Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Bende Acıbadem maslak ta prp yaptırdım. Adet gecikmelerim başladı beraberinde. 4 ayın sonunda tüp bebeğe başladık. Amh de değişme olmadı. Ama solda hiç folikül yok iken iki tane gördük 7mm di. Sağda iki tane daha vardı. İlk defa aynı anda 4 ü gördüm. Ama soldakiler büyümedi. Sağdakiler büyürken lh pik yapması sonucu biri tedavi esnasında çatladı. Bununla birlikte ara kanamamda oldu. Tekle devam ettik ve yumurtayı aldılar ancak döllenme olmadı maalesef ki. Yumurtayı aldıklarında ikinci adette tekrar ilaçlara başlayacaktık ama şimdi ne olur bilmiyorum. Doktorla görüşeceğiz. Döllenmeyenler, büyümeyenler, boş çıkanlar, tutmayanlar vs. vs. Çok yorucu ve üzücü süreçler.

Doktor prp yapılmadan önce sonuçlar kişisel demişti. Ben de merak ediyorum 2. Prp yaptıran var mı? Varsa sonuçlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Bende Acıbadem maslak ta prp yaptırdım. Adet gecikmelerim başladı beraberinde. 4 ayın sonunda tüp bebeğe başladık. Amh de değişme olmadı. Ama solda hiç folikül yok iken iki tane gördük 7mm di. Sağda iki tane daha vardı. İlk defa aynı anda 4 ü gördüm. Ama soldakiler büyümedi. Sağdakiler büyürken lh pik yapması sonucu biri tedavi esnasında çatladı. Bununla birlikte ara kanamamda oldu. Tekle devam ettik ve yumurtayı aldılar ancak döllenme olmadı maalesef ki. Yumurtayı aldıklarında ikinci adette tekrar ilaçlara başlayacaktık ama şimdi ne olur bilmiyorum. Doktorla görüşeceğiz. Döllenmeyenler, büyümeyenler, boş çıkanlar, tutmayanlar vs. vs. Çok yorucu ve üzücü süreçler.

Doktor prp yapılmadan önce sonuçlar kişisel demişti. Ben de merak ediyorum 2. Prp yaptıran var mı? Varsa sonuçlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Prp yapılmadan önceki değerleriniz nasıldı?
Amh etki etmedi demişsiniz
Fsh değeriniz nasıldı
Ona etkisi oldumu acaba ?
Birde prp işleminden önce bana göbekten bir iğne yapmamı söylediler reçete ettiler
Sizde nasıldı işlem ?

Benim tüm süreçlerde fsh değerim düşüktü Sanırım e2 yüksek olunca baskılayabiliyormuş. Ama Prp sonrası 2.adetimde 80 di. Yani gerçek değeri böylece öğrendim. Bu sebeple fsh da bir değişiklik oldu mu bilmiyorum. Amh 0.09 du. Aynı düzeylerde. Bana herhangi bir iğne verilmedi. Kist veya yumurtalığı baskılamak için olabilir. Çünkü ben gittiğimde kistim vardı. Arkadaki hücrelere ulaşması için boşaltabiliriz demişti.
Şehir dışı hastasıyım. Bulunduğum şehirde takip doktorumda 42 yaşındaki bir hasta prp sonrası tüp bebekle hamile kalmış bu ay. Sonuçlar kişisel gerçekten.

Prp den sonrami 4 tane görüldü ben de dün acibadem de şahin zeteroğlu ,na gidiyorum prp yaptirdim. Senin son durum ne .
merhaba prp den sonra muayene oldunuzmu acaba
gerçi henüz çok yeni ama kan değerlerinizde ya da muayenede br farklılık oldumu
merak ettim

Bende yaptırdım Bülent Traş’ta Prp. Amh değerim 0.9 dan 1.1’e yükseldi ama Yumurta sayımda ya da kalitesi de bir fark olmadı. Sonuç negatif.

Benim prpden sonra yaptırdığım ilk opu da bir yumurtam alınmıştı ama dönlenmemişti. Doktorum adet olduğumda kontrole çağırdı ve sağda beş altı antral folükül, Solda biri 14 diğeri 6mm iki folikül gördük. Tedaviye başladık ara vermeden. 14 mm olanı büyütüp aldılar. Bugün orta kalite 3. gün embriyosu olarak donduruldu. Şangay yöntemi dediler ve ilaclara devam ettim. Şimdi ikinci opuya gireceğim aynı döngüde. Prp işe yarıyor mu? Bence evet. Şimdiye kadar solda folikül bile oluşmazken. Şimdi soldan çıkanla embriyo oldu. Yeni foliküller de göründü. Sağda büyüme olmadı ama hiç bir zaman 5-6 tane folikül görmemiştim. İlk tedaviden sonra umutsuzdum prp ile ilgili. Ama şimdi etkisini daha iyi anladım. Bu yüzden fsh filan kafa yormadan doktorunuza güvenin. Her ay birbirinden bağımsız oluyor. En son tedavide solda iki tane büyümemiş sağda büyümüştü. Şimdiyse sağdakiler büyümedi ama soldakiler büyüyor. Kendimizi pozitifte tutmamız ve akışa bırakmamız gerekiyor. İnşallah daha iyi haberler verir, sizlerinde iyi haberlerini alırım.

Bende yaptırdım Bülent Traş’ta Prp. Amh değerim 0.9 dan 1.1’e yükseldi ama Yumurta sayımda ya da kalitesi de bir fark olmadı. Sonuç negatif.
İnşallah en kısa zamanda bebeğiniz size gelir
Yine de umutsuzluğa kapılmayın
Prp den sonra bir sürü gebe kalan insan var hemde kendiliğinden

İnşallah en kısa zamanda bebeğiniz size gelir
Yine de umutsuzluğa kapılmayın
Prp den sonra bir sürü gebe kalan insan var hemde kendiliğinden
İnşAllah 🙏🏻 mübarek Ramazan ayının hürmetine Rabbim inşAllah isteyen her kadına anne olmayı nasip eder. Benim yumurtam var, eşimin spermi var. Dölleniyor. 5. Gün embriyosu oluşuyor ama sağlıklı bulunamıyor. Doktorlarda çok ümitsiz konuşmuyor. Teşekkür ederim mesajınız için 🌺

Arkadaşlar merhaba bu konular hakkında hic bilgim yok lütfen yardım edin.
Amh 0.02 fsh 93 yas 24 kardeşimin bu prp işlemi ise yarar mi ama bekar bu işlem için tüp bebek süreci mi başlamış olmalı ne yapabiliriz.

Arkadaşlar merhaba bu konular hakkında hic bilgim yok lütfen yardım edin.
Amh 0.02 fsh 93 yas 24 kardeşimin bu prp işlemi ise yarar mi ama bekar bu işlem için tüp bebek süreci mi başlamış olmalı ne yapabiliriz.
Gençlerde etkisinin daha iyi olduğunu söylüyor doktorlar. Bugün youtubeda Seval Taşdemirin videosunda dinledim.

X