Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Lady, senin ilk sayfada yazdıklarınla birlikte, konunun tamamında yapılan uyarılardan aldığım notlar toplam 6 sayfa tuttu. 7 günüm kaldı, tca uygulamasını yapmaya, okurum arada notları, böylece eksik birşey yapmamaya çalışırım. Özellikle uygulama sırasında önemli olan detayları çizerim. :KK1: Bayağı abartmışım. :KK1:

$Photo on 2013-02-11 at 22.50.jpg

Son düzenleme:
Lady mrb bende bugün gece %15lik tca uyguluycam esmerim ama ilk olduğu için düşük dozla başlamak istedm benim iki tane sorum war ilki fesleğenkreminin içine nekadar evigen koyuyoruz ikinciside pirinç kepegi yağı kalmamıştı sadece nar çekirdeği yağını sursem bi problem olurmu cevabın için şimdiden teşekkürler

Lady, senin ilk sayfada yazdıklarınla birlikte, konunun tamamında yapılan uyarılardan aldığım notlar toplam 6 sayfa tuttu. 7 günüm kaldı, tca uygulamasını yapmaya, okurum arada notları, böylece eksik birşey yapmamaya çalışırım. Özellikle uygulama sırasında önemli olan detayları çizerim. :KK1: Bayağı abartmışım. :KK1:

Eki Görüntüle 630721

Kedim güldürdün beni tatlım ya sesli güldüm hemde :KK9: Ladymin notlarını kısa şekilde alsan yeterliydi. Tca aldığım yerden de irsaliyenin üzerine yazmışlar 2 dakika çalkalayın öyle kullanın,sevgiler :) diye. O geldi aklıma :KK17: Ama bir tavsiyem var sana sakın makyaj pamuğu ile yapma olur mu? Normal pamuk var ya ondan al cevizi büyüklüğünde elinde yuvarla ve pamuğu iyice ıslat.Yani yüzün ıslansın iyice zaten 1,30 dakikayı geçmemelisin. Paniğe yer yok ki güzel olsun sonuçlar.:KK31:Haydi güzelce soyulursun inşallah.Haberlerini bekliyorum. :KK17:

Eki Görüntüle 630721

Arkadaşım valla bravo sana ders notu gibi not almışsın bende küçük bir bloknota bir kaç cümle yazmıştım ama tabi sen neredeyse tez hazırlamışsın :) benim 6.günüm yapalı suratımdan yere ufak ölü deri parçaları dökülüyor taptaze bir cilt çıkıyor ortaya :KK66:

Soyulmam en sonunda bitti, geç soyuldu benim yüzüm ama kabuk kabuk soyuldu. Sonuç olarak daha parlak bir cilt ve renk tonlaması daha düzgün. 1-2 sivilce izim vardı çok eski oldukları için şuan için sonuç alamadım. Dikiş izlerinde de pek değişiklik yok gibi ama daha ilk uygulama sonuçta. İleriki uygulamalarda sonuç alırım diye düşünmekteyim.

Tabii tatlım neticede cilt yapılarımız hepimizin farklı benim cildim 2 uygulamada istediğim sonucu verir bir başkasının 5-6 uygulamaya ihtiyacı olabilir.
Yöntem gerçekten çok güzel çok memnunum aldığım sonuçtan, yıl içinde mutlaka uygulayacağım vazgeçilmezlerim arasına girmiş durumda.

Lady, tca yaptıktan sonra kil maskesini ne zaman yapabiliriz. 30 gün sonra tekrar uygulayacaksak kil maskesi uygulayalımmı? Eğer 30 gün sonra tekrar tca yapmayacaksak ne zaman uygulayabiliriz. :KK16:

Tatlım aslında kil maskesine soyulma bittikten en az 15 gün sonrasına kadar ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum. Cilt gözenekleri açık ve nefes alır durumda. Ama illa yapayım diyorsan yap fakat tam kurutmadan kili yıka ki cildini gerip tahriş etmesin:KK34:

Eki Görüntüle 630721

:KK9:Süpersin...
Kesinlikle abartı olmamış daha sağlıklı uygulama yapmanın garantisi bu kağıtlar.
Heyecanla takip edeceğim uygulama sürecini çok öpüyorum:KK16::KK54:

Lady mrb bende bugün gece %15lik tca uyguluycam esmerim ama ilk olduğu için düşük dozla başlamak istedm benim iki tane sorum war ilki fesleğenkreminin içine nekadar evigen koyuyoruz ikinciside pirinç kepegi yağı kalmamıştı sadece nar çekirdeği yağını sursem bi problem olurmu cevabın için şimdiden teşekkürler

Tatlım merhaba 3 tane evigen ilavesini kaldırıyor krem ama ben artık evigen kullanmıyorum.
Çünkü evigenin içindeki e vitamini oranı yani tokoferol oranı beni tatmin etmiyor, çok düşük (%6 e vitamini içeriyor)
Kreme eklemektense bazı geceler evigeni saf sürmeni önerebilirim.
Saf e vitaminine ulaştım ulaşalı evigenin pabucunu dama attım:KK1:

Kedim güldürdün beni tatlım ya sesli güldüm hemde :KK9: Ladymin notlarını kısa şekilde alsan yeterliydi. Tca aldığım yerden de irsaliyenin üzerine yazmışlar 2 dakika çalkalayın öyle kullanın,sevgiler :) diye. O geldi aklıma :KK17: Ama bir tavsiyem var sana sakın makyaj pamuğu ile yapma olur mu? Normal pamuk var ya ondan al cevizi büyüklüğünde elinde yuvarla ve pamuğu iyice ıslat.Yani yüzün ıslansın iyice zaten 1,30 dakikayı geçmemelisin. Paniğe yer yok ki güzel olsun sonuçlar.:KK31:Haydi güzelce soyulursun inşallah.Haberlerini bekliyorum. :KK17:

Kesinlikle katılıyorum lütfen disk pamuk kullanmayın çünkü tca yı gereksiz şekilde emip cilde sürerken bırakmıyor.
Ve uygulamanızı yaparken bekletme sürenizin içine (mesela ben 1,5dk bekletiyorum tca yı yüzümde) 3-4 defa daha tca sürün cildinize.
Hem eşit sürdüğünüze emin olursunuz hemde cildinize yeteri miktarda sürmüş olursunuz:KK34:

Arkadaşım valla bravo sana ders notu gibi not almışsın bende küçük bir bloknota bir kaç cümle yazmıştım ama tabi sen neredeyse tez hazırlamışsın :) benim 6.günüm yapalı suratımdan yere ufak ölü deri parçaları dökülüyor taptaze bir cilt çıkıyor ortaya :KK66:

:KK9: Ay hele hele 2-3. uygulamalarınızı bir yapın o zamanki tepkilerinizi keyifle gözlemleyeceğim.
Sonucu çooook seveceksiniz:21:

Kesinlikle katılıyorum lütfen disk pamuk kullanmayın çünkü tca yı gereksiz şekilde emip cilde sürerken bırakmıyor.
Ve uygulamanızı yaparken bekletme sürenizin içine (mesela ben 1,5dk bekletiyorum tca yı yüzümde) 3-4 defa daha tca sürün cildinize.
Hem eşit sürdüğünüze emin olursunuz hemde cildinize yeteri miktarda sürmüş olursunuz:KK34:

:KK9: Ay hele hele 2-3. uygulamalarınızı bir yapın o zamanki tepkilerinizi keyifle gözlemleyeceğim.
Sonucu çooook seveceksiniz:21:

Aaa ben disk pamuk kullandığım için belkide çok geç soyuldu cildim...
Bunu öğrendiğim iyi oldu.:KK16:

Saol lady evigeni almıştım öncede senin söylediğin saf olanida anladım bidahakini öyle alırım bide benim hamilelikte catlaklarim oluştu bunu yaptıktan sonra%25lik olanindan vücuduma uyguluycam onuda ozaman yazarım

Aaa ben disk pamuk kullandığım için belkide çok geç soyuldu cildim...
Bunu öğrendiğim iyi oldu.:KK16:

Aaa bak iyi yakalamışsın tatlım gerçeten o disk pamuklar tca yı emip sürerken cilde tca bırakmıyor.
En doğrusu normal pamuk kullanmak:21:

Saol lady evigeni almıştım öncede senin söylediğin saf olanida anladım bidahakini öyle alırım bide benim hamilelikte catlaklarim oluştu bunu yaptıktan sonra%25lik olanindan vücuduma uyguluycam onuda ozaman yazarım

O zaman elinde saf olanı varsa kremine onu karıştır tatlım en güzeli olur. Mesela çatlaklarına saf e vitamini uygula masajla haftada 2 gece :KK34:

lady sen bitanesin keşke yakın arkadaş olsak seninle bukadar güzel bilgilere sahip bi arkadaş lazım bence saol

Cnm mrb ,

Benim popomda ve bacaklarimda sivilce izleri var ,batık izleri yani .
Neyse o bölgeye nasil uygulayacagim :KK43: arka tarafı nasil gorcem ,sence nasil yapmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim .

:KK1::KK1::KK1: lady'nin ilk yazdığı sayfayı alınca zaten 4 sayfa oldu. Makyaj pamuğunu hiç kullanmıyorum zaten. Islattıktan sonra pamuğu sıkıyor musunuz? Ben panik yapacak bir insanım, onun için iyice okuyup tca uygulama aşaması ve sonrasını ayrıntılı aldım. Telefonumda zamanlayıcı buldum, alarmla uyarınca dakikayı geçmeyecek. Teşekkür ederim tavsiyeler için. :)

İnşallah bende de böyle güzel etkiler olur. :KK1:

Arkadaşlar merhaba ben de ilk uygulamamı 27 Aralık'da yapmıştım.
Bugun 2. yi yapayım diyorum.Bugün çarşamba ve yogun soyulma günleri c.tesi pazara denk gelsin istiyorum. Gerçi c.tesi misafir gelecek :)
Ama yine de yapıcam sanırım. 7 hafta olmuş. İşyerimde sürekli toplantılar oldugu için bir türlü yapamadım :)

Bu sefer % 20 lik yapacagım. Gelişmeleri aktarırım.

Arkadaşlar merhaba ben de ilk uygulamamı 27 Aralık'da yapmıştım.
Bugun 2. yi yapayım diyorum.Bugün çarşamba ve yogun soyulma günleri c.tesi pazara denk gelsin istiyorum. Gerçi c.tesi misafir gelecek :)
Ama yine de yapıcam sanırım. 7 hafta olmuş. İşyerimde sürekli toplantılar oldugu için bir türlü yapamadım :)

Bu sefer % 20 lik yapacagım. Gelişmeleri aktarırım.

Ben de merak ediyorum %20lik nasil olacak diye:)ben 2 hafta kadar once %15 lik yaptim ama pul pul dokuldum sadce.esmer misin sen? Ben acik bugdayim ve 20lik hatta 25 lik de uygulayabilirsin dendi.bekliyorum haberlerini:)

Ben de merak ediyorum %20lik nasil olacak diye:)ben 2 hafta kadar once %15 lik yaptim ama pul pul dokuldum sadce.esmer misin sen? Ben acik bugdayim ve 20lik hatta 25 lik de uygulayabilirsin dendi.bekliyorum haberlerini:)

uygulama bir defaya mahsusmu yapılıyor acaba..

nereye kadar korkucam bilmiyorum :))) sanırım hiç yapamıcam bunu..ağlamak istiyorum yaaaaaaaaaaa

resim nasıl yükleniyor ben boynumdaki lekere yaptım çok kötü kızardı 2 gündürde kızarıklıgı duruyo

Cnm mrb ,

Benim popomda ve bacaklarimda sivilce izleri var ,batık izleri yani .
Neyse o bölgeye nasil uygulayacagim :KK43: arka tarafı nasil gorcem ,sence nasil yapmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim .

Ben bacağımdaki batık ve yara lekeleri için tca uyguluyorum yaklaşık 5-6 seans belki de daha fazla yapmışımdır. Yaklaşık 10 yıllık lekelere yaptım uygulama ve neredeyse hiç kalmadı diyebilirim. Ama %20lik veya %25lik tca oranı vücut için çok az.
O bölgeyede aynı şekilde uygulama yapılıcak, ben 1.5 dkyı geçirmiyorum bacaklarımda da. Önce bir bacağını yapıp sonra diğer bacağına uygularsın. Tek dikkat etmen gereken açık yara üzerine yapmamalısın. Batıklarınla oynadıysan yara olduysa yani geçmesini beklemen lazım.

X