Yunus a.s duasıyla birbirimize dua edelim

Kanguru_

~Rzgrece~
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2014
16.037
25.001
«Yunus Aleyhisselam’ın balığın karnında bulunduğu sürece bu duayı okudu.:
LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMIN.
Manası :
«Senden başka hak ma’bud yoktur. Seni tenzih ederim. Şüphesiz ki ben zalimlerden oldum»

Her kim bu dua ile herhangi (meşru) bir işinde, dua edecek olursa mutlaka Allah onun bu duasını kabul buyurur.

• Ben öyle bir söz biliyorum ki sıkıntı ve kedere düşmüş bir kimse onu söyleyecek olursa mutlaka o sıkıntı ve kederden kurtulur. O söz, kardeşim Yunus’un sözüdür. Karanlıklar içinde şöyle sesleniyordu: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMIN
  • Yine aynı konu hakkında Resulüllah (S.A.V.) Efendimiz:buyurdular ki:
    Balığın karnında bulunurken Hz Yunusun yaptığı dua şu idi: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMİN.» Hadisin son kısmında şu cümleler yer alıyor :
    «Herhangi bir müslüman bir şey hakkında bu duayı yapacak olursa, mutlaka Allah onun duasını kabul buyurur.»
Selamunaleykum arkadaslar
Hergün bir arkadasımıza okumak sartıyla 10 arkadasımızla birlikte bu duayı okuyalım

Hergun 41 defa okuncak arkadaslar
Katılmak isteyen varsa pazartesi başlayalım duamıza

Dualarımıza başlarken 3 salavatla başlamalı ve 3 salavatla bitirmeliyiz. Abdestli olunursa daha .

****Mazeretliyken okunmaz****

Son düzenleme:
«Yunus Aleyhisselam’ın balığın karnında bulunduğu sürece bu duayı okudu.:
Manası :
«Senden başka hak ma’bud yoktur. Seni tenzih ederim. Şüphesiz ki ben zalimlerden oldum»

Her kim bu dua ile herhangi (meşru) bir işinde, dua edecek olursa mutlaka Allah onun bu duasını kabul buyurur.

• Ben öyle bir söz biliyorum ki sıkıntı ve kedere düşmüş bir kimse onu söyleyecek olursa mutlaka o sıkıntı ve kederden kurtulur. O söz, kardeşim Yunus’un sözüdür. Karanlıklar içinde şöyle sesleniyordu: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMIN
  • Yine aynı konu hakkında Resulüllah (S.A.V.) Efendimiz:buyurdular ki:
    Balığın karnında bulunurken Hz Yunusun yaptığı dua şu idi: LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMİN.» Hadisin son kısmında şu cümleler yer alıyor :
    «Herhangi bir müslüman bir şey hakkında bu duayı yapacak olursa, mutlaka Allah onun duasını kabul buyurur.»
Selamunaleykum arkadaslar
Hergün bir arkadasımıza okumak sartıyla 10 arkadasımızla birlikte bu duayı okuyalım

Hergun 41 defa okuncak arkadaslar
Katılmak isteyen varsa pazartesi başlayalım duamıza

Dualarımıza başlarken 3 salavatla başlamalı ve 3 salavatla bitirmeliyiz. Abdestli olunursa daha iyi olur.

Ben Varım canım :KK66:

Bende katılmak isterim. Her gün 1 kişiye okunsa daha seri oluruz herkeste nasiplenş olur güzel dualardan.

Hergun LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNI KÜNTÜ MİNE’Z-ZALİMIN.

okuma sekli;
3 salavat la baslayip
duasi okunan arkadasin hayirli duasi
41 defa
3 salavatla bitircez.
abdestli olunursa daha iyi olur.

1. Nefs Nefs
2. @milad_tb
3. K kalemero
4. COLIN COLIN
5. buttrfly buttrfly
6. M mavibilgisayar
7. N nelfn
8. Sealand Sealand
9. asli asli
10. G guzbahar
11. eleysu eleysu
12. tuanaker tuanaker
13. Kanguru_ Kanguru_

Nefs Nefs canim duani bana yazarsan p.tesi seninle baslayalim sirayla gidicez insallah.

bildirimler mumkunse bir sonraki gun sabah saat 10.00 a kadar yapilsin kizlar.

Canım ben varım ama bu ara adetim bitince katilicam inşallah ya da okumadiklarimi donra okuyayım

X