K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Yutkunurken Boğazıma bir şey takılıyor sanki.

ben de yutkunurken tıkırt diye bir ses duyuyorum orda birşey tıkalı gibi
1 yıldır var dr gittim baktı bu kadar uzun zamandır varsa zaten kötü bişi deildir dedi
ama isterseniz hortumla bakalım dedi.. aman yok kalsın dedim ben de..

aynı sorunu ben de yaşadım aylarca,3 ayrı dr a çıktım,3 ü de farenjit teşhisi koydu,antibiyotik kullandım ,bir süre geçti ama sonra yeniden başladı,en sonunda çürük dişimi aldırınca yutkunurken takılma hissi tamamen bitti ..

benım de ıkı uc yıldır buna benzer bır sorunum var..sankı bogazmda tam ortada takılı bısey var da yutknmaya engel oluyorms gıbı bazen..arkadasların anlattıklarna benzıyor ama aynı seyı mı yasıyorz tam anlayamadm acıkcası..ben sureklı bogazımı temızleme ıhtıyacı hıssedıyorm..ve dısarda toplum ıcınde bu cok gıcık bır durum oluyor halıyle..ama o bogazmdakı gıcık hıssı gıtmeden de ben rahat edemıyorm..ne asagı ne yukarı..sankı tam ortada bısey takılms kalms gıbı..bı turlu fırsat bulup gıdemedm ustune ama netten arastrdıgm kadarıyle ya pskolojık,ya kronıklesmıs faranjıt ya da guatr ve benzerı rahatszlkları andıryor..guatrm yok ondan emınm baska bı sebebple yakın zamanda yaptrdgm tetkıkler temız cıkmıstı cunku..faranjıt desem kendmı bıldm bılelı kronı bronsıt basta olmak uzere bılımum bogaz hastalıklarına sahıbım..pskolojk oldgnu sanmıyorm aksıne bu durum pskoljımı bozuyor..
bır de gecenlerde tv'da benzer sıkayetlern mıde rahatszlgna ısaret edebılecegnı söyluyordu..özellkle reflü vb mıde asıdıyle ılglı rahtszlıklardan kaynaklanan sıkıntılarla benzesıyor..ondan mı bılemem ama mıde konusunda da cok saglam oldgum söylenemz...
sımdı sız söylemeden kendım söyleyeymm..ben de sımdı farkettm bunca tanı teshıs bılgıyle ugrasacagma hala nıye bı doktora gıtmem dımı..bu da ayır bı hastalık olsa gerek cunku doktora gıtmeyı hıc ama hıc sevmıyorm bıktım artık..

arkadaslar ben aynı seyı yaklasık 5 yıldır belkı daha fazla suredır yasıyorum
cok sınırlerndıgımde uzuldugumde artıyor
bu yuzden bazen o kadar uzuluyorumkı ne yapsam cımkıyor oksuruklere boguluyorum bogazım tahrıs oluyor. ılk gıttıgımde dr psıkolojık demıstı
gecen yıl bır daha gıttım refluden suphelendı bır ılac verdı 1 ay ıctım gecmedı
reflu ıle ılgılı seylere dıkkat edeceksın dedı kızarma domates soslu seyler yenmeyecek
asıtlı kola gazoz yok kahve yok yastıgın normalden yuksek olacak dedı.
sanırım mıde asıtı bogaza kacaıyormus ve orda tahrıbat yapıyormus
bunlara dıkkat edebıldıgım surece bıraz ıyı gıbı oluyorum
ama ben daha cok psıkolojık olabbılcegını dusunuyorum cunku onu dusundugum zaman ckaramamanın sınrıylede daha cok boguyor benı
ha su da var
sıcak banyoda cok afedersınız o takılan seyi bıraz cıkarabılıyorum cok yapıskan bırsey
kusura bakmayın acı acık yazdım ama bu cok ınsanı etkıleyen bır durum
velhasıl dr bana reflu dedı sız yınede gıdın sebebı nedır arastırılsın.

bende 1 ay yaşadım bu durumu, sonra bır gun oksururken elıme kokulu bır kıtle geldı,çok korktum hemen dr gıttım. bademcıklerım ıltıhaplanmış ve yemekler orada bırıkıp sertleşmış. dedı kı ya bademcıklerını alalım yada sık sık gargara yap temızle. bır şey olmaz.

benimde aynen yıllardır bu sorunu yaşıyor sadece bu sorun olsa burun iltihabı ve kulak mantarıda cabası kadın dr dr gezmekten bıktı valla bugünde gittim anneme kulağım ağrıyor kulağım ağrıyor diye zıplıyordu daha da 2 gün önce dra gitti anlamıyorlarmı acaba hep ilaç veriyorlar yolluyorlar bildiğiniz çok iyi kbb dru varsa önerin lütfen annemi götürcem ist avrupa yakası.

Bnm gitttiğim doktorda boğazda iltihaplanma olduğu için dedi ama geçmiyo nedense antibiyotik kullanmama rağmen

topic sahibi derdine derman buldumu acaba??
bendede aynı şey oluyordu guatrım varmıs ogredim yıllar önce. öne doğru eğildğimde bile boğazımı gecip agzımdan cıkacak zannediyordum

ay inanmıyorum ya kızlar aynı bendeki durumu tarif etmişsiniz.bendede 3-4 yıldan beri var.en ihmalkarınız benim heralde.ama şu aralar dahada kötüleşti.sanki nefes alamayıp aniden öleceğim gibi hissetmeye başladım.benimki küçük dilimin arka hizasında biraz yukarı doğru ceviz kadar sanki (öyle hissediyorum)yavaş yavaş iniyoradem elması denen kısma doğru beni boğuyor resmen.yutkunsam gidecek sanki ama hyr,arka arkaya 2 defa kuvvetli yutkunma gereği duyuyorum.boğazımı kazıyasım geliyor.hayatım gayet düzgün.stres yok.ama bu strees yapıyor bana bu his delirtecek.bazen konuşma şeklimi bile etkiliyor.sigara kullanmıyorum.endoskopi yaptıran arkadaşım öncesinde lokal veya genel anestezi yapıyorlar mı?yoksa yaptıramam heralde.en kısa zamanda gideceğim size cvbı bildiririm.tabi kesin teşhis koyabilirlerse.gırtlak kanseri falan çıkmayalımda aman ya işte bu ihtimaller yüzünden (kanser,ameliyat,endoskopi...vs.)sürekli erteledim.korkunun ecele faydası yok dimi:))boğuluyorum resmen,astımlıları şimdi daha iyi anlıyorum sanırım..

ya kızlar benim de bademcik yanında böle beyaz yara gibi iltihap oluşmuş..sağ tarafında..önce dondurma yedim ondan kızarmış dedim ama sonra beyazlaştı..antibiyotik alıorum..eğer geçmezse dr a gidcem de..bir şey yiyemiyorum yutkununca büyük bir acı yaşıyorum..su içebiiliyorum ancak..uff umarım geçer..

kızlarr bu şikayetin aynısı arkadasıma olmustu ve dr bademciklerinin alınmasından baska çare olmicağını sölemişti aldırmasanda sorun deil bi zararı yok bunlar yemek atıklarının biriktirdiği parçalarmışş öle demişti yalnız ameliyat olmadan yapılcak bazı yöntemler var nette okudum ya tuzlu suyla günde 3 kez gargara yapıcaksınızz yada eczaneden gargara ilacı alıcaksınızz deneyin isterseniz arkadasım başladı yapmaya bence boğazdaki atıklar temizlenir tahminimce bide ağızda kötü kokuya neden oluyo bu atıklar inşallah kurtulursunuzz

benimnde öyle bir sorunum vardı hatta yemek yerken bile bazen boğulacak gibi oluyordum doktora gittim troid olduğunu söledi ve amalyat oldum korkutmak istemem ama doktora görünmenizi tafsiye ederim.

evet bende ayni sorunlari yasiyorum hap kulaniyorum halen ameliyat etmiyorlar sendede ayni sorun olabilir

Bu durum bir süredir bende de var.
Özellikle gece uyumaya çalışmak bir kabus.
Çok panik olmuştum ama aynı durumu yaşayanlar olarak baya fazlaymışız. :)
Yine de en kısa zamanda doktora gitmeye çalışacağım, doktora gitmekten nefret ediyorum. :KK24:

Bende de var uzun süredir,doktora da gittim ilaç yazdı ama geçmedi malesef.Önerebileceğiniz devlet hastanesinde bir doktor var mı arkadaşlar?

ben de dün yaşadım bunu. ara ara yaşıyorum yediğim boğazımda kalıyor resmen. reflü mü acaba

bende yaşiyorum ama bendeki gıcık işte cok nadir çıkıo ama öğüntüü geliyor bana. yanı erkekler gibi hak huk diyip çıkaramıyorum. çıkınca rahatlıyorum ama kısa zamnda tekrr aynı his yine oluyor. burda baktığıma göre doktora gidenlerden sonuç alan çok az. özellikle devlet hastanelerınde. herşeye sinirsel diyorlar. napcaz biz ya.. :KK14:

X