Yoga hakkında

bribria

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2024
91
9
Dik duramıyorum duruş bozukluğum var ilerlemesinden korkuyorum açıkçası. yoganın faydası olur mu sizce ve yoganın inceltme sıkılaştırma etkisi oluyor mu gerçekten?

Yoga iç organlara kadar masaj yapan fiziksel bir öğreti aslında (spor demek hakaret olur Ayşe Arman kafası 😂)

Duruş bozukluğu pilatesle dahil gider siz sadece fiziksel görüntünüz için istiyorsanız pilatesi öneririm ancak hem ruhsal şifalanma hem de fiziğim toparlansın diyorsanız elbette yogayı tavsiye ederim.
Ashtanga yoga ile 3 ayda sıkılaşma mümkün

Yoga yapanların böyle bir hassasiyeti var değil mi. sadece egzersiz olarak bakılmasından hoşlanmıyorsunuz.ruhsal şifalanma ruhsal öğreti manevi yolculuk vs deniyor. belki de bilinçli olarak yoganın bir inanç sisteminin öğretisi olarak yansıtılıyor bilemem. ben bu kısmıyla hiç ilgilenmiyorum maalesef.
Ben spor olsun diye yapacağım evet. o da hareketler bedeni güçlendiriyor diye şahsen "manevi olarak" şifa arıyorsak da namazdan iyi yöntem bilmiyorum.Hem Rabbimin emri hem de ruhsal olarak arınıp huzur bulmak için. teşekkürler

Konuyu yoga yapmak olarak açtığınızdan dolayı durumu dinsel yöne çekmeniz hiç hoş olmamış. Yoganın kendi içinde bir felsefesi vardır ve sadece mat içinde değil mat dışında olan hayatımızdır aynı zamanda.

Spor için pilates hatta aletli pilates sizin daha çok işinizi görür. Sevgiler.

Konuyu yoga yapmak olarak açtığınızdan dolayı durumu dinsel yöne çekmeniz hiç hoş olmamış. Yoganın kendi içinde bir felsefesi vardır ve sadece mat içinde değil mat dışında olan hayatımızdır aynı zamanda.

Spor için pilates hatta aletli pilates sizin daha çok işinizi görür. Sevgiler.
Ruhsal şifa vs yogada aramadığım için görüş belirttim ben de.ben egzersiz olarak sormuştum çünkü manevi arınmaya ihtiyacım yok o açıdan

Ruhsal şifa vs yogada aramadığım için görüş belirttim ben de.ben egzersiz olarak sormuştum çünkü manevi arınmaya ihtiyacım yok o açıdan
Yoga da sadece egzersizden ibaret değil. Size bu açıklanmaya çalışılmış namaz kılmak istiyorsanız zaten engel olan yoktur. Yoga namazınıza da mani değil bu arada

Yogada yaptığınız her asana, manevi öğretinin bir anlamı taşır yoksa öyle otur kalk nefes duruşları içinde gider gelirsiniz manevi doyumu da yaşayamazsınız.
Bu arada önyargı kalıplarını da kırmanız gerekir yogayla birlikte zor değil isterseniz yaparsınız hala yok diyorsanız siz pilatesle fitnessla devam edebilirsiniz

Yoga aynı zamanda Budizm ve hinduizm öğretisidir. size katılıyorum egzersiz olarak düşünüldüğünde çok faydalı hareketler var yogada ağrılara iyi gelen vücudu dinçleştiren geliştiren vs ama diğer kısımla ben de ilgilenmiyorum

Evet yoga egzersiz olarak işinizi görür. Ben de yapıyorum sırt ağrılarım geçti, duruşum düzeldi dik durmaya başladım. Zeynep şensoy’u tavsiye ederim. Kadın yıllardır bu işin içinde, o bile hiçbir videosunda manevi şifa olmadan yoga olmaz falan fişman dememiş. Abartmaya gerek yok. Duruş bozukluğuna ilk tavsiye pilatestir ama yoga bana daha çok keyif veriyor

Evet yoga egzersiz olarak işinizi görür. Ben de yapıyorum sırt ağrılarım geçti, duruşum düzeldi dik durmaya başladım. Zeynep şensoy’u tavsiye ederim. Kadın yıllardır bu işin içinde, o bile hiçbir videosunda manevi şifa olmadan yoga olmaz falan fişman dememiş. Abartmaya gerek yok. Duruş bozukluğuna ilk tavsiye pilatestir ama yoga bana daha çok keyif veriyor
Çok teşekkür ederim🙏 aynen manevi şifalanma ruhsal arınma vs felsefi yönü beni de alakadar etmiyor

Bahsedilen şey abartı değil. Siz sadece streching yapıyorsunuz. Yaptığınız şeyin adı asla yoga değil. Zeynep Şensoy'a da baktım biraz, yorum yapmam hoş olmaz. Yoganın geçmişi en az 5 bin yıllık. Zeynep Şensoy icat etmedi yani.

Ya bence uzatmaya gerek yok. konu sahibi duruş bozukluğu ve incelme için yoga egzersizlerini sormuş ki yoga genelde vücudun gelişmesi için yapılan birşey çoğu insan bu amaçla yapıyor derine inmeye gerek yok

Bahsedilen şey abartı değil. Siz sadece streching yapıyorsunuz. Yaptığınız şeyin adı asla yoga değil. Zeynep Şensoy'a da baktım biraz, yorum yapmam hoş olmaz. Yoganın geçmişi en az 5 bin yıllık. Zeynep Şensoy icat etmedi yani.
Bir yogacı olarak ismini ilk kez duydum storylerine baktım ve sektörün bunlara da ihtiyacı var dedim

X