Yine başamı döndük :(

Revolucion

Artık Güneş Doğmuyor :(
Kayıtlı Üye
6 Mart 2007
2.549
115
merhaba ben uzun yıllar şizofreni tedavisi gördüm.ilk 9 yıl ilaçla tedavi sonraki 2 yıl terapi sonraki iki yılda uzun aralıklarla terapi ve 13 yılın sonunda doktorum artık tamemn iyisin ama bu iyileştin anlamına gelmez çünkü bu hastalığın bu güne kadar tam bir tedavisi olmadı.tekrarlama ihtimali olan bir hastalık demişti.kullandığım tüm ilaçları hatırlamıyorum ama en son paksil ve zanaks ı kullandığımı söyleyebilirim.bilmiyorum gerekiyormu ama önceki durumum hakkında sizi kısaca bilgilendireyim.yaşadıklarım şöle sıralanabilir.
baş dönmeleri halisülasyonlar (korkunç yaratıklar şeklinde),sanrılar (tuhaf sesler çığlık,inleme ismimle çağırılmam vs.),ağlama nöbetleri(nefessiz kaldıım için hastaneye kaldırılıyordum her defasında ve oksijen takviyesi yapılıyordu),evden kaçma,etrafımdakileri aynada kendimi tanımama,unutkanlıklar,başka biri olma(farklı bir isim,yaş,görüntü vs.)bir kaç kez intihar teşebbüsü(hastanede sonuçlandı)krizin geçmesine yakın kusmalarla kendime geliyordum. ve benzeri durumlar.
sorumsa şu son aylarda baş dönmelerim,sesler, gece korkularım ve uyku düzensizliklerim (iki saat uyuyup uyanıyorum)arda bir de mekan ve zaman karıştırma (sanki başka bir yerdeyim ve bi olayın içindeyim ordakilerle konuşuyor ve o durumu yaşıyorum)olaylarım tekrar başladı.acaba hastalığım yineliyormu.bundan hiç bir zaman kurtulamıycakmıyım.lütfen yardım edin.

çok üzüldüm okuyunca.zor bir durum Allah yardımcınız olsun..bence vakit keybetmeden tekrar dr nuza başvurun ve olanları anlatın..geçmiş olsun

Merhaba Antika, lütfen vakit geçirmeden doktorunuza başvurun. Sizi görmeden - takdir edersiniz ki - teşhis koymak mümkün olmaz, ancak doktorunuza gitmeniz doğru olacaktır.
Alevlenme oluşmadan regule edilebilir.
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı

çok teşekkür ederim ilginizden dolayı hepinize.ve duyduğum şey dahada mutlu etti yani alevlenmeden önlem alınırsa kısa sürede yine normal biri olabilicem :KK70:DDD

X