Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

MERHABALAR SİZDEN ÇOK UMUTLUYDUK NE DİYEBİLİRİZ Kİ 5 OLGUN 2 TANSİ DÖLLENMEYE UYGUN AMA DÖLLENMEDİ... MANTIKLI AÇIKLAMA NE OLUR AÇIKCASI MERAK ETTİM. AMA ŞU KAFADA OLACAKLARINDAN ŞÜPHEM YOK BİZ YÜZDE YÜZ BAŞARI GARANTİSİ VERMEDİK VS VS. RABBİM MUCİZESİNİ BİZLERE KENDİ EN HAYIRLI ŞEKLİYLE NASİP ETSİN ŞU KAPILARDAN KURTARSIN HEPİMİZİ

Embriyolojinin aciklamasi spermden de olabilir yumurtadan da.ileri yas da var bu yasanabilir.ama kesin bir sey diyemiyoruz.
Ben zaten basari noktasinda yuzdenin az olmasina lafim yok sadece prp sonrasi olgun cikan yumurtalarda neden degisim oldu sorunsalindayim.prp nin boyle bi etkisi olmus olabilir mi? Tabi ki verecekleri cevap prp olumsuz etki yaratmaz ama ya olmussa:))

canım senin yazdıklarından sonra açıkçası prp yaptırmasam mı diye düşündüm. spermde sorun olabilir demek yerine zaten şansımız imkanımız az neden sperme tedavi öncesi bakmadılar diye düşünürüm bende. prp sende bir işe yaramadı o halde

Reactions: 2be
Ben prp nin yumurta kalitesini değil de sayısını etkilediğini düşünüyorum.

Ben prp nin yumurta kalitesini değil de sayısını etkilediğini düşünüyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Yumurta kaliteniz beslenmenizle, yasam biçiminizle dogrudan çok etkili. Ama yumurta bayisini artırmak kendiliğinden çok zor ve PRP burada devreye giriyor. Yumurta kalitesini artırmak bizim elimizde.

slm arkadaşlar bugün prp sonrası 3. adettim geçen ay biri çok büyük biri küçük iki yumurtam vardı biri çatladı içime sinmedi tedavimi yarım bıraktım bugün gityiğim kontrolde üç tane yumurtam varmış bilmiyorum bakalım sonuç ne olur her aşama çok zor hepsi stres mutlu güzel sonuçlara inşallah

Kesinlikle katılıyorum. Yumurta kaliteniz beslenmenizle, yasam biçiminizle dogrudan çok etkili. Ama yumurta bayisini artırmak kendiliğinden çok zor ve PRP burada devreye giriyor. Yumurta kalitesini artırmak bizim elimizde.
Bende dusuk over rezervi var. 2 yil once maalesef hidrosalpenks diye ameliyat oldum ama basit bir kistim varmis ve amh 0.75 iken ameliyattan sonra 1.73 e cikti ve over rezervim artmisti. Muhtemelen ameliyat esnasinda yumurtaliklari uyardiklari icin prp mantigi ama yine gebelik olusmadi zaten 3 4 ay sonra amh eski haline dondu. Hatta ben acaba kist nedeniyle mi yumurta rezervim dusukmus diye sevinmistim. Bence kaliteyi etkilemiyor. Sadece sayiyi etkiliyor belki daha cok yumurta kaliteli bi embriyoya denk gelme sansini arttirabilir avantaji bu olabilir

Yazılanları okuyunca üzüldüm prpnin pek te bir faydası yokmu yani bende Bülent beye randevuya gittim prp onerdi şu an 1 yumurta ya var ya yok dedi. Sol tarafta da tamamen bitmiş. Yaşım 30 bizim gibi yaşı küçük olup bu durumda olmakta ayrı üzücü Allah herkese şifa versin. Şu mübarek günde.

evet canım bencede bu yazılanlardan sonra benşm anladığımda prpnin ispatlanmış bir etkisi yok sanırım. remzi bey bana prp önermedi havuz yöntemi uygulayalım dedi biz sanırım havuz deniycez B Betulks

Daha onceleri nasıl gelişiyordu yumurtalarınız?

prp öncesi yumurta sayın nasıldı canım. sorunun tam olarak neydi senin? kaç yaşındasın. daha önce hiç gebelik yaşadın mı acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…