Yine acı bir gece

Çok afedersiniz, amacım asla polemik çıkarmak değil. Ancak narsist demek narsistik kişilik bozukluğu anlamına geliyor.

Eğer karakter olarak diyorsanız kendini beğenmiş, bencil falan diyebilirsiniz. Buna narsizm denmiyor.

Size çok nazik bir şekilde soru sormuştum ancak çok ters cevaplar veriyorsunuz.

Bana tıp veya psikiyatri öğretmenize gerek yok zira ben bunların eğitimini zamanında aldım.

İyi geceler 😊
Kırmızı reçete yazmak tuhaf geldi bana da. Psikologlar reçete yazabiliyorlar mıydı?

Korkunç şeyler yaşamışsınız bunun boşanmaktan başka çaresi yok. Belki çok sindirildiğiniz için bu konuda adım atmaya çekiniyorsunuz ama lütfen bir an önce darp raporunuzu alın, şikayette bulunun, dava açın. Yarın öbür gün canınıza kast etmesi işten bile değil.

Kırmızı reçete yazmak tuhaf geldi bana da. Psikologlar reçete yazabiliyorlar mıydı?
Merhabalar. Yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum. Bilmediğimden soruyorum ayrıca.

Psikologların psikiyatrik hastalık tanısı koyma yetkileri var mı? Ben yok diye biliyorum. Astoria ya sormuştum diye hatırlıyorum ama emin olamadım şimdi 😕

Otrerada sormuştu

Kadını suçlamak yerine önce sağlıklı düşünebilmesi için yönlendirme yapabilirsiniz bir psikiyatri gibi ? Burdan baslayabilirsiniz.
Suclamıyorlar,dayak yiyosun ayrıl diyorlar.
O gelip yeniden aynı konuyu acıyor.
Psikiyatri eğitimimiz olmagından dogru yönlendiremiyor olabiliriz .

Korkunç şeyler yaşamışsınız bunun boşanmaktan başka çaresi yok. Belki çok sindirildiğiniz için bu konuda adım atmaya çekiniyorsunuz ama lütfen bir an önce darp raporunuzu alın, şikayette bulunun, dava açın. Yarın öbür gün canınıza kast etmesi işten bile değil.

İşte bu şekil empati kurabilme. Bunun için eğitim almamız gerekmiyor.

Adamin asaglik kompleksi var, bence kurtul bu adamdan sartlarin olgunlasinca.. zaten diyelimki herif duzelse bile sana soylediklerini unutabilecek msn?

Tırnaklarıyla etinizi koparmış adam!
Yemişim psikolojisini de rahatsızlığını da! Daha millet tartışmış bir de yok narsist yok bilmem ne. Neyse ne, adam size saldırmış işte. Ne önemi var hangi illetten muzdarip olduğunun? Boşanın. Verilebilecek başka bir öneri olduğunu sanmıyorum. Ha derseniz ki ben ömrümü bunla heba edeceğim, o da sizin seçiminiz.
Ben olsam boşardım. Dünyaya beni döven bir adamı iyileştirmeye gelmedim çünkü. Anası babası uğraşsın, bana ne ki?

5 ay sonra açacağı konuyu öngörüyorum
"korunurken hamile kaldım eşimden şiddet görüyorum ne yapmalıyım?"

Kadını suçlamak yerine önce sağlıklı düşünebilmesi için yönlendirme yapabilirsiniz bir psikiyatri gibi ? Burdan baslayabilirsiniz.

bence doğru yönlendirme psikolog psikiyatrist değil avukat
bence arkadaşı avukata yönlendirelim
psikolojik sorunlarını çözmek isterse adam kendi gider zaten...

bence doğru yönlendirme psikolog psikiyatrist değil avukat
bence arkadaşı avukata yönlendirelim
psikolojik sorunlarını çözmek isterse adam kendi gider zaten...
Yavrum ben adam için demedimki psikiyatriye yönlendirin onu al çöpe at zaten onu doktor bile kurtaramaz.kadina yorum yaparken biraz empati kuralım dedim

Keşke biraz yorum yapılırken daha dikkatli olunsa.hangi kadın kafasına yumruklari yerken saçlarından tutup sürüklenirken sağlıklı düşünebilir???.birde can korkusunu kimse bilmiyor heralde
Teşekkür ederim yorumunuz için. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor ben içimi döktüm kafam karışık sağlıklı düşünemiyorum.

5 ay sonra açacağı konuyu öngörüyorum
"korunurken hamile kaldım eşimden şiddet görüyorum ne yapmalıyım?"
Hayır hic bisey yapmıyorlar,sonra biz cvplarımız yüzünden suclu oluyoruz.
Eminim bdvde konu acıp tmm bosanıyorum diyenlerin %50 si sayfayı kapatıp aksam kocisine sevdiği yemeği hazırlıyor.
Azcık insanlık görebilmek icin:KK43:

Teşekkür ederim yorumunuz için. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor ben içimi döktüm kafam karışık sağlıklı düşünemiyorum.
Davulun sesi uzaktan bayaa boşş geliyor bana. Şiddetin kralını gördüğünüz evde hala neye dayanarak kalmaya devam ediyorsunuz mesela? Bir aileniz yoksa bile, bir ablanız kardeşiniz, teyzeniz, aile dostunuz, arkadaşınız yok mu gidip evine sığınacak? Yoksa bu trajediyi yaşamaktan zevk mi alıyorsunuz?

Hayır hic bisey yapmıyorlar,sonra biz cvplarımız yüzünden suclu oluyoruz.
Eminim bdvde konu acıp tmm bosanıyorum diyenlerin %50 si sayfayı kapatıp aksam kocisine sevdiği yemeği hazırlıyor.
Azcık insanlık görebilmek icin:KK43:
Az sende insanlık olsun.

Arkadaşlar yine ben . Bu akşam dertleşmeye çok ihtiyacım var. Psikolojimin bittiğini hissediyorum. Anan baban seni bana kakalamış ! Evde dura dura senin beynin küçülmüş ! Bu aksam duyduğum laflar ama asla yeni değil. Çok sorguladım kendimi acaba gerçekten salak miyim benden utanıyor mu ? Hep düzelmeye çalıştım . Hepp. Ama artık anlıyorum ki sevgim de kalmamış. Içimde ki korku o kadar büyük ki ödüm kopuyor lafı doğruymuş. Ayak seslerinden bile korkuyorum. Ya bi akşam kavga ettik boğazımı sıktı tırnaklarıyla boynumdaki beni koparttı. Şaka gibi dimi. Hep ağlıyorum ama hiç göz yasimi silmedi ki benim.
Aileniz destek olmaz mı boşansanız.

X