Yumurta tembeliği

Berivan3547

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
72
-9
23
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar🍬
Kızlar 3.4 ay önce gitim hastanede yumurta tembeligin var denildi doktor dedi
Ama araştırdım da benzeri fazla bir şey yok
Genede ben 26.28 günde bir adet görüyorum. Doktora görünmeden bı ay önce 24 günde gördüm ve 4 sürdü ondan sonrası 7 güne kadar da damla geldi ama ilk gün çok kan geldi neyse doktor ultrasona bakıp ve ben bu sorunumu söyleyince yumurta tembeligin var dedi o ayndan sonra 24 güne düştü adetim ve 4 gün sürüp 7 gününe kadar az damlama oldu ilk gunler çok aşırı geliyor hiç gebelik geçirmedim ve 2 senelik evliyim sizce yumurta tembeliğim olurmu bu sorunlarla doktoruma inanıp tedavo olmamı gerekiyor bilgisi olan lütfen yardımci olsun 🤍

Günüyle ilgisi yok diye biliyorum ben yumurta tembelliğinin, yumurta yeterince büyümüyorsa bu durum olur, doktor az büyüdüğünü görmüştür

Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar🍬
Kızlar 3.4 ay önce gitim hastanede yumurta tembeligin var denildi doktor dedi
Ama araştırdım da benzeri fazla bir şey yok
Genede ben 26.28 günde bir adet görüyorum. Doktora görünmeden bı ay önce 24 günde gördüm ve 4 sürdü ondan sonrası 7 güne kadar da damla geldi ama ilk gün çok kan geldi neyse doktor ultrasona bakıp ve ben bu sorunumu söyleyince yumurta tembeligin var dedi o ayndan sonra 24 güne düştü adetim ve 4 gün sürüp 7 gününe kadar az damlama oldu ilk gunler çok aşırı geliyor hiç gebelik geçirmedim ve 2 senelik evliyim sizce yumurta tembeliğim olurmu bu sorunlarla doktoruma inanıp tedavo olmamı gerekiyor bilgisi olan lütfen yardımci olsun 🤍
Adet günlerine alakası yok. Ultrason da yumurta yeteri büyüklüğe gelmiyor büyüyüp çatlamıyor yani yumurtalığından yumurtlama olmuyor demek. Hangi taraf ama? Sağ mı sol mu? Yoksa ikisi de mi? Yumurtlama takibi yaptırın. Bana da bir taraf tembel denildi sonraki aylarda yumurtlama çıktı.

X