Yıllarca teşhisi konulamayan kasık ağrısı

Butun ihtimalleri elemissin gordugum kadaryla . Kadinlarda kasik agrisina sebep şunlardan biridir diyor:
Çok teşekkür ederim eklediğiniz bilgiler için 🙏 aynen neredeyse tüm ihtimaller elendi. Sadece rahim arkası, bağırsak altı veya arkası ve mesane duvarında görünmeyen bir kitle falan olabilir, yapışıklık olabilir, yumurtalıkta varis olabilir... Bunun gibi birkaç gözden kaçan hastalıklar olabiliyor

Çok teşekkür ederim eklediğiniz bilgiler için 🙏 aynen neredeyse tüm ihtimaller elendi. Sadece rahim arkası, bağırsak altı veya arkası ve mesane duvarında görünmeyen bir kitle falan olabilir, yapışıklık olabilir, yumurtalıkta varis olabilir... Bunun gibi birkaç gözden kaçan hastalıklar olabiliyor
Bir an evvel onlara da baktirin. Hayat kalitesinin bozulmasj cok zor bir sey

Çok teşekkür ederim 🙏 ben de ondan şüpheleniyorum aslında. Onu da tanısal laparoskopi ile ancak görebilirler. Ultrasonla veya vajinal muayene ile görünmüyor malesef
Benim yıllarca çok uzun süren regl kanamalarım ve ağrılı regl dönemlerim oldu. Regl olduğumda bağırsaklarımda da bazı sıkıntılar yaşıyordum her ay regl öncesi başlayıp regl bitince bitiyordu. Adetlerim düzenli olduğu için ben herhangi bir rahatsızlıktan şüphelenmedim. Ağrıyada katlanabiliyordum. Yıllık aksatmadan muayeneye gidiyordum doktorlar çok iyisin hiçbir şeyin yok diyordu. Görünürde hiçbir sorun yoktu çünkü. Yıllar sonra birden kist oluştu, ameliyat oldum ve teşhis böylece konulmuş oldu. Kist olmasaydı eğer böyle bir rahatsızlığım olduğunu anlamayacaklardı. Umarım sizdeki böyle bir durum değildir🤲 sadece aklınızın bir köşesinde kalsın diye düşünerek yazdım, temennim sizin böyle bir rahatsızlığınızın olmaması yönünde 🙏

Benim agrilarim galiba mantar enfeksiyonundandi cunku doktor mantar enfeksiyonu kasik agrisi yapmaz dedi ama 3 gundur dedigi fitil ve sirkeli suya oturma banyosunu yapiyorum 2 gundur gecti agrim hic yok hamd olsun. Ayrica beyaz yogun akintim da durdu gibi.

Merhaba arkadaşlar. Umarım hiçbirinizin başına gelmemiştir dileğiyle kasık ağrımdan bahsetmek istiyorum. Neredeyse üç yıldır aralıksız (her gün her saat her saniye) sağ kasık ağrısı ile yaşamaya çalışıyorum. 4 ayrı ilde, kadın doğum, genel cerrahi, dahiliye, üroloji, ortopedi, fizik tedavi, nöroloji, psikiyatri ve kardiyoloji ile kalp damar bölümlerine tekrar tekrar gittim. Miyom ve kist var acil ameliyat dediler hemen kabul ettim yeter ki bu ağrılardan kurtulayım diye düşündüm. Açık ameliyat ile alındı fakat ağrılarımda hiçbir değişiklik olmadı. Hatta gün geçtikçe şiddetleniyor. Elbette gittiğim her doktor hiçbir şeyin yok dese de elime reçete tutuşturdular. Yazdıkları her ilacı kullandım. Yeşil reçeteli ilaçlar bana mısın demedi. Antidepresanlar sadece sakinleştirdi ağlama krizlerime engel oldu fakat ağrı olduğu gibi duruyordu. Tüm ilaçları bıraktım ve tabi ki bağımlılık yapan ilaçları bırakma evresi de kabus gibiydi. Doktorlar dokununca, bastırınca tamamen sakat kalıyorum yürüyemiyorum. Uzanırken de otururken de geçmiyor ağrılar. Tüm tahlillerim temiz çıkıyor ama ben ağrıdan ölmek istiyorum artık. Ne yapabilirim bilmiyorum. Etrafımdaki insanlar bıktı benim yakınmalarımdan, çare arayışlarımdan. Kimseyle görülemez oldum sosyal hayatım kalmadı. Eşime bile artık ağrım var demeye utanır oldum. Bu arada şifacı bir teyzeye bile gittim belki çare olur diye ama o da çare olmadı. İki yıldan fazla sağ kasık ağrısıydı şimdiyse hem sağ hem sol. Ne yapacağımı bilmiyorum artık. Yazmak istedim belki böyle bir durumu duyan bilen vardır da bir çözüm bulurum diye. Çok uzun oldu farkındayım ama sürecin sadece binde birini anlatmaya çalıştım diyebilirim.
Merhabalar hikayenize denk geldim ben de benzer şeyler yaşıyorum ama benim tam kasık değil kasığin birleştiği yerin 4 parmak üzeri benim ki böyle takılma düğümlenme gibi oluyor özellikle adet bitince veya başlamaya takım. Sizin tam olarak kaşığın neresi acaba? Umarım mesajımı görürsünüz

Benim yıllarca çok uzun süren regl kanamalarım ve ağrılı regl dönemlerim oldu. Regl olduğumda bağırsaklarımda da bazı sıkıntılar yaşıyordum her ay regl öncesi başlayıp regl bitince bitiyordu. Adetlerim düzenli olduğu için ben herhangi bir rahatsızlıktan şüphelenmedim. Ağrıyada katlanabiliyordum. Yıllık aksatmadan muayeneye gidiyordum doktorlar çok iyisin hiçbir şeyin yok diyordu. Görünürde hiçbir sorun yoktu çünkü. Yıllar sonra birden kist oluştu, ameliyat oldum ve teşhis böylece konulmuş oldu. Kist olmasaydı eğer böyle bir rahatsızlığım olduğunu anlamayacaklardı. Umarım sizdeki böyle bir durum değildir🤲 sadece aklınızın bir köşesinde kalsın diye düşünerek yazdım, temennim sizin böyle bir rahatsızlığınızın olmaması yönünde 🙏
Çok teşekkür ederim 🙏 ama zannediyorum ki endometriozis ☹️ tümmm tetkikler yapıldı. O bölgeye ait hiçbir şey bulunamadı. Muhtemelen sinir üzerinde odaklar var. Çünkü bu kadar ağrı normal değil. Benim de bağırsaklarımda ağrı oluyor adet dönemleri. Aslında ben hiç ihmal etmedim. Çocukluğumdan beri gittim doktorlara. Hep çok sancı çektiğimi fazla kanamam olduğunu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. İstanbul yolu göründü. Başka çarem kalmadı. Size de çok çok geçmiş olsun 🙏🌺

Merhabalar hikayenize denk geldim ben de benzer şeyler yaşıyorum ama benim tam kasık değil kasığin birleştiği yerin 4 parmak üzeri benim ki böyle takılma düğümlenme gibi oluyor özellikle adet bitince veya başlamaya takım. Sizin tam olarak kaşığın neresi acaba? Umarım mesajımı görürsünüz
Merhaba. Çok geçmiş olsun. Benim tam sağ yumurtalığım diyebilirim. Doktorlar bile nerden biliyorsun yumurtalığın diyorlar. Çünkü adet sancılarımdan ve geçirdiğim kist operasyonundan biliyorum. Hep aynı yer. Tabi zamanla tuvalete sıkıştığımda ağrı daha yaygın hale geliyordu. Bıçak sağlanması gibi, bazen donma, bazen yanma, bazen elektrik çarpması gibi.. Ama hiç ara vermeyen bir ağrı. Bacak bacak üstüne atamam, karnımın üstüne eğilemem. Ağır bir şey kaldıramam. Kavanoz sıkamam. Dar pantolon giyemem. Neredeyse okula pijamayla gideceğim o derece. Bu tür aktiviteler ağrıyı tetikliyor. Yalnız siz doktora gittiniz mi? Ben sürekli gidiyorum sonuç alamıyorum. Çok karışık bir bölge. Eklem disfonksiyonu da çıkabilir. Lenf nodülleri de çıkabilir. Kadın hastalıkları da çıkabilir. Bence ihmal etmeyin ve kadın hastalıkları doktorundan başlayın.

Merhaba. Çok geçmiş olsun. Benim tam sağ yumurtalığım diyebilirim. Doktorlar bile nerden biliyorsun yumurtalığın diyorlar. Çünkü adet sancılarımdan ve geçirdiğim kist operasyonundan biliyorum. Hep aynı yer. Tabi zamanla tuvalete sıkıştığımda ağrı daha yaygın hale geliyordu. Bıçak sağlanması gibi, bazen donma, bazen yanma, bazen elektrik çarpması gibi.. Ama hiç ara vermeyen bir ağrı. Bacak bacak üstüne atamam, karnımın üstüne eğilemem. Ağır bir şey kaldıramam. Kavanoz sıkamam. Dar pantolon giyemem. Neredeyse okula pijamayla gideceğim o derece. Bu tür aktiviteler ağrıyı tetikliyor. Yalnız siz doktora gittiniz mi? Ben sürekli gidiyorum sonuç alamıyorum. Çok karışık bir bölge. Eklem disfonksiyonu da çıkabilir. Lenf nodülleri de çıkabilir. Kadın hastalıkları da çıkabilir. Bence ihmal etmeyin ve kadın hastalıkları doktorundan başlayın.

Siz Anladığım kadarıyla tam mesanenin üstünde hissediyorsunuz ağrıyı benim işte bacakla karın ağrısı birleşen yerin 4 parmak Hatta bazen beş parmak üzeri orada bazen böyle şişlik oluyor elime de geliyor Ben de çok kere doktora gittim Bir sürü doktora gittim apandisitten filan şüphelendiler tomografiler emarlar tek kolonoskopi yaptırmadım ondan da korkuyorum açıkçası Çünkü çok zayıfım diyet vesaire bana Daha da kilo verdirecek Hani normal bir zayıflık değil benimkisi anoreksiya boyutunda zayıflık. Bana bayağı işkence ediyor Bazen bu ağrı anlamıyorum otururken kalkarken harekete anında ani kalktığımda yatarken durduk yere sürekli Sağ tarafım sıkıntılı Yani en hafif olduğu dönemlerde bile Orada varlığını hissediyorum

Çok teşekkür ederim 🙏 ama zannediyorum ki endometriozis ☹️ tümmm tetkikler yapıldı. O bölgeye ait hiçbir şey bulunamadı. Muhtemelen sinir üzerinde odaklar var. Çünkü bu kadar ağrı normal değil. Benim de bağırsaklarımda ağrı oluyor adet dönemleri. Aslında ben hiç ihmal etmedim. Çocukluğumdan beri gittim doktorlara. Hep çok sancı çektiğimi fazla kanamam olduğunu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. İstanbul yolu göründü. Başka çarem kalmadı. Size de çok çok geçmiş olsun 🙏🌺
Çok teşekkür ederim. Banada anlattıklarınız endometriozis gibi geldi. Umarım değildir. Süt ve süt ürünlerini, ekmeği regl dönemlerinde ve hemen öncesi günlerde tüketmemeye çalışın yada sınırlandırın. Çok geçmiş olsun sizede

Çok teşekkür ederim. Banada anlattıklarınız endometriozis gibi geldi. Umarım değildir. Süt ve süt ürünlerini, ekmeği regl dönemlerinde ve hemen öncesi günlerde tüketmemeye çalışın yada sınırlandırın. Çok geçmiş olsun sizede
Çok teşekkür ederim 🙏 et ve süt ürünleri tüketmiyorum ki zaten sevmiyorum. Ekmeği de azaltmam gerekiyor. Çok sağ olun 🙏

Siz Anladığım kadarıyla tam mesanenin üstünde hissediyorsunuz ağrıyı benim işte bacakla karın ağrısı birleşen yerin 4 parmak Hatta bazen beş parmak üzeri orada bazen böyle şişlik oluyor elime de geliyor Ben de çok kere doktora gittim Bir sürü doktora gittim apandisitten filan şüphelendiler tomografiler emarlar tek kolonoskopi yaptırmadım ondan da korkuyorum açıkçası Çünkü çok zayıfım diyet vesaire bana Daha da kilo verdirecek Hani normal bir zayıflık değil benimkisi anoreksiya boyutunda zayıflık. Bana bayağı işkence ediyor Bazen bu ağrı anlamıyorum otururken kalkarken harekete anında ani kalktığımda yatarken durduk yere sürekli Sağ tarafım sıkıntılı Yani en hafif olduğu dönemlerde bile Orada varlığını hissediyorum
Aslında şişlik kasık fıtığını işaret ediyor ama tüm tetkikleri yaptırdım diyorsunuz. Bende herhangi bir iz veya şişkinlik yok. Yumurtalık varisi denen bir şey de varmış. Çok nadir görülen bir vakaymış ve her doktor anlamıyormuş. Aklıma o geldi nedense

SONUNDA...Merhaba arkadaşlar. Buralarda mısınız bilmiyorum. Gerçekten çok ciddi ağrılar yaşadığım için sayfaya bile bakamaz oldum. Ayrıca bu siteyi kullanmayı tam olarak hala öğrenemedim malesef. Mesajlarına cevap vermedigim arkadaşlar varsa kusura bakmayın lütfen. Sorun sayfayi kullanmayı becerememekten. Neyse birçok aksilikten sonra en sonunda tanısal laparoskopi yapıldı bana. Tam 4 yılın sonunda bulundu kasık ağrımın sebebi. Evet daha önce sakroiliak eklem disfonksiyonu teshisi de konulmuştu. O da ayrıca tetikliyor ama yolunda gitmeyen bir şeyler vardı ve kimse inanmıyordu bana artık. Babam bile tamam seninki psikolojik diyordu. DERİN ENDOMETRİOZİS teşhisi konuldu. Bağırsaklarım rahim duvarına yapısıkmış. Ameliyata girmeden asistan doktorlara ısrarla dedim ki sağ yumurtalığıma özellikle bakın. Tam da odaklar sağ tarafimda yoğunmus.miyom varmış almışlar. Tüplerim tamamen kapalıymış açamamışlar ve daha fazla zorlamak istememişler. Sağ yumurtalığımda çikolata kisti varmış onu almamışlar. Tüp bebek için şansım kalsın diye. Ameliyattan 15 gün sonra kontrole gittiğimde sağ yumurtalıkta tekrar 4.5 cm kist oluştuğunu öğrendim. Doğum kontrol ilacı kullanacakmısım. Ağrım tüm şiddetiyle devam ediyor. Kist zorluyor. Bacağıma kramplar giriyor. Sol ayak parmaklarımda ve bacaklarıma atan elektrik çarpma hissi. Rezil durumdayım. Ve yarın okul açılıyor. Umarım zorlanmam.

X