Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Merhaba allah hepimizin yardımcısı olsun, durumumuz en zor infertilite grubu ama bizim durumumuzu yaşayıp şuna anne olan insanlar da çok, o yüzden elden ne geliyorsa yapıp gerisini Allah’a bırakmak en güzel i galiba, bu şekilde düşünmek beni rahatlatıyor en azından..

Su prp den dolayi baya zaman bosa gitti( prp yaptirmayip toplama yaptirsaydim su anda durum farkli olabilirdi.dediginiz gibi hayirlisi artik..
Neden böyle düşünüyorsunuz ki
Bende aynı sizin durumunuzdayım. 27 yasimdayim bir anda hayatım alt üst oldu tek umudum önce Allah sonra prp yoksa bunun geri dönüşü yok maalesef çok araştırdım bitkisel kürler kullaniyorum ama bor faydası yok olmayacak gibi..

Ben maalesef prp soonrasi dollenmeyen yumurta problemi yasadim.prp yerine toplama yaptirabilmis olmayi umut ederdim..

Rabbim yar ve yardımcımız olsun

Merhaba son durumunuz ne oldu acaba bilgi verebilir misiniz

arkadaşlar belki bilirsiniz benim nerdeyse gitmediğim dr kalmadi o kadar şeyler yasadimki hangi ne dediyse yaptim heleki hayatındaki en büyük pişmanlık bana rahmin dar yoksa olur diyip sömüren dr dahada mahvetti düzgün olan rahmi kalp şekline getirmis evet günah ama etmedigim beddua kalmadi ve rahim öylede kaldi lanet olsun dedim ve bıraktım tedavileri prp duydum araştırdım ama bu defa bekliycem dedim egerki bu kadar iyi ise bende denerim nasilsa olmuo 3 ay geçse 6 ay geçse nolcak ve gördüğüm kadar çokta prp memnun olan yok bundanda vazgeçtim esimede dedim kendimi artık daha fazla hırpalamak istemiyorum 41 yaşındayım 3 sene almadım ilaç hormon kalmadi ilerki hayatımda hastalıklara uğraşmak istemiyorum dedim rabbime tevekkül ediyorum ve artık çocuk işini kafamdan attım her ne kadar ara ara isteyip aglasamda galiba gerçeği kabulleniyorum nasibimde ne varsa onu yaşarım yumurtası olan arkadaşlar spor yapin sağlıklı beslenin ve devam edin cunki benim bu şansım olsa bırakmazdım bana asla çocuğun olmaz diyip rahim şeklini bozan dr ilkten olur deyipte bi dünya para alan ondan sonralarda ara ara yumurta oldu kiste dönüştü ama asla o dr hakkımı helal etkice. allah en sevdiklerinden çıkarsın her kuruşunu bıçak altına yatmak hiç kolay değil

Lütfen pes etmeyin.sizin yaşınızda birşey yok.daha yani tanıdığım birisi doğum yaptı 43 yaşında.

aslında prp yerine havuz yöntemi uygulayıp bir kaç toplama yaptırsak daha iyi sanırım. bana bahçecide havuz yöntemi önerildi bu arada kızlar

Herkese merhabalar, 3 mayıs da bana da prp yapılmıştı.acıbadem Maslak da. Bülent hoca önermiş yiğit bey yapmıştı. 2. Adetim erken oldum 19 gün arayla.olurmuş böyle bir durum. Tedaviye başladık. Geçen perşembe yumurtam toplantı 12 tane. Ve hiç biri döllenmedi. Daha önceki 5 tedavimden ilk tedavimde işleme alınamamıştı. Diğer tedavilerinde yumurtalarım olgun çıkmıyor çıkanlarında kabuğu olmuyordu ama 3. Güne 5. Güne giden olmuştu. Sağlıklı olmadığı için transfer olmamıştı. Cuma günü işlem sonrası arandım ve 12 yumurtanın hiç birinde işleme konulacak yumurta değilmiş boşmuş. Ama kabuğu yani zarı varmış.dr Yiğit beyden çok memnun kaldım ama yaşadığım hayal kırıklığını en iyi sizler anlarsınız. Ve bir daha tedavi olmayacağım. Çocuğum olmuyor artık bunu kabullendim. Maddi manevi çok yıpratıcı bir süreç. Allah herkesin yardımcısı olsun

Prp sonrasi dollenmeyen yumurtalar klubu gibi olduk:)) 7 mi 8 mi olduk ki bu sadece burada yazan kisilerden..yumurtalarinizin yapisiyla ilgili sorun daha once yasamissiniz ama en azindan 1-2 tane dolleniyormus.prp sonrasi hic dollenme olmamasinin sebebi olarak size ne dediler acaba?

Doktorum arayıp bilgi verecekmiş. Ama henüz aranmadım

Merhabalar..
Ben baya eskilerdenim bilenler vardır. Prp yaptırdım 23 Nisanda ve hep olumsuz yorumları gördüm. Benim genelde 3-4 yumurtam oluyor. Dün doktora gittim (prp yaptırdığım doktor değil) yumurtaları ilk kez bu kadar net görüyorum önceki halini de bildiğim için prp işe yaramış kesinlikle dedi. Adet olmadım diye gittim bugün 30. Günün normalde 24-25. Gün adet olurum.
3 sağda 3 solda yumurta varmış. 5-5-6-10-16-18 mm. Tabi opu olmadığım için kaliteleri hakkında birşey söyleyemeyeceğim. Benim sorunum da zaten kalite. Gelişmeleri yazarım. Umarım güzel sonuçlar yazarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…