yumurta sayısı

mrt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
20
0
48
kızlar ben dün doktora gittim.yumurta rezervimin düşük olduğunu söyledi. bunu yükseltmek için ne yapabilrim.bir bilginiz varmı.hangi bitkiler iyi geliyor.

canım ben hayıt içiyorum yuksek çıktı sonucum dene istersen zararı olmaz

Benim yumurta sayim artmis bugun gittim kontrole . Ama okadar cok sey yaptimki ne arttirdi bilemiyorum.
her ay degisiyor sayi mutlaka kontrol ettirirn ve tup bebek yaacaksaniz en fazla sayinin oldugu ayda yapin . yani tedaviyi o ayki yumurta sayisina gore belirleyin.

slm fsh düşüncemi anlıyosun yumurta sayısının artıgını neler yaptın bende ne duyuyosam içiyorum bu ara 15 olması fsh başlanırmı mesela tüpe benim çok iyidi degerim yukselmiş tşk..

yok once doktora gittim adetin 3. gunuydu bugun o tek tek saydi folikulleri .
sonra kan verdim ve fsh im 8.75 ten 6 ya dusmus.
toplam 9 folikul vardi bende bu ay .
incir kuru yaptim
ve cesitli vitaminler corek otu ari sutu bal polen
hayit tohumu ve civan percemine baslicam

slm fsh 15 gibi olanlar başlaması normalmi tüpe yumurta oluşurmu

benim de rezervim düşükmüş AMH diye bir test yapıldı ona göre söyledi doktorum.moralim bozuldu daha 33 yaşındayım 3 kez denedim tüp bebek daha önceki doktorum bu konuda hiç bir olumsuzluk söylememişti.bildiği halde söylemediyse eğer Allah belasını verir inşallah.

canım kaç senin fsh degerin benim 21 çıktı tüpe başlıyacagım birde

kızlar meraba benim de yumurta sayım yaşıma göre düşükmüş (yaşım 28 bu arada) ilk tüp bebek tedavimiz bizimde adetimin 2. günü menegon ve prugon iğneleriyle başladım. daha sonra kontrollerde dr um çok iyi olduğunu söyledi yumurtaların, ilaçlara iyi cvp vermiş vücudum.bugünde toplama işlemi vardı 13 yumoşum toplanmış bakalım hayırlısı artık

Hayırlısı olsun canım, benimde ilk tüp denemem 2 ay önce olmuştu. Yumartalığımın biri çalışmıyormuş, diğerinden de 2 tane yumurta toplandı ama kalisesi düşüktü, 1 tane embriyo oluşumu oldu. Tek embriyo transfer oldu ama maalesef sonuç olumsuz. Bunun için doktora da gittim yumurta güçlenmesi için ikinci tüp bebeğe kadar bir ilaç varmı, kullanabilirmiyim diye ama doktorun cevabı.. Bunun için kullanacağınız bir ilaç yok, tüp bebek için kullandığınız iğneler zaten bunun için. Bende forumdan okuduklarımı yapmaya çalışıyorum. Şimdi ikinci tüp bebek denemem için adetimi bekliyorum. Bakalım şimdi neolacak. Hayırlısı neyse o olsun. Allah emeklerimizi boşa cıkarmısın..

kızlar xolix diye bir arkadaş vardı.hatırladığım kadarıyla dhea diye bir vitamin kullanmıştı yumurta geliştirici.hatta 2.kez tüp bebek deneyecekken kendiliğinden hamiş kalmıştı.ama ilacın etkisi en az 1 ayda oluyor diye biliyorum.eğer yazdıklarını bulursam kopyalarım :)

canım hayırlı olsun inşallah güzel sonuç alırsın senin fsh degerin kaçtı gayet iyi yumoşlar olmuş maşallah hayırlısı olsun

dhea kullanan arkadaşı buldum :)

xolix06
Gül

Medeni Durumunuz: Evli
Meslek: Eğitimci
Yaşadığınız Yer: Ankara Giriş tarihi: Dec 2008

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

ben 2 ay kullandım.2 olumsuz tüp denemem vardı.kullandıktan sonra doğal yoldan hamile kaldım allahın izniyle.etkisi oldu diye düşünüyorum çünkü 3 buçuk yıldır olmuyordu.

Arkadaslar bugun reglimin 3. gunu ve doktora gittim hormon testlerim yapildi sonuclar asagidaki gibi yorumlarsaniz sevinirim
yas 31
E2 25,95
FSH 6,28
LH 2,56
DHEA 479,1
Prolaktin 10,86

sagda 3 solda 6 folikul goruldu
Bende rezerv azlgi vardi . Bu sonuclar nasil peki?

canım degerlerin çokta kötü görünmüyor bildigim kadarıyla fsh falan çok iyi adetin 3 günü bakılmış 9 falikul görülmüş oda iyi bol şanş

ben tüp bebek yaptırdığım ay adetimde 16 çıktı fsh o zaman hastanenin yapmaması gerekiyormuş onu anladım..
benim mayısta aşılama olacakt edavimden önceki son adetim bitiyor bugün bal çörek otu tarçın polene başladım
birde günde bir fincan ada papatya ve civanperçemini çayını karıştırıp içiyorum..bakalım adet olunca kaç çıkacak fsh..

kızlar ben dün doktora gittim.yumurta rezervimin düşük olduğunu söyledi. bunu yükseltmek için ne yapabilrim.bir bilginiz varmı.hangi bitkiler iyi geliyor.

ben incir yemek iyi diye duymuştum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…