Yumurtalık kisti olanlar?

Bu arada kisti olup hapla kurtulan olmadı mı hiç? Niye yardımcı olmuyor onlar ? :eek:klava:

canım bende kist wardı we bu yüzden adet olamıyodum..adet günlerimde senin dedgn gbi kahwerengi (amaaa cokkk koyu) akıntım oluyodu.. sonra dr bna adet söktürücü werdi duphaston onu kullandım adetle atablr miyim diye.. şimdi ise adetim tam 40 gün arayla oluyo 3 aydır böyle yani 41.gün adet oluyorum.özellkle takwim tutuyorum.. durumlar böyle canımm.sen bi dr a git bnce.

arkadaşlar benimde 3.5cmlik kistim var.. buay sürekli kahverengi akıntım oluyor,mensim bittikten sonra başladı hiç kesilmedi.. kist atılıyor gibi bişey okudum yazılarınızda..böyle birşey olabilirmi??

arkadaşlar benimde 3.5cmlik kistim var.. buay sürekli kahverengi akıntım oluyor,mensim bittikten sonra başladı hiç kesilmedi.. kist atılıyor gibi bişey okudum yazılarınızda..böyle birşey olabilirmi??

Canım valla biri bana öyle dedi ama kesin değil tabi. Doktordan falan duymadım yani. Öyle olduğunu düşünüyorum ben de. Bakalım ne çıkacak. Hayırlısı..

sağol canım,inşallah öyledir..hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım,korktum biraz.çörekotu kürünü yaptım,kist temizleniyordur belki..

Olabilir canım. Ben yakında doktora muayeneye gidicem o zaman sorarım. Çörekotu kürünü nasıl yapıyorsun bi tarif edebilir misin?

1çay kaşığı çörekotu,1tatlı kaşığı bal ve 1çay kaşığı tarçını karıştırıp sabah akşam yiyosun..15gün boyunca.. yumurtalıkları temizlediği söyleniyor.

Hımm denerim kolaymış. Teşekkür ederim opuyorumnanaktan

canm onlr kisti büyütüyo die duydum ama korkmayın bnm 5 cm lik kistim vardı ne sogan suyu ne dogum kont hapı hic bişi yapmadım tek takmadım giti

Ya kızlar resmen çamur akıyo içimden kendimi çok kötü hissediyorum. Niye böyle oluyo mafoldumben

kist oldugu zaman oluyo cnm insallh bi dahaki adetine gider bnmde ole oldu hayatımn en piş adetini yasadım bu ay kırmızıydı cok agrısız bi adetim oldu gşittm gitimş kist

ınşallah ondandır da kist gidiyordur. Önce lekelenme tarzındaydı şimdi resmen adet gibi ama kahverengi çamur gibi. Bunun devamında adete çevirir herhalde ama benim anlamadığım hap bitmeden neden böyle oldu. bilmiyorumkismile

yumurtalık kistleri
çatlamayan yumurtadan kaynaklanıyormuş
yani kan toplanması dedi doktorum
adet olduğunun 2.günü geçermiş.
ve ayrıca çokönemli bişe değilmiş

yumurtalık kistleri

adetin ilk üç günü kahverengi leke şeklinde oluyor bende..ve diğer günlerde de kasıkta sanki iğne batıyormuş gibi anlık ağrılar.... kaç aydır bunu çekiyorum...umarım bir an önce geçer..eğer dr. öenmli değil dedyse çocuk yapamaya engel de değildir heralde... inş. öyledir...birde bu yuzden uğraşmayalım yani...

yumurtalık kistleri

ben de öyle biliyorum canım ama yumurtamın sağda oluştuğu ay kist solda çıktı bu nasıl oldu anlamadım
hiçbir şey anlamadım vesselam :sm_confused:

yai adet düzene girince yokmu oluyor veya küçülüyordur herhalde

evet,basit kistler çatlamayan yumurtalar yüzünden oluşuyo ama reglin 2.günü kaybolmuyorlar malesef.. kaybolanları biz zaten farketmiyoruz,hiç olmamışlar gibi algılıyoruz...ayrıca basit kistlerin içinde kan olmaz.. çikolata kistlerinde kan bulunur,onların oluşum sebebi tamamen farklı.. keşke dediğiniz gibi önemli bişey olmasaydı:) infertilitenin en başta gelen sebebi bu kistler

adetin ilk üç günü kahverengi leke şeklinde oluyor bende..ve diğer günlerde de kasıkta sanki iğne batıyormuş gibi anlık ağrılar.... kaç aydır bunu çekiyorum...umarım bir an önce geçer..eğer dr. öenmli değil dedyse çocuk yapamaya engel de değildir heralde... inş. öyledir...birde bu yuzden uğraşmayalım yani...

bu batmalar bnde de oluyodu sebebi de kistti bnce bi uzmana görünmelisin

evet,basit kistler çatlamayan yumurtalar yüzünden oluşuyo ama reglin 2.günü kaybolmuyorlar malesef.. kaybolanları biz zaten farketmiyoruz,hiç olmamışlar gibi algılıyoruz...ayrıca basit kistlerin içinde kan olmaz.. çikolata kistlerinde kan bulunur,onların oluşum sebebi tamamen farklı.. keşke dediğiniz gibi önemli bişey olmasaydı:) infertilitenin en başta gelen sebebi bu kistler

Valla canım ben mayısta düşük yaptığımdan beri yani 8 aydır hamile kalmaya çalışıyorum. Kistten midir bilmem. Ama ben aylardır sol kasığımda batma, ağrı var diyordum doktorlara. Onlar da önemli bir şey yok deyip duruyorlardı. Bu ay birden bire 2.5 cm kist çıktı ortaya. Hem de yumurtam sağdayken kist soldaydı. Nasıl oldu anlamadım. Ama tek istediğim bir an önce bu kistten kurtulmak ve hamile kalmak :CüvCüv:

Valla canım ben mayısta düşük yaptığımdan beri yani 8 aydır hamile kalmaya çalışıyorum. Kistten midir bilmem. Ama ben aylardır sol kasığımda batma, ağrı var diyordum doktorlara. Onlar da önemli bir şey yok deyip duruyorlardı. Bu ay birden bire 2.5 cm kist çıktı ortaya. Hem de yumurtam sağdayken kist soldaydı. Nasıl oldu anlamadım. Ama tek istediğim bir an önce bu kistten kurtulmak ve hamile kalmak :CüvCüv:

önemli değilse neden bu ağrıları çekiyoruz o zaman...kistin büyümesini mi bekliyor bu dr. lar...illaki operasyon mu olunacak...ne kadar seviyorlar bu operasyon işlerini...anlamıyorum bu dr. ları ben...
yıllr evvel bu acı yine vardı..üşütmüşsün dediler..sonra kendiliğinden geçti....şimdi aylar oldu geçmiyor...dr. bana d önemli değil demişti...bitkisel kür mü denesek acaba...kızlar soğan kürü fayda sağlar mı acaba?

lalehan,anlamıycak bişey yokki canım..operasyonları tabiki sever doktorlar.ençok ondan para kazanıyolar.. soğan kürünü bende düşünüyorum,faydasını gören çok kişi var

X