Yusuf mu? Yekta mı?

Tamam o zaman Yusuf'dan bende vazgeçemeyeceğim. Sizce Yusuf tek isim olarak mı kalsın yoksa yanına bir isim koyalımmı. eşimle aslında şahsi fikrimiz tek isimdi , iki isimden pek haz etmiyorduk(hala iki isim tam içimize sinmiyor ama). Ama isimle yusuf yusuf diye dalga geçilirmi diye bir tedirginliğimiz oldu. birde kimi tanıdıklarımız ismin çok eski olduğunu söyledi haliyle bizde bir durmuştuk. Sizce
sadece Yusuf 'mu
Yekta Yusuf 'mu
Yusuf Mirza 'mı
Yusuf Alp 'mi
Yusuf Aras'mı

Yada tavsiye edebileceğiniz Yusufun önüne yada arkasına yakışan, genelde ikisinide aynı anda kullanabileceğimiz bir isim var mı? Yoksa sizce iki isime hiç girişmeyelim mi?

Bu arada iki isim olursada Yusuf'la birlikte söyleyebileceğimiz, çocuğunda buna böyle alışabileceği bir isim olursa iyi olur. Mesela Alya Derin birlite söylenebilir, çocukta buna birlikte alışabilir. bunun gibi yani...

Son düzenleme:
canım alpin anlamı çok çok güzel.yusufla çok bütünleşiyor.
benim kısmet olurda oğlum olursa eşimin adı burç.burç alp koyucam.
yusuf alp çok anlamlı çok ağır olur.isminide taşır inşallah.ismiylede yaşar

ama yusuf yekta dan da vazgeçemedim.o da çok ağır oldu.

yusuf yekta
yusuf alp..
ikisi arasında kaldım ben aysuncum

:) Çok zor isim bulmak. aklınıza gelirse bişeyler yazın 3 günüm var, hatta son gün mümkünse karar vermiş olarak gireyim doğuma(yani 2 gün). biz karar veremedik, en son ihtimal sadece Yusuf koyucaz.

aysun ben eymen isminide beğeniyorum...cennetin 7 kapısından biri bu kapıdan hayır işleyenler girecekmiş....

yusuf ismini iki isimle bütünleştirin bence
zaten eski bir isim tek başına kullanılması kulağa hoş gelmiyorr
bu benim düşüncem canımm kırmak istememmm son karar sizinnn
sağlıkla kucağına alırsın inşallah

bence yusuf çok güzel. ınşallah Yusuf peygamber gibi güzel yüzlü ve güzel ahlaklı olur.

ben olsam iki ismi birden koyardim ama tek isimden yana isen yusuf derim. benimde bir oglum olacak yusuf ismini cok begeniyorum.

bencede yusuf.ben bayilrim zaten yusuf ismine

X