Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
buğday tenliyim belgi asit derecesi düşük geldi bende hiç kararma olmadı yüzüm al al hadi hayırlısı...

Demek tam beyaz tabirine uymuyorsun tatlım.
Yazın düzenli güneşleniyorsan bence bu çok etken faktörlerden biri
20lik dene bakalım nasıl olacak..

cildimin tonu bu cnm niye bende tutmadıysa 15lik anlamadım 20liktemi tutmaz diye geçiriyorum içimden ama denerim 20lik 1-1,5 ay sonra

Cirkine ; arkadaşım özel mesaj kutunu sil,beni buradan takip ettiğine göre buraya yazayım dedim.Özel mesaj kutun dolu olduğunda karşı taraftaki kişiler sana mesaj gönderemez.. Yani mesajımı bekliyorsan öncelikle kutundakileri silmelisin..

Arkadaşlar ben gecen persembe % 15 tca yapmıstım. Bugun 7. günüm dolmuş oluyor.
Yüzümde hala soyulmalar var azar azar.
Çenem ve yanaklarımın buruna yakın kısımları ve burun büyük büyük soyuldu. Ama alın ile yanakların dışa yakın kısımları küçük kücük pullar şeklinde soyuldu.

Dün dustan cıkınca elimi alnıma attım sürttükçe kese yaparkenki gibi deriler cıktı. Ben de alnımı o şekilde temizledim. Ufak ufak oldugu için kızarma olmadı deriler soyuldu ii oldu.

Ama alın dısındaki yerleri ellememek lazım özellikle de soyulanları tutup çekmemek lazım.

Sonuc olarak ben % 15 den memnun kaldım.Herkese de tavsiye ederim. Korkulacak bir yanı yokmuş ve çok faydalı buldum bu işi.
Ama yıne de % 20 lik de sipariş verdim. Çünkü birazcık daha "kalın" bir soyulma olsun istiyorum. Zaten açık buğday tenliyim bir zararı olacagını zannetmem.
2. uygulamamı 22 ocak ( 26 gün sonrası ) yada sabredebilirsem 29 Ocakda yapacagım.

Sevgiler...

Niye kımse benım soruma cevap vermıyor..Tırnak izlerını geçiriyormu

Canım biz hepimiz yeni kullanmaya başladığımız için neyi geçiriyor neyi geçirmiyor henüz bilemeyiz.Bildiğin gibi Tca yaptığın seanslar neticesinde bir takım problemlerine yardımcı oluyor..Senin sorunun cevabını en iyi Lady verebilir..O da geldiğinde mutlaka cevap verir...

Ben de bugün ilk uygulamamı yaptım. Ürünü burada konuşulan yerden aldım zaten epeydir merak ediyordum ürünlerini. Çok açık beyaz tenliyim ve ürünü gözeneklerle sivilce lekelerim için (çukur+pembelik) %15 olarak aldım. Geçirecek mi bilmiyorum ama hafifletmesi bile bir şeydir sonuçta hiçbir şey başına geçirmeye yetmiyor bu sorunları veya kırışıkları. Korka korka sürdüm ve tek kat yaptım. 2 dakika tuttum ve neredeyse hiç yanma olmadı ama cildimde enteresan bir hafif uyuşma hissettim. TCA diğer bildiğimiz salisilik veya glikolik asitlerden daha bir farklı geldi bana. Sonra iyice soğuk suyla duruladım. Evde Bepanthene'in kremi değil de yağlı olan merhemi varmış, kremini bulamayınca ben de yağsız çok iyi bir nemlendirici olan Excipial Hydro kullandım. Şu an cildimde kızarıklık, batma, yanma filan yok (yaparken de olmadı) sadece elime pürüzsüz geliyor normal peeling yaptığımda olduğu gibi. 3-5 gün sonra pek soyulacakmış gibi gelmedi ama hayırlısı bakalım Olmazsa bir dahaki sefere ürünü biraz daha bol kullanacağım çünkü ben kremlerde filan da çok az kullanırım, o yüzden etkisiz olmuş olabilir yani

Ay geldim yahu birazcık sabırlı olun, sizleri asla cevapsız bırakmam biliyorsunuz ve bu dönem iş trafiğim çok yoğun tabiri caizse nefes almadan çalışıyorum..

Benım yüzümde küçüklükten kalma tırnak yarası izleri var öyle tek tuk de degıl baya baya her yerı tırnak izi işe yarar mı

Merhaba
Maalesef yorum yapamıyorum tırnak izine iyi gelir mi yada ne derece iyi gelebilir tecrübem yok ama siz denerseniz bizlerde sayenizde fikir edinmiş olabiliriz

O buruşuk görüntü soyulacak yerleri en net belirtisi ama neden bu kadar uzun sürmüş süreç şaşırdım doğrusu:44:
Ama cilt yapısı farklılık gösteriyor demek benim 7 günde bitmişti tüm cildimde soyulma.
Soyulacak o kısımlar merak etmeyin, sadece çok fazla nemlendirici uygulamayın (özellikle bephantene çok sürmeyin) süreci yavaşlatıyor

laydm ben dün %15 lik uyguladım yüzümde kızarıklık var fakat gerilme yok herkes yüzüm buruş buruş diyor acaba ben bu süreci daha sonra mı yaşayacağım.şimdiden teşekkürler:)

Tatlım o buruşma ilk gün olmuyor hatta 1. ve 2. gün ciltte hafif kızarıklık dışında tepki olmuyor.
Ben buruşmayı 3. gün uyanıp yüzümü yıkadığımda gördüm ve 4. gün soyulmalar başladı. Yani bunlar cilt yapımıza göre değişiklik gösteriyor

buğday tenliyim belgi asit derecesi düşük geldi bende hiç kararma olmadı yüzüm al al hadi hayırlısı...
Evet olabilir, ten rengi etkili faktörler arasında. Uygulamadan önce tca şişesini iyice çalkaladın mı tatlım?

Eki Görüntüle 594197
cildimin tonu bu cnm niye bende tutmadıysa 15lik anlamadım 20liktemi tutmaz diye geçiriyorum içimden ama denerim 20lik 1-1,5 ay sonra
Olur tatlım sakın ola 25lik alma bak cilt tonun açık o zamanda yüzünde güneş gözlüğü ile güneşlenmiş gibi olursun ben denedim öyle olmuştum
Uygulama öncesi tca yı iyice çalkalamalısınız. 1 yada 1,5 dk lık bekleme süresinde yüzüne 2 tur daha tca sürebilirsin hemen oranı yükseltmeyi düşünme.

Tatlım hayırlı olsun çok sevindim bu mesajını gördüğüme, o süreyi mutlaka ver ki cildin toparlansın

Şişeyi mutlaka 5dk civarı çalkalayın ki dibe çökme, dipte yoğunlaşma olmasın tca da.
Az sürerseniz soymaz, olsun en azından korkulacak bişey olmadığını görmüş, tecrübe etmiş oldunuz.
Bende ilk tecrübemde çekimserdim 2. uygulamam ve 3. uygulamam hem cildimin tepkisini bildiğimden hemde bekleme süresinde 2 kat daha tca sürdüğümden dolayı daha profesyonel oldu

Unutmadan yeni arkadaşlarımız aramıza hoşgeldiniz

Ben alırım denerım ama suan korkuyorum cunku 6 aylık akne tedavısı oldum bırsey olurmu yapsam...

sana söylemedim ama yeniden yaptım ilk 50 snlik uygulamadan 2 gün sonra(kimse denemesin) çalkaladım ve 70 sn bekledim bu sürede kat kat sürdüm tca yı yıkadım ve 3 gün sonra çok hafif ama çook hafif soyuldu geçti bile hiç yapmamışım gibi, şubatta 20lik deneyeceğim yazarım sonuçlarını ama belirttiğin gibi 20lik ilk önce işe yaramaz gibi geldi aradaki 5 lik farktan dolayı(15 le 20 arası) ama etkisi olur yanlış düşünmemeliyim, Teşekkür ederim Ladysubaru bu arada

Evet canım Glycolic asit pedler 50 tanesi 147 tl civarı gerçekten çok pahalı Eşim beni tca konusunda korkutuyor. Çevremizde bir arkadaşımz çocukken yaşadığı bir kaza sonucu yanmış ve derisi düzelmemiş halen buruşuk onu örnek gösteriyor. Sende bu tca asitiyle aynı duruma gelebilirsin Ben seni böylede seviyorum diyor. O yüzden cesaret edemiyorum yanımda tca yapan ve olumlu sonuç alan arkadaşım olsa bende yapacağım çünkü lekelerden kurtulmak istiyorum beni çok mutsuz ediyor. Devamlı araştırıyorum çoğunluk gg sitesinden s..marka olanı tercih edin diyor. Acaba d..kozmetikte marka varmı kullanan arkadaşlar memnunmu kusura bakmayın yazımla başınızı ağrıttım malum yüz olunca insan korkuyor en iyi sonucu almak istiyor Teşekkür ederim hoşçakalın..

bende gg dan aldım hiçbir işe yaramadı paramda boşa gitti d.kozmetikten aldığımdan coooooooooookk memnunum gerçekten orjinal tca

Merhaba bayanlar, ben krem sürmedim dün hep beyaz beyaz oldu o deri ama kalkamıyor gücümü yetmiyor kendini oradan atıp sökmeye Ama şunu farkettim ki çok kremlediğim zaman o olay olmuyor işte.Bende karar verdim sadece sabahları güneş kremimi sürüp üzerine 5 dakika sonra melisa yada fesleğen kremimi süreceği o kadar başka da sürmeyeceğim. Bugün 7.günüm ve burnumun kenarları dışında yanaklarımda çenemde hep o bahsettiğim olay var.

bende gg dan aldım hiçbir işe yaramadı paramda boşa gitti d.kozmetikten aldığımdan coooooooooookk memnunum gerçekten orjinal tca

babycan sağolasın canım böyle kullanan arkadaşlar bilgi verdikçe içim rahatlıyor. Sen ilk defamı yaptın yüzünde kaç dk beklettin olumlu sonuç aldınmı?

babycan sağolasın canım böyle kullanan arkadaşlar bilgi verdikçe içim rahatlıyor. Sen ilk defamı yaptın yüzünde kaç dk beklettin olumlu sonuç aldınmı?

rica ederım canım yardımcı olabılmek güzel.evet ilk defa yapmıstım %15 lik ama ise yaramayınca %25lik aldım yaptım hicbir sorunla karşılaşmadım beyazlaşana kadar beklettim şuan soyulma aşamasındayım cok iyi gidiyor :)

Son düzenleme:

Soyulmalar bölüm bölüm mü oluyor yoksa yüzünün genelimi soyuluyor eğer kısım kısım soyulunca yüzde renk değişikliği olur dimi bende bundan tedirgin oluyorum soyulan kısım kızarır diğer yerler kara lekeler:44:

Kızlar hiç korkmayın..Doğru ürünü doğru yerden aldığınız takdirde,doğru zamanda ve doğru oranda kullandığınız taktirde hiç bir sorunla karşılaşmayacaksınız.Bende tcaya öcü gibi bakardım.Yıllardır pahalı kozmetik firmalarına onlarca para dökmüşüztür. Ama sonuçlar genelde aynıdır,değişmemiştir.Bazılarında hüsrana uğradığımız bile olmuştur.Yüksek fiyatla aldığımız ürün daha kaliteli ve işe yarayacakmış gibi geliyor değil mi?Hayır,aslında öyle olmadı hiç bir zaman. Gayette ucuz fiyata kaliteli ürün üreten şerefli insanlarda var.Şimdi sizlerde bu Meri de acaba malum firmanın neyi oluyor diyeceksiniz ama hiç bir şeyim olmuyor maddi bir karım da yok.Ama manevi olarak en azından içim rahat diyebilirim. % 15lik tca alıp denedim korkulacak hiç bir sorunla karşılaşmadım. Tabi bunda Ladyimin hakkını yememek lazım her daim mesajlarıyla yanıtlarıyla yanımda oldu. Teşekkürler..

Haklısın canım doğru ürünü bulmak çok zor bi sürü para döküyoruz işe yaramayan ürünlere Evet tca asit olunca ilk etapta korkuyor insan %15 lik tca kaç dk beklettin yüzünde lekelerin gittimi soyulunca yüzün alacalımı oluyor çalıştığım için işe nasıl geleceğimi düşünüyorum.

Bu çalkalama olayını bilmiyordum, hatırlatma için çok teşekkürler LadySubarucum.
Dediğin gibi çok fazla soyulacağını sanmıyorum ben de ama cildimde 2 gündür tam tarif edemediğim bir iyileşme var. Gözenekler mi küçüldü ödem mi azaldı ama her neyse çok daha duru görünüyor. Bir de yaptığım akşam yıkadım ben üstüne de Excipial Hydro sürdüm. Bugün sabah da kil sabunumla yıkayıp aynı kremi sürdüm. Çok krem sürmüyorum sadece normaldeki gibi sabah-akşam temizlik+nemlendirici diye düşündüm. Bu ilk uygulamamda cildim çok tepki vermediği için bilemedim acaba bu 2-3 gün filan sabunsuz yıkama soyulma hızlansın diye mi yapılıyor yoksa cilt çok hassaslaştığı için daha fazla dokunmayalım diye mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…