yiğenimi bugün istemeye geliyolar bi tuhaf oldum yaa :(

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.390
19
akşama doğru yiğenimi istemeye geliyorlar..onun adına çok sevindim tabii ki ama benden küçük olması ve benim evlenmeme daha uzun zaman olması kendimi biraz tuhaf hissetmeme sebep oldu..benden büyük olsa belki bukadar etkilenmezdim yada en azından benimde söz nişan gibi olaylarım yakın zamanda olucak olsa bukadar çok etkilemezdi beni ama insan içleniyor işte..oysa benim erkek arkadaşımın daha yüksek lisansı askerliği vs var..yani henüz ortada bir plan bile yok..üstüne üstün komşuların bak yiğenin seni geçti demesi yada babamın (babamın erkek arkadaşım olduğundan haberi yok bu arada) anneme ya bu kız düşünmüyormu evlenmeyi filan demesi beni delirtiyo...en çok üzende erkek arkadaşımın çok rahat olması...keşke onun bukadar üzreine düşmeseydim bu konuda sürekli evlilik meraklısı gibi gözükmeseydim ona karşı..of ya bi tuhaf oldum bakalım akşam neler olucak umarım kendimi daha kötü hissetmem:çok üzgünüm:

önemli olan kaç yaşında ewlendiğiniz değil kiminle ewlendiğinizdir bence.kimileri 40 yaşından sonra ewlenir fakat doğru insanla ewlenir,kimileri 20 yaşında ewlenir fakat doğru insan değildir.kimileri için hayat daha kolaydır,ewlenmek istediği yaşta askerlik,maddiyat,iş,okul ws sorunları yoktur,kimilerinin beklemesi gerekir.ben biraz daha şanslı kesimdenim belki,ewlenmeye karar werdiğimizde askerlik,okul,iş ws gibi problemlerimiz yoktu we herşey çok çabuk gelişti,tanıdığımdan bir sene içinde çoktan ewlenmiştim.tabi herşey aklıma yatmıştı,acele bir karar değildi yani.ama çok sabırsızımdır ben,galiba öyle 3-4 sene beklemem gerekse sürekli mızmız bi hatun olurdum,homurdanırdım.anlıyorum aslında sizi.ama erkek arkadaşınızın kesinlikle sizin diğer yarınız olduğuna inanıyorsanız,aklınıza,ruhunuza uyuyorsa,sabretmekten başka çare yok belki de.hımm,askerlik,okul ewlenince de olabilir,o da ayrı bir bakış açısı tabi..ama sıkıntılı bi süreç böyle beklemek sanırım,anlıyorum..sabır diliyorum..

canım bunlar nasıp işleri.....
ayrıca etrafın lafını sözünüde hiç umursamayın
onlar hep laf eder
o yuzden arkadaşınla bazı şeyleri planlamışsan beklemekten ve sabretmekten başka çaren yok canım..

önemli olan doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişiyle evlenmek.. küçük yaşta evlenip, daha küçüktür nasılsa aklı ermez diye kaynanası, eşi tarafından ezilen hanımların mesajlarını hepimiz okumuşuzdur.. Allah'tan hayırlısını istemeliyiz.. ama seni de anlayabiliyorum.. Türk toplumundaki bu baskıdan hiç hoşlanmıyorum, yaşını söylüyorsun "aa evde kalmışsın sen yaa" yakıştırmalarına sinir oluyorum..

canım ınsanın kaderı neyse onu yasar...bu işler nasıp kısmet...
allah ne zaman kısmetını acarsa o zamnda ortadan manıler kalkar...
onemlı olan pişman olmamak..dogru ınsanla dogru zamanda olması..
evlenmek adınada evlenılmez...gonul işlerı ince işlerdir...
boşver etrafın lafını herkes bır sey der..agzı olan konusur...
hayırlısı olsun...allah yazımızdan guldursun canım

Gec olsun temiz olsun arkadasim....:nazar:

Hem ne malum simdiki erkek arkadasinla evlenecegin belki kismetin daha karsinan bile cikmadi bu isler hep kader kismetdir...a.s

Yigeninede hayirlisi olsun diyelim, allah tamamina erdirsin..a.s.

sağolun kızlar..az önce gitti görücüler..ay çok kötüyüm resmen içim gitti ya ...o arabayla gelişleri kalabalık bir şekilde insanın içi gidiyo..beni en çok üzen tarafıda erkek arkadaşıma bunları söylediğim zaman nekadar evlenme meraklısısın demesi..ona bu akşam olanları anlattığımda bana şöyle demesini beklerdim aşkım sabret biz görücez o günleri bizim daha güzeli olucak ama onun dediği şey nekadar evlenme meraklısısın..beni bekide en çok üzen bu..çok sık bahsetim onu bunlatmamdan nefret ediyo..hiç bahsetmediğim zaman o kendisi bahsediyo ama ben üstelediğimde onun başının etini yediğimde bunalıyo adeta..belkide haklı bukadar evlenmöe delisi gibi gözükmem onun gözünde beni basitleştirebilir..kendimi şuan çok kötü hissediyorum ya..

sağolun kızlar..az önce gitti görücüler..ay çok kötüyüm resmen içim gitti ya ...o arabayla gelişleri kalabalık bir şekilde insanın içi gidiyo..beni en çok üzen tarafıda erkek arkadaşıma bunları söylediğim zaman nekadar evlenme meraklısısın demesi..ona bu akşam olanları anlattığımda bana şöyle demesini beklerdim aşkım sabret biz görücez o günleri bizim daha güzeli olucak ama onun dediği şey nekadar evlenme meraklısısın..beni bekide en çok üzen bu..çok sık bahsetim onu bunlatmamdan nefret ediyo..hiç bahsetmediğim zaman o kendisi bahsediyo ama ben üstelediğimde onun başının etini yediğimde bunalıyo adeta..belkide haklı bukadar evlenmöe delisi gibi gözükmem onun gözünde beni basitleştirebilir..kendimi şuan çok kötü hissediyorum ya..

Canim yanlis anlamazsan bir sey söylemek istiyorum.. Bu benim düsüncem ve umarim beni yanlis anlamazsin..
Ben söyle düsünüyorum.. Eger ki sevgilin sana bu tur konusmalarda bir adim atsaydi ve ya seninde dedigin gibi "askim bizim ki daha güzel olacak vs vs" deseydin, eminim ki bu kadar üzülmezdin bu gün--
Aslinda sen icinde gercekleri görmüssün, özeniyorsun ki bu cok cok dogal. Kim özenmez evlilige?
Benim demek istedigim su; hani erkek arkadasin evlilige biraz daha sicak baksa, sen bu aksam bu kadar üzülmezdin.. Yegenini seviyorsun tabiiki, ama olay yigeninle ilgili degil zaten.. Olay su: benim bir sevgilim var, ama onunla bu tür hayallerimi paylasamiyorum.. Umarim beni yanlis anlamazsin canim benim, hersey gönlünce olsun Şeniz

yok canım benim niye yanlış analyım ... evet aslında bir bakıma doğru söylemişsin..yani sakın yanlış anlamayın yiğenimi kıskandığım filan yok onu çok seviyorum küçüklüğümüz hep birlikte geçti bu akşam elimden geleni yaptım heyecanı yatışsın diye yardımları her konuda eksik etmedim..ama içim hep acıyordu hele böyle bir günde onunla kavga etmemiz beni daha da çok üzdü..herşey ağır geldi bu gece bana..istemey gelmeleri kapıdan ellerinle çiçekle girişleri gelinim diye seslenmeleri vs..oysa benim henüz nezaman olacağı belli bile değil ki ben bukadar hayal kurarken ve de yaşım gelmişken..erkek arkadaşıma gelince benimle evliliği düşündüğü yani ciddi bir beraberliğimiz olduğu kesin .. o konuları ben açmadığım zaman bazen kendi açıyor işte şöyle evimiz olucak böyle olucak kızımız olsun falan filan ama ben sürekli artık istemeye gel nezaman evlenicez yaşım geçiyo daha askerliğin var yüksek lisansın var gibi komuları açtığımda bunalıyo adete..bu gecede bu yüzden kavga ettik..ve telefonları kavgalı bir şekilde kapattık..keşke bu gece olmasaydı kendimi çok kötü hissettim tüm gece ama kimseye belli etmedim..söylediğinde haklısın canım belkide beni daha çok üzen şey aslında erkek arkadaşımın bu tutumu..sanırım artık bu konuyu ona açamamak en iyisi..bakalım kendisi nezaman açıcak..

yok canım benim niye yanlış analyım ... evet aslında bir bakıma doğru söylemişsin..yani sakın yanlış anlamayın yiğenimi kıskandığım filan yok onu çok seviyorum küçüklüğümüz hep birlikte geçti bu akşam elimden geleni yaptım heyecanı yatışsın diye yardımları her konuda eksik etmedim..ama içim hep acıyordu hele böyle bir günde onunla kavga etmemiz beni daha da çok üzdü..herşey ağır geldi bu gece bana..istemey gelmeleri kapıdan ellerinle çiçekle girişleri gelinim diye seslenmeleri vs..oysa benim henüz nezaman olacağı belli bile değil ki ben bukadar hayal kurarken ve de yaşım gelmişken..erkek arkadaşıma gelince benimle evliliği düşündüğü yani ciddi bir beraberliğimiz olduğu kesin .. o konuları ben açmadığım zaman bazen kendi açıyor işte şöyle evimiz olucak böyle olucak kızımız olsun falan filan ama ben sürekli artık istemeye gel nezaman evlenicez yaşım geçiyo daha askerliğin var yüksek lisansın var gibi komuları açtığımda bunalıyo adete..bu gecede bu yüzden kavga ettik..ve telefonları kavgalı bir şekilde kapattık..keşke bu gece olmasaydı kendimi çok kötü hissettim tüm gece ama kimseye belli etmedim..söylediğinde haklısın canım belkide beni daha çok üzen şey aslında erkek arkadaşımın bu tutumu..sanırım artık bu konuyu ona açamamak en iyisi..bakalım kendisi nezaman açıcak..

canim tsk ederim yanlis anlamadigin icin..
Erkekler zaten cok rahatlar.. yani sade senin sevgilin degil.. Birak o acsin bu tür konulari, biliyorum senin icinde zor olacak.. kim sevdigi insanla evliligi hayal etmez ki? bunlari konusmak ister, hayaller kurmak ister, fikir alisverisinde bulunmak ister.. ama bence birak o acsin bu konuyu.. gelemiyorlar cünkü böyle seylere, bunaliyor kimisi..
Üzülme canim benim, gec olsun temiz olsun ŞenizŞeniz

çok sağol canım tesellin için.bazen kızıyorum kendime bukadar çom istediğim için..birşeyi çok istemiceksin aslında hayırlısını isticeksin ama madem onun için henüz erken ozmaan izin versinde hayallerle avunayım..yada hayallerime ortak olsun..neymiş efendim nazar değcekmiş artık sürekli söz edilmezmiş...artık bukadar isteyerek sürekli olsun artık diyerek kendimi yıpratmaktan bıktım..sanırım herşeyin hayırlısını dileyip kaderimi beklemek en iyisi olucak..teşekkür ederim canım yanımda olduğun için hepinize teşekkürler ayrıca..

bu arada siz siz olun kızlar kendinizden bir iki yaş büyük biriyle birlikte olun..ben aynı yaşta olmanın acısını çekiyorum şuan..onun için evlilik henüz erken tabi ama bir bayan için hiç de erken değil..onun bukadar rahat olmasının sebebide bu ve henüz bitiremediği planları :KK43:(

bu arada siz siz olun kızlar kendinizden bir iki yaş büyük biriyle birlikte olun..ben aynı yaşta olmanın acısını çekiyorum şuan..onun için evlilik henüz erken tabi ama bir bayan için hiç de erken değil..onun bukadar rahat olmasının sebebide bu ve henüz bitiremediği planları :KK43:(
canim bu konuda cok haklisin.. benim sevgilim benden 7yas büyük.. askerligini bitirmis ve is sahibi.. yani o yönden rahatiz ve o da evliligi düsünebilecek bir yasta..

erkekler bizim gibi evliligin hayalini etmezler.. yok suydu yok buydu evlilige pek vakitleri kalmaz :1no2: sen üzülme canim, dedigin gibi herseyin hayirlisini dilemek lazim..
Bu kadar bekledigine cok degecektir eminim, sen üzme o tatli canini Şeniz

uwww, bu yazıyı okuyunca tuglerım dıken dıken olduu
hayat kaderden kısmette n ıbarettır ok dr dogru kı, kendı yasadıklarım aklıma geldı dırek okuyunca bunları senın yasadıklarını yasadıgımı hıssettım aniden. :nazar: benım de 5 yıl cıktıgım vardı cıkarken aynıları basıma gelıyordu vardı dıyorum cuku tabıkı bıttı bu sebepten mı evet bu sebepten, ben ıısterdım evlılık bazen onu sıkardım sıkmadıgımda o ıster gıbı olurdu hep gelecekten bahsederdı plan yapmazdık ama bahsederdı ben konusunca kaçardı ıkızler burcuydu oglak ıkızler aynıymıs dıyorlar bu konularda, senınkı de bunlardan bırı olabılır belkı de :ecrin_bebek: sonra ayrıldık evlılık cok erken askere gtmemıstı yuksek dusunuyordu sonra iş bulmalıydı, ben okulu bıtırıp ıse gırmıstım her seyım tamamdı. neyse kı ayrıldık cok cok uzuldum ustunden 4 yıl gectı su an ve su an ıstıyor gıbı benı ama ben bundan rahatsız oluyorum sadece cunku benı oylece bırakıp gıtmıstı senağlama belkı benım evlılık ısteıgımı bellı etmemdendı ama gıtmemelı bı söz bısey takmalıydı,
kısacası olmıcagı varsa olmuyor canım ne senın evlılık ıstemen ne bunu konusman ne de baska bıseyle olmuyor, kader ve kısmetten ıbaretmıs bu bu kadar, yanı belkı kısmetınde senın o yok ve bu yuzden bunlar agrına gıdıyor,
ben hep gelınlıklı kız gorunce yuzuk gorunce aglıycak raddeye gelmıstım en son annemın yuzugunu bıle kıskanıyordum artık abartıp cunku onla evlılık ımkansızlasmıstı ve bıttı işte..
yani her sey kader kısmet ve ondan öteye gecmıyor cnm :1closedeyes: o yuzden bunları düşünmeyı kes ve yasamana devam et sengözlerimebaksanab baska yapabılecegın bır sey yok cunku.. a.s.

bu tarz işler nasip kısmettir babanın durmadan sorması,milletin yegenin seni geçti demesine elalmein ağzı torba değil ki büzesin diyorum..ancak sevgilinin lafları cok itici onunla otur bi konuş meraklılıktan cok sevgi için istenir evlilik...bunları acıkla...

sağol patiskacım..üzüldüm başına gelenlere..sevdiğini kaybetmek zor buna alışmak başka birini sevmek daha da zor tabi ama dediğin gibi herşey kısmet işiyse demek ki senin için bunda da varmış bir hayır..belki de kısmetindeki kişi ondan çok daha iyi ve seni gerçekten hakeden bir kişidir..benim erkek arkadaşım koç burcu canım..koçlar inatçı olur..o da o cinsten birşey..onun bir huyu var emir verilmesinden bir işin emri baki yapılmasından hiç hoşlanmaz..ona beni şuraya götür diye başının etini yersem götürmez ama ısrar etmezsem sadece gidelim mi deyip susarsam o gün geldiğinde sürpriz yapar ve götürmeyeceğini sanarım ama götürür..böyle garip bir cins..şimdi diyorum bu konuları açmayım bırakayım zamana ama benim de ona göre hazırlık yapmama aileme bir zaman belirtmem lazım ki bizde ona göre herşeyi tamamlayalım..benim okulum bitti işim var yani artık yavaş yavaş herşeyim tamam..bir tek o eksik..o böyle yaptıkça ne heves ne heyecan hiç birşey kalmıyor artık içimde..bazen diyorum ona inat evlenicem biriyle böyle neye uğradığını şaşırsın ama yapamam..Allah kahretsin ki yapamam..ondan başkasını sevemem sanki..benim tüm hayallerim onun üzerine kurulu...bu hayalleri bir başkasıyla tekrar kuramam..zaten o kadar eminki onu sevdiğimden ve ayrılamayacağımdan bir başkasıyla evlenemeyeceğİmden bu kadar rahat olmasının diğer sebebi de bu..

Benimde kuzenim benden küçük olmasına ragmen erken yaşta evlendi.
Veee uzun yıllar sonra bir süre önce gördüm. Yaşlanmış gibiydi.:1closedeyes:
Kaynanasıda cok fena ayrıca.:ecrin_bebek:

Veee yine biri daha evlendi cevremden oda benden küçük mutsuzmu? mutlu mu? bilmiyorum. Ama coke rken yaşta nişanlandıgı için nişanlılık dönemi hiç iyi gecmedi.
Hatta nişanlısı 2 yıl evlerine gelemdi görüşmediler bile:1closedeyes:

İçlendim biraz keşke benimkide olsaydı falan diye. Özelliklede yakın cevremdeki evlenen kızınkinde. Kuzeniminkinde zaten düşüncek yaşta değildim evliliği.

Gec olsun öz olsun diyorum. Eşşekten düşen karpuz olmuyalım:lepi:

Ben hiç geç olsun diyemiyorum. Yalnızlıktan o kadar bıktım ki..26yaşına geldim ve hala etrafımdaki mutlu çiftlere imrenmekten bıktım. Hayatım zehir oldu. Üzülmekten, ağlamaktan bıktım artık. Ne zaman bitecek bu yalnızlık;? Ben köyde öğretmenlik yapıyorum ve burda doğu görevimi bitirmek zorundayım. Dolayısıyla burdanda birini bulamıycam. Gençliğim buralarda geçiyor ve ben bu duruma kahroluyorum senağlama

Ben hiç geç olsun diyemiyorum. Yalnızlıktan o kadar bıktım ki..26yaşına geldim ve hala etrafımdaki mutlu çiftlere imrenmekten bıktım. Hayatım zehir oldu. Üzülmekten, ağlamaktan bıktım artık. Ne zaman bitecek bu yalnızlık;? Ben köyde öğretmenlik yapıyorum ve burda doğu görevimi bitirmek zorundayım. Dolayısıyla burdanda birini bulamıycam. Gençliğim buralarda geçiyor ve ben bu duruma kahroluyorum senağlama

ben de yakin bi zamana kadar senin gibi dusunuyordum. Imreniyordum o ciftlere gordukce, tipki senin gibi...Geci, hayirlisi mi kaldi artik diyordum ve neredeyse isyanlardaydim...Sonra birsey oldu, butun bu fikirlerden siyrildim, nasil desem sana artik etrafima bakinca cok ta imrenmiyorum. Boyle olmasina sebep sanirim erkeklerin aldatmalarini cok fazla gormem ve duymam oldu...

Ciftleri elele goruyorum ama o eslerinin elinden tutan erkeklerin gozleri yanindan gecen guzel hatunlara bakmadan edemiyor nedense...Hic guzel ve alimli bir bayanin sohbetini, ilgisini geri cevirecek bir erkek te oldugunu sanmiyorum....Kisacasi erkeklere guvenim yok hic, kalmadi....Burda da hergun bisuru aldatilma hikayesi okuyorum, o erkekler uzaklarda bir ulkede yasamiyor belki tam dibimizdeler...

Yorgun gelinen isten sonra aksamlari monotonlasmis sohbetler veya dialogsuz gecen aksamlar, erkeklerin evlendikten bisure sonra eslerine azalan, tv kumandasina artan ilgileri, kaynana olaylari, gereksiz kiskancliklar, gereksiz kisitlamalar, sen kadinsin yapamazsin vs demeler tum bu gibi seyleri gordukce duydukca evliligin aslinda benim istedigim, hayalini kurdugum sekilde olmayacagini anladim.

Bu bir kendini avutma degil, gercekten hevesin bitmesi...Imreniyorsun aylarca belki yillarca hayaller kuruyorsun ama sonra askin ne oldugunu bile unutup mantikla bakmaya basliyorsun ve artik uzulmuyorsun yalniz olduguna, etrafindakilere bakip sukrediyorsun. Yalnizim ama huzurluyum diyerek....

Duygularin, sevdanin, kalp atislarinin, heyecanin, hayranligin, hayallerin on planda oldugu 20,21,22,23 ..yaslarini geride birakiyorsun ve biliyorsun artik o yaslardaki gibi deli asik olmuyorsun hemen hesaplar devreye giriyor sen istemesen de...Cunku daha cok gormussun, daha cok sey istiyorsun, daha detayli dusunuyorsun...

Ve en onemlisi korkuyorsun....

Cnm benim dedğn doğru. Hangi erkeğe güvenilebilnr ki bu devirde? Ama bu bir doğa kanunudur. Bu düşüncelerden sıyrılıp doğru insanı bulmaktır önemli olan. Benim yaşım geçti ve hala tık yok. Çevremdeki insanların senin düğününü nezaman yapacaz demelerinden bıktım artık. Ben bu yaşadığım yerde nasıl bulacam :KK43:(((((

X