Yeşil Çay Her Derde Deva Kızlar

sheker_kiz

GöNüL YiNe DeRiN YaRaLı!!
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
123
2
Gögüsleri Sıkılaştırmak İçin ;
4 kaşık sğzme yoğurdunu, 2 yemek kaşığı yeşil çay ile karıştırın.Karışımı göğüslerinizin üzerine sürün ve 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.Cildinizi muhakkak bitkisel kökenli kekikyağı ya da adaçayı ile nemlendirin.Böylece cildinizin nem dengesi korunurken göğüslerinizin de sıkılığı artmış olacak.

Peeling İçin ;
Banyodan önce yeşil çay ile tuzu karıştırıp cildinize peeling yapabilirsiniz.Ayrıca küvetinizin içerisine atacağınız bir parça yeşil çay esansı canlandırıcı bir etkiye neden olacaktır.

Sıkılaştırıcı Tonik Olarak ;
Birçok şeyde işinize yarayan yeşil çayı sıkılaştırıcı tonik olarak da kullanabilirsiniz.Bunun için;2 çay kaşığı kil ve 1 bardak demlenmiş yeşil çayı ılık olarak kıvama gelene kadar karıştırın.Sonra ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve 30 dakika kadar bekleyin.Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın.Ferahlayan cildinizi daha önce hazıladığınız yeşil çaylı tonik ile silebilirsiniz.Son olarak yüzünüze uygun nemlendirici ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz

Göz Altındaki Morluklar ve Şişlikler İçin ;
Gözleriniz içinde oldukça faydalı olan yeşil çayı içtikten sonra poşedini gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.Uykusuzluk ve stres sonucu gözlerde oluşan şişlikler ve morluklara çok iyi gelmektedir.Rahatlatıcı etkisini kısa sürede hissedersiniz

Ben düzenli olarak hergün 2 bardak yeşil çay içiyorum. Bölgesel yağları eritmede çok başarılı tavsiye ederim.

bakın cicim eğer yeşil çayı sevmiyosanız ballı yeşil çay var onu içtiğinde hiç belli olmuyo tavsiyeler benden denemesi sizden :hulya:

Yıllardır içiyorum ilk başlarda tadı çok kötü geliyodu şuan zevkle içiyorum.

bende hergün 2-3 bardak içiyodum. Bi gazetede çok içildiğinde karaciğeri mahvediyor diye bi yazı okudum şimdi korkudan sadece 1 bardak içiyorum. içemeyenlere limonlu içmelerini tavsiye ederim.

ben hergün en az bir fincan içiyorum. o kadar faydasını duyduktan sorna tadından geçtim artık.. ben bergamot aromalı içiyorum..

Ben de severek içerimmm...
Yaseminlisi de çok güzel.
Genelde sade veya limonlu tercih ediyorum.
Ama herşeyin fazlası zarar tabii ki.
Bitkiler çok kuvvetlidir, yan etkisi yok sanmayın. 1-2 fincandan fazla içmeyin günde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…