Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama döneminde serviksteki değişiklikleri fark edenler var mıı?👀

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

glitterpowder

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2022
1.540
2.854
Yumurtlama dönemindeki belirtiler arasında, servikste meydana gelen değişimler de bulunur. Bu değişimleri kolay bir şekilde takip edebilmek için tuvaletteyken klozet kapağını kapatıp, bir ayağınız yerde diğer ayağınız klozet kapağının üzerindeyken temiz iki parmağınızı rahim ağzına doğru koyabilirsiniz.Ovulasyon dönemi öncesi, rahim ağzının sert ve kuru olduğunu hissedersiniz, ayrıca konumu da daha aşağıdadır. Ancak yumurtlamaya yakın dönemde aynı işlemi yaptığınızda rahim ağzının yumuşadığını, kayganlaştığını, tıpkı dudaklarınıza benzer hassas bir yapının oluştuğunu fark edersiniz. Ayrıca rahim ağzı daha yukarı çıkarak yükselmiştir.Yumurtlama sonrasında ise tekrar eski halini alacaktır. Bu kontrol sayesinde siz de yumurtlama gününüzü kolayca tespit edebilirsiniz.

Bu şekilde bir bilgiye rastladım, deneyenler ya da fark edenler varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi, bana ve diğer takip etmek isteyenlere fikir olur

Ya bu konuyu Allah karşıma çıkardı. Bugün tam yumurtlama günüm ve bahsettiginiz sıvıyı tesadüfen wc deyken gördüm. Yumurta akı gibi ve iki parmagimin arasında uzuyordu.. acaba yumurtam catlamis midir emin değilim ama. Fikir verir misiniz lütfen

Canim benim bunu ogrenmek icin ayagini klozey kapagina koymana gerek yok. Yumurtlama doneminde zaten duz dururkende otururkende islaklik ve hafif disa donuk (siskinlik) oluyor yani
Bu tabi internetteki yazanın fikri ama, daha iyi açılma sağlanıyordur belki o anlamda bu yöntemi belirtmiştir, ıslaklığı hissediyorum ama şişkinlik pek anlayamadım

Catlayip catlamadiginizi bilemeyiz onun icin ovu testine baslamaniz gerek. Ama o sivinin geldigi gunler bebek icin en verimli gunlerdir

Yumurta akı kıvamındaki akıntı yumurtlama çok yaklaştığında oluyor, çatlamamışsa bile çatlamak üzeredir, bence iyi değerlendirin

Catlayip catlamadiginizi bilemeyiz onun icin ovu testine baslamaniz gerek. Ama o sivinin geldigi gunler bebek icin en verimli gunlerdir
Sıvıyı görür görmez degerlendirdij zaten. Ama benim arastirmalarima göre yumurta catladiktan sonra o sıvı geliyormuş zaten. Yumurtanın catlamasiyla akitilan bi siviymis bu

O farklı anlarda da olmuyor mu ki, ilişki sonrası ya da isteğin arttığı dönemlerde de oluyor diye biliyorum
Yumurtlama donemi nerden baksaniz 4,5 gune yayilan bi donemdir. Yumurtladiginiz an pat diye vajina disa donuklesmiyor. O hafta oyle gorunuyor zaten. Gun icinde sabah aksam ya da oglen. Iliski sonrasi ya da istek artisindan sonra olusmuyor yani bitek. Zaten gunlerdir o durunda oluyor

Anlık değil günlere yayılan bi değişim yani, teşekkür ederim o zaman dikkat etmeye çalışıcam bundan sonra bakalım.

Evet zaten süre değil dönem vurgulanmış postta.
Sende hissediyorsun anlaşılan,bende öyle,hatta adet öncesi de sökülme hissinden anlıyorum geleceğin kırmızıların.

Kizlar ovulasyon testine baslayinca farkettimi ben yumurtlama dönemini hissediyor üstüm ama saniyormusumki normal kasigi agriyo, sonradan farkettimi yumurtlama döneminde oluyor o agri ve tabi beraberinde yapışkan uzayan akinti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…