Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Evet prp yi yapan doktor demiş. Rahmi kalın adette gecikince gebelik testi yap demiş.Kan Testi bugün yaptı negatif çıktı.Benim anlamadığım 1. Adette kontrole gittiğinde 2 yumurta varmış şimdi 1 büyük yumurta varmış diğer yumurtaya ne oldu gebelikte yok madem?

Diğer yumurta çatlayınca döllenme olmasa bile sanırım orada bi kalıntı bırakıyordu,benim doktor öyle bakıyordu ama eğer döllenme olduysa o sarı cisim dedikleri şey kiste dönüşüp büyüyerek progesteron üretmeye başlıyor sanırım ve hatta bende 5,5 cm kist var şu anda o şekilde oluştuğunu söylüyorlar...Ama tabi doktoru daha iyi bilecektir.

Sormamış doktora bana anlatınca ben aklına soktum. Bekliycem diyor oda biraz. Söktürücüyü kullanmayacak şimdilik. Dediğin gibi herkeste farklı şeyler oluyor, hiç bişey sabit ve tek doğru değil. Hayırlısı inşallah

Yakınınız Bülent tıraşa mı yaptırdı acaba bende düşünüyorum da.ayrıca bencede biraz daha bekleyebilir adet söktürücü için.

bendede zar zor arada yumurta oluyor ama kiste dönüyor acaba bu dediğin gibimi oluyor benimde dr bana menepozda okur arada deyip geçiştirdi hangi dr neyi doğru kafam allak bullak oluyor ve inşallah seninde bu günlerin çözüme kavuşur ve bebeğine kavuşursun canim

Benim pek ümidim kalmadı canım da Allah’tan hayırlısı artık,Cumartesi detaylı ultrasonda belli olur inşPazartesi görüştüm de,tekrar PRP mi yaptıracağım diye,Yiğit hoca etkisi 6 ay sürüyor deyince,o biraz teselli oldu bana.Yumurta çatlamazsa da kiste dönüşür demişti benim doktor,onu da adetten belli bir süre sonra,sanırım 21.gün progesteron hormonuna bakarak anlıyorlar galiba.Öyle bişey de olabilir senin..İnan benim de hiçbirine inancım kalmadı,eşimin en yakın 2 arkadaşı olmasına rağmen,kabul etseydim beni 2 hafta önce dış gebelik teşhisiyle kürtaja alıyordu.Belki sonuç yine olumlu olmayabilir ama beni ömür boyu vicdan azabıyla yaşatacaklardı keşke bekleseydim diye...

bence beklemekle en iyisininyaptin allah tan umut kesilmez canım hatta sen bizler için umutsun bende senden umutluyum olumlu sonuç alırsın inşallah ben adeti ilaçla oluyorum arada sırada olan yumurtalar kist oluyor yada dr bunu yakalayamiyor acaba onlem alamiolarmi diyede dusunuyorum

Olabilir canım,adet düzensizliği yumurta oluşum sürecini farklılaştırıyordur,belki de o yüzden yakalayamıyor,çatlamıyorsa da kist oluyordur.Önlem alamamak değil de,bizim bu işi ne kadar önemsediğimizi,neler çektiğimizi bilmedikleri için umursamıyorlar bence.Ben o kadar doktora gittim,sözde şehrin en iyi doktorları denilen kişiler ama kafamı rahatlatan doktor,evin yanındaki hastanede rastgele gittiğim genç bi bayan doktor oldu.Arada başka doktorlara da bi baktır canım istersen ultrasonla...

ennson ocak ayinda denedim iğne kullandım olmadı yumurta de e2 baktı oda uğraşma olmaz dedi ama bu ay sanırım yumurta oldu kesin oda kist olmuştur cunki anlıyorum olduğu zaman şeffaf akıntı kasımlarımda ağrı evet malesef anlamıyorlar bizim neler cektimizi mesela isim vernik yine ünlü bir tüp bebek merkezinde tedavi oldum dr nerdeyse gelme yaa buraya der gibi davrandı hatta iğne verdiği ay olmadı dediki sonraki ay gelme bende o ara gezdim tozdum takmadım kafama sonra adet olunca uzadı dr gittim baktı 2 yumurta kist olmuş eğer dedim cagirsaydiniz beni geçen ay yakaladınız dedim hiç oralı olmadi cok kızdım yaa canım neler yaşadım ben bilsen histeroskopi de nerdeyse içinde kalan gazli bezmi sonrasında rahim dar denilip tekrar bir histeroskopi olup 3 5 ay dr bizi oyalayıp normal olur deyip para alıp alıp olmaz senin çocuk demesini başka dr gittiğimde rahmin şekli bozuk çökme var demesini neler off tabiiki her şeyi rabbim bilir velhasıl yumurta olsa tutsada kalmaz bebek bu rahimde böyleyse dememmi güveninde kalmadi artık piskolojim bozuldu eşim bir dr adı duymuş gidelim dedi inan korkuyorum artık yoruldum rabbim sağlık versin diyorum artık kim surda bir dr var ona gidin dese gittik

Üç negatif tüp bebek denemesinden sonra doktor değiştirmeye karar verdik, bakalım inşallah Rabbim nasip eder. Bu arada yaşım 43 (hatta 44 e az kaldı diyebiliriz)

Üç negatif tüp bebek denemesinden sonra doktor değiştirmeye karar verdik, bakalım inşallah Rabbim nasip eder. Bu arada yaşım 43 (hatta 44 e az kaldı diyebiliriz☺)
Ben de sizinle aynı yaştayım,3 tüp bebek denemesi tutunamama sorunu ile başarısız olsu.Nisan ayı sonunda yine Bülent bey'de prp yaptıracağım.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Prp sonrasi ilk adet sonrasi durumu bildiririm
Demistim.mart basi prp yapildi.prp yapildigi gun solda 2 adet folikul gorulmustu.sagda hic folikul gorulmuyor(sagda son 1 senedir zaten hic gorulmuyor).prp islemi sonrasi adet duzenleyici cyclo verildigi icin ilk adet 25 gun sonra oldu.ilk adet nisan basinda oldu.adetin ikinci gunu yapilan kontrolde solda 3 adet,sagda 1 adet goruluyor denildi.havuz yontemi yapiliyor o yuzden opu icin bir sonraki adeti beklemenin daha uygun oldugunu soyledi ve tekrar cyclo
Verip eve gonderdiler:)

Mrb arkadaşlar bende bugün prp oldum aynı zamanda onbeş gündür takip edilen yumurtam da toplandı yumurtayı alıp prp yapıldı hazır anestezi almışken yumurtam boş çıktı zaten bi yumurta vardı .dr iki ay sonra sonuç vermeye başlar dedi umarım faydası olur. Yalnız şuan lekelenmem var hafif bu. Lekelenme sonrası da kendin adet olcaksın dedi hemşire adet olduğunda üçüncü günü cycloya başla dedi öbür adetinde kontrole gel dedi. Yalnız ben kendiliğinden adet olmuyorum uzun zamandır bu. Yumurta alındıığı için mi adet olursun dedi onu sormayı unuttum bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilir mi cyloya hemen başlama dedi özellikle kendin adet olursun çok yakın bi zaman da dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…