Yorumlarınıza ihtiyacım var 🙏

elisamrv

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2022
177
76
Öncelikle merhaba kızlar 5 yıllık evliyim 3 aylık bir bebeğim var eşimin ailesiyle bebeğim olana kadar hiç görüşmedik desem yeridir ama şimdi sürekli görüşmek istiyorlar ve içim almıyor yapmacık bir insanda olamıyorum yüzümden hemen anlaşılıyor. Aslında arada hiç bir sorunda yok şükür ne onlar ne ben kalp kırdım ama işte soğukluk olunca biranda iyi olamıyorum bide ben çok temiz ve titiz biriyim ama onlar benim aksime çok pis ve düzensizler eşimi arada bırakmak istemiyorm benim için çok kıymetli ailesi tabikide görüşmek isteyecek ama ben insanlara karşı surat yapımı nasıl yöneteceğim bilmiyorum bana akıl verin birilerini sevmek için içinizin alması için nasıl hareket ettiniz içim almıyor üzülüyorum bide aile olunca konu uzunca yazamıyorum okuması zor olur diye az çok yaşamış olan anlar yanıtlara ihtiyacım var teşekkürler

Hiçbir sorun yokken neden sevmiyorsunuz hadi sevmiyorsunuz neden surat asıyorsunuz anlamadım
eşiniz sizin ailenize karşı nasıl
aynıysa sorun yok fakat sıcaksa ve sık görüşüyorsanız bencillik bu
insanların torunları yeğenleri bebekten sonra görüşmek istiyorlarsa onlar da bebek için istiyorlar sizin gül yüzünüze meraklı değiller belli ki
empati yaparsanız konu çözülür

Bebek küçük aslında biraz ilgilenmeleri iyi olur geliyorlarsa size siz uyurken ya da iş yaparken arada ilgilensinler torunla , insan insana muhtaç diyorlar bana da doğumdan sonrası için
Yok gelmiyorlar ayaklarına çağırıyorlar yarın gideceğiz ama dediğim gibi görüşmedik arada bir samimiyet yok nasıl davranacağım yüzümden anlaşılır diye endişeliyim gerginliğim bebeğime bile yansıdı abarttım mı acaba da diyorum kendi kendime bilemedim

Yani konu sahibi kocaman, yetişkin kadınsınız ne demek surat yapımı nasıl yöneteceğimi bilmiyorum? Eğer kendin görüşmek istemiyorsan, kocan bebekle beraber gitsin ya da onlar geldiğinde sen dışarı çık. İlla sevmene gerek yok, önemli olan birbirinize saygı duymanız.

Dengeyi sağlamanız lazım bebişi görmeleri hakkı. Mesafeli olursunuz bir oturmaya gidin bakalım kötü olmaya da gerek yok

5 yildir neden gorusmediniz?

Ben surat asıyorum demedim suratıma yansıyor gerginliğim yada farklı bir yapıya bürünüyor benim ailemle görüşüyoruz hatta eşim ailemle daha yakın, ailesi hep uzak durdu çok saçma ama öyle bir tutumları vardı kaynanam sadece 2 haftada bir beni arardı bazen aramazdı ben de karşılığında arıyordum ama şimdi torun olunca farklımı oldu biz insan değilmiydik işte bunları düşündükçe içim almıyor empati yaptığım için zaten endişeliyim yüzüme yansır gerginliğim diye

Aranızda sorun olmadıysa neden görüşmediniz,başka şehirde mi yaşıyorlar?
Yok aksine yarım saatlik bir araba mesafesi var eşime hep sordum bir sorun yok diyip durdu bende kabullenmiştim ama çocuk olunca biran da samimiyet bekliyorlar ben de yapamıyorum 5 yıl oldu evleneli 2 defa evimize geldiler

torun sevgisi farklı oluyor hepsinde. bence mutlu olmalısınız. torunlarını önemsiyor ve benimsiyorlar. bu güzel bir şey

Dengeyi sağlamanız lazım bebişi görmeleri hakkı. Mesafeli olursunuz bir oturmaya gidin bakalım kötü olmaya da gerek yok
Gideceğiz yarın mesafeliyiz zaten fazlaca garip bir şekilde ailesi gibi değiller bide çocuk olunca daha hassas olmaya başladım daha öncesinde oğulları ile görüşmeyen sadece işleri düştüğünde arayan bir aile olunca biranda böyle olması şaşırtıcı geldi dengeyi kurmuştuk onlar görüşmek için çabalamadı bizde gelip gitmedik onlar gibi yaptık kötü olmak değil amacım ama insan bir kez soğudumu içi almıyor onu anladım

Yok aksine yarım saatlik bir araba mesafesi var eşime hep sordum bir sorun yok diyip durdu bende kabullenmiştim ama çocuk olunca biran da samimiyet bekliyorlar ben de yapamıyorum 5 yıl oldu evleneli 2 defa evimize geldiler
Tek sorun iletişim kurulmamış.
Şimdi torun bahanesi ile aile bağı daha kuvvetlenebilir, birbirinizi daha yakın tanıyabilirsiniz.
Bir de yüz ifadeniz donuk ,asık mı neyini degiştirecelsiniz anlayamadım

5 yildir neden gorusmediniz?
Eşim tek erkek aslında ailesinde iki tanede kız kardeşi var benlik değildi eşimi çok yalnız bıraktılar hem düğün olsun hem sonrası olsun oda üstelemedi ailesiyle görüşmeyi anlatmadığı birşeyler daha var hissediyorum ben benle alakalı diye baya üzülüp ağlamıştım ama eşim seninle hiç bir alakası yok onlar hep bencildi derdi şimdi oda şaşkın 5 yıldır kaynanamın aşuresini yaptığını bilmem ilk kez yarın gidip içeceğiz ya çok saçma benim ailem bambaşka olunca onlar bana garip geliyor eşimde hep der siz ailemişsiniz biz neymişiz bilmiyorum der. Aile önemli bizim hayatımızda yoklardı şimdi varlıkları çıktı bakalım inş herşey güzel olur

Tek sorun iletişim kurulmamış.
Şimdi torun bahanesi ile aile bağı daha kuvvetlenebilir, birbirinizi daha yakın tanıyabilirsiniz.
Bir de yüz ifadeniz donuk ,asık mı neyini degiştirecelsiniz anlayamadım
Evet dediğiniz o kadar doğruki iletişim kurulmadı ondanda galiba gerginim nasıl olacak diye sanki ilk tanışma gibi, donuk bir yüz ifadesi diyebilirim yani güleç biriyim normalde asla yüz asıp oturmam ama şimdi endişeliyim nasıl olacak diye tabikide torunları onlarında kanı canı ama niye neden önceden yoklardı bilmiyorum ki değişik geliyor demi bende yazınca fark ettim

torun sevgisi farklı oluyor hepsinde. bence mutlu olmalısınız. torunlarını önemsiyor ve benimsiyorlar. bu güzel bir şey
Evet haklısınız ama keşke eşimede öyle olsalardı bunu eleştirmek tabi bana düşmüyor ailesiyle arasındaki şey onları ilgilendiriyor ama benimlede iletişim kurmadılar görüşmediler neden diye düşünüyor insan

Ben sizi anladim. Sizle hic alakasi olmayan bir sekilde aile soguk insanlardan olusuyor.

Siz, cocugunuzun ve esinizin hatiri icin guleryuzunuzu takinip o misafirlige gidin. Bi sans verin insanlara, baktiniz olmuyor bir daha gitmezsiniz. Ama babanne ve dede onemlidir bir bebegin hayatinda :)

Benim kizim babannesini pek gormez ama her gordugunde cok oynar, koklasirlar. Kan cekiyor derler ya ayni oyle :)

Önceleri sorgulamak yerine şimdileri keşfetmelisiniz.ön yargı ile yaklaşmayın tanıdıkça karar verirsiniz.
Endişelenmeyin.
Yarın yeni bir gün.

Dediğiniz doğru şans vermek lazım kendimce çok düşünürdüm ilk zamanlar acaba neden böyle bir aile yapısı var diye hatta gayri ihtiyari ağzımdan atardım eşime de söylerdim sonra zamanla eşimin üzüldüğünü fark ettim bende alışmıştım yokluklarına aslında yarın hepimiz için bir şans olacak

yaşayıp göreceksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…