Bebek Beslenmesi Yoğurt Mayalama , Hiç Şaşmaz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Isıttığı süte değil,diğer tüm ev aletleri gibi etrafına yayıyor.Çalışrken bebişler ortamda bulunmasın yeter. Mikrodalga dışında kablsasuz internet,televizyon, cep telefonu ve hatta buzdolabı evdeki diğer tehlikeler. Anne sütü dışındakileri ısıtmakta bi sakınca bulunmamakta.Anne sütü fazla ısınırsa besin değeri azalıyor.

Kızlar size daha değişik bir yoğurt mayalama biçimi önereyim. Hem de gün içinde oluyor ve veriyorsunuz bebeğinize. Bu arada sulu olması daha iyiymiş yoğurdun. İllaki katı olması gerekmiyor yani. Zaten pastorize sütlerle o kadar da katı olmuyor.
Neyse..
Bildiğimiz pastörize UHT sütlerden alın. (Doktor günlük sütlerden mayalama dedi)
Sadece biraz ısıtın. Serçe parmağınızı yakmayacak derecede ısıya gelsin. Bir su bardağına 1-2 tatlı kaşığı yoğurt olacak. Yoğurdu ayrı bir kapta ılıttığım süt ile karıştırıyorum sonra ılıttığım süte ekliyorum ve az karıştırıyorum. Sonra fırının içine koyuyorum direk bardağın ağzı açık olarak. Sabah koyuyorum ikindine hazır oluyor. 10-15 dk buzdolabında kalması yeterli. Sonra mikrodalgada buz çözüsünde ısıtıp veriyorum veya hiç ısıtmadan direk veriyorum zaten çok soğuk olmuyor.
Yoğurt çok fazla bekletmeden verilmeliymiş.

Arkadaşım ama mikrodalga fırınlar radyasyon yaydığı için tercih edilmiyor haberin olsun.Hatta yiyeceklerin tadı bile değişiyor ısıtıldıktan sınra

Son düzenleme:
ya 3 gündür yoğurt tutturmaya çalışıyorum olmuyor. eskiden okurken hep ben mayalardım yoğurdu çokta güzel tutardı. şimdi miktar az olunca tutturamıyorum bir türlü. süt biraz sıcak oluyor. bir iki kaşık sütten alıp yoğurda katıyorum sonra sütün içine aktarıyorum. serçe parmağımla baktığımda süt hemen ılınmış oluyor. miktar az olduğu için yoğurtla karıştırıp döktüğümde süt soğuyor hemen. ben tutturana kadar bebek büyüyecek..

ben 10 haftalık hamişim ben de hep kendim mayalardım ama dr açık süt yoğurt tüketme dedi pastorizeden tiksiniyorum ama mecbur tüketiyorum ve mayaladığım yoğurtlar bunumda tütütyor ya.
ben de kendi tecrübelerime dayanarak mayalamadaki püf noktaları aktarayım kızlar;
eğer yoğurdunuzun ekşi olmasını istiyorsanız mayayı bol katın. sulu olmasını sütü sıcakken mayalayın.sert kıvamlı olmasını istiyorsanız sütü ılıkken mayalayın aynı şelilde mayayı az koyarsanız yoğurdunuz tatlı kıvamlı, eğer mayayı fazla koyarsanız yoğurdunuz ekşi kıvamlı olr.hepsinide denemişimdir kızlar :KK55:
ben biraz ekşi biraz normal mayakayıp birbirine karıştırırdım veya hazır yoğurla kullanırdım.akşamdan mayalar sarıp sarmalar sabaha kadar odada bırakırım ve kapağını hiç açmam sabahta alır buzdolabına koyardım.

Son düzenleme:
bende kavanozda mayaliyorum. hem tuketimi daha cabuk oluyor, fazla beklemiyor.hemde sulanmiyor. ama ben kavanozun kapagini kapatmiyorum. tulbent koyuyorum.ondan sonra sariyorum. cunku kapagini kapatinca o sicaklikla kavanozun kapaginda olusan buhar damlaciklari yogurdun ustune tekrar dusuyor ve sulanmasina sebep oluyor.

X