Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Tatlım doğru düşünüyorsun ama cildimize tca srüp su ile yıkayıp sonlandırdıktan sonra bephantheni sürmenizi yine tavsiye ederim. Sonraki günlerde fesleğen kremi kullanınü muelisa kremi gibi kremler kullanın ama günde en fazla 2-3 defa ve çok sürmeyin. Tüm yüzünüze 2 bezelye tanesi kadar krem yeter:KK16:

Eğer güneş koruyucunu kullanır cildini korursan gelmez tatlım. O geri gelme olayı şöyle oluyor gözle göremediğimiz cilt lekelerimizde var ve onlar ultraviyole ışınları ile koyulaşıyor.
Leke problemi olan herkes güneş koruyucuyu hayatının parçası haline getirmeli:KK34:

Tatlım tca yı cildine bütün olarak yapmalısın bu durumda. Zamanla elbette soyularak seni rahatsız eden görüntüsü hafifler ama ay nasılda şirin tatlı duruyordur, nasılda yakışıyordur o çiller sana :21:
İlla yapacağım diyorsan yüzüne bütün olarak uygulamalısın tca yı:KK34:

Az önce baktım tatlım şişeye daha yarısına inmemiş 1/4 ü kullanmışım, ben henüz 3 uygulama yaptım:KK9:

:KK17:Çok teşekkür ederim tatlım.
Evet cildinize tca yaptıktan sonra fazla nemlendirme yapmayın tüm cildinize 2 bezelye tanesi kadar nemlendirici yeterli olur ve sadece tca yı uygulayıp sonlandırdıktan sonra sürün bephanteni sonraki dünler melisa ve fesleğen gibi kremleri kullanın. Bence de bephantene sizin soyulmanızı engelliyor

Yumuşayıp katmanın ayrılmasını engelliyor tatlım, yeniden canlanmak tabiri yanlış olur:KK34:
Ki cildinizin toleresi yüksek ise asidik yapıya direnç gösterip soyulma yapmaya da bilir.
Aynı dozu yüksek sürede bekletmek sadece cildin diğer tabakalarına işlemesine sebep olur diyorum ya 1-1.5dk lık bekleme sürenizde tca yı 2-3 defa daha pamuğa döküp tekrar sürün cildinize en iyi çözüm bu:KK14:

ladycim, cevapların için teşekkürler tatlım. tavsiyelerine uyacağım.
yalnız hiç güneş kremi kullanmamış biri olarak, ve çok üşengeç olduğumu belirterek şunu demek istiyorum ki, kesin alışkanlık haline getiremem ben güneş kremi kullanmayı. dolayısıyla lekelerim kat be kat geri gelir. hiç bulaşmasam mı bu yüzden acaba tca ya. ama çok da ihtiyacım var.. bilemedim ki şimdi..

ay keşke içinde koruma özelliği de olan güneş kremleri olsa, ya da vardır belki ben bilmiorumdur.. sadece onu sürsek.. ne bilim..
ya bu arada bu doa kozmetik güneş kremi de üretse ya, ne sevinirim vallahi..

bi de kızlar konuyu dağıtmak istemiyorum ama, ben bu doa kozmetiğe merak salmaya başladım. özellikle şu tca ve solid parfümlerinden almak istiyorum. yani üye olmayla olmama arasında fiyatlarda baya fark var, üye olmak istiyorum ama bi sürü özel bilgi istiyolar.. hiç böle bi deneyimim olmadığı için çekindim açıkçası.. sizler naptınız kızlar?

Ya arkadaşım tca ile üst deriyi yakıyorsun ölmüş bir hücre yeniden canlanır mı sence, istediğin kadar bepantene sür, bakım kremleri sonuçta cildin yenilenmesini hızlandırıyor

Ayrıca bişey söylemek istiyorum sonuç alamadıysanız yüksek doz yerine aynı dozu daha uzun süre bekletmek daha etkili olmaz mı??????????????????????????????

arkadaşım, sonuçta melaninlerle oynuyoruz, belki kremleri sürerek melaninlerin geri gelmesini falan sağlıyoruzdur bilmeyerek..
ne bilim..

arkadaşlar, tca deneyimini yaşayanlar, fotolarını paylaşabilir mi, cesarete ihtiyacım var.. :KK43:

ladycim, cevapların için teşekkürler tatlım. tavsiyelerine uyacağım.
yalnız hiç güneş kremi kullanmamış biri olarak, ve çok üşengeç olduğumu belirterek şunu demek istiyorum ki, kesin alışkanlık haline getiremem ben güneş kremi kullanmayı. dolayısıyla lekelerim kat be kat geri gelir. hiç bulaşmasam mı bu yüzden acaba tca ya. ama çok da ihtiyacım var.. bilemedim ki şimdi..

ay keşke içinde koruma özelliği de olan güneş kremleri olsa, ya da vardır belki ben bilmiorumdur.. sadece onu sürsek.. ne bilim..
ya bu arada bu doa kozmetik güneş kremi de üretse ya, ne sevinirim vallahi..

bi de kızlar konuyu dağıtmak istemiyorum ama, ben bu doa kozmetiğe merak salmaya başladım. özellikle şu tca ve solid parfümlerinden almak istiyorum. yani üye olmayla olmama arasında fiyatlarda baya fark var, üye olmak istiyorum ama bi sürü özel bilgi istiyolar.. hiç böle bi deneyimim olmadığı için çekindim açıkçası.. sizler naptınız kızlar?

Defa defa belirtiyorum forum kurallari geregi bu kisimda marka firma belirtmek yasak, bu sebepten ceza alabilirsiniz!
Ben usengecim diyorsaniz bu tarz bakim ve uygulamalara hic baslamayin. Cunku bir sure sonra baska bir basliga gidip kuralina kaidesine uymadiginiz halde tca bende ise yaramadi dersiniz o zaman ise yaradigini kullanip goren diger arkadaslarin ve benim guvenilirligimi sarsmis olursunuz..

Ve lutfen konu disi mesaj yazmayin cevap alamazsiniz, konu TCA!
Lutfen konuyu dagitmayin.

arkadaşım, sonuçta melaninlerle oynuyoruz, belki kremleri sürerek melaninlerin geri gelmesini falan sağlıyoruzdur bilmeyerek..
ne bilim..

:KK31:Melmanin yapisi ile oynamayi siz bu kadar basit mi saniyorsunuz? Yasinizi ögrenebilir miyim?

arkadaşlar, tca deneyimini yaşayanlar, fotolarını paylaşabilir mi, cesarete ihtiyacım var.. :KK43:

Konunun en basinda yine cesaret verecek kisinin ben yada bir baskasi olmadigini israrla yazdim!
Lütfen siz bu uygulamayi yapmayin.
Sürecte sizin sorumlulugunuzu alip yardimci olamakta zorlanacagimi hissediyorum.:KK19:

Son düzenleme:
yüzümdeki lekelere ne denediysem geçmedi okadar umutsuz ve çaresizim ki bu tca son şansım umarım bende güzel sonuçlar alabilirim.buradaki mesajlar beni çok umutlandırdı.ben buğday tenliyim ancak %15 ile başlamayı düşünüyorum .bu arada tcayı aldığım yerde %20 liği görmedim alan arkadaşlar tlfla mı sipariş veriyor acaba....

Merhaba bayanlar..Tcayı yaptım ve 2.gün müthiş derece yüzüm kızardı domates gibi oldum..:KK9: Bugün 3.günüm burnumda soyulma var. Ben bepantholu biraz fazla sürüyorum sanırım..O yüzden diğer yerler soyulmadı sanki..Şimdilik durum bu yani.:KK33:

tca sonrası bakım çok fena çok zor :KK43:

Hayır değil sadece yağlı yapıda olmayan bir krem ile nemlendirin ve ultraviyole ışınlarından koruyun bu kadar basit:KK34:

yüzümdeki lekelere ne denediysem geçmedi okadar umutsuz ve çaresizim ki bu tca son şansım umarım bende güzel sonuçlar alabilirim.buradaki mesajlar beni çok umutlandırdı.ben buğday tenliyim ancak %15 ile başlamayı düşünüyorum .bu arada tcayı aldığım yerde %20 liği görmedim alan arkadaşlar tlfla mı sipariş veriyor acaba....

15 ile başlamanız en iyisi olur, cildinizin tepkisini görmüş olursunuz bakmayın ben buğday tenlilere 20 diyorum ama bir kısım buğday tenli arkadaşımız 15 ile de gayet güzel soyuldu:KK16:

Merhaba bayanlar..Tcayı yaptım ve 2.gün müthiş derece yüzüm kızardı domates gibi oldum..:KK9: Bugün 3.günüm burnumda soyulma var. Ben bepantholu biraz fazla sürüyorum sanırım..O yüzden diğer yerler soyulmadı sanki..Şimdilik durum bu yani.:KK33:

Az sür tatlım bepantenolü soyulmayı zorlaştırmasın:KK54:
Ara sıra çeşmeden akan soğuk su ile bastırmadan ve çekelemeden yıka yüzünü kızarıklığın hafiflesin.

Merhaba Arkadaşlar iternette araştırma yaparken sizin foruma rastladım. Öncelikle hepimiz bu istemediğimiz lekelerimizden Allahın izniyle kurtuluruz. Ben kendim sağlık sektöründe çalışıyorum alın ve yanaklarımda geçmeyen güneş lekelerim var gitmediğim dr. kalmadı en son kimyasal peling yaptırmamı söylediler. Lady bu tca deneyimli arkadaşımız senmişsin biraz okudum forumu benim güzellik uzmanı bir arkadaşım var glycolic acid padler var onları yapmamı istedi bilginiz varmı konuda tca mı yoksa glycolic acid mi etkili? Ayrıca bu tca yı burada ismi geçen d..kozmetiktenmi temin edebiliyoruz güvenilir bir sitemi alışveriş yapan arkadaşlara soruyorum ücreti ne kadar? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için

Merhaba Arkadaşlar iternette araştırma yaparken sizin foruma rastladım. Öncelikle hepimiz bu istemediğimiz lekelerimizden Allahın izniyle kurtuluruz. Ben kendim sağlık sektöründe çalışıyorum alın ve yanaklarımda geçmeyen güneş lekelerim var gitmediğim dr. kalmadı en son kimyasal peling yaptırmamı söylediler. Lady bu tca deneyimli arkadaşımız senmişsin biraz okudum forumu benim güzellik uzmanı bir arkadaşım var glycolic acid padler var onları yapmamı istedi bilginiz varmı konuda tca mı yoksa glycolic acid mi etkili? Ayrıca bu tca yı burada ismi geçen d..kozmetiktenmi temin edebiliyoruz güvenilir bir sitemi alışveriş yapan arkadaşlara soruyorum ücreti ne kadar? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için

Merhaba o pedler çok pahalı ve onlar üstünde deneyimim yok maalesef.
Glycolic asit tca ya göre çok daha hafif kalır diye düşünüyorum.
Evet oradan temin ediyoruz, şimdiye kadar alışverişlerimde (kapıda ödemede, eft yada kredi kartı ile) hiç sorun yaşamadım:KK34:
Şu ara indirim var %15 tca 10tl civarı sanırım

tujalimforumylbamesaj17.png

:KK16::KK16::KK54::KK54::KK54::KK16::KK16:

defa defa belirtiyorum forum kurallari geregi bu kisimda marka firma belirtmek yasak, bu sebepten ceza alabilirsiniz!
Ben usengecim diyorsaniz bu tarz bakim ve uygulamalara hic baslamayin. Cunku bir sure sonra baska bir basliga gidip kuralina kaidesine uymadiginiz halde tca bende ise yaramadi dersiniz o zaman ise yaradigini kullanip goren diger arkadaslarin ve benim guvenilirligimi sarsmis olursunuz..

ve lutfen konu disi mesaj yazmayin cevap alamazsiniz, konu tca!
lutfen konuyu dagitmayin.

:KK31:melmanin yapisi ile oynamayi siz bu kadar basit mi saniyorsunuz? Yasinizi ögrenebilir miyim?

Konunun en basinda yine cesaret verecek kisinin ben yada bir baskasi olmadigini israrla yazdim!
Lütfen siz bu uygulamayi yapmayin.
Sürecte sizin sorumlulugunuzu alip yardimci olamakta zorlanacagimi hissediyorum.:KK19:

ceza almak umrumda değil, + çoğu başlıkta ben marka ismi gördüm, özellikle cilt bakım konularında.

tca bende işe yaramasa bile, niye forum forum gezip sizin güvenilirliğinizi sarsacak cümleler kullanayım ki. üstelik boğazıma basan da yok illa tca yapacaksın diye. çocuk sandınız galiba beni. üstelik tek tca yapan ya da öneren siz değilsiniz!

konu dışı mesaj yazdığımın farkındayım. kendim de söledim zaten. ama bi mesajla falan dönebilirdiniz bana. dönmeliydiniz demiyorum, ya dönerdiniz ya da görmezden gelirdiniz. yani öyle ünlemle falan çocuk azarlar gibi kuralları belirtmenize gerek yok.

melamin değil, melanin! + yapısından bahsetmiyorum, güneşe çıktığımızda korunmazsak niye çil çıkar, çünkü melanin üretimi artar!! yani tca da da öyle olur mu diye merak ettim.bilmiosunuz sanırım. neyse.. bu arada yaşım 30.

arkadaşlardan insan gibi resim istedik, ya da tecrübesi olanlardan yardım istedik. suç mu.. cesaret olayına da gelirsem, bikaç başlıkta görmüştüm, resim koyanları. belki koyanlar olur diye rica ettim. sonuçta burun estetiği başlıklarında da dolanıyorum, onlardan da resim istiyoruz, neden ? çünkü cesarete ihtiyacımız var.. ama kimsenin boğazına basmıyoruz, illa resim koyun diye!

bu forumda hiç kimseden böle azarlayıcı bi üslup görmedim. üstelik te soruları olan, yardım isteyen birine karşı..

ben başka başlıklarda gezer, tca mı öyle yaparım. sizden sorumluluk isteyen yok zaten.

bi kişiye daha bana yaptığınız muameleyi yapmışsınız şimdi farkettim. fazla önemli hissettirdik kendinize sizi galiba..

iyi.. daha başlığınıza uğramayız. ne cevap yazarsanız yazın kesinlikle cevap vermeyeceğim. çünkü söleyeceklerim ARTIK sadece bunlardan ibaret.. ama bizler çocuk değiliz. uslubunuza dikkat ediniz. ok. by.
+
Gerçekten üzüldüğümü de belirtmek isterim. herkese iyi seneler..

Son düzenleme:
Merhaba o pedler çok pahalı ve onlar üstünde deneyimim yok maalesef.
Glycolic asit tca ya göre çok daha hafif kalır diye düşünüyorum.
Evet oradan temin ediyoruz, şimdiye kadar alışverişlerimde (kapıda ödemede, eft yada kredi kartı ile) hiç sorun yaşamadım:KK34:
Şu ara indirim var %15 tca 10tl civarı sanırım

LADYciim öncelikle senin, tüm TCA kullananların, kullanmayı düşünenlerin veeee tüm kadınlar kulübünün yeni yılı mutlu, kutlu, huzurlu, sağlıklı, şanslı, bakımlı, paralı geçsiiin :))
sizi seviyorum kızlaaar :))

bu gece bir aksilik olmazsa TCA ile yeni yıla gireceğim

kızlar az önce itibariyle ilk TCA mı uyguladım ilk sürdüğümde fena yaktı ama buna değer :) yalnız yüzüm beyaz oldu yaa bu sorun mu ?

sorun değil canım beyazlaması soyulacağı anlamına geliyor :)

beyazlık 1-2 saat içinde geçti ama lekelerimin olduğu yerde kararmalar var :S diğer yerlerde kırmızı . ben bu şekilde okula nasıl gideceğim :KK43: bir an önce soyulmasını istiyorum bir sonraki için beni pekiştirsin :)

Uyguladığım yer soyuldu ama istediğim gibi sonuç alamadım çukurluklar geçmedi, acaba daha yüksek doz mu kullanmalıyım yoksa daha uzun süre mi bekletmeliyim? Cevaplarsanız sevvinirim :KK43::KK43::KK43:

ceza almak umrumda değil, + çoğu başlıkta ben marka ismi gördüm, özellikle cilt bakım konularında.

tca bende işe yaramasa bile, niye forum forum gezip sizin güvenilirliğinizi sarsacak cümleler kullanayım ki. üstelik boğazıma basan da yok illa tca yapacaksın diye. çocuk sandınız galiba beni. üstelik tek tca yapan ya da öneren siz değilsiniz!

konu dışı mesaj yazdığımın farkındayım. kendim de söledim zaten. ama bi mesajla falan dönebilirdiniz bana. dönmeliydiniz demiyorum, ya dönerdiniz ya da görmezden gelirdiniz. yani öyle ünlemle falan çocuk azarlar gibi kuralları belirtmenize gerek yok.

melamin değil, melanin! + yapısından bahsetmiyorum, güneşe çıktığımızda korunmazsak niye çil çıkar, çünkü melanin üretimi artar!! yani tca da da öyle olur mu diye merak ettim.bilmiosunuz sanırım. neyse.. bu arada yaşım 30.

arkadaşlardan insan gibi resim istedik, ya da tecrübesi olanlardan yardım istedik. suç mu.. cesaret olayına da gelirsem, bikaç başlıkta görmüştüm, resim koyanları. belki koyanlar olur diye rica ettim. sonuçta burun estetiği başlıklarında da dolanıyorum, onlardan da resim istiyoruz, neden ? çünkü cesarete ihtiyacımız var.. ama kimsenin boğazına basmıyoruz, illa resim koyun diye!

bu forumda hiç kimseden böle azarlayıcı bi üslup görmedim. üstelik te soruları olan, yardım isteyen birine karşı..

ben başka başlıklarda gezer, tca mı öyle yaparım. sizden sorumluluk isteyen yok zaten.

bi kişiye daha bana yaptığınız muameleyi yapmışsınız şimdi farkettim. fazla önemli hissettirdik kendinize sizi galiba..

iyi.. daha başlığınıza uğramayız. ne cevap yazarsanız yazın kesinlikle cevap vermeyeceğim. çünkü söleyeceklerim ARTIK sadece bunlardan ibaret.. ama bizler çocuk değiliz. uslubunuza dikkat ediniz. ok. by.
+
Gerçekten üzüldüğümü de belirtmek isterim. herkese iyi seneler..

Tabletimin cümle öngörüsü pek hoşunuza gitmiş bakıyorum.
Kk kalabalık bir ailedir ve elbette küçük kardeşlerimiz var konu tca yaşınızı sormak zorundaydım.
Sizi azarlamadım dönüp sorularınıza bir bakın bakalım! Ama tedirgin oldum.
Burada ve diğer başlığımda insanlar bana sabrımdan ve tek tek üşenmeden herkese cevap verdiğimden dolayı teşekkür ederken sizin agresiflik, azarlayıcılık gibi bakış açınız zerre yaralamaz beni!
Üslup derken! şunu kim yazdı ''ok. by.'' gibi triplerinizi başka başlıkta siz atınız.
Ben forum kurallarına uyarım, kalanı sizin probleminiz. Anlaşamayacağız lütfen diğer tca başlıklarına alalım sizi.

beyazlık 1-2 saat içinde geçti ama lekelerimin olduğu yerde kararmalar var :S diğer yerlerde kırmızı . ben bu şekilde okula nasıl gideceğim :KK43: bir an önce soyulmasını istiyorum bir sonraki için beni pekiştirsin :)

Tatlım o kızarıklık ve kararma hassasiyetine göre değişiklik gösterir ama korkma:KK34:
15lik tca karartmıyor ki sen kaçlık uyguladın, bekletme süren ne kadardı?

Uyguladığım yer soyuldu ama istediğim gibi sonuç alamadım çukurluklar geçmedi, acaba daha yüksek doz mu kullanmalıyım yoksa daha uzun süre mi bekletmeliyim? Cevaplarsanız sevvinirim :KK43::KK43::KK43:

Tatlım sivilce çukurlukları lekeler kadar hızlı geçmez sabırlı olmalısın. Lekelerden 3-4 seansta kurtulabilirsin ama çukurlar öyle olmaz..
Çukurlarının genişliği, derinliği yine süreçte belirleyici olur. Yüksek doz kullanma tatlım benimde yüksek dozda tecrübem yok problem yaşamanı istemem.
Yavaş yavaş olsun ama zararsız olsun:KK54:

Tatlım o kızarıklık ve kararma hassasiyetine göre değişiklik gösterir ama korkma:KK34:
15lik tca karartmıyor ki sen kaçlık uyguladın, bekletme süren ne kadardı?

Tatlım sivilce çukurlukları lekeler kadar hızlı geçmez sabırlı olmalısın. Lekelerden 3-4 seansta kurtulabilirsin ama çukurlar öyle olmaz..
Çukurlarının genişliği, derinliği yine süreçte belirleyici olur. Yüksek doz kullanma tatlım benimde yüksek dozda tecrübem yok problem yaşamanı istemem.
Yavaş yavaş olsun ama zararsız olsun:KK54:

LADYcim ben esmer tenli olduğum için 25lik TCA aldım. 1dk tuttum ve yıkadım. Çok hoş bir görüntü yok suratımda ama olsun 3 gün de işe böyle giderim sonra zaten hafta sonu geliyor :)

X