Yumurtalik kanseri ve kemoterapi deneyimleri

öncelikle cok geçmiş olsun rabbim en kısa zamanda şifasını versin inşallah daha tedavine başlamadan nüks gibi kötü düşünceleri asla kendine çekme canım, herkesin tümör türü o kadae farklı ki, benim kardeşiminki türkiyede görülmeyen türden, o yüzden nasıl bi trdavi
İşlemcek falan hepsi biraz şansa gitti. Nüksteli sebepte tümörüydü. Agresif yapılı diye. O yüzden benim kardeşimin nüks etti diye senimkide öyle olcak diye birşey yok asla öyle düşünme. Hem bak evet nüks etti ama temizlemdi tekrardan kalıcı şifa bulursunuz inşallah.
Kardeşimdeki yan etkilerde yine kimsede gözükmeyen türdendi. O yüzden seni yanlıs yönlemdirmek istemem. Saçın kaşım evet dökülüyor, halsizlik mide bulantısı oluyor ama 3 kür alcakmıssın, su gibi geçerde bu uan etkileri en hafif şekilde atlatırsın umarım. Nerede yaşıylrsun? Biz izmirdeyiz kardeşim dokuz eylül üni hastanesde tedavi gördü.

Bende Ankara’dayım Ankara etlik şehir hastanesinde tedavi görüyorum . Benim de agresif yapılı sanırım germ hücreli tümör . Doktor kemoterapiye çok iyi yanıt vereceğini söyled ama yine de korkuyor insan. Bide bu hastalık genelde yaşı büyüklerde çıktığı için insan kendini daha da kötü hissediyor . Üreme sistemine de zarar verdiği için . Siz tedavi öncesi yumurta dondurma yaptınız mı yoksa acil kemo görmesi mi gerekti? Birde radyoterapi aldı mı?

Benm kardeşim ilk yakalandığında 15 yaşındaydı, bi yumurtalığı alındı acil ameliyayla çünkü tümör patlatmıstı. Ve tabi dondurma yapılamadı haliyle acil bi vaka olduğu için. Ki zaten martta ameliyat oldu ve rahmi ve diğer yumurtalığı tüpleri herşeyi alındı. Suan 18 yaşında. Radyoterapide aldı. İlk 6 kür kemo ardından radyoterapi aldı. Sizin planlı kemo olcağı için, yumurta dondurma yaptırabilirsiniz tabii

Ben dondurma işlemini yaptım tedaviden önce doktor önerisiyle embriyo dondurdukkardeşinizdeki tümörün adı neydi acaba ? Bir de kemoterapi ilacı kaç ilacın karışı mıydı hangi ilaçlar verildi bilginiz var mı?

Canım bi ilacı carboplatindi ona eminim bir gün bunu alıyordu ikinci gün başka bir ilaç alıyordu ama onu net hatırlayamıyorum
Tümörünün adı “Rabdoid”
İy yapmışsınız senin adına sevindim canım, kardeşiminde yumurtalığının dondurulmasını isterdim ancak nasip olmadı, canı sağolsun

Kardeşiniz iyi olsun da canı sağolsun gerçekten iyi olmasına çok sevindim bu arada inşallah kalıcı şifa bulmuştur tümörün adını bende ilk kez duyuyorum gerçekten Türkiye’de ilk kez mi görülmüş ? Neyden kaynaklanıyormuş belli mi

Sağol canım benm sende kalıcı şifa bulursun inşallah dünyada yalnızca 88 kişide var dedi doktorlar. Ardından baska bi üni hastanesinde genetik testi verdi. Kanserle alakalı. Bi geninde bulunan mutasyon ya hiçkimsede görülmemiş ya da cok az kişide görülmüş. O yüzden benden annemden ve babamdan da kan alıp amerikaya gönderceklermiş. Yani anlayacağın biraz fazla nadir bi kardeşe sahibim

Agresif bi tümörmüymüş peki yeniden nüks etme ihtimali var mı biliyorum hepsi alındı demiştiniz ama Allah korusun başka bir organa falan metastaz yapma olasılığı var mıymış

Agresif bi tümörmüymüş peki yeniden nüks etme ihtimali var mı biliyorum hepsi alındı demiştiniz ama Allah korusun başka bir organa falan metastaz yapma olasılığı var mıymış
Evet baya agresif. 1 ay içerisinde hiçbişey yokken bi anda 9 cm tümör cıktı pette. Doktorlarda bizde şok olduk. Hepsi alındı, ameliyat esnasında sıcak kemoterapide uygulamdı, ardından 2 kür ddaha kemo aldı falan, suan ilaçsız devam ediyoruz tekrarlıcakmı bizde bilmiyoruz doktorlarda. Tekrarlarsa akıllı ilaça başlancak çünkü vücudu kemoterapi kaldıramıyor artık. Akıllı ilacıda devlet karsılamıcak bizim, nadir bi gen mutasyonu oldugu için kabul etmiyorlarmıs. Sanki bunu biz istemişiz gibi

Gerçekten sağlıkla ilgili şeylerin karşılanmaması çok üzücü sonuçta kimse hasta olmayı istemezumarım tekrarlamaz kardeşiniz nasıl peki normal yaşamına devam edebiliyor mu?

Gerçekten sağlıkla ilgili şeylerin karşılanmaması çok üzücü sonuçta kimse hasta olmayı istemezumarım tekrarlamaz kardeşiniz nasıl peki normal yaşamına devam edebiliyor mu?
Evet evet çok şükür bi sıkıntısı yok tabi geçirdiği ağır ameliyat ve kemoterapifem kaynaklı biraz çabuk yoruluyor ama yinede çok iyi çok şükür allah nasip ederse bikaç haftaya doğuracağım, yeğeni ile yuvarlanıp gidicekler

Çok şükür tebrik ederim hayırlı sağlıklı bebeğiniz olur inşallah

12 kür kemoterapi alındı rahim kökünde karnıbahar şeklinde tümör oluştu nöroloji sorunlarda baş gösterdi yürüyememeye başladı haraket kısıtlılığı oluştu doktor sıcak kemoterapi önerdi fiyat vermediler ve hiçbiryerdenede bilgi alamadım bilgi almak istiyorum lütfen acil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…