Yorumlarınıza ihtiyacım var 🙏

Bence biraz kendinize gelin.
Arada hiçbir sorun yoksa daha gitmeden sevmiyorum yok suratıma hakim olamam felan ne alaka.
Aynı şeyi eşinizin sizin ailenize yaptığını düşünün.

Önceleri sorgulamak yerine şimdileri keşfetmelisiniz.ön yargı ile yaklaşmayın tanıdıkça karar verirsiniz.
Endişelenmeyin.
Yarın yeni bir gün.
İnş belkide kendimce geriliyorum ve abartıyorum ama çok saçma geliyor sanki ilk kez tanışacağız gibi yazılanları okudukça kendimce düşünüyorum zamanı varmış demekki birşeylerin oturması için diyorum belki eşimde ailesiyle sıcak bir bağ kurar

Bence biraz kendinize gelin.
Arada hiçbir sorun yoksa daha gitmeden sevmiyorum yok suratıma hakim olamam felan ne alaka.
Aynı şeyi eşinizin sizin ailenize yaptığını düşünün.
Benim ailem 5 yıldır sürekli kapımızı çaldılar açmıyor tokmuyuz borcumuz varmı nasıl geçiniyoruz diye hep ellerimi üstümüzde tuttular en basit örnek 3. Yılda eşim ameliyat oldu 2 saat sürdü ve ailesi yoktu ne çok ağlamıştım benim ailem var neden onlar yok gelmedi diye sonradan sadece telefon ettiler ya o kadar çok şey varki işte bunları düşündükçe yapmacık geliyor torun sevgileri evlat sevmeyen peşine düşmeyen torun severmi ya

Ozaman sorun yok birşey geçmedi demeyeceksin. Öyle yazınca güllük gülistanlık gibi anlatıyorsun. Birşeyler olmuş demekki.

Ozaman sorun yok birşey geçmedi demeyeceksin. Öyle yazınca güllük gülistanlık gibi anlatıyorsun. Birşeyler olmuş demekki.
Sorun yok derken kalp kırmadık bir iletişim kurulmadı hiç konuşma olmadı arada güllük gülistanlık olan birşey yazmışmıyım okudum tekrardan ama görmedim. Olmuş olan şeyler şu ailesi yoktu tamamen yoktu sülaleside öyle en son düğünde gördüm amcalarını teyzelerini halalarını dayılarını kuzenlerini aile bağları sıfır ama beni şuan arayıp aşure yaptım gelin demesi torumunu özledim demesi saçma yapmacık geliyor bende anne oldum evlat bambaşka birşeymiş torun olunca evlat nasıl aranır öncesi neden yoklar işte bundan ötürü kendimi geriyorum alıştım yokluklarına

5 yil neden o kadar az görüstunüz. Garip grldi nedensiz okadar gorusmrmek

5 yil neden o kadar az görüstunüz. Garip grldi nedensiz okadar gorusmrmek
Demekki aile yapıları öyle bilemiyorum ki eşim ecZanede çalışıyor ilaç sormak için ararlarmış ama nasılsın diye beni 2 haftada bir kaynanam arardı oda bazen aramazdı bile şimdi banada garip gelen 5 yıldır bir samimiyet yok aramızda biranda nasıl gülüşeceğiz telefondan konuşmak daha iyiydi. Aile değilmidir çocuğunun arkasını bırakmayan benmi yanlış biliyorum

Yetişkin bir insan mimiklerini kontrol edebilir. Edemiyorsanız bununla ilgili yardım almanız gerekir. Eşinizin ailesini zaten sevmek gibi bir mecburiyetiniz yok ama karşılıklı olarak asgari düzeyde saygı göstermek zorundasınız. Kendi aileniz eşinizin ailesini kıyas yapmanızı da anlamsız buldum neticede tek tip bir aile örneği yok. Dünya üzerinde çeşit çeşit insan var. Herkes sizin ailenizle bir olamaz. Evlat sevmeyen torun sever mi demişsiniz ama onlar evlatlarını büyütüp yetiştirirken siz yoktunuz yanlarında. Kimsenin haddi değil evlat sevgilisini sorgulamak. velev ki öyle yine sizlik bir şey yok neticede bu insanlar eşinizin ailesi

O kadar güzel eleştiri yaparak yazmışsın ki merak ediyorum kendin bu kadar olumlu olup böyle yaklaşırmısın doktor bile olmuşsun yardım almam gerektiğini söyleyerek haddini fazlaca aşıyorsun sen herhal mimik deninlen şeyin nasıl olduğunu bilmiyorsun kendiliğinden gelişen yüz ifadesinin nasıl yöneteyim. Ailemle tabikide kıyaslamıyorum sadece yorum yapan biri kendi ailemle karşılaştırarak yorum yapınca ona istinaden öyle yorum yaptım. Hayatında bu denli kontrollü gidiyorsan eğer tebrik ederim herşeyi kontrol etmek zordur iyi bir başarıya sahipsin yetişkin

Eşiniz ameliyat olmuş siz niye ağlıyorsunuz benim ailem var onlar neden yok diye?
Benim kayınvalidem oğluna düşkün aslında ama hep biz gittik o şimdiye kadar-13 senede- belki bir kere geldi kendi istediği için.
Benim annem ise 30 kere gelmiştir belki ikisi de üç-beş saat uzaklıkta gibi düşünün.
Eşim ameliyat olduğunda aileden kimse de gelmedi ben yettim zaten.
Ama bir kere bile aa senin ailen ne uzak, aa seni sevmiyorlar mı? Aaa sen üvey misin ki öyle gibi davranıyorlar vs demedim.
Sanki 20 veya 30 küsür yaşındaki insanların ailesini tanımamış da siz gelince hemen çözmüş ve ona anlatma gereği duymuş gibi davranıyorsunuz hiç anlamadım.
İlk baş anlatıyordum sonra üzülüyor gibi geldi anlatmayı bıraktım demişsiniz ya,amme hizmeti yapmak için mi anlatıyordunuz?
Şimdi de gidin görün işte yüzünüzü eksiltmeye veya ekşitmeye dertlenmeye gerek yok.
Olduğunuz gibi gidin baktınız onlar değişik geliyor ona göre gard alırsınız.
Haa ben yüzümü ekşiterek gider yine de iyi gelirlerse ona göre iyi olurum öyle bir insanım tavırlı olmayı seviyorum derseniz o ayrı.

aile demek insanın hayatında önemli bir yapı taşı demektir. Her mutlu başarılı kendini hayatta sağlam dik duran insanların aile desteği tam olanlardır. Ben eşime konuşurken o susup ailesini eleştirmemi dinlemedi zaten asla kötüleyerek konuşan biri değilim sadece eşim bir yorum yapmıştırdır bende ailesinin neden böyle olduğuna şaşırarak cevap vermişimdir. Birde şuna değineyim demişsin ya ameliyatta ben yettim hamdolsun elim kolum var bende yettim ailem kalıp ben gitmedim ama narkoz alıyor ve ne olursa olsun bir operasyon geçiriyor kendi canı kanı Allah korusun ya birşey olsa nasıl bu vicdanla yaşarlar dibinde hastane oğlu ameliyatta . Ailesi gelip gitmedi ben çok söyledim hatta özel günlerde zorla götürdüm ama bir yere kadar öyle oluyor düşkünlük konusunda düşkün değil anne olarak soğuk yapıda biri. Çok yalnız kalınca yoklukları alışkanlık yaptı hayatımızda biranda ceee eee bizde varız dedikleri için bende afalladım asla eşimle paylaşmadım yada bugün gitmeyelim demedim sordu gidelim tabikide dedim ama yapım gereği bende donukluk var nötr gibi diyeyim yapmacık olup gülücükler saçıp yeni gelinleri olmuşum gibi davranamam ve onları tanımıyorum onlarda beni tanımıyor zaman geçirmedik ki gittiğimiz zaman bile en fazla 2 saat bir arada olmuşuzdur yazınca o kadar garip geliyor ki halbuki gerçekten yoklukları oturmuş hayatımızda ya aslında o kadar çok şey varki 5 yılda neler görmek istedim yoktu şuan samimi davranması şaşırtıcı sadece bende yazımda güzel ifade ederek paylaşımda bulunmamışım o yüzden yoruma açık kalmış fazlaca

Tamam asla bir şey yapmaz asla bir şey demezsiniz başta yanlış yazmışsınız.

Bence siz sevme sevmeme durumundan degil de gorusme sıklıgı cok arttigi icin huzursuz olmussunuz. Gorusmemeye alismissiniz cunku. Eger siz yaninizdayken sizi yok saymiyorlarsa bebeginizi severken sizi rahatsiz edici bir sey yapmiyorlarsa sayginizi koruyup mesafeli durusunuza devam edebilirsiniz. Gorusme sıklıgı sizi rahatsiz edecek boyuta gelirse de esinize belirtirsiniz ve o kadar sık gitmezsiniz. Torun gormek haklari tabi ama bu demek degil ki sizi gormek icin darbogaz etsinler. Sebepsiz yere sirf oncesinde gorusmediler diye mutsuzsaniz burada bir parca haksizsiniz. Kimse sizi sevmek sizinle gorusmek zorunda degil saygi duydugu surece. Torunlari onlarin cocugunun cocugu. Sizden daha fazla benimsemeleri normal. Burada kirmizi cizgi size ve sizin kurallariniza yasaminiza saygi duymalari. Bu hususta sorun varsa pasif agresif takilmak yerine acikca konusmakta fayda var.

Öncelikle ben size siz yazmışım aynı şekilde de karşılık almak isterim. Bu kadar yoruma, eleştiriye kapalıysanız keşke konu açmasaydınız. Siz önce bir kendi haddinizi bilin sonra bana bildirmeye çalışırsınız. Kendinizi bu şekilde avutuyorsunuz ama tekrar yazayım yetişkin bir insan mimiklerini kontrol edebilir. Surat yapımı nasıl yöneteceğimi bilmiyorum yazmışsınız ama bu yaşa kadar öğrenememiş olmanız sahiden tuhaf. İstem dışı surat asmak falan geçin bunları. Evet bu denli kontrollü gidiyorum, hiçte zorlanmıyorum teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…