Yumurta rezervini (amh) arttırmak için incir-havuç kürü

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
876
591
Kızlar ben bekarım 25 yaşındayım Fsh 3 amh bilmiyorum gelecek ay baktıracağım adetin 3. günü ama çok korkuyorum düşük çıkar diye çünkü doktor bana bir an evvel evlen dedi. Neyse ben de kürler araştırmaya başladım yumurta rezervini yükseltebilir miyim diye bir videoya rastladım İbrahim saraçoğlunun sizde izleyin havuç- incir kürünü önermiş yapan var mı aranızda fayda gördünüz mü lütfen paylaşın bizimle
Video linki;

Yumırta kalitesi artabilir ama rezerv artamaz bence. Amh bakılmadan panik olmayın. 🤗 Benim düşük 0.64 tüp bebek yaptıracağım. Menapoza da en az 10 sene var diye tahmin ediyorum.
Ya bir dahaki adet gününe daha çok var acayip merak ediyorum doktor bana neden evlen dedi hemen fsh çok normal 🙄

29 olmak üzereyim 27,28 günde bir regl oluyorum saat gibi şükür. Tüm hormonlarım normal amh düşük sadece. Hiç şüphelenmedik. Aşılama için son tahliller yapılırken öğrendik.
Hadi ya çok normal ama senin ne erken ne de geç. Fsh kaç? Rabbim şifa versin tez zamanda

Ya bir dahaki adet gününe daha çok var acayip merak ediyorum doktor bana neden evlen dedi hemen fsh çok normal 🙄
Bundan yaklaşık 12 sene önce bana da aynısını söylemişti doktor.çok ağlamıştım,psikolojim yerle bir olmuştu.sadece fsh değerime göre konuşmuştu.şu anda evliyim ve bebek yapma serüvenimizde fsh değerim yine aynı çıktı ne eksik ne fazla.ozaman da 11 çıkmış, bebek istediğimiz zaman da 11 çıktı.ailemizin menopoz yaşı da bi hayli yüksek.ve Şu anda 8.5 aylık hamileyim çok şükür.Yaşım da 37.bence hiç de kafaya takma.gençliğinin tadını çıkar ve sırf doktor öyle dedi diye de alelacele bir evlilik yapmayı da düşünme bence 🤗🤗

Ben çok korkuyorum amh düşük çıkarsa 😔 ama kürü yapsam öyle mi gitsem acaba doktora diyorum
Hormonlarını bozabilirsin. Prolaktin önüne gelenden etkilenen bir şey zaten. Hiç bir şey yapma. Düşükse düşüktür. Bunu öğrenirsen sonra düşünürsün.

Bundan yaklaşık 12 sene önce bana da aynısını söylemişti doktor.çok ağlamıştım,psikolojim yerle bir olmuştu.sadece fsh değerime göre konuşmuştu.şu anda evliyim ve bebek yapma serüvenimizde fsh değerim yine aynı çıktı ne eksik ne fazla.ozaman da 11 çıkmış, bebek istediğimiz zaman da 11 çıktı.ailemizin menopoz yaşı da bi hayli yüksek.ve Şu anda 8.5 aylık hamileyim çok şükür.Yaşım da 37.bence hiç de kafaya takma.gençliğinin tadını çıkar ve sırf doktor öyle dedi diye de alelacele bir evlilik yapmayı da düşünme bence 🤗🤗
Sağlıkla alın kucağınıza. 🤗

Maşallah ne güzel Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin, evet neredeyse kim beni isterse evleneceğim o konuma getirdi doktor o kadar üzülüyorum ki. Siz evlendikten kaç sene sonra hamile kaldınız ve amh kaçtı sizin

Amh kaçtı?

X