Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Öncelikle cevabınınız için teşekkürler. omega 3 ayrı ve ubikinol koenzim ayrımı kullanıyorsun ? Ben ikisi birarada olanını adı omepa Q10 onu kulllanıyorum.Bu natron marka bahsettiginiz 1000 mg'lik açai berry mi oluyor?Arısütü hangı marka kullanıyorsunuz malum çok ucuzada var cokta pahallıya satınalan var.Bu arada siz hangi merkezde hangi doktorda tedavi oluyorsunuz?
Ben ilaçlarımı yurtdışında olduğum için iherb sayfasından alıyorum, ama izmirde olduğum dönem zaten vitamin arı sütü kapsül şeklinde almıştım taze arı sütü bulabilirseniz oda olur. Natrol açai markası ama türkiyede vat mı bilmiyorum siz life time markasına bakabilirsiniz.omepa çok iyi ben de kullanmıştım. İzmirde tedavi olacağım henüz başlamadım.

Bülent hoca prp yi bana anlatırken çok yeni olduğunu uygulandığını ama %100 garanti aska vermedi.Olabilirde olmayabilirde dedi.Denemek istersen yaparız istemezsen yapmayız dedi.Bu uygulama Yunanistanda yapılıyormuş.Bülent hocanın ekibide orda eğitim almış ve Türkiye de birkaç insana denemişler olumlu sonucu olanda var olumsuz sonucu olanda.Bana açıkça anlattı.Hatta Mart ayında gittim ben kök hücrede 6 ay sonra geleceğini eğer prp de olumsuz olursak kök hücre yapabiliceğinide açıkladı.Aslında Bülent hocaya gittiğinizdeaklınıza gelicek bütün soruları bir kağıda yazıp sormak en mantıklısı çünkü praya gidince insan ne soracağını unutuyor.

Slm bende Bülent hocanın hastasıyım kök hücre derken tam olarak nasıl bir tedavi ve kimlere uygulanabiliyor ayrıca her kontrolde bülent hocayı bulabılıyormusunuz ben her yumurta toplama tedavisinde ilk kontrolü bülent hoca yaparsa yaptı diğer 2-3-4 ara muayeneleri diğer hocalar yapıyor ısrarla bülent hocayı istememe rağmen yani zor buluyorum birde cok hastası olunca zamanda kısıtlı dediginiz gibi insan soracagınıda unutuyor

Ben Yeditepe'de yaptırdım. Görüşmeye gidince size bir tedavi protokolü öneriyorlar ve o protokolü uyguluyorlar. Hiperbarik oksijen tedavisi özel basınçlı bir kabinde maske ile 2 saat süre ile oksijen solunarak yapılıyor. Ben günde 2 kez 2 saat aldım. Daha sonra PRP yapıldı. Gerekli tüm bilgileri ekipten alıyor ve ona uyuyorsunuz. Benim PRP öncesi hiç yumurtam yok. 10 yıl önce erken menopoz teşhisi vardı.

Elagül hanım merhaba. Tedavi sürecinizden bu yana olumlu olumsuz gelişmeleriniz neler merak ettim. Bu tedavilerin sizde işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi almak istiyorum.

Siz yogun takviye kullanimi denediniz mi? Ben takviyelerle 6 olan yumurta sayimi 16’ya cikarttim. Ama dozlar yuksek kullaniliyor.
Yumurta kalitesini de artiracak daha bir tedavi yok; sadece olan kaliteyi korumak yapabildigimiz.
canım neler kullanarak yumurta kalitemizi artırabiliriz acaba bilgi verebilir misin

Sunu da ilave edeyim: her ay vucudun birakttigi folikullerdeki yumurtalar yeni bir sans. Bir ay hepsi sagliksiz cikar, uc ay sonra aralarindan biri hala zarar gormemis saglikli bir hucredir. Iste amac sabirla o bir yumurtayi bulup, saglikli olan spermle dollemek ve hayirlisiyla bebeginize kavusmak. Biraz sabir ve tevekkul gerekiyor. Bizim yaslarimizda ha diyince o saglikli bir yumurta bulunmuyor.
Bakin ben arka arkaya bes opu yaptim, 60’tan fazla yumurta cikardim, 20 tane NGS’ye gonderebildim ve sadece 2 tanesi saglikli geldi.
Kullandigim takviyelerin sayi artirmaya cok faydasi oldu. Ne kadar yumurta o kadar sans yani...
Neler kullandın acaba ? ve kaç yaşındaydınız

Bende de ayni problem var 32 yasinda erken menepoza girdim şuan 38 yasindayim bende ilacsiz adet olamiyorum 3-4 defa tüp bebek yaptirdim olmadi bir tane yumurta oldu zaten belki prp umut olur diye arastiriyorjm ama henüz tam bir sonuç alanla karsilaşmadim insallah sizin bebisiniz olur ve bizede umut olursunuz
3-4yıldır ilaçsız adet olamıyordum prp den sonra ilk adetimi ilaçsız oldum

canım nerde prp yaptırdın. sonucu ne zaman alacaksın. prp sonrası gelişme oldu mu sende acaba
Ben prp yi diyarbakır da Hakan Çoksüer hocada yaptırdım ilk adetimi çok şükür ilaçsız oldum 2 ay bekleme süresi verdi 1 ay geçti 1 ay daha bekleyecez

Yumurta kalitesi artar ama rezervimiz i arttıramayız diye biliyorum bende. Yani ben okadar vitamini kalite arttırmak için kullanıyorum.

Yok guzelim maalesef. Ikisi de artmaz. Genetigi hasar gormus yumurtayi duzeltecek bilimsel kanitlanmis bir yontem yok maalesef. O yuzden takviyelerle kalan kaliteli hasar gormemis yumurtalari koruyabiliriz ancak.
Dedigin gibi rezerv de artirilamaz. Ama her ay vucudun cikarttigi folikul sayisi artiyor. Sonucta ayni rezervini kullaniyorsun yine.
Yazik gunah inanmasin insanlar bu tip umut tacirlerine diye boyle acik acik yaziyorum. Bazi arkadaslar uzuluyor belki ama dogrusunu bilip ona gore davranmak en iyisi.
Onun yerine yasam yanlislarini duzeltsinler. Sigara alkol seker kimyasal maddeler camasir suyu gibi seyler hep zehir. Kullanmayi birakmak lazim hepsi hucrelerinizi olduruyor.
Ben doedorant dis macunu bile kullanmayi kestim sampuan yerine sabun kullaniyorum senelerdir. Evimde temizlik icin arap sabunu karbonat ve sirke disinda birsey kullanilmiyor.

Son düzenleme:
Yumurta rezervimiz artmaz. Ancak yumurta kalitemizi yediğimiz içtiğimiz şeyler ve yaş faktörü etkiler.
Geçen sene doktorum yumurtamın DNA hasarını azalmak için 3 ay impryl kullandırdı. Kaliteli yumurta için 3 ay bunu kullanmamı söyledi. Multivitaminlerimle birlikte kullandım ve 1 tane sağlıklı embriyomuz oldu akabinde.

Yumurta rezervimiz artmaz. Ancak yumurta kalitemizi yediğimiz içtiğimiz şeyler ve yaş faktörü etkiler.
Geçen sene doktorum yumurtamın DNA hasarını azalmak için 3 ay impryl kullandırdı. Kaliteli yumurta için 3 ay bunu kullanmamı söyledi. Multivitaminlerimle birlikte kullandım ve 1 tane sağlıklı embriyomuz oldu akabinde.

Ne guzel. Iste bakin doktor da soylemis, hasar azaltilabilir. Ama bir yumurta hucresi hasar gorduyse o artik duzeltilemez. Verilen hasar (yasam sartlariniz) azaltilirsa (takviyelerle yani antioksidanlar ile) kalan yumurtalarinizin hasarlanmasinin onune gecersiniz. Zaten yas itibari ile yumurta hucreleri de yaslanarak hasar goruyor ayni insanlarin yaslandikca hastalanmasi gibi dusununun bunu... kalan bir iki hasar gormemis ve cok yaslanmamis yumurta hucresini korumak lazim. Sizin ne guzel bir tane bulunmus. (Hamilesiniz insallah? Oyleyse hayirli olsun bu arada ☺️)
Ama o bir tane duzeltilmis bir hucre degil, hasar verilmesi onlenmis bir hucre. Ben bu farki anlatmaya calisiyorum.

Ne guzel. Iste bakin doktor da soylemis, hasar azaltilabilir. Ama bir yumurta hucresi hasar gorduyse o artik duzeltilemez. Verilen hasar (yasam sartlariniz) azaltilirsa (takviyelerle yani antioksidanlar ile) kalan yumurtalarinizin hasarlanmasinin onune gecersiniz. Zaten yas itibari ile yumurta hucreleri de yaslanarak hasar goruyor ayni insanlarin yaslandikca hastalanmasi gibi dusununun bunu... kalan bir iki hasar gormemis ve cok yaslanmamis yumurta hucresini korumak lazim. Sizin ne guzel bir tane bulunmus. (Hamilesiniz insallah? Oyleyse hayirli olsun bu arada ☺)
Ama o bir tane duzeltilmis bir hucre degil, hasar verilmesi onlenmis bir hucre. Ben bu farki anlatmaya calisiyorum.
Maalesef hamile değilim. Çünkü rahim inceliğim var çok ciddi boyutta. Kaliteli embriyomuz tutunamadı. Tutunamıyor. Buna çare de bulunamıyor.

Yok guzelim maalesef. Ikisi de artmaz. Genetigi hasar gormus yumurtayi duzeltecek bilimsel kanitlanmis bir yontem yok maalesef. O yuzden takviyelerle kalan kaliteli hasar gormemis yumurtalari koruyabiliriz ancak.
Dedigin gibi rezerv de artirilamaz. Ama her ay vucudun cikarttigi folikul sayisi artiyor. Sonucta ayni rezervini kullaniyorsun yine.
Yazik gunah inanmasin insanlar bu tip umut tacirlerine diye boyle acik acik yaziyorum. Bazi arkadaslar uzuluyor belki ama dogrusunu bilip ona gore davranmak en iyisi.
Onun yerine yasam yanlislarini duzeltsinler. Sigara alkol seker kimyasal maddeler camasir suyu gibi seyler hep zehir. Kullanmayi birakmak lazim hepsi hucrelerinizi olduruyor.
Ben doedorant dis macunu bile kullanmayi kestim sampuan yerine sabun kullaniyorum senelerdir. Evimde temizlik icin arap sabunu karbonat ve sirke disinda birsey kullanilmiyor.
yanlış düşünüyorsunuz.prp nin yapılması hasar görmüş hücreleri düzeltmek amaçlı yapılan bir işlem.Yıllar önce tüp bebekte ilk duyulduğunda tepkiler böyleydi.Ama fayda sağlayan binlerce insan mevcut.Önemli olan olumlu düşünüp sağlıklı bir şekilde yaşam kalitesinide artırmaktır.

yanlış düşünüyorsunuz.prp nin yapılması hasar görmüş hücreleri düzeltmek amaçlı yapılan bir işlem.Yıllar önce tüp bebekte ilk duyulduğunda tepkiler böyleydi.Ama fayda sağlayan binlerce insan mevcut.Önemli olan olumlu düşünüp sağlıklı bir şekilde yaşam kalitesinide artırmaktır.

Bana bir tane rastgele ornekleme ile yapilan bilimsel bir arastirma sonucu gosterin, sesimi kapatip oturacagim.

Yani boyle umuttur amactir bilmem neyle insanlari hep yanlis yonlendiriyorsunuz ya ne diyeyim daha fazla bilemiyorum.
Ben bilim arastirma kanit falan diyorum, siz hala amaciyla umuduyla falan diyorsunuz.
Ben dusundugumu soylemiyorum hanimefendi, bilimsel gercekler var. Genetigi yasamla iliskilendirilmeyecek sekilde bozulmus bir hucreyi duzeltecek birsey yok daha kesfedilmis.

Yani boyle umuttur amactir bilmem neyle insanlari hep yanlis yonlendiriyorsunuz ya ne diyeyim daha fazla bilemiyorum.
Ben bilim arastirma kanit falan diyorum, siz hala amaciyla umuduyla falan diyorsunuz.
Ben dusundugumu soylemiyorum hanimefendi, bilimsel gercekler var. Genetigi yasamla iliskilendirilmeyecek sekilde bozulmus bir hucreyi duzeltecek birsey yok daha kesfedilmis.
Bilimden de önde Allah var her şeyi geçtim belki bu vesile olacak Allah belki bunu vesile kılmıştır burda çok umutsuz ve kesin dille konuşuyorsunuz ama umut moral her şeyin başı diğer arkadaşlar da kendi düşüncelerini söylüyor ama sizin kadar sert üslupla değil prp sonrası hamile kalan çok kişi gördüm duydum inşallah bizlere de vesile olur

Bilimden de önde Allah var her şeyi geçtim belki bu vesile olacak Allah belki bunu vesile kılmıştır burda çok umutsuz ve kesin dille konuşuyorsunuz ama umut moral her şeyin başı diğer arkadaşlar da kendi düşüncelerini söylüyor ama sizin kadar sert üslupla değil prp sonrası hamile kalan çok kişi gördüm duydum inşallah bizlere de vesile olur

Valla kusura bakmayin da cok sacma bir karsilik olmus bu.
Prp sonrasi hamile kalan olmus olabilir ama bu hamileliklerin prp ile oldugunun kaniti degildir.
Rasyonel olmak ile umut tacirlerinin pesine dusup somurulmek baska bir sey.
Benim buradaki niyetimi anlayamiyorsaniz sizin icin yapabilecegim birsey yok. Yani neyin dogru oldugunun pesine dusmekten vazgecmis, benim uslubuma takmissiniz.
Bu mantikla oturun o zaman bilime bosverin ve evinizde dua edin, belki olur. Bilime doktora teknolojiye ne gerek var...
Teallaaam, yok ya biraktim artik surda oturmusum elimden geldigince yazip zaman harciyorum belki bir faydasi olur diye; bos yani.
Siz takilin bunlarin pesine; benden bu kadar...
Insallah da ben yanilirim ne diyeyim...

X