Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama Döneminizi Nasıl Anlıyorsunuz?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

seymanurkp

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2023
448
111
26
Merhaba kızlar. Yumurtlama döneminizi nasıl anlıyorsunuz? Ovülasyon testi demeyin çünkü ben de hep iki çizgide aynı koyulukta çıkıyor beni strese soktuğu için kullanmıyorum. Akıntınız dışında ne gibi belirtiler yaşanıyor sizde? Benim 1 hafta kadar sol kasığım sıkışık oluyor bu durumu yaşıyor musunuz?

Merhaba kızlar. Yumurtlama döneminizi nasıl anlıyorsunuz? Ovülasyon testi demeyin çünkü ben de hep iki çizgide aynı koyulukta çıkıyor beni strese soktuğu için kullanmıyorum. Akıntınız dışında ne gibi belirtiler yaşanıyor sizde? Benim 1 hafta kadar sol kasığım sıkışık oluyor bu durumu yaşıyor musunuz?
2 çizginin hep aynı koyulukta çıkması normal değil ki hiç hormon tahlili yaptırdınız mı

Yani iki çizginin de koyu çıkmadı polikistik over rahatsızlığı belirtisi olabilir çünkü vücutta çatlamadigi için sürekli kiste dönüşen yumurtalar var.bu da testte yanıltıcı olabiliyor. Bence başka bir doktordan da muayene olun sadece kan testi yaptırmakla olmaz USG ile kontrol edilmeniz lazım.

Yani iki çizginin de koyu çıkmadı polikistik over rahatsızlığı belirtisi olabilir çünkü vücutta çatlamadigi için sürekli kiste dönüşen yumurtalar var.bu da testte yanıltıcı olabiliyor. Bence başka bir doktordan da muayene olun sadece kan testi yaptırmakla olmaz USG ile kontrol edilmeniz lazım.
merhaba USG ile muayene oldum pcosa dair hiç bir bulgu olmadığını söyledi ben sonra farklı markalar kullandım belki markadan kaynaklıdır diye ama hepsinde aynı sorunla karşılaştım. bu yüzden fizyolojik belirtilere bakarak anlamak istiyorum bunu akıntı dışında başka nasıl anlayabilirim?

Cinsel arzunun artması ve kasıkta ağrı oluyor bende.

merhaba USG ile muayene oldum pcosa dair hiç bir bulgu olmadığını söyledi ben sonra farklı markalar kullandım belki markadan kaynaklıdır diye ama hepsinde aynı sorunla karşılaştım. bu yüzden fizyolojik belirtilere bakarak anlamak istiyorum bunu akıntı dışında başka nasıl anlayabilirim?
Yani başka türlü anlamanız biraz zor. Ama ovülasyon testinizin sürekli çift çizgi çıkması normal değil bir sıkıntı var belli ki 🤷🏻‍♀️

ben de senin gibi ovülasyonda stres oluyorum kendim vücuttaki değişimle anlamaya çalışıyorum adettim bileti bir hafta oldu bu hafta sanırım yumurtlama zamanım şünkü dediğin gibi sol kasıkta ağrı oldu sonra gece de sağda ilk defa gece uyurken ateş bastı beni uyuyamadım bir türlü kasıklarda eşit ağrı var ama az istek ve arzu çok oluyor

adetten bir kaç gün sonra kasıklarında ağrı hissetiğin zaman o zamanları değerlendir ve hangi kasığın da ağrı varsa o tarafa yat ayaklarını da yukarı en az 20 dk tut ben bunu yeni öğrendim bu şekilde deneyeceğim ben de

X