Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Bende 2000 tl ye yaptırdım benim doktorumda kanıtlanmış olumlu bi etkisi yok ama denemekte fayda var dedi zaten benim için yapılabilecek pekte bişey kalmamıştı o yüzden yaptırdım benim takıldığım nokta en başta yapmıyoruz demeleri kii bende bu yüzden başka bi doktorla görüşüp onda devam etme kararı aldım benim gibi biçok hastanın başka bi klinige geçtiğini düşünüyorum onlar için bi kayıp sonuçta bilimsel olarak kanıtlanmamış çok etkili değil deyip sonrasında işlemi uyğulamakta çok güvenilir olmuyor yoksa onun öncesinde çokta memnundum bahçeciden

PRP için 1500 TL istemeleri, 5000TL yanında daha cazip gibi düşünülse de hiç bir kanıtlanmışlığı olmayan deneysel bir metod için 1500TL bile istemeleri de hiç etik değil.Ama en azından bunlar prp den çok iyi sonuçlar alıyoruz diye beklentiyi yüksek tutmuyorlar.

Prp yi hangi doktor yaptı ?Bahçecideki doktorunuz kimdi ?
Prp nin başarı oranı yüzde 20-30 .Yani her on kişiden 2-3 kişide etki gösteriyor.Bu oranı benim İstanbul da gittiğim farklı bir merkezde söylediler.Benim de endometrium sorunu var.Hiçbir şey çözüm olmadığı için son çare prp denenebilir demişti.Demem o ki çok güvenilir kanıtlanmış değil deyip uygulayan sadece bahçeci değil.Seçimi bize bırakıyorlar.Çaresizlik kötü bir şey ,bu ruh halinde insan kısır döngüden kurtulabilmek için hem etkinliği ve hem de yan etkileri kanıtlanmamış deneysel olan bir yöntemi bile denemek istiyor.

İnanın bunu ben de düşünüyorum.Kayseride tedavi gördüm iki kere opu işlemi oldu ama yumurtalar kalitesiz olduğu için transfer olmadım.Doktorum Balent Tıraş ta prp yaptırmamı önerdi.Ancak sonradan buradan okuduğum kadarıyla 5 6 hastada normalde döllenme olurken prp sonrası döllenme sorunu ortaya çıkmış.Bu işlemde hem denek oluyoruz hem para veriyoruz ve kimse garanti vermiyor.En iyisi bir kaç ay daha bekleyip gelişmeleri takip etmek.

Bahcecideki doktor ayrica prp.nin rahim kanserine yok acabilecegini soyledi cok dusuk de olsa.Soylenen su prp kliniklerin musteri cekmek icin kullandigi bir reklam.Keske bi care olsa bizim gibi hastalara.32 yasinda 0.1 amh nedir nasil bir uzuntudur.50 Yasindaki kadinda bile daha yuksektir.Cok sukur benim 5 yasinda bir kizim var onuda binbir tedavi ve ilaclarla dunyaya getirdim.Simdi ise kucuk kucuk umutlarin pesinde kosuyoruz.

Yumurtalarınız kalitesiz olduğu için transfer olamadığınızı yazmışsınız. Bu işlemden önce doktor size 3 ay gıda takviyesi kullandırdı mı?
Çünkü benim de yumurtalarım toplandıktan sonra döllenmişlerdi ama hiçbiri 5. güne ulaşamamıştı. Ve doktorum bana 3 ay imprly kullanmamı söyledi. Diğer vitaminleri de tabi. İyi yumurta elde edebilmek için bunları 3 ay kullanmanız gerek demişti. 3 ay kullan sonra ilk regl'de gel demişti.

Evet yaklaşık 2 buçuk 3 ay kullandım imprylı.öncesinde 8 yumurtadan hiçbiri döllenmemişti.impryl sonrası 6 yumurtadan 3ü döllendi ve 3.güne kadar geldiler gelişimleri yavaş olduğu için 5.güne bi bekletilim dediler 5.güne kadar da hiç biri çıkmadı ne yazık ki.

canım prp bahçeci yapmıyordu çünkü araştırma aşamasında olan bir uygulama ve başarılı olup olmadığı belli değil diye kullanmak istememişler sonra insanlar çok yüksek paralar ödüyor bu işlem için diye maliyetine yapmaya karar vermişler zaten prp reklamı falan görmedim ben hiç krumda o parayıda almalarının nedeni lab. da yapılan işlemin maliyetini karşılamak içinmiş

Merhaba
Siz Bahçeci de yaptırdiniz mi prp yi ?

Merhaba, ben bir ay kadar önce Dr.Bülent Tıraş'a gidip muayene oldum ve bana bir sürü vitamin takviyesi verdi kullanıyorum ve devam edeceğim bir süre daha. Perşembe günü PRP yaptırdım. Kontrol için ikinci reglimin 2-3 günü gelmemi söylediler. Bakalım ne olacak nasıl olacak bekliyorum.

Merhaba. Ben de yaklaşık 1 aydır Biesteron, omepa Q10 ve gonamax kullanıyorum. Bunların bi faydasını gördünüz mü acaba?

Kızlar 22 nisanda prp yaptırdım 25 mayısa kadar bekledim adet olmayınca test yaptırdım betahcg:4 çıktı negatiftir diye dikkate almadım bugün doktora sordum takip edilmesi gereken sonuç dedi bir kaç gün sonra tekrar tahlil yaptır dedi sizce umut vaad eden bir sonuç mu hiç duydunuz mu bu değerle hamile olanı ???

İnşallah değerleriniz artarak devam eder.Sizin probleminiz neydi?Ve yaşınız kaç?Eğer sizinki olumlu devam ederse en büyük umut siz olacaksınız.

Merhaba ağrılarınız oldumu acaba.Bende yaptırdım 23 mayısta benim çok ağrım oldu.Ve ara ara ağrılar saplanıp duruyor.Neden olduğunu merak ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…