Yumurta kalitesi icin vitamin vs

Burcinouz

İnne me'al'usri yüsren ✨️
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
532
288
29
Kizlar bi arayiş içerisindeyim yumurta kalitesini arttirmak ve dengede tutmak icin kullandığınız vitaminler vs varsa yardimci olur musunuz

Kizlar bi arayiş içerisindeyim yumurta kalitesini arttirmak ve dengede tutmak icin kullandığınız vitaminler vs varsa yardimci olur musunuz
doktor bana femin alfa vermiştim hem tadı çok kötü değil hem de gerçekten iyi geliyor reçetesizde satılıyor bi kutu da baya gidiyor ben sabah akşam içiyordum soğuk veya sıcak suya fark etmiyor karıştırıp içebilirsiniz.

Bu doktorlar bi bana mi ilac vermiyor :))) anlamiyorum
doktor bana femin alfa vermiştim hem tadı çok kötü değil hem de gerçekten iyi geliyor reçetesizde satılıyor bi kutu da baya gidiyor ben sabah akşam içiyordum soğuk veya sıcak suya fark etmiyor karıştırıp içebilirsiniz.
Yumurta kalitesine iyi gelir mi sence

benim opudan 2 ay önce vermişti baya iyi geldi iğnelere başlamadan önce bile 3 tane dominat yumurta olmuştu bende işe yarıdı gerçi kişiden kişiye değişebilir.
Gerçi ben daha İnfertilite bölümüne gitmedim ne zaman gideceğimi de bilmiyorum gitmem gerek onu biliyorum sadece reglken mi gidiliyor yoksa regliden once mi

Bana doktorum pharma supralife woman verdi. İçeriği oldukça zengin hem vitamin, folik asit, hem de antioksidan içeriyor. Tavsiye edebilirim.

Yaşınızı yazmamışsınız, benim durumum ileri yaş ve düşük amh.. Bu kapsamda yumurta kalitesi için yabancı kaynaklarda yaptığım araştırma, Q10 un en az 600 mg alınması gerektiği yönünde.. yani çok yüksek bir miktar. Hiçbir takviyede bu kadar çok Q10 yok. Ayrıca ubikinon Q10 değil, vücudun yararlanabilmesi için ubikinol Q10 olması gerektiği yazıyor. tekli ilaçlarda omepa Q10 ve newlife Q10 H alıyorum ben de.. bunlardan 200 mg geliyor, maxijunodan da 200 mq Q10 geliyor, son 1 aydır bu şekilde kullanıyorum.. mayıstan beri 2 kutu felixon women, 2 kutu impryl, 2 kutu EFA S 1200 Omega 3 bitirdim, son 1 aydır da maxijuno kullanıyorum. Yumurtam max 5-6 toplanıyor, ancak 5. güne sadece 1 tane kalıyor. İleri yaşta FSH ın yüksek olması da sorun oluyor. İçinde astaksantin olan takviyeler FSH'ı düşürüyor diye okumuştum. Bir de yurtdışındaki merkezler yumurta olgunlaştırması aşamasında her türlü takviye alımını durduruyorlarmış, özellikle inositol baskılayıcı etki yapabiliyormuş. Ben o dönemde sadece folik asit kullanmıştım.. İçerik/fiyat/performans karşılaştırılarak bir seçim yapabilirsiniz. ''Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti'' konu başlığında edahandro takviyeleri özetlemişti, sağolsun..
linki bu:

Merhaba düşük amh yada iyi gelirmi ki yumurta da az oluşuyor bide fiyatını göremedim çıkmıyor nekadar acaba ücreti

X