Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız hepimiz alalım inş hangi merkezde ve hangi doktorda yapıldı prp işlemi acaba bende bu sabah oldum cycloyu hemen başlatmadılar bana ama bugün aynı zamanda yumurtamda toplandı boş çktı oda. Yakın zamanda adet olursun adetin üçünçü günü başla cycloya bidaki adette kontrole gel dediler kendim adet olamıyorum uzun zamandır üma kendim olurmuyum kafam karıştı

Acibadem maslak.yigit hoca prp yapti.Bulent hocanin hastasiyim.cycloyu bana hemen baslatti prp sonrasi .ben daha onceden surekli kullandigim icin prp sonrasi baslayayim mi dedim o da benim sorum uzerine basla dedi.cyclo zaten hem kist olusumu hem adet olma acisindan veriliyor diye biliyorum.umarim ikinci adette daha fazla ve kaliteli yumurtalar olur.

merhaba bende senin gibi. prp ye gıttıgımde adet olmak ıcın ılac kullanıyordum zaten 15 gun kalmıstı ilacın bıtıp adet olmama. yıgıt hoca ılacına devam et adet ol sonra kullanma dedı kendın adet olucakmısın bı gorelım dedı. ben olmuyorum kendılıgımden dedım. olmazsanda gebelık testı yap dedı. bakalm ne olcak 2. adetı beklıyorum suanda

Çok teşimk cevap için teşekkür ederim bende kendiliğinden adet olamıyorum lekelenme şeklinde oluyo ara ara bakalım bekleyim o zaman bi süre olmazsam tekrar arayıp bilgi alırım umarım prp yumurta sayısı ve kalitesini olumlu etkiler herkes için dua ediyorum

Reactions: ozr
Hepimiz icin guzel sonuclar olsun.benim adetlerim son 4 senedir max.3 gun oluyor.ama son 1 senedir cyclo kullandigim icin zamaninda hic degisiklik yok ama miktar olarak azalma var.cyclo yu da adet gunu uzamasin diye verdim dedi yigit hoca.daha once bulent hoca kist olusumu olmasin diye demisti.cok fazla sorgulayamiyorum aslinda.doktordur bir bildigi var diyorum:)

Evet bende bugün sorgulamak istemedim yakında adet olursun o zaman başla ilaca deyince eve gelincede yine beni kemirdi :)olur muyum olmaz mıyım diye ondan buraya sorayım dedim hayırlısı hepimiz için

Evet bende bugün sorgulamak istemedim yakında adet olursun o zaman başla ilaca deyince eve gelincede yine beni kemirdi :)olur muyum olmaz mıyım diye ondan buraya sorayım dedim hayırlısı hepimiz için
Size hem toplama hem prp ayni anda islem yapildi anladigim kadariyla.ikisi icin de soylenen 10-15 gun icinde adet olursun seklindedir.sizin ilk toplama mi oldu?
Genelde 2.adeti bekletiyorlar bakalim gorecegiz:)

Evet ikisi aynı anda yapıldı. Yakın zamanra adet olursun diyince bende iki üç güne olurum sandım :) ama hesaplıyorum yumurtlamadan yine bi on gün falan geçmesi gerekiyor adetin kafam o yüzden karıştı :) benim daha önçede bi kez toplama olmuştu boş çıkmıştı bu toplamada yine boş çıktı yumurta

Merhaba arkadaşlar. Benim de bugün PRP yapıldı. Ataşehir memorialde Cem Demirel hoca yaptı ama bana adet düzenlemek için falan cyclo gibi hiçbir ilaç vermedi. Bir sonraki adetinde gel, olmazsan bu tarihte bir sonraki ay gel dedi. Sanırım sizlere cyclo verilmiş bana neden vermedi doktor acaba

Kendiliğinden adet oluyo musunuz ? Banada dün prp yapıldı aynı zamanda bi yumurtam vardı onu da topladılar yakn zamanda adet olursun olduğnda üçüncü günü cycloya başla bidaki adetinde gel dedi ben kendim adet olmuyorum uzun zamandır benimde kafam karıştı açıkçası herkese başka bişey söylenmiş

Umarim prp sonrasi olumlu netice alirsiniz...

Gercekten bir konuda kafam karisik halde..spontan gebelik yasamis,8.haftada gelisim durdugu icin kurtaj olmus biriyim.havuz yapiliyor.3.gunde dondurulan 4 embriyo var ama henuz genetik test yapilmadi.prp islemi yapildi.prp sonrasi ilk regl de baslanmadi tedaviye.ikinci regl beklenecek.cyclo,gonamax,omepa,biosteron kullaniyorum.simdi merak ettigim prp sonrasi ilk adet sonrasi yumurtlama gununde spontan gebelik icin deneme konusunda ne dusunuyorsunuz?

Ben şahsen şuan için spontan gebelikten yana değilim eğer sağlıksız bi döllenme olacaksa mutlaka düşük yada sıkıntılı bi gebelik olucak bu durumda düşük yada kürtaj durumu olursa yapılan prp boşuna yapılmış olucak çünkü bu dönemde prp etkisi bitmiş olucak diye düşünüyorum ama şuanlık böyle düşüncem insan bazen mantıklı düşünemeyebiliyor olsunda artık nasıl olursa olsun moduna geliyoruz bu sıkınkılı süreç yüzünden yinede çok iyi düşünmek gerek sanki tüp bebek yapılıp embriyolar genetiğe gitse daha iyi gibi

Aynen genetige neden gonderilmiyor noktasinda kalmis durumdayim.hatta iki gundur kafamin icinde deli sorular:)) madem genetik test icin 5.gun embriyosu gidiyor o zaman neden 3.gunde donduruldu?neden5.gune gitmesi beklenmedi..bana aciklanan 3.gun embriyosu cozulup 5.gune gelmesi beklenecekmis.5.gune gelirse o zaman test olacakmis? Bu da kafamin icini kemiren baska bir durum.dondur coz tekrar dondur islemi embriyo icin zararli degil mi? Sagliksiz bir gebelikten tedirginim cunku cok uzun sure dusmesi beklendi.4.ay sonunda kurtaj karari verildi.diger taraftan da akisina birak ,dene spontan diyor seytan:)

Acaba prp etkisiyle daha çok yumurta alıp en kaliteli embriyoyu mu genetiğe göndermeyi planlıyorlar ama cidden dondur çöz dondur çöz ne hale gelecek embriyo :) sizin durum birazcık karışıkmış en başta beşinci güne gitmeleri beklenip öyle gönderilseydi keşke direk yada biz düz mantık mı düşünüyoruz mutlaka bildikleri bişey vardır heralde of bu karmaşa insanı işte bi an önce olsuna sürüklüyo yiğit hoca sanırım yapmıştı sizin prpyi onla bi görüşseniz bu spontan gebelikle ilgili belki yardımcı olur

Bide şey okumuştum üçüncü günü dondurulup çözdürülüp beşinci güne giden embriyonun tutunma şansı çok çok yüksek diye belki o yüzdendir

Kendisine sorayim dediginiz gibi belki kendi icimdeki karmasayi cozerbilir:))

Bide şey okumuştum üçüncü günü dondurulup çözdürülüp beşinci güne giden embriyonun tutunma şansı çok çok yüksek diye belki o yüzdendir
O konuda biraz tartismaya acik aslinda. Forumda baska bir gruptaki bir arkadas bahceci fulya embriyologuna bu durumu sordu.oranin embriyoglari bunu onermediklerini ve uygulamadiklarini iletmisler.ama diger taraftan bulent hocanin deneyimine de guveniyorum.bir bildigi vardir diyorum ama cok kafam karisti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…