yumurtalığımda kist oluşmuş, bi bakar mısınız arkadaşlar?

catdog

papatya
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
1.597
635
arkadaşlar, bugün adetimin 20.günü ve sabah doktora gittim.doktor sol yumurtalıkta 5,5 cmlik kist oluşmuş dedi ve gelecek adet bitimi çağırdı.Şimdi size sorum şu ben genellikle sol yumurtalığımdan yumurtluyorum ve acaba bu kist yumurtanın çatlamamış olmasıyla mı oluşuyo, yoksa yumurta çatladıktan sonra mı oluşuyor.Eğer yumurta çatlamadığı için oluşuyosa belkide benim yumurtalarım hiç çatlamıyo mu acaba 2 yıldır gebe kalamıyorum.mafoldumben
Lütfen kızlar bilgisi olan varsa cevaplasın, doktora da soramadım sonradan jeton düştü.
cevaplarınızı bekliyorum, herkeze sevgiler:)

yaa kızlar ku konuyu dün açmıştım ama kimse yok mu bana fikir verecek olan lütfen gebe kalmış olabilir miyim bu kistle acaba?

canım kist gebeliğe engeldir diye biliyorum benim sana sorum kendin hissedebiliyormusun kisti benimde bugün sol kasığımda biraz şişlik başladı az önce eşime kontrol ettirdim sağdada soldada şişlik var dedi gebelik şüphelendim ama belki kist oluşmuşta olabilir dedim başka neden şişerki kasık.

evet canım doktora gitmeden önce hiç kontrol etmemiştim bilmediğim için ama ağrı vardı kasıklarımda hani ayaklarını üşütünce olduğu gibi.ama doktor söyleyince gerçekten elledim bayağı hissediliyo, sol taraf daha şiş ve daha sert.ve gerilince, oturur kalkarken ağrıyo ve kasıktan bacağıma vuruyo ağrısı

selam canım,
ben de iki aydır bu kistlerle uğraşıyorum,
benim dr, bana yumurta çatlamadığı için kist oluşmuş dedi
yani yumurta büyüyor ama çatlayamıyor ve sonra kiste dönüşüyor, benim ilk seferinde 3,5 cm idi ve sağ taraftaydı, o ay adet olamadım ilaçla 50 günde nerdeyse geldi,
şimdi de yine sağ tarafta ve 2,5 cm ama adet sonuna kadar ne olur bilmem, pazartesi günü adetimin 5. günüydü bu, ama yumurtam sol tarafta oluşmuş bilmiyorum,
kistlerin gebeliğe tam olarak engel olmadığını duyuyordum ama,

bu sefer daha ilaç vermedi, adet gününü bekle dedi, bilmiyorum ki ben de senin gibi eğer çatlamıyorsa hamile kalamam dedim ama dr bana gebelik için kistlerin sorun olmadığını söyledi, biraz daha bekle daha erken dedi bana,
aslında biraz çelişkili geldi bana çünkü menopoz değerlerim de pek iç açıcı çıkmadı, menopoz eşiğindeymişim bir de....
galiba dr beni özel muayehanesine çekmek istedi di mi....

canım ya 50 günde ne çokmuş, benimkide çatlamayan yumurtadandır o zaman boşuna uğraştık yine bu aykaydirigubbakcemile desene :) benim adetlerim hiç gecikmez, o zaman bu ay gecikirse biliyim ki kistten, doktor gecikme yapar demedi ama adet olunca
5. günü gel dedi.bakalım adet olucak mıyım?peki canım sana kisti yok etmek için doğum kontrol hapı mı verdi?

canım doktorun dediği banada benimde aklıma pek yatmadı, mantık olarak şimdi bu kistler çatlamayan yumurtadan oluyosa, demekki içerde spermin dölliceği yumurta yok demektir, eee nasıl olcak bizim bebiş engel değilse bu kistler.10 tane yumurlamıyoz ya her ay!anlamadım ben de

haklısın, benim zaten bir yumurtam olmuş, ilk seferinde 48. gün ilaçla zar zor oldum, doğum kontrol hapı vermedi bebek istiyoruz diye, duphaston diye bir ilaç verdi, altıncı günü adet oldum, sonraki ay 33 günde oldum, sonra 15. gün yeniden oldum.
Yani tabi yumurta çatlamıyorsa tüplere atılmıyor yumurtalıkta kalıyor ve kist oluyor, zaten çatlaması demek, tüplere salınması demekmiş spermle buluşmak üzere..
belki de bundan gebelik oluşmuyor bizde de ....

ya acaba bendedemi kist oluştu bebek için sürekli kontrollerdeyim olsa doktorum söylerdi ayrıca 28 günde bir adet görüyorum ve yumurtlamada oluyor ama şuanda kasıklarımda sızı hissediyorum ve şişlikte var ama çok bastırınca hissediyorum bu şişliği inş kist değildir bu bebek olsun allahım ne olursun.

canım tabiki de senin ki kist değildir, dedğin gibi kist olsa doktor söylerdi.inşallah seninkisi bebektir.
normalde benim de başıma ilk defa böyle bişey geliyo ömrüm boyunca adetim 1 gün bile geçmedi 29 günde bir adet olurum ama bu ay böyle bişey olunca şaşırdım ve bunuda tesadüfen öğrendim yani daha adetimin günü gelmedi 8 gün var, belki de yine gününde olurum bilmiyorum, 2 yılı geçtiği için ben de acaba yumuram hep böyle mi oluyo da adetle kist atılım hamiş kalamıyorum diye düşündüm ben de

ne biliyim arkadaşım benim başıma ilk defa geliyo ama adet gecikmesi olursa gerçekten zorlu bi süreçmiş bakalım benim 8 günüm var adetim zamanın da gelicek mi?

canım inş adetlerini etkilemez kurtulursunda hamile kalırsın inş.
hem hiç üzülme belki tek sebep budur tedavisi olmayan birşey değil bakarsın tedavin biter hamile kalırsın allah büyük.

lütfen sogan suyunu yabana atmayın 4.5 ay gelmeyen adetim bana 7.5 cm lik kist yaptı dr 2kutu ferlutual verdi o büyümeye devam etti bende2 ay sogan suyu ictim tam gününde 2 defa adet oldum dün dr a gittim ki enson gidisimde büyümeye devam ediyor ameliyat demisti ve kistten eser kalmamış inanın hormonları daha beter bozan ilaçları kullanmaktansa hergün sogan suyu içmeye razıyım ferlutual benim östrojenimi 664 e çıkardı normalde 50 olması gerekmiş yanlış hatırlamıyorsam allah en kısa zamanda meleklerinizi göndersin arkadaslarım

pptya ve catdog sohbetinize katıldım ama umarım bölmedim sadece ben çok faydasını gördüm aklınızda bulunsun istedim iyi geceler

ne demek canım benim bölmekte ne demek süper bişey paylaşmışsın ben zaten adetimi bekliyorum hemen soğan kürüne başlıcam bu mucizeden bende yararlanmak istiyorum.
teşekkürler arkadaşım.

canım inş adetlerini etkilemez kurtulursunda hamile kalırsın inş.
hem hiç üzülme belki tek sebep budur tedavisi olmayan birşey değil bakarsın tedavin biter hamile kalırsın allah büyük.

inşallah öyledir canım ama 2 yılı geçti bebek özlemimiz ilk defa kist oluşuyo(tabi benim bildiğim kadarıyla) ama inşallah dediğin gibi müjdeli bi haberin belirtisidir:Saruboceq: çok diliyorum Rabbim den hayırlısını, hepimiz için:)
sevgilerle

ayna çok sağol arkadaşım desteğin için, ne demek sohbeti bölmek falan hepimiz birbirimize yardımcı oluyoruz.Allah razı olsun iyiki soğan suyunu hatırlattın ben daha önce gebe kalmaya yardımcı olur diye 1 defa kürü yapmıştım ama dediğin dibi bu ay adet olmazsam kist yüzünden hemen soğankürüne başlarım bakalım doktor ne dicek sonra,çok sağol arkadaşım
sonrada kısmetse pre ceed diye bir jel varmış gebeliğe yardımcı onu sipariş edip kullanıyım diyorum belki :CüvCüv: böyle olurum hayırlısıyla:CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…