Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

Ovulasyon testi bende 18-19. Gün pozitif oluyor bu ay klomenden dolayı belki 16-17 pozitif olur hayırlısı .. Sende doktor bu konuda olumsuz konuştu mu ?
Hayır bende PCO olduğu halde düzenli yumurtlama olur doktor aktif dedi yumurtalıkların 34günde adet olduğum için normaldi ama klomenle bilmiyorum kaç mm olmalıydı belki doktorun beklentisi 14 16arası biseydir oyüzden olumsuz konuşmuştur ama stres yapma geç olsun güç olmasın

çok teşekkür ederim moral oldun / oldunuz ...

çok teşekkür ederim moral oldun / oldunuz ...
Canim bak yumurtanin buyumesi kadar kalitesi de onemli. 20 mm olur ymurta ama ici bos ve vitaminsiz olur. Kadinlarin gebe kalmasi bu yuzden ilk ayda beklemmez. Ortalama 12 ay deme sebepleri bu. Yani daha kucuk bi yumurta olur ama sagliklidir 25 mmden daha iyi doller. Bu da d vitamini ile alakali bi durum. D vitamini de en cok gunes isigiyla karsilaniliyo. Bu yuzden tatilde gebe kalmak cok kolay. Herkes tatilde balayinda kaliyo ya bunun sebebi tamamen d vitamini. Iyi doktorlar d vitamin takviyesi mutlaka onerir. Bi doktorina sor istersen. Mutlaka kanda d vitamini seviyenize baktirin

teşekkür ederim canım benim bilgilendirdiğin için malesef bulunduğum yerde doktorlar çok ilgisiz pek imkan da yok .. bende ilk gebeliğimde yazın kalmıştım fakar dış gebelik oldu ve tüpüm alındı ... Ondan bu yana deniyoruz .. Yani her şeyi benim söyleyip istemem lazım yönlendirmiyor beni çabuk olsun istityorsan direk tüp bebek merkezine git diyor.. Hormonlarım normal hiçbir sıkıntı yok, klomeni de sadece tüpün olduğu taraftaki yumurtanın uyarılması için istedim , yani onuda yine ben istedim ...

Malesef okonuda doktorlar cidden ilgsiz. Ben ankarada yasiyorum ona ragmen hep bekle bi sorun yok diyip gecistiriyolardi. Ilk gebelgme bende temmuzda kaldim. Ona dis gebelik dediler cunku kucuk oldugu icin tam nerde oldgunu goremediler basta sonra sagliksiz deger artisi oldgu icin icin aldilar ve rahimdeymis. 4 gun dis gebelik bolumunde yattim. Kurtajla temizlendi neyseki. Smdi kurtajdan sonra 6 adet donemi toplam 7 ay yne kalamadim en son gecen hafta infertilite birimine gidip bende 2 yildir gebe kalamiyorum diyince neyseki sonunda hormon testi smear rahim filmi hepsi istendi. Hepsi tamammlandiktan sonra gereken yaplcak. D vitamini icin kan da vercem. Yani anlicagin mecbur yalan soylemek zorunda birakio doktorlar. Ilk gebelgm hemen olmstu bu uzatti. Pkoluyum zaten en azndan tum tetkikler yaplsin icim rahatlasin istedim. Keske biz soylemeden gerekeni yapsalar ya....

Çok geçmiş olsun .. Tevafukun bu kadarı bende ankarada ameliyat oldum temmuz ayında hamile kalmıştım bende / eylül de acil olarak alındı.. O zamandan bu yana daha kalamadım .. İnş güzel sonuçlar alırsın, ama en azından bu belirsizlik biter ve kafa rahatlığı gelir.. nedeni varsa da çözümüne bakılır artık.. Ama böyle çok zor .. Yaz da geliyor umarım bir birimize güzel haberler veririz..

Aa benim de eylulde alindi... Offf insaalah guzel haberler veririz birbirimize. Ilkine hemen mi kalmistin tedaviyle mi nasiloldu

Korunmayı bırakalı olmuştu sanırım 7 ay ama yani böyle üstüne düşmemiştim ovulasyonu aldığım ay net ve azimle bu yola baş koymuştum oldu fakat yolunu şaşırdı .. Sende nasıldı?
Nasibimi yokmuș canimmm.... Ben haziranda evlendim 1 yil boyunca bidahaki yilin haziran ayina kadar dogum kontrol kullandim canim. 30haziranda biraktim temmuzda hemen kalmișim. Ama sagliksiz olunca eylulde aldilar. Ozamandandir hersey normal olmasina ragmen gun asiri iliski olmasina ragmen hatta esimin sperm sayisi cok iyi cikmasina ragmen kalamadim. 6 tane olumsuz adet donemi gecirdim ovulasyonlar yaptim 3 ay. Malesef olmadi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…