Yine ağlıyorum....

Bir gün hiç unutmuyorum, doktora gittim, kafamda büyütmüşüm de büyütmüşüm, anlattım anlattım anlattım... o da dinledi dinledi dinledi, sonra "eee..yani?" diye sordu. Sonuç ve anafikir istedi benden. Ve ben o ee yani'nin cevabı veremedim kaydirigubbakcemile3 zira doktor pat diye öyle sorunca baktım ki hakikaten de ee yani, öyle işte'lik bir olay. Olay bile değil... tamamen benim hüsn-ü kuruntum, büyütmem. O kadar detaylarda kayboluyormuşum ki olayın özünü kaçırıyormuşum. Ve ben muayenehanede gülme krizine girdim zira anlattığım olayı kendi sesimden dinleyince bana bile o kadar saçma geldi ki. a.s

Bunları seni gaza getirmek için yazmıyorum inan, şu anda senin de bir sürü ee yani'lik olay yaşadığını bilmen için yazıyorum.

Ve dilerim en en kısa sürede sen de yahu buna mı takmışım ben diyecek bir moda girersin.

canım çok sağol..aslında ben gerçektn bu ilaçtan mücizeler beklemiyor değildim..bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri aslında kendimi biraz ilaca teslim ettim gibi birşey..mesela erkek arkadaşımla kavga ediyorum içimden diyorum ki merak etme yakında seni zaten takmıcam..yani bu ilaçları kullanıyorum ya ilrde bu moda gireceğim günleri bekliorum..bazeb herşeyi ilaca bırakmak istemiyorum çaba gösteriyorum ama bazen de elimden bşy gelmiyo takmamayı başaramıyorum..ya bu günlerde daha bir agrasif oldum ben ya..odama biri gelsin yada komşunun kızı arkadaşım filan gelsin gitmesini dört gözle bekliyorum..kimseye katlanamıyourm..geçen komşu da anlamış bendeki değişikliği,anneme söylemiş,onun bi sorunumu var o eskiden çok uysaldı noldu ona demiş dikkatini çekmiş..bide bi hocaya götür onu falan filan demiş..hocalık işim olduğunu da sanmıyorum..canım bende sizlere onu sorucaktım ya ben şimdi ilaca başladım ama bu pazartesi filan sizce yine bi doktora gitsemmi?gitmeyi çok istiyorum ..sonuçta bana bu ilacı nöroloji verdi belki psikiyatristin başka bir önerisi filanda olur..birde ben acayip uykusuz oldum ya geceleri uyuyamıyorum artık uyku düzenim mahvoldu bu ilaçtan.gece uyanıyorum bu sefer başlıyorum bşyler düşünmeye bu sefer de uyu uyuyabilirsen..canım dediğin gibi yapıcam olaylara gülmeye çalışıcam ama ben otuup kafa yoruyorum hemde defalarca ve hep aynı sorun üzerinde ve bazen bi bakıyorum sesli düşünüyorum yada son anda bi kelime sesli çıkıyo ağzımdan..bukadar takarsam iice oynatıcam..

Hayatım elbetteki bir psikiyatriste gitmelisin.
İlaçlar tek başına hiçbir şey yapmaz.
Bilakis ilaç aslında psikolojik terapinin bir destekleyicisidir sadece.
Aslolan terapidir.
Hiç ihmal etme.
Orada ne diyeceğim, ne anlatacağım falan gibi tereddütlerin de hiç olmasın.
O insanlar bu işin yıllarca eğitimini almış insanlar.
Valla daha 3. dakikada öyle bir konuşturuyorlar ki sen bile şaşıyorsun.

:1shok::1shok::1shok: benim ikizim varmışkaydirigubbakcemile5

inan bende aynı senin gibiyim her kötü olumsuz olayda bile esprili komik bir yan bulup hem kendimi hem de etrafımı mutlu ediyorum...

babamın bacağı kesildi ameliyattan sonra devlet hastanesinde özel odada kalıyoruz ama özel odalar konrtaplakla ayrılmış...biz o kadar çok gülmüşüz ki , 2 gün sonra ablamla nöbet değiştirdiğimizde ben hiç babamın yanından ayrılmadığımdan karşılaşmadım işte onlar demişler ki, "kardeşiniz ne kadar iyi bakıyor babanıza maşallah babanız çok güldü"

evet parlaacığım ellma çok haklı kendini salma, yaşadığıkların ilacın yan etkisinden 10 gün sonra hiç birşeyin kalamayacak, sen yeterki düzenli kullan, inişli çıkışlı olmasın ve 1 haftayı doldurunca da 1 tam tablete geç bebişimŞeniz

parlaacım, sen kendini cidden çok ama çok bırakmışsın...

bunu sana daha önce de dedim ama senin kendini toplamaya niyetin yok..
evet tatlım sen pazartesi nir psikiyatriste gitsen iyi olacak

ama şunu bil ilaç doğru ilaç fakat senin psikolojik desteğe ihtiyacın var

ben hayatım boyunca kendi kendimin psikoloğu olduğum için hiç gitmedim ama ellma çok faydasını gördüğüne sen de git tatlım..

sana ek olarak bazı ilaçlar verebilir ki vereceğini sandığım bir ilaç daha var

Cidden biraz büyütmüssün sanki öncelikle içine atma seni üzen bişeyi konuş anlat açıklama iste bu senin hakkın... Geçen banada oldu msn bakim dedi al bak dedim ama bende seninkine bakıcam dedim açar bi bakarımki.. kaydirigubbakcemile3 arkadaşlık sitelerine üyelikler bide normal arkladaşım dediği bi kızdan aşk şiirleri ki o kız yanımda çağrı atmıştı gece 11 de ona ben gene güvendiğim için çok üstünde durmamıştım.. tabi bende aynen şoke.. ve direk dedim gel bakalım burayaaaa.. konuştuk açıkladı açıkladı vs.. hatalımıydı eet ama yanlışınıda biliodu ve ihmalden kaynaklıydı yanlışı nese işte konuşarak çözdük bende üzüldüm felan ama ne içime atıcam direk sorarım alırım karşıma konuşurum zaten böle olmalı hiç kendini yıpratma aynı şey ona olsa eminol sorardı oda kötü olurdu oyüzden ilişkin zarra görmeden sne üzülmeden konuş..:teselli:

olmuyo işte olmuyo..aptalın tekiyim ben..birşeyi başaramıyorum..en güzel çağlarımı eve kapanmış ağlayarak geçiriyorum.sardunya ellma ben nezaman görücem bunların faydasını artık dayanamıyorum ben..doktora gitsem ne dicemsorun ne dicek sorunun tamolarak ne olduğunu bende bilmiyorum..herkes gezip tozarken gülüp eğlenirken bakıyorum insanlara şaşkın bir vaziyette..nasıl bukadar mutlu olabiliyrkar diye..aslında ben biliyorum sorunumun ne olduğunu..erkek arkadaşımı şu ana kadar bukadar takmasaydım onu dünyanın merkezi yapmasaydım böyle olmucaktım..o benim sinirleirimi yıprattı ve şimdi herşeyi ama herşeyi takıyorum..1 sene sonra olacak olan bir olayı şimdiden takıyorum..o gün geldiğinde napıcam ya böyle olursa ya şöyle oluraa diye..artık uyuyamıyorumd a geceleri hapların yüzünden..bütün gece hindi gibi düşününüyorum düşünüyorum ama ortada ne var bşy yok...ya ben onu takmasam bukadar belkide iyi olucam..allahım takmak istemiyorum artık onu ya hayatımı felç etti..ya aldatmadı beni bşy yapmadı ama ben neyi bukadar büyütüyorum bilmiyorum..ya bend eişe yaramıcak bu ilaçlar biliyorum ben kendimi..saldım kendimi iice..doktora gidip ne anlatıcam..utanıyorum doktora gitmeyede..ya sardunya napayım ben artık kafayı yeme noktasına geldim..bak kardeşim tutturdu bugün sinemaya gidelim diye ama yok gelmiyo içimden işte gelmiyo..bıktım ben artık insanlardan kaçıyorum adeta..hadi moralim hep bozuk içim sıkılıyo ama yeni ortamlardan niye kaçıyorum yolda arkadaşımı gördüğümde niye görmemezlikten geliyorum onu anlamıyorum..

Canım, bi sakin ol bakalım. Ne kadar bunaltmışsın kendini böyle.
Sende kendimi görüyorum biliyor musun? :) Çok ciddiyim.
Şimdi doktora gitmen gerektiği konusunda artık iyice ikna oldum.
Çünkü seninkisi başedilemeyen bir kıskançlık huyunu aşmış artık.
Sendeki belirtiler daha çok depresyonu işaret ediyor.
Hayatım bak, şu anda dünyayı ne kadar iğrenç gördüğünün farkındayım ama inan bana senin bakış açından öyle görünüyor.
Bu kadar çabuk pes etme. Yakışmıyor sana.
Doktora gidince ne anlatacam bilmiyorum diyorsun ya... şu son yazdığın mesajı okusan bile yeter... inan ki.
Çoğu zaman çabalarımızın boşa gittiğini düşünüyoruz ama aslında hiçbir çabamız boşa gitmiyor.
Büyük ihtimalle o çabayı da sarfetmesek çok daha vahim pozisyonlara düşebiliriz.
O yüzden sakın olmuyor olmuyoorrr diye isyan etme.
Bir şeyler oluyordur muhakkak ama sen ayırd edemiyorsundur.
Sakinleş önce, bak yemin ediyorum sana moral olsun diye yazmıyorum bunları ama bu çözülmesi o kadar kolay bir problem ki özünde.

Bir de lütfen ama lütfen hiçbir olaya "ön ödemeli" üzülme.
Gülüm olmamış bir şey için kendini niye harap ediyorsun?
Ya olursa mefhumuyla yaşarsak ooo işimiz bitti demektir.
İnan bana o endişe ettiğimiz şeylerin çoğu aslında gerçekleşmiyor bile.
Sonuçta biz kendimizi önden bu kadar üzdüğümüzle kalıyoruz.
Bırak bir şey olduğu vakit üzül, ağla, olmadan kendine eziyet etme bu kadar.

haklısın canım ama benim diğer bir kötü yanımda bu işte..saha zamanı gelmesine en az bir sene olan olaylara ve kesin de olmayan olaylara şididen üzülmeye başlıyorum..şimdi çarşıdan geldim..kardeşimle sinemaya gidicektik..ama yine zehir ettim günümü. kardeşimde bana kızıyor artık bu hareketlerimden dolayı..sıkıyosun artık beni dedi bana..ama elimde değil zevk alamıyorum birşeyden..ve az öncede yazdığım gibi ben bu davranışlarımın kaynağını biliyorum..onun yüzünden başladı ve şimdide iyice beni sinir hastası yaptı..pazartesi ilk işim bir doktora gitmek bunun başka yolu yok..hayatımı zindana çevirmekten bıktım artık..yarın buluşcaktık ama hastaymış gelemiyormuş ve yaklaşık 2.5 haftadır görüşmüyoruz..hasta olduğu için gelememesi bile beni aplatmaya yetti ya..bir kerede tamam buluşmayalım deyip umursamadığımı hatırlamıyorum..bu davranışlarım onun gözünde beni iice küçülttü artık..çarşıdaki kalabalığa bile katlanamıyorum..çantama yanlışla çarpanları oracıkta dövesim geliyo..bir markete vs girdiğim zaman oradaki kalabalık itiş kakış beni çileden ççıkartıyo insanlara katlanamıyorum..buraya yazdıkça bitmez..kısaca iice hayattan bezdim...pazartesi ilk işim doktora gitmek olucak..sizlere de haber vericem..ellmacım inşallah ya inşallah düzelirim..ya biliyorsundur böyle hayat hiç çekilmiyo inan..

AYYY canım ınsanlar eslerınden sevgılılerınden neler goruyorda oyle aglıyor,sen aglıyacak neden aramıssın gıbı geldı,bunda kotu bırsey yokkı hepımız ogrencı olduk ve arkadaslarımıza bu tarz msjlar attık.sen guvenmedıgın ıcın ona kafanda farklı seyler dusunuyorsun gıbı geldı bana.

nedir bu erkek milletinden çektiğimiz ya.bak parlaa sen çok boş şeyleri takıyosun kafana,dua ette o insanla evli değilsin,şimdi böyle bi olay yaşadın çokmu zor ya bırak gitsin,erkek milleti gibi gaddar olmayı öğren biraz ne arayıp duruyon onu değmez bile o güzel gözlerinden yaş akıtmaya..evli olsan sonuçta bi nevi onunla yaşama mecburiyetin olucaktı ama sen fıstık gibi bekar bi kızsın...ben senin yerinde olsam hiç aramam onu bakalım ne kadar seviyormuş seni o arayıp dursun.velinimet sanki yüceltmeyin arkadaşlar bu erkekleri bu kadar

parlaacım, sana yaşadıklarının aynısını yaşadım diyorum neden anlamak istemiyorsun:mymeka:

yukarda anlattıklarını da yaşadım, hatta suratım da aptal bir tebessümle gezerken kendimi yakaladığım zaman "aaaa bana ne olmuş " dedim...yollarda değil milleti dövmek üzere olmak aksine insanlara mutlu mutlu gülümsüyor bana çarpan insanlara gülerek önemli değil demeye başlamıştım utanmasam sarılıp boynuna öpeğim haniŞeniz

fakat birşey var bir ilaç daha var ben onu da kullanıyordum ve uyuyordum...uyumak sinirlere çok iyi gelir...ve ben tam tabletle başlamıştım doktoruma danışarak, yan etkilerini kaldırabilirseniz için demişti....senin gibi günlerce beklemeyecek derecedeydim anla artık bakayım:mymeka:

pazartesi günü ilk işin doğruuuuu psikiyatriste gitmek kaydirigubbakcemile

gör bak sana uyku ilacı verecek ve uyumaya gitmeden 1 saat veya yarım saat önce iç diyecek

hayatım sen 1 haftadır yarım tablet alıyorsun ve uykusuzsun...tabiki beklenenden geç etki edecek:mymeka:

hadi bakayım ümidini yitirme bu kadar eksik gedik varken zaten faydalı olsaydı şaşardım

canikom bebişim ben antidepresan ilaç fabrikası sahibi değilim neden sana tavsiye edeyim ha:mymeka:
iyi gelecek diyorsam iyi gelecektir:mymeka: pazartesi doooğru uzmana eminki sana uyku ilacı verecek bir de en fazla "serotonin geri alım inhibitoru " ama etken maddesi farklı başka bir ilaçla değiştirebilir..

sakin olamıyorsan passiflora al iç biraz....tamamen bitkisel sakinleştirici şurup, sedatif etkili bitkisel çaylar iç....pazartesiye kadar oyala kendini bebeğimŞeniz

iyiki açmışım bu konuyu buraya yoksa iyice kafayı yerdim...sizlerin desteklerini unutamam..özelliklede sarduntacım ve allmacım sizleri..en yakınım bile bana bukadar ilgi göstermedi bu konuda ..zaten bu konuyuda pek kizseye açamıyorum..pazartesi ilk işim o olucak birşey çıkmazsa..bunun dışında passiflora daha önce aldım canım hatta şişe öylece duruyor..bak aklıma geldiği iyi oldu birazdan gidip içicem biraz..birkeresinde almıştım ama faydasını görememiştim..belki o beni uyutur bu gece .. şimdi pazartesi gününü bekliyorum...en azından sayenizde içimde düzelebilme umudu var.çok sağolun ..

bebişim passifloranın prospektüsünü oku, kendine göre alınabilecek en yüksek dozu al...ama dikkatli oku dozaj bölümünü...

üzülme bebeğim ben sabahlara kadar burdayım gece nete girme imkann varsa gel canını sıkma bebişim:ecrin_bebek:

canımsın ya Şeniz böyle durumlarda en azından derdini anlatacak ve çözüm üretecek birinin olduğunu bilmek bile güzel..gece belki gelip seni başınıı şişirebilirim canım :1rolleyes: bu gece yatmadan passiflorayı denicem belki o beni mışıl mışıl uyutur..ya şöyle hiç uyanmadan sabaha kadar hatta öğlene kadar uyuyum istiyorum..ay sanki işe gidiyormuş gibi sabah 6 da kalkıyorum otomatikman ya..sonrada bütün gün bana upuzun geliyo..

kızzım bebeğim neden geceyi bekliyorsun hemen git bir ölçek al:mymeka:

gece daha çok alırsın sık dişini 2 gece kalduuuuukaydirigubbakcemile

şimdi okudum yazını canım hemen bi koşup koşup alıyom söz :)))

......................................................

Son düzenleme:
şimdi okudum yazını canım hemen bi koşup koşup alıyom söz :)))

Parlaa'cım. Henüz yaaa olmuyoo olmuyoooooo diye bi mesaj yazmadığına göre buraya, mışıl mışıl uyuyorsun herhalde. kaydirigubbakcemile3 Şaka şaka, dilerim gerçekten uyuyorsundur. Doktor kararından da sakın vazgeçme nolur. Çok faydasını göreceksin, görmezsen eğer gelip buraya bana istediğini söyleme hakkı veriyorum sana. :tomato: Söz kız hiç sesimi çıkarmicam o zaman. a.s

Valla kim ne derse desin ben de çok aşırı kıskancım..
öyle birlikte samimice ders calışma iş yerinde garip garip sırnasık insanlara kızarım
eşimide o sekilde istemem
valla üzmek istememiştir seni belki
ama sen acık konuş derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…