Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Merhaba arkadaşlar

Bülent tıraşta erken menopoz olup prp yaptırıp hamile kalanlar buraya yazabilir mi. bize de umut olsun bende yaptırmayı düşünüyorum. liste ouşturup hamile kalanları yazalım bence çok faydası olur.

Arkadaşlar bende cuma günü prp yaptirdim.acıbadem maslakta.yiğit hoca yaptı.benim hiç yumurtam yok 40 yasindayim.climen ile adet görüyorum.9 yıl önce yine bülent tırasta tüp bebek yapmıştım ama olmadı.sonra 4 ay once hakan coksuere gittim yumurtan yok dedi.zaten çok ilgisiz git prp yaptir gel.nerde yapayım dedim diz ve bel fitigina prp yapan bir yere yonlendirdi beni.yani bizim derdimizden anlamayacak bir hastaneye gitmedim tabiki.kendisi çıkıp televizyonda prp yaptim kök hücre yaptim diye söylüyor ama değil kendisinin bulunduğu diyarlife hastanesinde dicle üniversitesinde bunu yapabilecek bir labratubar yok.O yüzden tavsiye etmiyorimda güvenmiyorimda.eger maddi durumunuz el veriyorsa Acibademe gidin yada prp yapan farkli bir merkeze.en azından paranizla rezil olmazsınız.doktorum 2 ay sonra kontrole çağırdı.kontrole gidinceye kadarda vitamin takviyeleri önerdi.kullanıyorum.gelişmeleri yazarım burdan.en azından gerçekleri söylüyorlar prp iyi gelebilir olumlu sonuç alabilirizde almayabilirizde.bu bir tedavi sonuçta.ilerde keşke onuda yaptirsaydik demeyelim

canım sende ki son durum nedir acaba bilgi verir misin

Merhaba arkadaşlar ben Nisan ayında

Merhaba arkadaşlar Nisan ayında Prp yaptırmıştım. 2 ay sonra Haziran da yani kontrole gittiğimde yumurtaların artmıştı 4 sağda 4 solda ayrıca geriden gelen küçük yumurtalarda vardı. 1 ay daha beklemek istediğimizi söylemiştik belki normal yolla olur düşüncesiyle ama olmadı:p 3 gün önce ki kontrolümde sağda 10 solda 7 yumurta görüldü😍💃🏼 Yiğit hoca bile şaşırdı ne mükemmel sonuç diye:) yaptırmak isteyen yada yapan arkadaşların içi rahatlasın die haber vermek istedim sizlere de:) İnşallah kaliteli dolu yumurtalardır🙏🏻🙏🏻 Bugün kontrolüm var bakalım artık🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️

son durumlarınız nedir acaba bilgi verir misiniz. bende bülent hocaya gitmek istiyorum

Merhaba hanımlar ben 43 yaşındayım 1 yıldan fazladır adet görmüyorum menapoz dediler 24 mayısta Yiğit hoca da prp işlemi yaptırdım ve hala adet olamadim yarın kontrole gidicem Rabbim musade etsede yumurta oluşmuş olsa çabalarımız boşa çıkmaz inşallah
son durumunuz nedir acaba

Ben adet görüyodum.benim yumurta reservim cok azdi ve fsh degerim 60 lardaydi.erken menepoz demistiler.2 kere düsük oldu ve bir kere tüp bebek denedik.fakat sadece bir yumurta görünmüstü ce ici bos ve kalitesizdi.hamile kalma sansim neredeyse hic yoktu.sonra prp ysptirdik dr.bülent tiras ta.prp den sonra bi kere adet oldum tabi takviyeleride kullandim.ikinci adetimde hamile kaldim.benim icin gercekten bi mucize oldu.
Benim denemedigim kürler macunlar kalmamisti.
Rabbim verdigimiz cabalari görüyo elbet bi kapi aciyo.

prp den sonra adet olmak için ilaç mı veriyotrlar nasıl oluyor acaba ben kendim adet olamıyorum çünkü. bu arada hamile kalırsam ne olacak. birde regl olmak için ilaç verirlerse düşük olmaz mı kafam karıştı benim

Merhaba eslem21,aynı durumdayız ve aynı şeyi düşünüyoruz, ben de 40 yaşındayım,hiç yumurtam yok, 24 temmuzda Bülent Tıraş a prp yaptırdım.Pahalı ama dediğin gibi çok ilgililer, boş umut da vermiyorlar ben çok memnunum. Benim için çok küçük bir umut prp, ama ona da razıyım,umutsuzluk çaresizlik öyle zor ki, inşallah senden güzel haberler alırım,Allah yardımcın olsun.
canım sen deki son durum nedir acaba yazabilir misin

Merhaba bu mesajı görünce yazmak istedim bende prpden sonra 1 ay içinde toplama yaptırdım tek yumurta vardı sadece ve boş çıktı devam edemedim daha fazla yıpranmamak için ama 3 ay sonra kontrole gittiğimde 4 yumurtam vardı ben biraz beklemenizi tavsiye ederim tabi yinede insandan insana değişir siz bilirsiniz tecrübemi aktarmak istedim ☺ Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah🙏🏻

son durumunuz nedir acaba 4 yumurta ile tüp bebek denediniz mi sonuç ne oldu acaba

benim doktorum aynen şöyle söyledi: daha %100 kanıtlanmış bir şey yok aslında PRP konusunda dedi. %100 işe yarayacak garantisi de yok dedi. belki sende yaramayacak dedi. bu arada Prof kendisi. bir grup 2 ay bekliyor bir grup hemen üzerine gidiyor işlemden sonra beklemeden dedi. ben hemen üzerine gitme taraftarıyım dedi. hazır canlı hücre verilmişken yumurtalığa diye. ama ben hem şimdi hem de ileriki aylarda kendi durumumu takip edicem. tabi belki de bende işe yaramamış da olabilir her bünye farklı :KK43: geçen ay bir tane embriyom donduruldu 3. gün. zaten tek yumurta büyümüştü o da döllendi. bu ay da bir tane yakalarsam belki hemen denerim belki 1-2 ay daha şu prp yi tekip ederim. gerçekten zor işimiz inşallah en kısa zamanda hepimiz güzel sonuçları alırız :emir_bebek:
dondurma işlemine ücet alıyorlar mı acaba. dondurma işlemi ne kadar

bu arada bende prp yaptırdım mayısta daha

Sen sağlıklıyı bulmuşsun ama rahim inceliğinden tutmadı demişsin.ben işe 20 embriyo topladım 1 yılda 4 havuz oldum. Okadar takviyeler içtim prp oldum eşim tese oldu oda antioksidan takviyeler kullandı sonuç 20 embriyodan 5.güne sadece 2 tanesi geldi ve genetike gönderdik sonuç kocaman bir sıfır. 1 yilimiz boşa gitti okadar emek para zaman boşa gitti.hastane aradı neymiş bukadar embriyonun gelişmemesi sperm kaynaklı olabilir prof.kaan aydosa yöndlendirdiler.gittik ankaraya göründü 32% sperm dna hasarı var.bunu yeni öğreniyoz. Ordaki hemşire kızdı hep böyle yapııyyorlarr tüp bebekciler.sizi soyup soğana çevirip maddi manevi yıpratıp en son bize gönderiyorlar.oysaki ilk başta gönderseler belki bukadar tedaviye bile gerek kalmazdı.benim başka merkezde 6 kez başarısız tüp bebek oldu. En son bu merkezde 1 yıl sadece havuzla uğraştım.sağlıklı embriyoyu bulmakla geçti.şimdi eşim 1 ay iğne tedavisi görecek onu bekliyecem.öyle son bir kez yumurta toplatacam inşallah.yani. kısacası ilk başta yapacaklarını en son yapıp bizlere hem zaman hem para hem boşa emek harcatılıyor.herkese tavsiyem kocalarınızda baktırın sperm dna hasar test yaptırın.varsada direk prof.kaan aydosa gidin.en iyisi bu doktor kendi branjında. İnşallah Allah en kısa zamanda kucağımıza hayırlı sağlıklı bir evlât verir.

prp yi nerde yaptırdınız acaba

Ben en son dr a gittiğimde (geçen ay) su anda Türkiye’de 43-44 yasında daha önce Doğum yapmamış ve spontane hamile kalmış kimse tok dedi aynı akşam internette dolaşırken Sebile Ölmez diye bir YouTuber a rastladım Kadın 44 yasında spontan hamile kalmış ve sağlıkla doğurmuş çocuğunu yani herkes herseyden bihaber
youtube ne yazdınız çıktı ben göremedim bu haberi

bende de anti tipo yüksek prp sakıncalı mı oluyor bende yaptıramaz mıyım acaba anti tg de yüksek prp yapılamaz mı bize acaba
Antitpo antitg ne varsa hepsi yüksekken yapıldı bana canım he faydasını görmedim bundan ziyade çok şükür ki zararını görmemişim diyorum artık :KK43:

Merhaba, 11 Eylül’de Maslak Acıbadem Tüp Bebek Merkezi’nde prp yaptırdım. Prp’den önce sadece sağ tarafta bir adet folikül görünürken, sol tarafta hiç görülmezken, henüz 2 ay dolmadan, sağ tarafta 2 adet, sol tarafta 3 adet folikül görüldü. FSH 26.87, AMH 0.1 idi. Doktorum doğal yolla bile hamile kalabileceğimi, eğer kalamazsam tüp bebek’e başlayabileceğimizi belirtti. Bu arada Temmuz ayından beri kendiliğimden regl olamadım. Cyclo ile Ekim’in ikinci haftası yeniden regl oldum. Ama yan etkilerden dolayı ilacı bıraktım. Ben kendi adıma olumlu etkisini gördüm. Sizlerle paylaşmak istedim. Bence hepimizin hikayesi farklı. Genelleme yapmak ve olumsuz çıkarımlarda bulunmak doğru değil.
kaç yaşındasısınız sonuç ne oldu acaba

Merhaba,

Haziran ayında prp yaptırdım ve embriyolarımda kalite sorunu olduğu için 5. güne gidemiyordu. PRP sonrası ilk toplamada 5. güne ulaştı çok şükür. Kalitesinin iyi olduğu söylendi. Ben faydasını gördüm. İnşallah hepimiz bebişlerimize kavuşuruz.
nerde yaptırdınız prp yi sorununuz neydi tam olarak ve şu anda nedir son durumunuz.

son durumunuz nedir acaba 4 yumurta ile tüp bebek denediniz mi sonuç ne oldu acaba
Hayır denemdim biraz kendimi toplamayı seçtim ben tekrar denemek için çapaya gittim ordada pek ilgilenmedikleri için bıraktım şu an için biraz rahatlamak istiyorum bir kaç ay sonra kök hücre denemek istiyorum 😊

X