Yılda En Az 10 kez röntgen çektirmek

Okyanus73168685

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
335
45
43
Hanımlar İyi akşamlar umarım mesajımı görürsünüz ve beni korkutmadan bilgisi olan açıklama yapar 😊 Yaklaşık 4 yıldır sıklıkla acillik oluyorum yani ayda hiç olmadı 2 kere 3 kere her seferinde de akciğer filmi karın röntgeni istiyorlar hayır çektirmem diyemiyorum çünkü acildeki doktorlar değişiyor ve ne yapabilirim O zaman sana deyip tedaviyi reddetti gibisinden hastayı geri çevirebiliyor. Dolayısıyla ben de o ağrıyla sancıyla kabul ediyorum ve film çekiliyor ama bu arada çok korkmaya başladım O Kadar film çektirmenin zararı olur mu arada bir iki kere de tomografi çekiliyor yılda.
Yani şöyle Kanser olmak tabii ki çok kötü bir şey kanserden ziyade zehirler mi vücuduma Kanıma bir şeyler yapar mı diye korkuya kapıldım.
Neden çekiliyorsun bu kadar derseniz Karnın sağ alt kısmında ne olduğu belli olmayan bir sıkıntı var yumurtalık mı yapıyor apandist mi yapıyor belli değil. Dönem dönem bayağı şiddetleniyor ve ben acile gitmekten başka çıkar yolum kalmıyor maalesef.
İnşallah içinize radyolojide çalışan veya bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatabilirse çok çok mutlu olurum Şimdiden teşekkür ederim

Neden acillik olana kadar bekliyorsunuz? Zaten elinizdeki röntgenleri uzman bir doktora göstererek muayene olabilirsiniz. Geçmiş olsun

Son düzenleme:
Acil yerine detaylı bir muayene olun bu kadar fazla doz alımı zararlı. Ayrıca çekimlerde koruyucu kıyafet istediğinizi belirtin

Devamlı acillik olacak bir sıkıntınız varsa bunun üzerine gitmeniz gerekir. Ultrasonla bakıldı mı hiç mesela size? Röntgen ve Tomografi radyasyon yüklüyor vücudunuza, her zaman kaçınmak iyidir. Zehirlemez sizi ama bazı hastalıkların tetiklenme ihtimalini arttırır. Bence siz düzgün bir doktora muayene olun, ultrason ve mr gibi yöntemlerle de ayrıntılı anlaşılır durumunuz, acillik olmayı beklemeyin.

zararlı olabilir onu bilmiyorum ama zararlı olmasa da sürekli aynı konudan acillik olacak kadar niye bekliyorsunuz orayı anlamadım. uzmana gidiyorsunuz da çare mi bulunmadı, teşhis mi konamadı ? yoksa siz acilde anlık tedavi alıp sonra üzerine mi yatıyorsunuz. zaten teşhisiniz varsa da ilacınız vardır, ağrı durumunda onu alırsınız falan. en azından acile gitmezsiniz, konunun ne olduğunu bilirsiniz. sürekli aynı konudan acillik olup aynı tetkikleri yaptırmak zaman, ve enerji kaybı başka bişe değil.

Henüz teşhis almadıysanız gidin büyük bir hastaneye ama hastane değiştimeyin sürekli. Doktorlar sizi ilgili yere yönlendirir, polikliniklere gidin. Tüm görüntüleriniz sistemde olur.

Yukarıda kendini ifade ettiğini düşündüm ama sanırım ifade edemedim bir sıkıntım var ve Doktorlar bulamıyor ya da kısmetimi işini seven iyi doktorlara denk gelemiyorum. Özelinden ssk'sına kadar birçok doktora gittim. Gitmez olur muyum hiç? Tetkikler de yapıldı ilaçlı MR ilaçlı tomografi temiz çıktı eğer doğru bakıldıysa bilemiyorum.
Sadece yaptırmadığım Endoskopi işlemi kaldı ama çok zayıf olduğum için 33 kiloyum ve asla kilo alamıyorum Çünkü ne yesem dokunuyor Ne içsem fayda etmiyor.
O yüzden de kilo alamıyorum daha önce Diyetisyene de gittim verdiğim mamalar dokundu. Böyle kısır döngüye girdim. Acillik olma sebebini de anlattım apandisitten şüpheleniyorlar her seferinde ama orada tetkikler yapılıyor yok deniliyor
Ama çektiğim ağrı sıkıntı resmen apandisit ağrısı gibi. O ağrı tuttuğu zaman evde geçmiyor mecburen acillik oluyorum acillik olduğumda da her seferinde Doktor değiştiği için diğer doktorun çektiği filmler eskimiş Oluyor Ona göre adı üstünde acil o anlık görmek istiyorlar filmleri.
Hepiniz yadırgamışsınız ben sizden Oysaki öneriler istemiştim niye doktora gitmedin diyorsunuz benim gittiğim doktora sanırım herhalde hiç kimse gitmemiştir fayda olmadıktan sonra olmuyor Şifa Allah'tan. Tabii olurunuzda bırakmıyorum gene elimden geldiğince Şifa bulmak için uğraşıyorum. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir yorumları yeni fark ettim ve Üzüldüm açıkçası

Henüz teşhis almadıysanız gidin büyük bir hastaneye ama hastane değiştimeyin sürekli. Doktorlar sizi ilgili yere yönlendirir, polikliniklere gidin. Tüm görüntüleriniz sistemde olur.
Yukarıda kendini ifade ettiğini düşündüm ama sanırım ifade edemedim bir sıkıntım var ve Doktorlar bulamıyor ya da kısmetimi işini seven iyi doktorlara denk gelemiyorum. Özelinden ssk'sına kadar birçok doktora gittim. Gitmez olur muyum hiç? Tetkikler de yapıldı ilaçlı MR ilaçlı tomografi temiz çıktı eğer doğru bakıldıysa bilemiyorum.
Sadece yaptırmadığım Endoskopi işlemi kaldı ama çok zayıf olduğum için 33 kiloyum ve asla kilo alamıyorum Çünkü ne yesem dokunuyor Ne içsem fayda etmiyor.
O yüzden de kilo alamıyorum daha önce Diyetisyene de gittim verdiğim mamalar dokundu. Böyle kısır döngüye girdim. Acillik olma sebebini de anlattım apandisitten şüpheleniyorlar her seferinde ama orada tetkikler yapılıyor yok deniliyor
Ama çektiğim ağrı sıkıntı resmen apandisit ağrısı gibi. O ağrı tuttuğu zaman evde geçmiyor mecburen acillik oluyorum acillik olduğumda da her seferinde Doktor değiştiği için diğer doktorun çektiği filmler eskimiş Oluyor Ona göre adı üstünde acil o anlık görmek istiyorlar filmleri.
Hepiniz yadırgamışsınız ben sizden Oysaki öneriler istemiştim niye doktora gitmedin diyorsunuz benim gittiğim doktora sanırım herhalde hiç kimse gitmemiştir fayda olmadıktan sonra olmuyor Şifa Allah'tan. Tabii olurunuzda bırakmıyorum gene elimden geldiğince Şifa bulmak için uğraşıyorum. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir yorumları yeni fark ettim ve Üzüldüm açıkçası
Devamlı acillik olacak bir sıkıntınız varsa bunun üzerine gitmeniz gerekir. Ultrasonla bakıldı mı hiç mesela size? Röntgen ve Tomografi radyasyon yüklüyor vücudunuza, her zaman kaçınmak iyidir. Zehirlemez sizi ama bazı hastalıkların tetiklenme ihtimalini arttırır. Bence siz düzgün bir doktora muayene olun, ultrason ve mr gibi yöntemlerle de ayrıntılı anlaşılır durumunuz, acillik olmayı beklemeyin.
Tabii ki defalarca bakıldı.

Neden acillik olana kadar bekliyorsunuz? Zaten elinizdeki röntgenleri uzman bir doktora göstererek muayene olabilirsiniz. Geçmiş olsun

O Okyanus73168685 ilk yazınızda 33 kg olduğunuzu yazmamışsınız. Bu durum siz de iyi biliyorsunuz ki radyasyon almanızdan daha tehlikeli bir sağlık problemi. Ve ben size gitmemişsiniz gidin demedim, tekrar aynı tetkiklere maruz kalmak istemiyorsanız tek büyük bir hastaneye gitmenizi önerdim. Böylelikle farklı branşlara gitseniz de sistem aynı olduğu için tetkiklerin durumuna göre tekrarlanması ihtimali azalır diye böyle bir öneride bulundum. Büyük bir hastanede çalışan bir hemşire olarak söylüyorum. Bir orada bir başka yerde olursanız sonuç elde etmeniz de zorlaşır, kafanız da karışır. Boyunuz kaç bilmiyorum ama beslenme problemi kaynaklı bir sorun yaşıyorsanız psikolojik nedenleri de olabilir. Psikiyatriden de görüş almadıysanız almanızı öneririm ve acil şifalar dilerim size.

X