Yumurtalığın yavaş çalışması ve diane 35 ? Bakarmısınız lütfen :(

4justice

* hasta la vista baby *
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2011
10.447
12.578
Merhaba kk :KK3:

Daha önce adet dönemimle ilgili iki konu açmıştım çok sancılı, her ay hastanelik olarak, kusarak, düzensiz perişan halde geçiriyorum adet dönemlerimi.
Adetim ilk başladığı günden bu yana hep böyle

Bundan önce 2 kere kadın doğuma gittim biri strese baglı kas spazmı dedi biri ilaç yazdı yolladı hiç bi işe yaramadı
Diğeri çok fazla kist var dedi ilaç yazdı yolladı yine hiç bi işe yaramadı

Bugün yine adet günüm. sabah uyandım anladım. kusmalarım ve sancılarım başlamadan hemen bi kadın doğuma gittim

Ultrasonla baktı ve oww yumurtaların çok yavaş çalışıyor o yüzden böyle sancılı geçiriyosun hemen diane 35'e bşlıcaz geç bile kalmışsın dedi

Adet sancısı dışında ne gibi etkisi var bu yumurtalıkların yavaş çalışmasının diye sordum ilerde çocugun olmaz dedi :26:

Neyse ordan acile gittim 2 serum yedim anca kendime geldim

Netten bakındım biraz şimdi , bu yumurta tembelliğine çok kötü yorumlar yazılar var kesinlikle çocuk olmaz falan diye eger bu kadara kötü olsa doktor bana söylerdi değil mi ? :26:

Ve kan tahlili falan yapmadı direk ultrasonla baktı

3 ay kullanacakmışım diane 35i sonra tekrar muayene gel dedi bu durumda olan varmı?

Özellikle evli kadınlar bu hastalıgı olupta çocuk doguramayan var mı ?

Bi de diane 35le sigara kullanamayın deniyor ama ben sigara kullanan briyim nasıl olacak bu durum :26:

Canım merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.Evlenmeden önce benimde bu tür sıkıntılarım oldu.2 yıl Diane-35 kullandım.Daha sonra evlendim kistler,adet düzensizlikleri devam etti.Tiroid ve prolaktin hormonlarımda sorunlar oluştu.Bu nedenle tiroid ilacı(hala kullanıyorum),Prolaktin ilacı ve Diane-35 kullanmaya devam ettim..2 yıl daha:KK31:Daha sonra ilaç tedavisi sonrası ikizlerim oldu.:KK31:
İkizlerden sonra hiç sıkıntım olmadı..5.5 yıl sonra kendi istediğim zamanda 2. hamileliğim oldu.
Lafın kısası sıkıntı yapma canım, herkese inanma tıp çok ilerledi .Sen ilaçlarını ihmal etme:KK19:

Canım merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.Evlenmeden önce benimde bu tür sıkıntılarım oldu.2 yıl Diane-35 kullandım.Daha sonra evlendim kistler,adet düzensizlikleri devam etti.Tiroid ve prolaktin hormonlarımda sorunlar oluştu.Bu nedenle tiroid ilacı(hala kullanıyorum),Prolaktin ilacı ve Diane-35 kullanmaya devam ettim..2 yıl daha:KK31:Daha sonra ilaç tedavisi sonrası ikizlerim oldu.:KK31:
İkizlerden sonra hiç sıkıntım olmadı..5.5 yıl sonra kendi istediğim zamanda 2. hamileliğim oldu.
Lafın kısası sıkıntı yapma canım, herkese inanma tıp çok ilerledi .Sen ilaçlarını ihmal etme:KK19:

Nevreste :KK16: çok teşekkür ediyorum içime su serptin sana da çok geçmiş olsun
ihmal etmicem mecburen zaten şimdiye kadar ihmal etmişim hep doktora gitmeyi :KK31:
çok sağol yorumun için :21:

Nevreste :KK16: çok teşekkür ediyorum içime su serptin sana da çok geçmiş olsun
ihmal etmicem mecburen zaten şimdiye kadar ihmal etmişim hep doktora gitmeyi :KK31:
çok sağol yorumun için :21:

Rica ederim:KK16:
Mutlaka 3 ayda bir kontrolllerini yaptır.Zaten bu sorun genelde ultrasonla bakılıyor.Birşey olsa mutlaka söylerler.Neden saklasınlar:KK19:

kim çocuğun olmaz dedi:26: ilacı kullanırsan mı, eğer öyleyse yok öyle bişey
kız kardeşim lisedeyken aynı problemler yüzünden hep kullandı, bi ara üni deyken de kullandı, şimdi iki çocuğu var
aynı doğum kontrol hapını kullandı adı akılda kalıcı olduğundan o zaman izmirde olduğumuzdan unutmamışım:KK53::KK53:

Daha önce adet dönemimle ilgili iki konu açmıştım çok sancılı, her ay hastanelik olarak, kusarak, düzensiz perişan halde geçiriyorum adet dönemlerimi.

Bundan önce 2 kere kadın doğuma gittim biri strese baglı kas spazmı dedi biri ilaç yazdı yolladı hiç bi işe yaramadı

Bugün yine adet günüm. sabah uyandım anladım. kusmalarım ve sancılarım başlamadan hemen bi kadın doğuma gittim

Ultrasonla baktı ve oww yumurtaların çok yavaş çalışıyor o yüzden böyle sancılı geçiriyosun hemen diane 35'e bşlıcaz geç bile kalmışsın dedi

Adet sancısı dışında ne gibi etkisi var bu yumurtalıkların yavaş çalışmasının diye sordum ilerde çocugun olmaz dedi :26:

Netten bakındım biraz şimdi , bu yumurta tembelliğine çok kötü yorumlar yazılar var kesinlikle çocuk olmaz falan diye eger bu kadara kötü olsa doktor bana söylerdi değil mi ? :26:

3 ay kullanacakmışım diane 35i sonra tekrar muayene gel dedi bu durumda olan varmı?

Bi de diane 35le sigara kullanamayın deniyor ama ben sigara kullanan briyim nasıl olacak bu durum :26:

merhaba diane 35 i 6 ay kullandım bendede yumurta tembelliğine bağlı kist oluşuyordu 6 ay sonra yumurtalıklarım tertemiz oldu şuan iyi gibiyim tekrarlamadı bir sene sonra kontrole gidicem yenilemişmi diye .

kim çocuğun olmaz dedi:26: ilacı kullanırsan mı, eğer öyleyse yok öyle bişey
kız kardeşim lisedeyken aynı problemler yüzünden hep kullandı, bi ara üni deyken de kullandı, şimdi iki çocuğu var
aynı doğum kontrol hapını kullandı adı akılda kalıcı olduğundan o zaman izmirde olduğumuzdan unutmamışım:KK53::KK53:

yok eger kullanmazsan ilacı ilerde çocugn olmaz dedi :KK31:
ayy bende korktum ya bi anda kadın oww moww diyince neyseki abartıcak bişi değilmiş :KK53:
teşekkürlerr :KK16:

merhaba diane 35 i 6 ay kullandım bendede yumurta tembelliğine bağlı kist oluşuyordu 6 ay sonra yumurtalıklarım tertemiz oldu şuan iyi gibiyim tekrarlamadı bir sene sonra kontrole gidicem yenilemişmi diye .

bende de temebelliğe baglı çok sayıda kist var
bana 3 ay kullanacaksın muayene gelceksin dedi inşallah 3 ay içinde temzilenmiş olur bende kurtulmuş olurum şu ilaçtan
teşekkürler :KK16:

bu ilaç adet sancılarımı geçirir mi ? kilo aldırır mı ? depresif hale sokarmı ? sigarayla zararı olurmu veya herhangi başka yan etkileri ?
bu konu da bilgisi olanlar varsa onlardan da cevap bekliyorum :KK16:

O ilac agir bi ilac sigara ile felc riski var zaten kani koyulastiriyor mide bulantisi cok yapiyor. dikkat etmen gerek cocugun olmaz falan laflarina bakma. Bitkisel kurleri dene ben sogn suyu incir kuru hayit tohumu 5 10 adet cigne yut 6 aya biseyin kalmaz insallah doktor kontrolunu ihmal etme testere disli aslan pencesi cayini sabah aksam icebilirsin bunlari arastir

Pcos için yaklaşık 4 yıldır diane35 kullanıyorum ve sigara içiyorum ( günde 1 paketten fazla )
Mide bulantısı hiç yapmadı
Sigarayla bi sıkıntı olmadı
Kilo almadım aksine verdim

Kişiye göre kilo değişkenlik gösterebiliyor kimisi kilo alıo kimi verip
Ayrıca cilt için çok güzel güzelleştirio

Cnm diane 35 yurtdisinda yasaklanmisti arti cok agir ve tehlikeli bir ilac. Seni korkutmak istemem ama bu ilac bazi kadinlarin ölümüne sebep oldu ve yurtdisinda bununla ilgili cok tartisma ve skandalar yasandi benim anlamadigim tekrar piyasaya surduler. Arti 30 yas ustu kadinlarda kullanilmasi tavsiye edilmiyor. Doktorun sana bu ilaci vermeden once gereken testleri yapmasi ve en onemlisi kan testi yaptirmasi gerekiyordu. Kontrolsuz ve onune gelen herkese bu ilaci kullandirmak risk teskil birde ustune sigara risk kat ve kat artiyor.

Son düzenleme:
Canim ben hollandada yasiyorum. Benimde 1 tiroidim yavas calisiyormus ama daha siniri gecmemis dedi doktor eger gecerse tedaviye baslicaz dedi ilac tedavisi. Kesinlikle cocuk yasakmis 1 sene. Sanada oyle yasak dedilermi?

Canim benim doktorum bana bu haplari sakin kullanma demisti. Kadin icin hic iyi degilmis bu haplar. Benim adetim allaha sukur hep duzenli oldu ama evlenince koruma amacli kullanicaktim esin korunsun dedi bana. Cok zararlari varmis. Kullanan arkadaslarim hepsi sikayetleri vardi ve hicte duzelme olmadi. Acikcasi sasirdim nasil adeti duzenlemek icin o hapi tavsiye ediyor sana? Birde bir yerde okudum sogan kuru cok ama cok iyi geliyormus. Bence sen bir ararstir sogan kurunu dene.

Canim ben hollandada yasiyorum. Benimde 1 tiroidim yavas calisiyormus ama daha siniri gecmemis dedi doktor eger gecerse tedaviye baslicaz dedi ilac tedavisi. Kesinlikle cocuk yasakmis 1 sene. Sanada oyle yasak dedilermi?

Canım merhaba Benim 14 yıldır tiroid sorunum var ilaç kullanıyorum..Kullanmadığım zaman tiroid hormonu yükseliyor ve bana sıkıntı yapıyor:KK50:
Hamile kalacağım zaman veya hamilelikte bir sıkıntı olmadı doktorlar bana bu tür bir durumdan bahsetmediler:44:
Tabi her hastalık bir olmuyor tiroitinde çeşitleri var doktorunuzu dinlemenizi veya 2. bir doktora görünmenizi öneririm:KK34:

Yumurtalıklarımdaki kistlerden dolayı bende 5yıl boyunca diyana kullanıyorum,kilo yapmadı,sigaraylada bir sorun yaşamadım yalnız göğüslerimi 2beden büyülttü..hassaslaştı,sertleşme oldu ama reglim düzene girdi,ayrıca hamilede kalırsın hiç korkma:)

Yumurtalıklarımdaki kistlerden dolayı bende 5yıl boyunca diyana kullanıyorum,kilo yapmadı,sigaraylada bir sorun yaşamadım yalnız göğüslerimi 2beden büyülttü..hassaslaştı,sertleşme oldu ama reglim düzene girdi,ayrıca hamilede kalırsın hiç korkma:)

gögüs büyütme özelliği güzelmiş :KK9:

X