Yoğun ankisyete panik atak

Anksiyete bozukluğu… dışarda yürüyemeyecek hale gelmiştim ya arkamdan biri beni bıçaklarsa bana zarar verirse . Toplu taşımaya binince soğuk soğuk terlerdim bu bana baktı bana zarar verecek onunla aynı yerde inmemeliyim. Sürekli tehlike alarmları çalıyordu beynimde. Hastalık hastası olmak da cabası. Allahın belası covid aşısını olduktan sonra pik noktasına ulaştı benim. Öğretmendim ve derste asla duramıyordum ağlıyodum sürekli çaresizce. Çok çok kötüydü ve aşağı yukarı 4 yıl sürdü.
İlaç+psikolog seanslarıyla çok şükür geçti. Gün geçtikçe kesinlikle artan durumlar bunlar kendiliğinden geçmesini beklemeyin. Başka doktorlara gidin ilaç muhakkak etki edecektir yanlış ilaç veya yanlış doz kullanmışsınızdır. Ha ben ilaç istemiyorum diyorsanız da psikolojik destek kesinlikle alın.
Özellikle atak anında ne yaşadığınızı yazabilirsiniz. Nefes alma teknikleri var onları yapabilirsiniz. Gün iiçerisinde beyninizi farklı şeylerle meşgul etmeyi deneyin ve kesinlikle profesyonel yardım alın

Son düzenleme:
Offfff sen bensin ve ben kafaya hiçbişey takmadan böyle oldum aynıyız resmen heran tetikteyim her an ya bişey olursa azcık gözüm ağrısa aha gözüme bişey oluyo azcık başım sızlasa aha kesin tümör var hep böyle kaygı sürekli kalbimi dinliyorum çarpıntım var mı diye
Kalp, kriz geçirdiği zaman nabız düşer kalp sessizleşir demişti doktorum. Bunu duyduktan sonra kalp çarpıntılarımı önemsememeye başladım 🤗

Kalp, kriz geçirdiği zaman nabız düşer kalp sessizleşir demişti doktorum. Bunu duyduktan sonra kalp çarpıntılarımı önemsememeye başladım 🤗
Çarpıntıda çok olunca beyin kanamasına gidiyo diye korkuyorum ben 😅😅 anksiyeteliye herşey bahane 😅 bi doktorda şey demiş böyle hastalıklar haber vermez aniden gelir, öyle aylarca kalp çarpıntısı baş dönmesi vs yapmaz. Ama gel kendine anlat. Ben eskiden çok cesaretli bi insandım fuarda 360 a bile binerdim şimdi en ufak bişeyde kalbim yerinden çıkcak gibi oluyo. İnsan üzülüyo. Araba kullanırken bile bianda nefesim daralıyo geçenlerde markette başım döndü bi süre sokağa çıkamadım sokakta bayılırsam diye. Herşey psikolojik biliyoruz ama engel olamıyoruz

Merhabalar ben 9yıllık evliyim 6 yaşında bir oğlum var üç sene önce ailemde sorunlar çıkmaya başladı olaylar gittikçe büyüdü ve ben yaşananlari hep içime attım kimse birşey bilmesin diye agliyamiyordum bile ve bu bende hastalık yapti önce tansiyonum düştü sonra fark ettim ki hastalık hastası olmuşum en ufak sivirce çıksa acaba kansermiyim diyorum hergun vücudumu kontrol ediyorum basım agrisa beyin kanamasimi geçiriyorum bugün bile kalp için gittim ultrasona verdi üç tüp kan istedi doktor kendi kendime neden istedi Kani utrasyonda biseymi gördü acaba da istedi kesin bişey çıkacak diyorum düşüncelerime mani olamıyorum
Geceleri çok huzursuz oluyorum ya bişey olursa ya evde hiç kimsenin görmeyeceği birini görürsem ya bailirsam ya beyin kanaması gecirirsem böyle büsürü büsürü şeyler düşünüyorum benim gibi düşünen varmı lütfen yazn yoksa kafayı yiyicem
ben panik atak geçirip atlatmış biriyim. beyin kanamasını hiç düşünmemiştim ama kalp krizi geçirdiğimi defalarca düşünmüştüm. defalarca bunun için acile gitmiştim. şimdi dönüp baktığımda kendime hayret ediyorum. mutalaka ama mutlaka terapi desteği almalısınız. ben 4 yıl önce tamamen atlattım. yardımı olacaksa yazayım bilişsel terapiyle emdr almıştım. en önemlisi de doğru doktor. iki doktor değiştirmiştim doğrusunu üçüncüde bulabilmiştim. zaten o bana bilişsel terapiyle emdr yapmıştı. son doktoruma gitmeden önce ilaç kullanıyordum fayda etmiyordu yine ataklarım devam ediyordu. ilaçla değil terapiyle atlatabildim. gerçektende bu nasıl düşündüğünüzle ilgili. bizzat yaşadım bence çözüm doğru doktor, bilişsel terapi ve emdr. inşallah size yardımım dokunmuştur çünkü bunu çeken bilir çok iyi anlıyorum sizi. ben evden çıkıp çocuğu okula götüremiyordum yolda birşey olursa çocuğum ne yapar korkusundan. inşallah hepsini atlatırsınız

Kızlar bende de şey oluyo tam göğüs kafesinin bittiği yer ile yemek borusu olan o boşluk varya orda nefes kesilmesi mi diyim nasıl tarif edilir onuda bilmiyorum nefesim orda doluyor aniden

Çarpıntıda çok olunca beyin kanamasına gidiyo diye korkuyorum ben 😅😅 anksiyeteliye herşey bahane 😅 bi doktorda şey demiş böyle hastalıklar haber vermez aniden gelir, öyle aylarca kalp çarpıntısı baş dönmesi vs yapmaz. Ama gel kendine anlat. Ben eskiden çok cesaretli bi insandım fuarda 360 a bile binerdim şimdi en ufak bişeyde kalbim yerinden çıkcak gibi oluyo. İnsan üzülüyo. Araba kullanırken bile bianda nefesim daralıyo geçenlerde markette başım döndü bi süre sokağa çıkamadım sokakta bayılırsam diye. Herşey psikolojik biliyoruz ama engel olamıyoruz
Doğru maalesef yaşamayan bilmez

Sizi bu duruma getiren, tetikleyen şeyler vardır mutlaka. Eşiniz farkında mı durumunuzun? Size destek oluyor mu? Yakın çevrenizden paylaşabileceğiniz mantıklı düşünen biri var mı?
Evet malesef cok şey yaşadım onlari atlattım ama bu şey geçmiyor
Çevremde beni anliyabilecek hiç kimse yok maalesef grubumuz var burda aynı seyleri yaşayan kişilerle onlarla konuşuyorum pskolojik olduğun farkındayım ama beni çok etkiliyor

Kızlar bende de şey oluyo tam göğüs kafesinin bittiği yer ile yemek borusu olan o boşluk varya orda nefes kesilmesi mi diyim nasıl tarif edilir onuda bilmiyorum nefesim orda doluyor aniden
Evet evet sol taragimda ağrıyor gün boyu bide kalp krizi haberlerini gördüm gördüğümden beri geçmiyor ağrım

Offfff sen bensin ve ben kafaya hiçbişey takmadan böyle oldum aynıyız resmen heran tetikteyim her an ya bişey olursa azcık gözüm ağrısa aha gözüme bişey oluyo azcık başım sızlasa aha kesin tümör var hep böyle kaygı sürekli kalbimi dinliyorum çarpıntım var mı diye
Evet kesinlikle öyle bide bedenimde korku var bazen Kendi kendine hareket ediyor biryerim hemen korkuyorum istemsizce

ben panik atak geçirip atlatmış biriyim. beyin kanamasını hiç düşünmemiştim ama kalp krizi geçirdiğimi defalarca düşünmüştüm. defalarca bunun için acile gitmiştim. şimdi dönüp baktığımda kendime hayret ediyorum. mutalaka ama mutlaka terapi desteği almalısınız. ben 4 yıl önce tamamen atlattım. yardımı olacaksa yazayım bilişsel terapiyle emdr almıştım. en önemlisi de doğru doktor. iki doktor değiştirmiştim doğrusunu üçüncüde bulabilmiştim. zaten o bana bilişsel terapiyle emdr yapmıştı. son doktoruma gitmeden önce ilaç kullanıyordum fayda etmiyordu yine ataklarım devam ediyordu. ilaçla değil terapiyle atlatabildim. gerçektende bu nasıl düşündüğünüzle ilgili. bizzat yaşadım bence çözüm doğru doktor, bilişsel terapi ve emdr. inşallah size yardımım dokunmuştur çünkü bunu çeken bilir çok iyi anlıyorum sizi. ben evden çıkıp çocuğu okula götüremiyordum yolda birşey olursa çocuğum ne yapar korkusundan. inşallah hepsini atlatırsınız
Çok teşekkür ederim umarım bende birgün sizin gibi ben atlatim derim peki şuan yokluyor mu benim bendenimde koru var hastalık için değil başka bir korku anksiyeden mi

Bu bendede oluyo hele bu ara çenem ağzım uyuşuyo tam gırtlağımda doluluk hissi oluyo çene kenarlarımda baskı oluyo, psikoloğa gidicem en kısa zamanfa

Çok teşekkür ederim umarım bende birgün sizin gibi ben atlatim derim peki şuan yokluyor mu benim bendenimde koru var hastalık için değil başka bir korku anksiyeden mi
beni yoklamıyor birkez bile geçirmedim. zaten geçirmemde korkmuyorum. belki anksiyeten olabilir sizdeki korku. ben birşey olacak diye korkardım. artık o korkum da yok. birkez çocuğumla ilgili bir sağlık sorunu olmuştu. o zaman onun için korkmuştum ama onda bence herkes korkar çok hasta olmuştu nerdeyse bir hafta hastanede yatmıştı. ozamanki korkum normal bence. çünkü eşimde aynı şekilde korkmuştu.

Nasılsınız nasıl atlattiniz ilaç kullaniyormusunuz bir umut ışığına ihtiyacım var
benim 4 yıldır hiçbir sorunum yok. pandemiden önce bitmişti sürecim. öncesinde dışarı çıkamazdım birşey olur diye, acillere giderdim, kalp krizi geçiriyorum bayılıyorum sanırdım. beni kurtaran şey tam olarak doğru doktor ve terapi oldu. ilk önce psikiyatriste gittim ilaç verdi kullandım ama ataklar devam etti. dozlar değişti yine devam etti. doktorum terapi önerdi. iki terapist denedim hiçbir işe yaramadı. ilkinde sadece anlatıyordum. birşey yapmıyordu. her seans bitiminde bitecek diyordu. nasıl bitecek birşey yapmıyoruzki. orayı bıraktım. diğerinde çocukluktan konuya gelemedik. panik atağım diyorum ilaç kullanıyorsunuz ilaç etkili olur diyor çocukluğumuzdan bahsediyoruz. ben tabi bu süreçlerde atak üzerine atak geçiriyorum. en son bir arkadaşla denk geldim o bir doktoru tavsiye etti ondan da Allah razı olsun. işte Allah'ın işi bizi denk getirmiş. tavsiye ettiği doktora gittim hayatımı geri aldım diyebilirim. benim hayatımı kurtardı. doktor okadar önemliki anlatamam. zaten anlıyorsunuz. bana bilişsel terapiyle emdr yaptı. bu şekilde atlattım. her zamanda tavsiye ederim bence terapiyle atlatılıyor. ilaç bende pek etki yapmadı. bunun sırrı doğru doktor, bilişsel terapi ve emdr bence

X