Yine ağlıyorum....

ellmacım evet o akşam passoflora aldığım gece aldıktan yarım saat sonra esnemeye başladım..acayip uykum geldi ama yattıktan sonra yine uykum kaçar gibi oldu ama bu sefer çabuk dalmışım..fakat gece uyanmalarım oldu yine..sanırım dozunu az aldım...bugün doktora gidicem sanırım..ama devlet hastanesine mi özele mi gitsem karar vermedim..devlete gitmem için şimdi evden çıkmam gerekirdi ama ben halen pıjamalarımla oturuyorum başlangıç olarak özele mi gitsem diyorum..sardunya da kapsama alanı olmuş ya hay allah :çok üzgünüm:

Canım, maddi olarak karşılamakta bir sıkıntı çekmeyeceksen özele git derim ben.

Canım insanlar birilerini severken normal hayatlarına da devam etmek zorundalar.Ne sen ona ada kendini nede ondan bunu bekle...Hayatı paylaşmaya çalışın hayatı birbirinize zindan etmeye,birbirinizi boğup aşkı öldürmeye değil...Bence...

aslına erkekleri düşnüp hareket ettiğimizde çk kötü duruma düşüyoruz.. çok pasif olunca bize saygıları olumyor ..kendi hakkımızı bilip savununca vırvrıcı,kıskanç oluyoruzz.gerçetken kendini bilen .karakterli erkeklerle birlikte olunca hehralde bu sorun çözülür...

parlaam bebişim ne yaptın canım...ben 3 gündür yoktum ama aklım hep sendeydi...doktora gittn mi? kendini nasıl hissediyorsun çok ama çok merak ediyorum tatlım?

sardunyacım evet yokluğunu farkettim kapsama alanı dışındaydın..ben dün kocaelideki bütün özel hastaneleri aradım daha doğrusu bana yakın olanları ama hiç birinde de psikiyatri bölümü yoktu..çok şaşırdım bu duruma ya..ben ilk olarak özele gitmeyi düşündüm ama daha sonraları sanırım herdefASINDA özele gidemeem..kocaelide en iyi psikiuyatristleri araştırdım kendine ait özel biroları olanları bir tane buldum yorumlar filan da çok iyi doktor hakkında fakat oldukça pahalı olabilir diye gidemiyorum..gitmeden arayıp fiyat öğrenmem gerek..bu gidişle devlet hastanesine gidicem sanırım..ya orada doktorlar fazla ilgilenmiyor çok yoğun hasta olduğundan o yüzden devlet hastanlerini sevmiyorum..başından savıcak gibime geliyor beni..birde sabah 7 de filan evden çıkmam gerekiyor...bugünde gidemedim bakalım cuma günü kardeşimle gidicem sanırım...bu arada sardunya çok kötü bşy oldu..annem o ilacı kullandığımı anladı...tabletlerin eksildiğini görmüş..anlamadan dinlemeden attı ilacımı..dün kullananmadım ilaç..şuan iyiyim aslında ama korkuyorum..en kısa zamanda ya aynı ilacı almalıyım yadadoktora gidip yazdırmalıyım..passofloria içiyorum bende ...kullanmıyorum filan dedim ama yok anlatamadım..çok karşı bu ilaçlara başından beride karşıydı zaten..ne yapcağımı şaşırdım kaldım..yanlız şunu söylmliyim arada ağlıuorum yine evet ve bulantılarım da halen sürüyor ama iştahım var bulantıma rağmn yemek yiyebiliyorum garip birşey anlayacağın..ilacın yanında bu günlerde bende çok çaba gösterdim..takmamaya çalıştım bazı şeyleri.içimden amann boşver dedim ilacın etkisinden mi yoksa böyle yaptığım için mi bilmiyorum ama çok daha iyi hissettim kendimi..yavaş yavaş daolsa umursamamayı öğreniyorum sanırım sardunyacım..ve şunu farkettim takmayınca herşey daha çöok yoluna giriyor..sıkmıyorum artıkmkendimi kasmıyorumolaylar karşısında serbest bırakıyorum..tam olarak iyi olduğum söylenmez tabni ama gelişme var hissediyorum..canım peki ben şimdi ne yamalıyım..o ilacı nasıl temin edicem...sanırım en kısa zamanda doktora gitmek en mantıklısı..

bebişim o ilacı herhangi bir eczaneden rahatlıkla alabilirsin, ...1-2 gün sonra geriye düşme başlar mı bilmiyorum bekle bakalım kendini iyi hissediyorsan ve hissetmeye devam edersen tabiki ilaç kullanmaman iyi..ilaç her zaman son çaren olmalı bebişim :teselli:

devlet hastanelerinin psikiyatri servisleri iyi bebeğim üstelik sen şizofren ya da paronoyak hastası değilsin ki, inan bana sen zor bir vaka değilsin senden çok var :mymekamesela benyerimseniben )

ah sardunyacım bunları duymakçok güzel..ama insan içinde bulununca inan bana kendini enzor vaka gibi görüyo..hatta kafayı sıyırdığını bile düşünüyo..bu aralar biraz iyim ama bu durum gelip geçici gibi geliyo bana..ama senaryolarım tam olarak bitmniş değil..halen yazıyorum yani :)) ilaç etkisini bukadar çabuk gösterirmi bilmiyorum ama ben de çok çabaladım inan ilk defa belkide bukadar çabaladım..bazı şeyleri halen takıyorum ama eskisi kadar üzülmüyorum..fakat her an kötü bşy olucak daçok üzülücem ağlıcam korkusuda sürekli içimde..demek ilacı doktoa yazdırmadan alabiliyoruz..buna çok sevindim..onu da yakalarsaannm bu sefer beni öldürür heralde :))) ilacı şimdi kesmekten de korkuyorum aslında .. n kısa zamandatemin etmeliyim yada doktora gitmeliyim...sardunyacım peki bi sorum olucak sen halen kullanıyormusun bu ilacı?

parlacım dönem dönem kullanmak zorunda hissediyorum fakat benim 8 yaşımdan beri yaşadıklarıma bir kaç insanın ömrü ve 10 larca ciddi travma yaratacak olay sığar...dilerim sen ve hiç kimse bunları benzerlerini yaşamaz benim durumum çok farklı bebişim.

sadece basit bir kıskançlık olsaydı beninkisi sanırım bir kez yeterli olurdua.s

tatlım ben hep altından kalkılması çok zor çetin koşullarla tek başıma başedebilmek için yardım aldım iyi ki de almışım sırnaşık şey

yoksa kafayı yemiş aksi sinirli etrafına zehir saçan kendi kendini yiyip bitiren tam bir kara cadı olabilirdim bilemem ki-tatlicadiarzu-

parlacım dilerim hayatında ki en büyük sorunun bu olur....
seni ilaca yönlendirmek istemiyorum bekle bakalım zaten kendin de huzursuzluk hissetmeye başlarsan hemen başlarsın bulunmaz hint kumaşı değil ki sen ilaca takma kafanı dur bakayım kaç para 14 ytl

ve artık rahatla nasılsa bu ilacı sana doktor bir sürü tahlil araştırma neticesin de verdi demek ki sağlığın bu ilacı kullanmaya evlerişli ...bir kere burdan içimiz rahat:teselli:

ve sonra, sen bu ilacı kullanmaya başlayalı ne kadar oldu, düşün ki 1 haftası yarım tablet ve uyku ilacı olmadan başladın...bak passiflora ile daha iyi hissetmeye başladın...çünkü uykusuzluk adamı zaten başlı başına sinir hastası eder moralman çökertir...uyku sorununa da çare bulduk etti 2yerimseniben

veee, daha başlayali 1 ay olmadan sonradan tamamlan eksikle ve yarım tabletle başlayarak etkili olmaya başladı...bu ilaç sende işe yarıyor en sevindirici yanı da bu olmalı çaresiz olmadığını biliyorsun

sen sakin ol bakayım çölde susuz kalmadın verirsin 14 ytl yi ilacı alırsın bunun için paniklemene gerek yok :mymeka:kendini dinleme ve rahat ol kalp ilacı değil bu:teselli:

canım sağol güzel dileklerin için..Rabbim de sana umarım bundan sonra çektiğin acıları birdaha asla yaşatmaz..bazen bunları düşünmüyor değilim aslında insanların başlarına neler geliyor ben ufak şeylerden kendimi yiyip bitiriyorum diye..ama ben olsam dayanamam..yani başıma bundan çok daha büyük sorunlar gelse sanırım kaldıramam gibime geliyor.çünkü ben güçü bir insan değilim gerçekten..bu günlerde iyiyim evet ama ben yine de o ilacı alıcam canım..aslında bnim kullanmak istememin sebebi şuan ki ruhsal durumumyanında birde geleceğe dair duyduğum endişe..içimde ki şu gelecekte seni üzecek şeyler olucak korkusu ve yazdığım senaryoların genelde olumsuz ve kötü bitmesi yani ilerde şu şöyle olucak biliyorum bak ben onu ozaman kaldıramam dayanamam bu acıya filan gibi düşüncelerin sürekli aklımı kemirmesi nedeni ile ve ilerde bunları takmamak için şimdiden bir yatırım gibi bşy bu ilaç benim için :) bilmiyorum anlatabildim mi ama saçma dagelebilir tabi bu yazdıklarım ama öyle hissediyorum işte sardunyacım.kısaca olur da ilerde yine başıma böyle bir olay gelir ve ben çok üzülecek olursam bu ilaç benim üzülmemi engellesin birdaha üzülmeyim istiyorum..ben üzüldüğümde çok kötü şeyler oluyor..en ufak birşeyde bile sinir krizi geçirip hayata küsebiliyorum..bir kaç gün beklicem bakalım ne olucak.kendimi iice ölçüp tartıcam ...herşey istediğim gibi değil şuan tamolarak tabiiki yani ruhen istediğim ölçüde değilim ama bakalım ilaçsız geçen günlerimde ne olucak..

galiba genel kaygı sorunun da var....annenin sana destek olmasını sağlayabileceğin bir dostunuz akrabanız var mı?

çünkü nereye kadar böyle gizli kapaklı ilaç kullanabilirsin?

tatlım şu an karar verdim ki senin psikiyatriste gidip uzun süre uzman gözetim de tedavi olman gerekiyor...

küçükken yaşadığın bir travma var mı? baban sağ ve sizinle mi? herhangi sevdiğin birşeyi çok acı çekerek kaybettin mi?

neden böyle olduğunu merak etmeye başladım çünkü seninkisi basit bir kıskançlık değil sende genel kaygı bozukluğu var gibi geldi bebeğim.,ve bu hayatını cehenneme çevirir evden çıkamayacak duruma gelebilirsin, yada çocukların olduğu zaman sınıflarının kapısında beklersin kafayı yersin yani...senin annenle beraber hareket etmen gerekiyor bebeğim psikiyatriste gitmelisin...tedavisi var tabiki ama doğru ilaç bumudur bilmiyorum

KK nın psikoloğuna danıştın mı tatlım

canım annem de sorunumu az çok farkına vardı son zamanlardaki bendekiaşırı değişiklik nedeniyle..hatta bi doktora filan git yada kendine gel artık filan dedi..ama ilaç kullanmama karşı..ben ondan gizli kullanırım ilacı sorun değil..canım yakınlarımı kaybettim tabi ama şuan ki ruh halimin sebebi onları kaybetmem değil biliyorum..ailevi sorunlarım yok ama sadece babam çok asabi bir insan ve zaman zaman bu sinirliliği yüzünden onunla bazı sorunlar yaşadık..zaman zaman çok gerildiğim oldu sırf onun yüzünden.ama asıl sorun erkek arkadaşaım hayatıma girdikten sonra başladı..hayatıma girdikten 3 sene sonra filan..ve en çok etkisinide son bir yıldır gösterdi..ilk başlarda sadece ona sinirlenirken ve sadece onunla ilgili kaygılar dıyarken bu bende takıntı haline geldi ve artık her konuda ve herkese karşı asabi davrandığımı farkettim..gelecek hakkında endişelerim korkularım kaygılarım başladı saçma sapan düşünceler oluştu..keşke onu bukadar takmasaydım ve bunların olmsaına izin vermeseydim..bir şeye bukadar odaklanırsan birşeyi dnyanın mekezi haline getirirsen eğer olacağı budur tabi...belkide onu bukadar takmasam herşey yoluna giricek tamaamen iyileşicem..ama sinirlerim iyice yıpranmış olduğunun bilincindeyim..sardunya napayım peki ben şimdi ya aklım çok karışık inan..

canım bence senin sorunun başka.bir depresyon hali var üzerinde.insan böyle bir şeyden dolayı kendini bu kadar harap etmez.ayrıca hiç bir zaman karşındakine onu ne kadar kıskandığınıda belli etme.bunu koz olarak kullanıyorlar çünkü.aynı okulda böyle arkadaşlıklar normal.birde aranızda güven yoksa devam etmeniz saçma bence...

bebeğim o zaman bu ilacı sana uzman doktor yazmış olduğu için rahatlıkla söylüyorum, çık eczaneden al bir kutu hiç ara vermeden devam et.

çünkü senin durumun tek başına altından kalkamadığın için gittikçe kötüye gitmiş...
eğer tedavi olmazsan daha da ilerlerse geriye dönüşün zor hatta daha da ilerlerse imkansızlaşabilir yani kronikleşmesine izin vermeden derhal tedavine devam et derim.

parlaacım dediğim gibi ilaca devam et madem öyleyse ve ilk ama ilk fırsatta da psikiyatriste git....psikiyatriste git diyorum çünkü ek ilaçlar var verilebilecek ( ben asla katiyyen ilaç ismi vermem, passiflorayı da tamamen bitkisel olduğu için söyledim ) onlarla tedavini güçlendirir tatlım

şimdi tam olarak kaç gündür içiyorsun ve annen ilacı atalı yani sen ilacı almayalı kaç gün oldu parlaacım?

Seni öyle iyi anliyorumki, ayni durum olmasada bende nisanlimi asiri derece kiskaniyorum sinifindaki kizlardan.. Öyle kizlarki yapiskan gibi, sevgilisi nisanlisi oldugunu bile bile sIrna$irlar.. Ne yap biliyormusun, erkek arkadasinin okuluna git, süpriz yap ders cikisi araniz kötü olsa bile koluna gir gülümse ve o kizla tanis.. Hemen anlarsin ne halt oldugunu

sardunyacım gireemedim kaç gündür cevap yazamadım..3 gündür neredeyse içmiyorum ilacı....çok fazla yan etki yapmadı henüz fakat bu aralar kuruntulu hallerim çoğaldı..ya beni en çok rahatsız eden de bu..pazartesi kesin gidicem sardunyacım haber vericem sana..

ya bu kız beni deli edicek ya..o mail atıp puanını sorduğu kız vardı ya , ya resmen sinirden titriyorum şuan..kaç gündür erkek arkadaşımın msnine giriyorum..tabi o kız hep orda....nezaman ben erkek arkadaşımın msnini açsam ilk önce kendisini çevirim dışı yapıyo sonra ilgi çekici bi yazıyla geri dönüyo..geöen gün dayanamadı ve laf attı..bende kız arkadaşıyım dedim..memnun oldum filan dedi bende gülücük işareti filan koydum takmıyormuş gibi..şimdi yine msni açtım oradaydı..biraz durdu sonra baktım yeniden orurum açtı diyo yarın sınavları var sınavla ilgili bşy yazmış..şimdidie laf attı tabi ben olduğumu bilmiyo..o laf attığında bende meşkul işareti koydum ve cvp yazmadım halen bekliy şuan msnde..şeytan diyo döktür lafları kıza..zor tutuyorum kendimi ya..bu pazar okuluna gidip baskın yapıcam başka çaresi yok...

parlaacım, endişelerini anlıyorum tatlım ama bana sorarsan sakın gitme derim, neden mi kötü birşey varsa zaten oluyordur ve sen bunun önüne geçemezsin aksine hızlandırırsın eğer olmuyorsa da oluşmasına sebep olursun ve her halukarda kaybeden sen olursun....zamana bırak tatlım

pazartesi ihmal etme erkek arkadaşının durumu ne olursa olsun onunla hiç ilgisi yok senin güzel uzun bir tedaviye ihtiyacın var bebişim:teselli:

seni çok ii anlıyorum cnmcım..bnde böyle şeylere sinir olurum..hatta gördüğüm zaman olay çıkartırım..çok haklısın bence.çünkü o senle çıkıyor.başka kızlarla konuşmaya hakkı yokk..mesela bnm sewgilim böyle bişey yapsa onu öldürürdüm.. hatta kızlara bakmasını bile yasaklamışım..bi de mailleşme ohoo bunlar işi pişirmiş yanee..dikkatli ol cnm iice araştır..umarım seni aldatmıyordur ..

sardunyacım pazartesi gidicem canım doktora..okul konusuna gelincede kendimi dün akşam ki olaylan sonra iyice çırığından çıktım..bugün dersi vardı 50 defa aradım ..sinirden ne yaptığımı bilemedim..of böyle giderse komple biticek bu ilişki ya ...yarın gidemicem ama haftaya bşy çıkmazsa inşallah baskın yapıcam yada onunla beraber giderim okuluna sabahtan..bilmiyorum ama bir şekşlde gitmem şart oldu..sardunya asıl sorunum bu aralar yine saçmalamaya başladım bn ya..aramız iyiken bile kendi kendime kuruntular yaratıp sinirleniyorum ve kavga çıkartıyorum..biliyorum şuan burdasın biliyorum şuan işte değilsin..ya ona güvensizliğimden de yapmıyorum bunuççherdefasında da ispat edicek bşy buluyo ve o ana rahatlıyorum..daha bir sürü şey..bunların hepsini anlatmalımıyım doktora?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…