Yumurtlama testi yapan arkadaşlar,lütfen yardım edermisiniz ?

arkadaşlare az önce yaptım testi 23. günümde tek çizgi çıktı
15. gündenberi 2 çizgi çıkıyordu
en koyu olan 18. gün sanırım ben o gün yumurtladım
hayırlıısı olur inşallah tutmuştur

kızlar bende ovulasyon testi kullanıyorum. yumurtlamada problem var bende.

kural şu: ikinci çizgi ilk çizgi kadar koyu veya ilk çizgiden daha koyu ise yumurtlama 24 saat içinde gerçekleşecek demektir.

yumurtlama ile ilgili....

regl ile birlikte yeni bir siklus dönemi başlar. sağ veya sol yumurtalıkta yeni bir folikül büyümeye başlar. yeterli büyüklüğe ulaştığında (18-22-24mm gibi) folikül çatlar ve içinden tek bir hücre tüpler tarafından yakalanır ve bu kanaldan rahime doğru hareket eder. bu sırada spermle karşılaşır ve yumurta hücresi döllenirse hücre bölünmeye başlayarak rahime gelir ve rahmin uygun bir bölgesine yerleşir. daha sonra b-hcg artmaya başlar. hamilelik oluşmuştur.

eğer hamilelik oluşmazsa hücre reglle birlikte dışarı atılır.

her siklus döneminde yumurtlama olmayabilir. regl olmanız yumurtlama oldu anlamına gelmez.

folikülün çatlayıp yumurta hücresinin ortaya çıkmasıyla 24 saat boyunca hamile kalabilirsiniz. çünkü yumurta hücresi yaklaşık 24 saat canlı kalır.

kızlar bende ovulasyon testi kullanıyorum. yumurtlamada problem var bende.

kural şu: ikinci çizgi ilk çizgi kadar koyu veya ilk çizgiden daha koyu ise yumurtlama 24 saat içinde gerçekleşecek demektir.

işte o ikinci çizgi koyulaşmıyorki bende 8 gün takip ettim hemde günde iki kez
ama koyulaşmmadı:çok üzgünüm:

bende de koyulaşmadı daha. hemde bugün reglimin 18. günü. ben 4 gündür yapıyorum. geç yumurtluyorum diye geç başladım. ama henüz 2. çizgi hayalet gibi.

bi de bu testi gebelik testi gibi sabah yapmayacaksınız. öğleden sonra. fazla sıvı tüketmeden 3-4 saat bekleyip öyle idrar alıp yapman gerekiyor. sabah idrarıyla olmaz.

sabah yapmadım ögleden sonra bide yatmadan önca yaptım ama ikinci çizgi koyulaşmadı
inşalah olmuştur ya inşalah:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:

bugün 2. çizgi yok sanmıştım ama 5 10 dakika sonra yine oluştu 2. çizgi yine silik bir şekilde:uhm:

yazılanları takip ediyorum. rufaydacım çok merak ettim. nolur bi gebelik testi yaptır. ben de kullanıcam o testlerden. sayenizde bilgileniyorum. polikistik over hastasıyım. bi oğlum var. kardeş istiyoruz hayırlısıyla.allah her isteyene versin.

rufeydacım bence bi gebelik testi yap :)

kızlar gebelik testi yapsamda şimdi çıkmaz ki adetime 8 gün var daha çook üzülürüm en azından adet günüm gelsin öyle yapaım çok üzülüyrum sonra umutlanmak bile güzel

evet bence de bekle. hayırlısı olsun. ben de ovulasyon testi yaptım biraz önce.2.çizgi silik çıktı. yani negatig. aslında 14.günümdeyim. yarın da yapıcam. bugün bütün gün sağ kasığım ağrıdı. ben de umutlanmıştım. kesin yumurtladım diyodum.

rufeydacım nasılsın merak ettim varmı bi gelisme

bademcim dayanamadım test yaptım yine
reglim yarın yada çarşamba
gebelik testi negatif çıktı
ovulasyon testi de yaptım
yine iki çizgi ama birisi silik((((((((((

bademcim dayanamadım test yaptım yine
reglim yarın yada çarşamba
gebelik testi negatif çıktı
ovulasyon testi de yaptım
yine iki çizgi ama birisi silik((((((((((

ben ovulasyon testi yaptığımda tek çizgi çıkıyor artık.gebelik testi de tek çizgi..bazan çok silik gri bir gölge çıkıyor ama onu da negatif sayıyorum ben...

bu gün hariç 5 gün kaldı..geri sayımdayım..cumartesiye dek bekliyorum artık..

adetin 21. günü progesteron testi yaptırdım..yumurtlamam olmuş..

progesteron testine dr mi yönlendiriyor yoksa kendinmi gidip yaptırıyorsun ,
sence benim durmum nedir?

progesteron testine dr mi yönlendiriyor yoksa kendinmi gidip yaptırıyorsun ,
sence benim durmum nedir?

Canım dr a sordum bende yumurtlama var mı diye..dr da adetin 21. günü progesteron testi yaptır dedi..biz hafta sonu şehir dışındaydık.eşimin tıb fakültesinden bir arkadaşına progesteron tahlili için istek yaptırmasını rica ettik..cumartesi 21. güne denk geliyordu..kan verdim,ertesi gün sonucu öğrendik. öyle yani..eğer 3 ün üzerindeyse yumurtlama var,5 in üzerindeyse iyi yumurtlama,8 in üzerindeyse çok kaliteli yumurtlama..benim 10,85 çıktı sonuç..kaliteli görülüyor ama bu kaliteli yumurta işe yaradı mı ,
hamilelik oluştu mu belli değil...fisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…