Yumurtlama dönemi sonrası sancı

laugh_a_lot

SonRası... İyilik, güzellik
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2017
664
538
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 senedir çocuk istiyoruz henüz hiç gebelik yaşamadım.
Adetlerim düzenlidir ve jinekolojik muayenelerim sonrası 2,5 cm lik bir miyom var ama engel olacak bir konumda değil.
Asıl konum şu; lh kitleri ile ovulasyon günümü teşhis edip, gerekli günlerde daha dikkatli olacak şekilde değierlendiriyoruz. Ancak yumurtlama dönemi olarak gördüğüm dönemin sonrasında şiddetli bir kasık ağrısı oluyor. Nefesim kesiliyor, bugün sahuru zor yaptım. Sonrasında kendiliğinden geçiyor ve belli aralıklarla 4-5 gün sürüp bitiyor.

Başına böyle bir şey gelen var mı? Sürekli doktor kontrolündeyim. Normal dediler ama ben pek normal göremiyorum malum çok sancı oluyor. Adet dönemi hiç sancım olmuyor .

Bazen bir ümit döllenme mi oluyor diyorum ama daha hiç olamadım:)

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 senedir çocuk istiyoruz henüz hiç gebelik yaşamadım.
Adetlerim düzenlidir ve jinekolojik muayenelerim sonrası 2,5 cm lik bir miyom var ama engel olacak bir konumda değil.
Asıl konum şu; lh kitleri ile ovulasyon günümü teşhis edip, gerekli günlerde daha dikkatli olacak şekilde değierlendiriyoruz. Ancak yumurtlama dönemi olarak gördüğüm dönemin sonrasında şiddetli bir kasık ağrısı oluyor. Nefesim kesiliyor, bugün sahuru zor yaptım. Sonrasında kendiliğinden geçiyor ve belli aralıklarla 4-5 gün sürüp bitiyor.

Başına böyle bir şey gelen var mı? Sürekli doktor kontrolündeyim. Normal dediler ama ben pek normal göremiyorum malum çok sancı oluyor. Adet dönemi hiç sancım olmuyor .

Yaşadığınız kasık ağrısının 2 sebebi olabilir.Birincisi yumurta oluşurken ve çatlarken ağrı olur.Bu herkeste farklı şiddette olabilecek bir ağrıdır.Bazen kadınlar sizin gibi fazla sancılı olarak ifade eder.Bazı kadınlarda ise daha hafiftir.

Bir diğer kasık ağrısı sebebi de miyom yada kisttir...Miyomda belirrtiğiniz tarzda kasık ağrısı yapar.

En doğrusunu doktor söyleyecektir.En son miyomunuz ne zaman 2,5 cm.di.Belki büyümüş olabilir..Ama genel olarak sizinki yumurtlama dönemine denk geldiği için yumurta çatlama ağrısı gibi duruyor..

Çok yeni baktırdım. Bebek düşündüğümüz için sürekli doktor kontrolündeyim.Kist im Yok ama dediğiniz gibi miyomla alakalı olabilir .

Bende sürekli doktordayım canım ama benimkide bahsettiğin gibi kasik ağrısı hatta o dönem ilişkiye bile giremediğim oluyor bebek için bile ardından yumurtlama akıntısı geliyor zaten

Canım kasık ağrın yumurtlamaya mı bağlıydı

Ne güzel.. benimde adet bitiminden bir iki gün sonra kasık ağrısı karın ağrısı oluyor adet olacakmış gibi. Bir sorun yok görünürde acaba diyorum yumurtlama dönemimi olmuş oluyor bendede

Canım o ağrının olduğu dönem kaç gün sürüyordu. Karnında şişlik oluyor muydu. Ağrıların rahatsız edici bir durumdamıydı. Cevaplarsan sevinirim bendede var nedir çözüm bulamadım bir türlü
Canım 1 hafta kadar sürerdi, çok şiddetli ağrım olurdu. Şişlik pek olmuyordu ama sanırım yumurtlama bitince kendiliğinden geçiyordu. Adet dönemi hiç ağrı çekmiyordum.

KIZLAR MERHABA YA BENDE AYNI DURUMDAYIM YUMURTLAMA DÖNEMİMDE SÜREKLİ KASIK AĞRIM OLUYO BEBEK DÜŞÜNÜYORUZ AMA AĞRIDAN AFEDERSİNİZ İLİŞKİYE ZOR GİRİYORUM BEN DE NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM

• Beğen
Reactions: Jou
KIZLAR MERHABA YA BENDE AYNI DURUMDAYIM YUMURTLAMA DÖNEMİMDE SÜREKLİ KASIK AĞRIM OLUYO BEBEK DÜŞÜNÜYORUZ AMA AĞRIDAN AFEDERSİNİZ İLİŞKİYE ZOR GİRİYORUM BEN DE NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM
Diyorum tek ben mi ağrı çekiyorum. İnan gözüm birşeyi görmüyor. Canım senin ağrın kaç gün sürüyor. Ağrı dışında ne belirtiler oluyor

Bende aynıyım çikolata kistim var ondan diye düşünüyorum

X