Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

bnede istiyrum acikcasi adet düzenim bozuk anlamiyorum ne zaman yumurtlucam Allah hayirli etsin canim bu kadar asamadan sonra seninde yüzün güldü ne güzel gultamerrrr

ewet cnm ewet ama iştee p.resi tekrar tahlil falan yapılacak ne olacak ne diyecek die düşüne düşüne bir hal oldumm inanki.güzel dileklerin için çok tşk edrm ALLAH'ım haırlısıyla sana ve bütün isteyenlerede nasip etsin inş.soğan suyunu mutlaka deneyin derim ama pco hastasıysanız ben aşılama dan tut neler neler geçirdim 4 sene boyunca ama ocakta 15 gün soğan suyu içtim işte bu ay perşembe günü hamile olduğumu öğrendim.

bnde bu ay takip yptırdım ama klomnde kullanmıstım adetn14.günü biri 20 biri 26 iki ymurtam olusmustu 16 gün gittim catlmıstı 21 günde progesteron testi yaptırdım 80 cıktı

selam herkese.sabahtan beri 1.sayfadan beri her sayfayı tek tek okudum çoğunuza çok sevindim.bebişi olmayanlar da umudunuzu yitirmeyin.ben kısaca kendi hikayemi anlatayım.
27 yaşındayım 2.5 yıllık evliyim.evlenmeden iki ay önce iki tane çikolata kistim olduğunu öğrendim. Küçültmek için doğ.kont.hapına başladım.Geçen sene şubat ayında bıraktım.Bu arada çalışmalara devam tabii ki!Kasım ayında adetimin 12.günde alınan kanda TSH ım yüksek çıktı ve ilaca başlanıp düşürüldü.Ocak ayının 22 sinde adet oldum 2 şubatta iki gün süren lekelenme sürdü.ılk defa böyle birşey başıma geldi ve dr.um da çözemedi.Bugün adetimin 2. günü ve dr.um kontrole çağırdı yumurta takibine başlıyoruz.Bana dua edin.ınanın ben hepiniz için ediyorum.

gizemcim inşallah bebişini alırsın en kısa zamanda...
kızlar burdaki arkadaşlara sormak daha doğru olur heralde.konu açtım ama gören pek olmadı:)
14.gün dra gittiğimde çatlamış dedi.ve be iğne olmayı beklerken çatladığını duyunca şok oldum tabi...ve o akşam oldu o iş.sizin aranızda bu şeklide hamiş kalan oldumu.daha önce olmadı ilişki..

dün gittima ark lar dr uma.6 günlük yumuşlarımı büyütmek için iğne verdi.ilk defa da oldum sinir birşey yaa.karından.hatta dün akşam bir hastaneye gittim iğne yaptırmak için kız sordu:kolunuzdan mı kalçadan mı?ıı yok karından dedim.garipsedi o da.neyse katlanıcaz artık bakalım ctesi kontrolüm var.yoksa benim kistler büyüyor.2,5 cm olan 3,5 cm olmuş offff yaa.

gizemcim inşallah bebişini alırsın en kısa zamanda...
kızlar burdaki arkadaşlara sormak daha doğru olur heralde.konu açtım ama gören pek olmadı:)
14.gün dra gittiğimde çatlamış dedi.ve be iğne olmayı beklerken çatladığını duyunca şok oldum tabi...ve o akşam oldu o iş.sizin aranızda bu şeklide hamiş kalan oldumu.daha önce olmadı ilişki..

mimozacım inş hepimiz hayırlısıyla alırız bebişlerimizi kucağımıza.inşallah tutmuştur da iyi haberlerini alırız en kısa zamanda.

ben de yumurta takibine başladım 6 kere düşük yaptıktan sonra . adetimin 4. günü pazartesi tekrar kontrolüm var inşallah bu sefer olur gonal F kullanıyorum 75.ml dozda

mrb arkadaşlar..aranıza yeni katıldım, ne yazık ki bende çok isteyip de 2 senedir çocuk sahibi olamayanlardanım. 2008 temmuzda ganophene kullanarak hamile kaldım fakat 2.5 aylıkken, kontrol sırasında kalbinin durduğunu öğrendik ve kürtaj oldum. Hayattaki en büyük acımdı. 2 ay serophene, folbiol ve ovitrelle verdi doktorım, olmadı. Bu ay da gonal f iğnesi verdi, ilk kez bugün vurucaz iğneyi. Umarım acımıyodur. Allah herkesin dualarını kabul etsin.

merak etme acımıyor kendin yapıyorsun kolay

etrafımda çok duydum.genelde geç yumurtlayanlar geç hamile kalıyolar.sonra beklenen adet tarihinden sonra bayağı bi zaman gebe olduğunu anlayamıyolar...yok kese olmamış bebeğin kalp atışı görünmemiş...falan filan.oluyo yani..inşallah hamiş kalırsın...

iğne tedavisi ile yumurta takibi sonunda aşılama ile hamile kalmış bir anne adayıyım,bebişim 15 hafta 1 günlük.sende gene 3-4 yumurta varmış be canım,benim 1 taneydi,eşimin spermleri de sınırdaydı ama oldu,gönlünü ferah tut yaşın genç canım.

arkadaşlar selamlar ben bu siteyi sürekli takip ediyordum fakat bi türlü üye olmaya karar veremiyordum
benim yumurtalıklarım ufak rahim filmi çekildi tüpler açık çıktı ve eşimin sipermleride normal çıktı yani sadece benim yumurtalar ufak
adetimin 3, günün de takibe başlanıcak bu takiplerden sonuç alanlar paylaşsın nolurrrrrrrrrr acaba bende bebişime kavuşacakmıyım allahın izni ile :CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

Merhaba arkadaşlar,
Bu topik çok bilgilendirici olmuş, epey bir kısmını okudum, hepinize teşekkürler...
Yalnız nedense 2010 yılında çok az kişi katılmış konuşmalara, boşalmış sanki topik.
Allah hamile kalmış olanlara sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin, henüz beklemede olanlar da inşallah en kısa zamanda müjde verirler...
Ben geçen sene 1 düşük yaptım, 6 ay ara verdik, 6 aydır da olmuyor malesef. Yumurta takibi mi yaptırsam diyorum.
Bugün adetin 13. günündeyim, sikluslarım 32-33 gün sürdüğünden 18-19. günler yumurtluyorum sanırım.
Acaba bugünden sonra incir, keçiboynuzu falan kâr eder mi, denesem? Yaklaşık 10 gündür çakşır çayı içiyorum bir de...
Hakkımızda hayırlısı, sevgiler...opuyorumnanaktan

Merhabalar...Burdaki paylaşımlar çok hoş, insan bazen , çevresinde kendisini anyabilecek birilerini bulamıyor ama burda herkes birbirini anlayabilir sanırım.İnşallah anne olmayı dileyenler en kısa zamanda anne olurlar. Ben de bir yıldır hamile kalamayınca bu ay ovulasyon takibine başladım, bugün adetimin 6. günü. 28 yaşındayım. ( liste hala varsa beni de ekler misiniz...)

herkesee nerhabalar.bende yumurta takibi yaptırdım bu ay.Bende adet düzensizliği vardı.Doktorum takibi yaparsan daha kolay hamile kalabileceğimi söyledi.belli aralıklarla yapılan ultrason takibinden sonra yumurtalıklarım beelli bir büyüklüğe erişti ve çatlatma iğnesi vuruldum.ayın 19 u yumurtlama günümdü.birkaç gün sonra bende aşırı kasık ağrısı ve bel ağrısı oluşmaya başladı.son 2 gündür de baş dönmesi oluşuyor.Aslında bu belirtiler hamilelikte oluşuyormuş ama ben yine de fazla ümitlenmeden adet günümü bekliyorum.1 Eylülde test yapmayı planlıyorum .umarım beklediğim haberi alırım.
Allahım herkesin gönlüne göre versin... a.s.

Merhaba arkadaşlar bu ay ben de yumurta takibine başladım. Doktorum iğne verdi yumurtaların büyümesi için ve pazartesi günü çatlatma iğnesi vurulacağımı söyledi. Şimdiye kadar yumurta takibine gittiğimde herşey normal gözüküyordu fakat dün hafif lekelenme gibi oldum bugün de devam etti. Doktorum böyle bir lekelenmenin olmaması gerektiğini söyledi şu an moralim çok bozuk bukadar uğraştan sonra herşey tekrar başa mı dönecek diye. Ne yapacağımı şaşırdım ben iğnelerimi vurnmaya devam ediyorum. Benim gibi yumurta takibi yaptırırken kanaması olan varsa bana cevap yazıp bilgilendirebilir mi

kızlaarr yokmu takip yaptıranlar ben buay başladım ama boş geçti doktorum ilaç verdi klomen 5.günü başla günde 2 tane iç adetinin 13,14.günü gel dedi tatile çıkıcam ama bu ay boş geçmesin dedi neyse bugün adetimin 12.günü olmasına rağmen dra gittimm başka bi dr ilgilen_medi yumurtan 25.2 mm olmuş döllenmesi çok zor bu ay ümitlenme dedi yolladı beni ne iğne ne başka bişey adet ol 3.günü gel dediii offffffffffffff gitti koskoca 1 ayy umutsuz da olunca nasıl geçer zaman bilmem

merhaba arkadaşlar. ben de bu sayfaları okuduğumda çocuğum olmadan önce yaşadıklarım gözümün önünden geçiyor. belki sizlere bir umut olur diye yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum. adetlerim lendimi bildim bileli hep düzensizdi. 3-4 ay adet olmadığım zamanlar olurdu.sonra öğrendim ki bende polikistik over var. evlendiğimde de uzun süre doğum kontrol hapı kullandım çünkü çocuk istemiyorduk. hapı bırakınca tam 1 -1.5 sene boyunca hamile kalmak için uğraştım. rahim filmi, sperm analizi, aşılama, ilaçlar, iğneler....artık benim bebeğim olmayacak diye hep moralimi bozdum, en son gittiğim drda tüp bebekten başka çare yok dedi. hep drun dediği şey adetin 12-18, günler arası ilişki. yok böyle birşey ya. adetleri düzenli olnalar için geçerli bu kural. adetleri düzensizler için değil. hiçbir zaman ne zaman yumurtladığımı bilemiyordum. birde polikistik overde her ay yumurtlama olmayabilirimiş. düşünün her ay hamile kalma olasılığı çok düşük. kendim karar verdim ve yeni bir dr bulup 2 günde 1 dra yumurtlama takibine gelmek istediğimi söyledim. hergün iğnemi yapıp dra gittim.gördüm ki ben adet olmaya yakın yumurtluyormuşum. buna göre yumurtalarım istenilen büyüklüğe geldiğinde ilişkiye girdik. ama bir tanıdığım bana ilişki sonrası yataktan hiç kalkmadan ayaklarımı yüksek bir sandalyeye kaldırmamı ve böyle biraz da beklememi söylemişti.ona da hamile kalamadığı için eskiden bir ebe söylemiş. pek inanmadım ama denemekte de fayda var dedim. öbür ay allahımın izniyle hamile kaldığımı öğrendim. tam umutlarımı yitirmişken rabbim yüzümü güldürdü. allahım çocuğuma ömür versin şimdi 1,5 yaşında. bunları size moralinizi düzeltmek ve bir umut olsun diye yazdım. umarım bebek isteyen herkese tez zamanda bebek nasip eder allahım. moraliniz hiçbir zaman bozmayın.

X