık mutluluk huzur bol bol guzellik bol bol bakım diliyorum.:nazar:

Tatlım leke derinliğine ve koyuluğuna bağlı uygulama sayın. Maalesef şu yada bu diyemem, denilemez.
2 uygulamda söküp atmak anca hafif sivilce lekelerinde olabilir.
Güneş lekeleri ve sivilce lekeleri birbirinden çok farklı:KK34:

Ladysubaru öncelikle uğraşların için teşekkürler..
Ben öğretmenim ve haziran 22 de düğünüm var .Benim cildimde de daha önce de yazdığım gibi ergenlikten kalma gözeneklerim belirgin ve yanaklarım pembiş pembiş sanırım o kalan izlerden.Ben de bir hevesle aldım bu tca yı sömestır tatilinde kullanacaktım fakat sanırım bunu birer ay arayla 4 defa uygulamamız gerekiyor.Tatilde her neyse de okul döneminde zor olur soyulmalarla okula gitmek diye düşünüyorum.Ara tatilinde bir kez denesem etkisi olur mu az da olsa sence? Bir de ben ürünü aldım henüz kullanmadım odada muhafaza ediyorum bir sakıncası olur mu? Bir kez deniyeceğim tca uygulamasını ve senin şu gözenek sıkılaştıran tecrübelerinle devam etmeyi düşünüyorum.Umarım az da olsa gelişme görebilirim.teşekkürler:KK34:

Daha önceden açılmış daha doğrusu sivilce sebepli yada siyah nokta sebepli büyümüş gözenekler için büyük bir beklentin olmasın öncelikle. Öncelikle zaten hepiniz, hepimiz gayet güzeliz takmayın bu kadar yahu en küçücük kusurlarınıza. Üzülerek söylemek zorundayım bir defada pek bi sonuç almazsın :KK34:

merhabalar lady..
bende tca yapmak istiyorum ama topiği incelerken gördüm derisi ince olanlarda sakıncalı diye yazmışsın. bende de böyle bir durum söz konusu ama bölgesel yani sadece elmacık kemiklerim ve gözlük taktığımızda burnumuza değen yerler var ya oralarda ciddi incelme var.kılcalarım görünüyo.bu bölgelerde sık sık kızarma problemi yaşıyorum. gerçi diğer topiğinde verdiğin yağ tariflerini uygulamaya başladığımdan beri kızarmalarda ciddi azalma var. sanırım cildim beslenip,güçleniyor.
bu şartlarda tca uygulamam çok doğru olmaz sanırım? ama en azından yanağımın alt bölgesinde yıllardır geçmek bilmeyen kırmızı sivilce izlerime kulak çöpüyle tca uygulasam acaba cildimde renk farkı falan oluşur mu?
buarada şöyle bir detay var laktik asitli tonik hazırladım senin söylediğin şekilde. korkarak kullanmaya başlamıştı asit kızarıklıklarımı artırır diye ama hiç öyle bir problem yaşamadım çok mutluyum biraz da bu cesaretlendiriyo beni sanırım.. yine de sana danışmadan bişey yapmak istemiyorum..
yorumlarını merakla bekliyorum :KK16::KK54:

Parça uygulama yapma güzelim renk dengesizliği oluşturuyor, toniklerle devam et :KK34:

merhaba lady yazılarını takip ediyorum bloğunuda bende tca yapmak istiyorum fakat emziriyorum emzirirken yapılmadığını duydum sütten kestikten sonra yaparım artık. benim merak ettiğim tca bütün cilt tiplerine uygunmu kuru karma ciltlere yapılabilirmi ?doktorun biri bana cildin kimyasal peelinge uygun değil dedi ne kadar doğru?

Aslında tüm cilt tipleri yapabiliyor ama emin ol doktor böyle bir şey söylediyse uygun değildir. Çok aklında kalacaksa emzirme dönemin bittikten sonra 1 defa %15 uygula :KK34:

Kizlar ben yalnismi yapdim acil yardim.Doadan 15 lik aldim bugun 5. Gunum ve 4 aksam arka arkaya cildime uyguladim bu aksamda surcem soyulmalar yeni basliyor.boyle pul pul.yani toplar her aksam 5 kere dimi.Ay ne aptalim ya aylardir okudum sizi ama halami anliyamadim dogru dimi?simdiden tskler.

:KK53: Aylardır okudunuz ve anlamadınız.. Hadi anlamadınız neden sormadınız? Şok oldum.

Merhabalar
İkinci TCA deneyimim
%15 lik TCA kullandım (ilk yapısımda alın bölgem soyulmamıstı)

31 Aralık ta yaptım
tecrubelı ve daha dıkkatlı okudugum ıcın ilk yapısımda ki yanlısları yapmamaya dıkkat ettım
TCA şişesini 3-5 dak ıyıce salladım
pamuga bol bol döktüm ve seri hareketlerle 1.5 dak boyunca en az 3 kez sürdüm
(tek yanlısım bastırarak yapmam oldu onuda fark ettıgımde cok gectı :KK14: kendimi kaybettim sanırım )
bır de cok fazla krem surmemeye calıstım soyulmayı etkılenmesın dıye

sonuc
yanma 30 dak surdu
bastırdıgım ıcın sanırım yuzum 3-4 gün kırmızı gezdım (biraz korktum :18: )
deli gibi kaşındım ama kaşımadım :KK53:
3. gun soyulmalar basladı ( kıyaslama yaparsak ilk deneyimimde soyulmamısım gibi geldi :KK52:)
10. gündeyim her yerim soyuldu hatta bazı bölgeler 2 kez soyuldu sanırım :KK17:

sonuctan memnunum

tesekkurler Lady Subaru :KK16:

NOT :pamugu bastırmadan uygulamayı yapmanızı tavsıye edıyorum :KK42:

İşte acemilik sürecinde her ne kadar anlatıp uyarsak bile o panik ve heyecanla böyle yanlışlar olabiliyor.
Bir sonraki uygulaman çok daha rahat ve başarılı olacak. Kolay gelsin:KK16:

arkadaslar merhabalar ben bu konuyu , sivilce izlerimden yani cukurlarından nasıl kurtulabılrım sorusuna cevap ararken buldum.o kadar canımı sıkıyorlar kı anlatamam psikolojik olarakta beni yıpratıyor acıkcası.eger ıcınızde sıvılce skarları (cukurları) için uygulayan varsa bana yazabilir mi acaba lutfen.

Sivilce çukurlukları için kendiniz uygulama yapmanız yerine profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim. Zira süreç uzun ve zorlu olacaktır. Leke tedavisi kolay da çukurluklar öyle değil :KK34:

Benim 3. Deneyimim :) ilk ikisi %15 lik cok fazla bi soyulmam olmadi.

Simdi %20 lik yaptim bir dakika bile zor dayandim daha fazla tutanlara hayret ettim bole bi aci yok :KK43: yerimde zipladim acidan lutfen %20 i kullanirken cooook dikkat edin

:KK9: Ya ya boşa konuşmuyor muşum değil mi? %15 ile %20 ve %25 arasında her ne kadar %5 fark gözükse bile ciddi fark var diye:KK9:

bastrma konusunda cok haklisin.bende uygulama asamasinda hic bir hata yapmamama ragmen yuzumde siyah leke kaldi kulak temzleme copuyle yaprim uygulamayi ama o izi bastirmaa bagliyorum cunku gercekten bastirarak yaptim.suan o izi gecirmeye calisiyorum ladyede ozel msj attim bakalim ne onerecek.
Bes defa uygulayan arkadasa şok oldum nasil oyle anladinki hic beskere uygulayan da olmadi oyle bi mesajdayok son durumun ne acaba iz kaldimi

Az sonra mesaj atıyorum:KK34: Esas şoku ben geçiriyorum o arkadaşımızın yazdıklarına.. İyi ki aylardır okumuş ya 1 defa okuyup yapsaydı! İlk sayfada açık seçik adım adım yazmama rağmen böyle oluyor hemde.. :KK25:

Evet uygun zamanı beklemek yüzünden biraz arası açıldı ama perşembe günü 2. tca uygulamamı yaptım. yine gözümün altını kalemle çizdim heyecanlanıp oraya sürmeyeyim diye zaman ayarını yaptım ve 2 dk geçmedim zaman öyle güzel ayarlı ki sonuna doğru yanma başlıyor zaten 3 -4 kez soğuk suyla yıkayınca geçti. Biraz kızarıklık oldu hani banyoda çok sıcak suyla yıkanır çıkarsın ya onun gibi. Dün çenemde hafif başlayan soyulmalar bugün bayağı arttı. geçen sefer yanaklarım (lekeler iki yanağımda) soyulmadı umarım bu kez soyulur. çok olmamak şartıyla nemlendirici de sürüyorum.

Bir de ilk tca dan sonra yuzumde kocaman bir sivilce çıktı ki lady bunun olabileceğini söylemişti zaten ellemedim biraz iz kaldı ama geçecek bence..

Not: İlk gün bepanten sürüyorduk ya onu unutmuşum heyecandan umarım sorun olmaz

Allah allah soyulmalar arttı diyorsun ama yanaklar nasıl soyulmadı?:44:

Kizlar 4 aksm üst üste uygulayan delüü benim.Nediyeyim ben masllah devetabani gibi cildim varmis.Anlatyim simdi yaptiklarimi.Ilk gun cok az belki 10 sn beklettim.Hic bir degisiklik olmadi hergun sizi okuyorumya güyaaa 2. gelismeler 3. gun gelismeler diye ben onu hep aksm uygulma sonrasi anltilanlar sndim neyse acelecilik benimki yani hizli ve dikkatli okumamaktan.3. aksam 1.5 dakka uyguladim ki ertesi gunu yuzum anca kurudu gerildi.4. ksam uyguladigimda sifir aci hic yanma yok.ertesi gun surtim timsah gibi cenem kizarik ama baskada bisey yok.Dedim bunda bi yalnislik var saolsun kedi nickli arkadas hemen cevap verdi basladi bende bi panik ayyyy npcam diye.Hemen sea butter ve nemlendirici silverdin yanik kreni sure sure sabahi ettim.günes olmayan soguk bir memleketteyim avantaj olark sbah eczaneye kosdum yasli bir bayan vardi ona anlattim inceledi bakdi.Bana bur gucre yenileyici krem verdi bunu sur dedi.Bu arada cildime hayran kaldi Hastanelik olmadigim icin.Bugday tenliyim hic hassas degil cildim.Yalniz her uygulamadan sonra e vitamini kntron ve pirinc kepegi yagini boll boll surmzsdum birde hakiki saf aloevera ve propolisli özel bir gece kremim var onu uygulamisdim sanirim onlar iyi geldi.SONUC:::yuzum innncecikkk kabuk kabuk minik minik anca soyuluyor altdnda tertemiz bembeyaz yeni bir cilt geliyor.Alnindaki kocamannn lekemin azicik kenarindn soyulma oldu sanki %10 azalmis gibi yada bana öyle geliyor.Alnindaki leke cok buyuk izmirliyim izine gittigimde deniz kenarinda yanma ugruna aktardan aldigim buronzlatici yapti.Aman dikkat yaz kis gunes kremi surerim burada gunes gormememe ragmen.Cok uzattim ama benim gibi kimse sansli olmayabilir aman dikkkatttt kizlar!!!!cepten yaziyorum hatalarim varsa affola

Şimdi böyle karman çorman varsayımlarla bu iş yürümez.
Sonra Lady Subaru ''niye azarladı, niye kızdı, e ben ne dedim ki'' vs...

Bir konuda anlaşmak zorundayız ki bunu sende kabul etmişsin; göz ucuyla, öylesine ve dikkatli okumadığını.
Senin yaptığına delilik değil, salt cahillik denir.
Elindekinin ben her ne kadar ''korkmayın'' desem de ASİT olduğunu iyice unutarak hareket etmişsin ve devam etmeye niyetli olduğunu anlıyorum yazdıklarının satır aralarından.

ASİT ile 4 gün muhatap olan cildi ne yağ kurtarır ne bilmem ne özlü krem.
Allah'tan her gün 1,5dk uygulama yapmaya kalkmamışsın da cildini yakmamışsın.

En güzeli şöyle yapalım arkadaşım, sen kendine bir tca konusu aç. Çünkü ben bu konuyu doğru şekilde yol göstermek için açtım, bu ciddi sorumluluk benim için.
Senin bu mantıkla yapacağın uygulama ve sonuçlarının sorumluluğunda pay sahibi olmak istemiyorum, darılmaca gücenmece yok.

Kadınlar kulübü'nün en aktif ve tek kişi atlamayacak şekilde yürüttüğüm bu tca başlığına zeval gelsin istemiyorum, zira 2 senedir ufak tefek yanlış anlaşılmalar dışında hiç böyle senin kadar büyük yanlışlar yaşanmadı.

Diğer bir çok eften püften başlıklarda olduğu gibi ''ay kızlar şunu kullandım mucize'' gibi durumlardan da hep uzak tutmaya ve tutulmasına özen gösterdim. Şimdi senin bu yaptığın uygulamayı bir başka dikkatsiz veya yaşı küçük arkadaş okusa, kendi kendine daha kolay ve etkili sonuç alacağını düşünüp bunun sonucunda yüzünü yaksa ne yaparız?

Emin ol ki o durumda sen değil ben ana muhatap gösterilirim. Anlayışla karşılayacağını düşünüyor, daha bilinçli uygulamalarını ve tecrübelerini kendi başlığında paylaşmanı rica ediyorum
:KK71::KK42:

Son düzenleme:
Ben de üçüncü uygulamamı yapmış bulunmaktayım. Aslında bugün itibariyle uygulamanın üzerinden on gün geçti, sonucunu tam olarak gözlemleyip öyle yazarım demiştim ama gözlemleyecek pek bir şey de olmadı.
Şöyle ki; açıkçası şimdiye kadarki en başarılı uygulamayı yapmama rağmen şu on gün süresince kaş başlangıcımda ve burnumun iki kenarında sadece bir günlüğüne dikkatimi çeken hafif kepeğimsi görüntünün dışında hiçbir durum yaşanmadı! Oysa bu sefer şişeyi de en az beş dakika çalkalamışımdır, süre boyunca da dört defa iyice ıslattığım pamuğumu yüzümde gezdirdim, gerçekten neredeyse burnumun ucundan damlayacak haldeydi ve iğnelerin battığını hissediyordum. O akşam bepanthene sürüp yattım, ertesi sabah da cildimdeki gerilmeyi ve beyazlamayı hissedince çok mutlu oldum, çünkü bunlar ilk defa yaşadığım belirtilerdi. Demek ki bu sefer daha güzel soyulacağım dedim, ama sonrası öyle gelişmedi.
Sonuç olarak %15'lik uygulamalarım her seferinde bir öncekinden daha az soyulma yaşayarak, hatta sonuncusunda hiç soyulmayarak nihayete erdi, sanırım bana da %20 yolları görünüyor.

Evet güzelim bu aşamada sana %20 yolları görünmüş.
Ama lütfen uygulama süren 1dk olsun!
%15 ile %20 arasında çok ciddi fark var zira.:54

ekho seninle aynı seans sayılarımız :) ben de ilk ikisini %15 lik yaptım ve soyulma nerdeyse hiç olmadı , yani burda söylenenlerin yanında hiç bişeydi.

Üçüncüde %20 yapıcam dedim ve yapalı henüz 3 gün oldu.Dehşet şekilde kabuk atıyorum. İkinci günden başladı bile soyulma, kaşıntıda cabası.Soymamak için kendimi zor tutuyorum :) Fakat şöyle bir fark var ki çok önemli ; %15 ile dışarda rahatça gezebiliodum ama % 20 ile mümkün değil :KK43: yüzümü eğiyorum yolda hatta :KK70:

Bir dakika kadar tuttum yüzümde ama inanılmaz yandı beyazlaştı ve kızarıklık iki gün geçmedi , uyandığımda da şişmişti biraz yüzüm.

O bir dakika geçene kadar ömrümden ömür gitti resmen..İki gün çok gergin geçti , hatta ilk gün yanma bile geçmemişti.Bugün üçüncü günüm güzel soyulcağı şimdiden belli , fakat bir daha %20 yapar mıyım kararsızım.
%15 e geri mi dönsem diyorum , onuda bu soyulmarım bitince ve bir sonraki ay karar vericem.

He bir de hep söylüyorum bir dakikadan fazla tutanlara ağzım açık kaldı :S

Sonuç olarak yerinde olsam %20 liğe geçerim ama evde olduğun güne mutlaka denk getirmeni tavsiye ederim:)

:KK9: Aferin gelin bakalım şöyle dediklerime. Korkma, sen şu an 15 ile 20 arasındaki farkı yaşıyorsun. Bol bol soğuk suyla durula cildini ve nemsiz bırakma, ayrıca kesinlikle kendin soymadığın sürece durumun normal.

Bu arada yardımlaşmanızı seveyim sizin şekerlerim:KK16::KK54:

Bende bugün %25 yaptim ve cildim bembeyaz oldu once sonra gecti kizardi sadece. Bakalim cukurluklara faydasi olacak mi.

Daha önce de söylediğim gibi, çukur tedavisi öyle pat diye olmuyor. %25 almaya nasıl karar verdiniz:KK53: Adı üstünde çukur, fiziki derinlik var.

kızlar benımde omzumda ve sırtımda günesten dolayı oluşmus koyu kahverengı lekeler var bayada ırılestıler cok sıkıntı yasıyorum bu yüzden bende denıycem tca yı genelde herkes yuze denemıs ama sırt ve omuz derısı daha kalın bı tabakadır dıye dusnuyorum oyuzden yüzde 20 lık tca mı alsam ne onerirsınız bu bolgeler ıcın kullanıp olumlu sonuç alan varmı ?

birde yanında sadece fesleğen yagı almam yeterli olurmu?

Sırt ve omuz derisi yüzümüzden daha kalın değildir!
Şu an sadece bu uygulamayı yapmamış olmanızı umuyorum..
Ayrıca fesleğen yağı nedir?

Dun yaptım bugün cildim gerilmis olarak uyandim herkeste oldugu gibi bendede kararmalar oldu hafifte kizariklik var:) evet cok cesaretliyimdir ben bu izlerden kurtuluyum yeterki:)

:KK53:

kızlar bende bu gün yüzde 25 uyguladım..3 dakika beklettim ardından bepanten sürdüm..
gelişmeleri yazarım..
herkezin acı eşiği farklı sanırım tabii cilt tipide..birkaç gün önce ellerime uyguladım,ellerim buruş buruştuda temizlik yapmaktan sanırım ama çok etki etmedi şu an kuru sadece ve geriliyor..inşallah soyulur..

:KK53::KK53:
3dk mı?
Şaka bu değil mi?

soyulacak sanırım o kararan kısım kaşınıyordu çok hafif kaşıdım deri parçası geldi:KK53:

inşallah canım...ellerimin üzeri ev işi ile uğraşmaktan yaşlı eligibi olmuştu..5 dakika bekletmiş olabilirim..

Dakika icin nedersiniz? Daha mi az durmali sizce?

el derisi yüz derisi gibi değil kalın yüzde 25 yetersiz olabilir..

Soyulma sürecine müdahale etmek yok!
Kaşımak yok!
Ovalamak yok!
Kalkan parçaları soymak yok!
Arkadaşlar başlığı darmadağın ettiğinizin farkında mısınız?

Burada ASİTTEN bahsediyoruz.
Evet sizlere ben, bizzat korkmanıza gerek yok diyorum ama belirli sınırlar içerisinde!
Mesela bu sınırlara süre dahil ve kesinlikle tartışmaya açık bir madde değil!
Şimdi daha önce 4 gün arka arkaya tca uygulayan bir arkadaş çıktığına göre, sizlerin bu yorumlarınızı göz ucuyla okuyup ''amaan ha 1,5dk ha 5dk tutmuşum n'olcak ki'' deyip bir uygulama yaparsa ne olacak?

Emin olun diğer arkadaşa da söylediğim gibi sizler değil ben ana muhatap seçileceğim.
Artı konunun ''tca sohbet yada tartışma fikir fırtınası başlığı'' olmadığını da hatırlatayım.
Sadece deneyimlerimizi yada deneyimlemeden önce aklımıza takılan soruları, deneyim esnasında oluşabilecek sorunları ve sonrasını konuşuyoruz.
Elbette bunları yazarken amacım ''yorum yazmayın'' demek değil.
Sadece benim 2 senedir tek kişi atlamadan emek emek, işimden ve hayatımdan zaman ayırarak özen gösterdiğim ve özen gösterilmesini sağladığım başlığa, aynı özeni göstermenizi istemek, beklemek.

Anlıyorum merak ediyorsunuz ama bu tarz konuşmaları kendi aranızda özel mesaj kutusunu kullanarak konuşmanız ve bu konuşmalardan vardığınız fikir birliklerinde veya mantık birliklerinde bana mesaj atarsanız, yine aynı özenle cevaplarım
Anlayışınızı ve özen göstermenizi rica ediyorum.:KK42:

arkadaslar
bu baslıgı yaklasık 1 yıldır takıp edıyorum
lady subaru nun deneyımlerınden faydalanmak ıcın onun dedıklerının dısına cıkmamaya calısıyorum
ufak tefek hatalarım oluyor onları da lady subaru ve daha deneyımlı arkadaslar düzeltiyor

yanlız şu an yazdıklarınız bu konu baslıgında tamamen cıkmıs durumda
lady subaru en son gırdıgınde dedıklerının dısında yapanlara yardımcı olamayacagını ve bu sekılde devam edersenız konuyu kapattıracagını söyledı

sızden rıcam ayrı bır baslıkta devam etmenız
yanlıs anlamayın ama lady subaru nun deneyımlerınden ve yardımlarından bızlerıde mahrum etmeyın

anlayısınız ıcın tesekkurler

İşte takip eden, durumun hassasiyetini ve az çok yaşanan sorunları bilen böyle yaklaşıyor.
Cansın karadut7, hassasiyetine çok teşekkür ediyorum:KK16::KK54::KK42:

Bugun tam olarak soyuldu yüzüm kahverengi lekeler tamamen kayboldu soyulmayla resmen sucuk gibi soyuldu yüzüm. Gozeneklerim %40 gitti nerdeyse. %25 TCA yapmamin sebebi ve cesaretim acnelyse kremiyle yuzumu uzun bi sure soydurmam ordan cesaretliyim. Iyiki yapmisim hic bi sekilde iz vs kalmadi asitin yuzumu yakmasi soz konusu bile degil. Tesekkurler ladysubaru sen olmasan bu konuyu acmasan boyle biseyi asla yapamazdim:)

Son düzenleme:
Ladysubaru,
Uygulamanın kolay olmadığını gördükten sonra uyarı tazısı yazdım zaten kendimce,heveslenen arkadaşlar mağdur olmasın diye..faydalı bir topik teşekkürler..

Bugun tam olarak soyuldu yüzüm kahverengi lekeler tamamen kayboldu soyulmayla resmen sucuk gibi soyuldu yüzüm. Gozeneklerim %40 gitti nerdeyse. %25 TCA yapmamin sebebi ve cesaretim acnelyse kremiyle yuzumu uzun bi sure soydurmam ordan cesaretliyim. Iyiki yapmisim hic bi sekilde iz vs kalmadi asitin yuzumu yakmasi soz konusu bile degil. Tesekkurler ladysubaru sen olmasan bu konuyu acmasan boyle biseyi asla yapamazdim:)

benimde burnunmdaki gözeneklerim şu an çok sıkı görünüyor..inşallah böyle kalır..

Ladysubaru,
Uygulamanın kolay olmadığını gördükten sonra uyarı tazısı yazdım zaten kendimce,heveslenen arkadaşlar mağdur olmasın diye..faydalı bir topik teşekkürler..

Ladysubaru,

Aynı şekilde , vücutta deneyimin olmadığı için sorma gereği duydum , emeklerin için teşekkürler , sevgiler..

Layd cim :KK16:
Uzun zamandır kadınlar kulubünü ve özelliklede seni takip ediyorum(blog un ve twitter) tca konusunda ve diğer makyaj ve cilt bakımı ile ilgili you tube de bayanların blog ve paylaşımları var onları izlerken keşke dedim layd de böyle video içren bir blogu olsaydı:KK16:

hepinize lekesiz güzel günler diliyorum:KK54:

Son düzenleme:
aranızda salisilik asit kullanan varmı sivilce için

lady ben ilki ve ikinci uygulamamı %15 likle yaptıktan sonra bu pazare akşamı 3.cü uygulamamı %20 le yaptım dedim bi bakayım diğer kızlar ne yapmış bazı arkadaşlara çukurlar için beklentiye girmemelerini ve açık gözenek şeklindeki sivilce izleri için bir uzmana yaptırmanın gerekli olduğunu yazmışsın ben kış boyunca her ay yapıcaktım şuan bütün umutlarım gitti yani evet mucize beklemiyorum ama hiçmi iyileşmiycekler yani çok mutsuzu ve yüzü kabuklı bir haldeyim :KK43:(((

yapmadım daha sonra dusununce oranında ınce tabaka oldgunun farkına vardım sızce kaclık alıyım yüzde 20 lık agırmı gelır ordaki lekelerıne faydası olanda oldumu acaba feslegen kremıyle karıstrdım e vıtamını ve melısa kremi almamda sart degılmı

ekho seninle aynı seans sayılarımız :) ben de ilk ikisini %15 lik yaptım ve soyulma nerdeyse hiç olmadı , yani burda söylenenlerin yanında hiç bişeydi.

Üçüncüde %20 yapıcam dedim ve yapalı henüz 3 gün oldu.Dehşet şekilde kabuk atıyorum. İkinci günden başladı bile soyulma, kaşıntıda cabası.Soymamak için kendimi zor tutuyorum :) Fakat şöyle bir fark var ki çok önemli ; %15 ile dışarda rahatça gezebiliodum ama % 20 ile mümkün değil :KK43: yüzümü eğiyorum yolda hatta :KK70:

Bir dakika kadar tuttum yüzümde ama inanılmaz yandı beyazlaştı ve kızarıklık iki gün geçmedi , uyandığımda da şişmişti biraz yüzüm.

O bir dakika geçene kadar ömrümden ömür gitti resmen..İki gün çok gergin geçti , hatta ilk gün yanma bile geçmemişti.Bugün üçüncü günüm güzel soyulcağı şimdiden belli , fakat bir daha %20 yapar mıyım kararsızım.
%15 e geri mi dönsem diyorum , onuda bu soyulmarım bitince ve bir sonraki ay karar vericem.

He bir de hep söylüyorum bir dakikadan fazla tutanlara ağzım açık kaldı :S

Sonuç olarak yerinde olsam %20 liğe geçerim ama evde olduğun güne mutlaka denk getirmeni tavsiye ederim:)
canmm sana cvp yazamadım kusura bakma msj sayım yetersızmıs normalde atabılıyodum ama neden ole oldu bılmıyorum sen baslamıssın okudugum kadarıyla omuz ve sırtın ıcındı degılmı ende baslıycam yuzde kaclık aldın ve yanında neler aldın ıns guzel sonuclar alırız

Bende yaptirdim bugun 3.gun soyuluyo soyulan yerler kirmizi kirmizi ve birazda aciyo=( insallah duzelir ya bnde kapali komedonlardan var artik cidden cok sıkıldim iki seans medikal bakim yapti 3.seanta peeling artik cok yoruldum doktorlar surekli soyucu ilac veriyodu onlarda sag yanagimda sivilce izi birakti kusturdugu icin. Disari bu sekilde cidden cikilmaz uuff komedonlarada fayda falan etmedi sanirim=( komedonlardan kurtulan var mi ya=((

sekerkiz benimki salitik asit yaa aciyo soyuluyo butun lekelerim kabuk kabuk=(

canm nerden aldın salisilik asit hangi siteden aknelerm için almak istiyorum doktor bana hastanede salisilik peeleng önermişti sivilceler için seansı yüz lira çok pahalıydı kendim evde yapsam daha mantıklı dedim

Allah allah soyulmalar arttı diyorsun ama yanaklar nasıl soyulmadı?

Yanaklarım sonradan çok az soyuldu sabah öğle nemlendirici ve akşam yağ karışımı sürüyorum cildim hep pul pul görünüyor yoksa. sanırım benim en büyük hatam cildimi yıllarca nemlendirmemiş olmam...Güneş lekelerim çok az gitti 3. denemeyi yapmak için sabırsızlanıyorum.

Lady 4. denemede %20 kullanmaya geçmeli miyim?

Acnelyse ile asiti nasıl eş tutup tecrübeleri yine bir o kadar denklediniz?
Cesaretinizi tebrik ediyorum, naçizane uyarım %25 kullanmayın! :)

Ladysubaru,

Aynı şekilde , vücutta deneyimin olmadığı için sorma gereği duydum , emeklerin için teşekkürler , sevgiler..

Fark ettim tatlım ama konumuz yüz olduğu için, vücut çok dillendirilsin istemiyorum. Bilgimiz tecrübemiz olmayan konuda 2 kelime dahi yazılsa bu uzayabiliyor yada '' beni bi arkadaş görmüştüm yazmıştı'' diye devamı geliyor :KK54:
Layd cim :KK16:
Uzun zamandır kadınlar kulubünü ve özelliklede seni takip ediyorum(blog un ve twitter) tca konusunda ve diğer makyaj ve cilt bakımı ile ilgili you tube de bayanların blog ve paylaşımları var onları izlerken keşke dedim layd de böyle video içren bir blogu olsaydı:KK16:

hepinize lekesiz güzel günler diliyorum:KK54:

Teşekkür ederim güzelim.
Kulvarım o arkadaşlarla çok farklı, ben pek kozmetik ürünlere yönlendirmeden salt bilgilendirmeye çalışıyorum.
Ancak günlük hayatımda ciddi yer kaplayan ve mutlaka kullanıp memnun olduğum olursa paylaşıyorum ki yakında bununla ilgili bir kaç yazı yazacağım.
Aslında bir nevi doğal ürünlerle güzellik wikipedia'sı hedefim:KK16:
Bloger arkadaşlara şöyle bir karşıdan bakarsak; bir miktarı hediye ürün alma veya alışveriş (benim bu kadar .... var beni beğenin beni onaylayın) çılgınlığı peşinde.
Alıp kullanmadıkları ürünlerden de görülebilir bu saydıklarım. :KK19:

aranızda salisilik asit kullanan varmı sivilce için

Ben kullanmadım tatlım.

lady ben ilki ve ikinci uygulamamı %15 likle yaptıktan sonra bu pazare akşamı 3.cü uygulamamı %20 le yaptım dedim bi bakayım diğer kızlar ne yapmış bazı arkadaşlara çukurlar için beklentiye girmemelerini ve açık gözenek şeklindeki sivilce izleri için bir uzmana yaptırmanın gerekli olduğunu yazmışsın ben kış boyunca her ay yapıcaktım şuan bütün umutlarım gitti yani evet mucize beklemiyorum ama hiçmi iyileşmiycekler yani çok mutsuzu ve yüzü kabuklı bir haldeyim :KK43:(((

Hiç iyileşme olmayacak diye bir durum olamaz, zira tca'nın mantığına ters olur bu. Sadece uzun bir süreç gerektirir çukurların derinliğine bağlı olarak.:KK34:

yapmadım daha sonra dusununce oranında ınce tabaka oldgunun farkına vardım sızce kaclık alıyım yüzde 20 lık agırmı gelır ordaki lekelerıne faydası olanda oldumu acaba feslegen kremıyle karıstrdım e vıtamını ve melısa kremi almamda sart degılmı

Üzgünüm yardımcı olamıyorum, vücut üzerinde tca tecrübem olmadığı için fikir yürütüp yönlendirmemeye de özen gösteriyorum:KK50:
Eğer yüzünüze yapacaksanız konunun ilk mesajında her adımı tek tek yazdım, oradan okuyabilirsiniz :KK34:

Bende yaptirdim bugun 3.gun soyuluyo soyulan yerler kirmizi kirmizi ve birazda aciyo=( insallah duzelir ya bnde kapali komedonlardan var artik cidden cok sıkıldim iki seans medikal bakim yapti 3.seanta peeling artik cok yoruldum doktorlar surekli soyucu ilac veriyodu onlarda sag yanagimda sivilce izi birakti kusturdugu icin. Disari bu sekilde cidden cikilmaz uuff komedonlarada fayda falan etmedi sanirim=( komedonlardan kurtulan var mi ya=((

sekerkiz benimki salitik asit yaa aciyo soyuluyo butun lekelerim kabuk kabuk=(

Başlık tca olduğu için ve siz salisilik asitten bahsettiğiniz için konu karışıyor, dağılıyor.
Anlıyorum canınız sıkılmış duruma ama sizden konu dışında yazmamanızı rica etsem.
Hatta durumunuzla ilgili bir başlık açarsanız, size yakın durumda veya tecrübeli arkadaşlarla iletişime geçme şansınız yükselir :KK34:

canm nerden aldın salisilik asit hangi siteden aknelerm için almak istiyorum doktor bana hastanede salisilik peeleng önermişti sivilceler için seansı yüz lira çok pahalıydı kendim evde yapsam daha mantıklı dedim

Arkadaşlar bu tür başlığın dışında olan konulara dair konuşma ve sorularınızı kendi aranızda özel mesaj kutunuzu kullanarak yaparsanız konunun dağılıp karışmasına karşı iyi olur. :KK34:

Yanaklarım sonradan çok az soyuldu sabah öğle nemlendirici ve akşam yağ karışımı sürüyorum cildim hep pul pul görünüyor yoksa. sanırım benim en büyük hatam cildimi yıllarca nemlendirmemiş olmam...Güneş lekelerim çok az gitti 3. denemeyi yapmak için sabırsızlanıyorum.

Lady 4. denemede %20 kullanmaya geçmeli miyim?

Evet bence böyle az bir soyulma varsa (ki umarım soyulma azlık veya çokluk kavramlarımız aynıdır!) %20 deneyebilirsin elbette. :KK34:

X